Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

halienka
27. apr 2011

@usiko
@maggie2
babky ďakujem za odpoveď, ono to isto tam bude súvisieť s dobrým ziskom, tak ako som dala ten link na ten dokument vyššie od Michaela Moora: Sicko 😉 chúdence deti, aj v tom dokumente spomínajú, že tam majú vyššiu úmrtnosť dojčiat ako v iných menej vyspelých krajinách, a pritom sa hrdia takým akože vyspelým zdravotníctvom 😖
@maggie2 hrozné je, že takto v médiách zavádzajú, to zas budú niektorí stonať ako sme na tom zle oproti tej "skvelej" amerike 😖

xenia2734
27. apr 2011

Ja som odmietla dat zaockovat dcerku teraz pri narodeni proti TBC. V nemocnici neboli nadseni, ale nekomentovali to a napisali mi do karty, ze som odmietla. Dnes som mala prvu poradnu a pytala som sa MUDr. co bude????? Ona, ze to musi nahlasit na hygienu a nech cakam pokutu 330 €.
Pytala som sa jej co ak to odmietnem uhradit????? Tak, ze to budu vymahat sudnou cestou.
Nemate s tym niekto skusenosti.
Ako by som mala postupovat????? Co mi hrozi????? A ako sa da a ci sa vobec da z toho vykluckovat?????
Dakujem za odpovede. 🙂

maggie2
27. apr 2011

@xenia2734 jój moja, a čo myslíš o čom tých 729 predošlých strán je? 😉

sisi08
27. apr 2011

xenia, z odmietnutia očkovania proti TBC si nerob ťažkú hlavu, od budúceho roka sa ide rušiť. Aj keď sa na tvoje dieťa očkovanie ešte vzťahuje, nemyslím, že by od teba vymáhali pokutu súdnou cestou, vzhľadom na skutočnosť, že toto očkovanie budú rušiť. Konečne verejne priznali (vyhľadaj si články k tomu tu v tejto diskusii), že po tomto očkovaní je veľmi veľa nežiadúcich účinkov.

andreajakubska
27. apr 2011

@halienka Budem sa opakovať, ale dávať za príklad národ ktorý tvorí 5 % svetovej populácie a žerie 70% svetovej produkcie liekov je smiešne. Spravte si obraz o sociálnych istotách v amerike : http://dolezite.sk/Socialne_istoty_v_USA_6.html

maggie2
27. apr 2011

@andreajakubska ako prepáč a o čom to je? Že slušná zdravotná poistka v USA stojí 250 USD. Ja poznám ľudí čo na SK im vychádza odvod do zdravotnej poisťovne viac než v prepočte tých zasr....ých 250 USD a dostanú zdravotnú starostlivosť aj tak na h.... a ešte im na pohotovosti vynadajú alebo presedia 5 hodín v čakárni a ožratý doktor čo trt.. so sestričkou vynadá že čo otravuješ. Sociálne istoty sú aj na SK iba imaginárne.

maggie2
27. apr 2011

@andreajakubska a ešte niečo doplním. Je to na zodpovednosti ľudí. Na SK je dané zákonom platiť si poistné. By si videla koľko ľudí by si poistku neplatilo, keby im to zákon nenariaďoval. A potom, keby ochoreli, vyplakávali by potom ako tí v Amerike. Ja Ameriku neobhajujem, ale na SK je opačný problém - všetci si platíme a lekári sa tvária že nás ošetrujú zadarmo a potom tá služba aj tak vyzerá

andreajakubska
27. apr 2011

@maggie2 Ja mam na to iný názor. Možno by si bola prekvapená koľko ludí si ani u nás neplati zdravotné poistenie. Ide o to, že v amerike je zdravotná starostlivosť pre bohatých a nie pracujúcich. Ja neobhajujem to naše zdravotníctvo, tak isto mám svoje skúsenosti, len ma hnevá ako si každý myslí, že všetko v amerike je úžasné. Chcela som len reagovať na to, že je nepochopitelné dávať USA ako nejaký vzor a to z milionov iných dôvodov, ale nepochybujem že správa splnila účel. "USA očkuje viac ako my preto musí bzť očkovanie dobré kedže USA je tak vyspelý štát".Asi toto sledovali tou reportážou, pre mňa to bola reklama na upadajúci produkt-očkovanie.

maggie2
27. apr 2011

@andreajakubska samozrejme, že dávať USA za vzor je hlúposť. Aj to viem, že na SK veľa ľudí si neplatí zdravotné poistenie a vzniká im dlh, ale nemysli si, raz to zaplatiť budú musieť, či už splátkami alebo cez exekútora. A na Slovensku je zdravotná starostlivosť pre koho? Pre protekčných a po známosti. Ostatní majú buď len šťastie alebo nešťastie podľa toho na koho a kedy natrafia. Mňa zas jeduje, keď sa zdravotníci a nemocnice na Sk oháňajú že poskytujú zdravotnú starostlivosť zadarmo. To určite! To je taká demagógia a klamstvo že až. Ľudia si platia poistné jak múrovatí a koľkokrát tú službu ani nedostanú kvalitnú a adekvátnu

maggie2
27. apr 2011

@andreajakubska Vakcín majú navyrábaných a nikto ich už nechce, tak musia popredať to áno. Najlepšie je uplatiť politrukov na teplých miestečkach v bývalých východných krajinách ktorí to dajú do povinného očkovania čo by pozostatku totalitnej praktiky ktorú má tá ktorá krajina v tradícii a poďho štátna zákazka, peniažky sa sypú firme aj bez výdavkov na reklamu. Stačí len trocha pustiť z firemných rezervných tajných fondov na švajčiarsky či kajmanský účet nejakého dedavševeda doktoríka s uhladenou povesťou, ktorý to zariadil a ideme, bububu mamičky očkujte ak milujete svoje deti :( a keď nie platiť pokuty budete

tean
27. apr 2011

@xenia2734
kedze planuju zrusit TBC ockovanie, je mozne ze skoncis iba s ustnym napomenutim.
Aspon toto kaze sedliacky rozum.
Ak ti ale daju pokutu, musis ju zaplatit.
Ak ju nezaplatis, bude to riesit exekutor.

maggie2
27. apr 2011

@tean lenže píšeš že: sedliacky rozum 🙂 Ten oni nemajú 🙂 Ale každopádne, keď očkovanie zrušia, zásada káže že už predtým začaté konanie musí byť zastavené, lebo prichádza na rad zásada, že ak je pre obvineného nový právny stav výhodnejší musia orgány postupovať podľa neho. Aspoň moja skromná domnienka 🙂 100pro si istá v tomto nie som.

kryska5
27. apr 2011

Dávala som na FB info o besede "aj za účasti Dr.Liptáka" .... a napadlo ma pri tom Dr.Li-PTÁKA 😀 😀 😀 som sa celkom pobavila aké pekné meno má oponent 😀 manof teším sa na prednášku a držím palce 🙂

maggie2
27. apr 2011

@kryska5 Dr. Li Pták 😀 😀 😀, pán má asi čínskych predkov

kryska5
27. apr 2011

@maggie2 😀 😀 tak tak, čínsko-českých 😀

martinba
27. apr 2011

precital som si ten clanok o zdravotnictve v US, to som netusil ze to tam takto funguje... Napadlo ma, ako si vymahaju povinne prehliadky a vakcinaciu u nepoistenych deti ? podla clanku to vyzerá, ze sa nikto o nikoho nestara a ked proste porodite doma a s dietatom cele dectvo nenavstivite lekára, tak sa nič nedeje. Neviete náhodou niekto?

maggie2
27. apr 2011

@martinba myslím že v USA s tým povinným očkovaním to nie je až také ako sa tvrdí. Stačí odmietnuť z náboženských dôvodov a fajka zhasla. Viem napríklad, že napríklad Amiši /amish people/ si vymohli aj vlastné školstvo, nie to ešte dávať očkovať.

manof
27. apr 2011

@halienka
36 je blbosť. Malo byť 16.
Niekto niekde asi urobil preklep a potom to nejaký truhlík v TV bez overenia odcituje aj s preklepom.
😀 😀 😀

manof
27. apr 2011

@xenia2734
Súdnou cestou to na betón vymáhať nebudú. Jedine, že by to dali exekútorovi. Ale to je trochu iné kafe.

Lenže si treba uvedomiť, že proti TBC sa môže očkovať nielen od 4 do 42. dňa po narodení, ale aj po všetkých hexách a prevenaroch. Tzn. skutková podstata priestupku sa naplní až po vypršaní tohto termínu.

No a pri troche šťastia už dovtedy bude toto povinné očkovanie zrušené.

Navyše ak si len TBC odmietla (o ktorej sa všeobecne vie, že ju čoskoro zrušia), tak je krajne nepravdepodobné, že by sa Ti pokúšali dať až tak vysokú pokutu, ak vôbec nejakú.

andreajakubska
27. apr 2011

@martinba Veď skús pozrieť ten dokument Sicko.

manof
27. apr 2011

@kryska5
@maggie2
Lipták je obyvateľ Liptova, podobne ako Oravec obyvateľ Oravy alebo Spišiak obyvateľ Spiša.
Ale nevadí, hlavne, že sme sa pobavili na cudzí účet.
😀 😀 😀

manof
27. apr 2011

@andreajakubska
Kde je ten Sicko?
Prehliadol som snáď odkaz na youtube.com či iný server, kde sa to dá pozrieť?

denduska
27. apr 2011

@halienka tu mas ockovaciu schemu v U.S http://www.cdc.gov/vaccines/recs/schedules/down...
@martinba @maggie2
inac tam to vobec nie je take ze nabozenske dovody, odmietam a dovi - to musi byt riadne dokladovane ze naozaj ste tak nabozenski zalozeni atd atd a dieta mozete dat len do sukromnej skoly - aj to nie do kazdej a nie vsetci maju na to prostriedky. Dokonca(tusim) v 4 statoch USA ani nabozenska vynimka neplati...aj ked oficialne ockovanie nie je povinne, napriek tomu je tlak taky silny ze nie je rozdiel ani medzi sukromnou a statnou skolou. Kazda ma aspon nejake ockovania bez ktorych dieta nevezmu, na prvom mieste tetanus.
Suhlasim v tomto s @andreajakubska je tam zdravotnictvo najma pre bohatych. Teda co si zaplatis - to mas.
Maju aj niektore veci lepsie vymyslene, to nevravim,napriklad niektore dane a tak, ale co sa tyka zdravotneho poistenia, to prave nie.

@maggie2 myslim ze "zadarmo" je akurat to ze nemocnica koncoveho typu nemoze odmietnut ziadneho pacienta a preto bude vzdy stratova.

tiffanka
27. apr 2011

ahojte...trošku sa tu medzi vás zamiešam :o) Poradili by ste mi niekto? Mám 8 mesačného synčeka. Absolvoval zatiaľ len BCG v pôrodnici... ostatné očkovania som odmietla / už sme aj nahlásení /. Lenže mám menšie obavy, že keď sa začne vonku hrabkať v zemi a behať, náhodou si oderie koleno, čo potom... Veľké zlo by som mu spôsobila, keby že ho dám zaočkovať po dovŕšení jedného roku, proti tetanu? Poraďte mi prosím, nevyznám sa v jednotlivých vakcínach až tak dobre. Vďaka :o) Prajem pekný zvyšok večera...

evina34
27. apr 2011

@halienka ten dokument, co si nanho dala link je ozaj vyborny, mne zostaval rozum stat nad tym, ako to funguje v tolko obdivovanej Amerike... dakujem za tip

maggie2
27. apr 2011

@denduska dendusenka "aj keď očkovanie nie je povinné, tlak je silný" všetky tlaky sa dajú riešiť 😀 😀 😀 a pokiaľ ide o pomer medzi službami ktoré občan dostáva za poistenie ktoré si platí jednak do poisťovne a jednak kešovicu do vrecka dakomu ešte k tomu na SK, a cash platbu v USA za lekárske ošetrenie ak som taký idiot že nedám 250 USD za poistenie mesačne, tak potom mi to vychádza rovnako. Povedz mi prosím, kde na svete je zdravotníctvo pre chudobných? Na Slovensku? Oj

maggie2
27. apr 2011

@tiffanka ak sa hrozne bojíš že dostane z hrabkania v zemi tetanus, tak ho daj zaočkovať a nerieš dilemy. Tetanus ale vzniká pri hlbokých ranách nakoľko ide o anaeróbne organizmy ktoré na vzduchu hynú, potrebujú hlbokú ranu aby mohli žiť. Na vzduchu umierajú. Preto sa hovorí že ranu treba nechať otvorenú a samozrejme vydezinfikovať a vyčistiť.

maggie2
27. apr 2011

@evina34 nuž obdivovaná Amerika - ale životná úroveň je tam stále lepšia a ľudia sa nedožívajú o nič menej než na SK takže by som nevykrikovala že čo tam po hrozne aj tak je kyslé 😅

evina34
27. apr 2011

@maggie2 ty si ten dokument videla?...lebo aby niekto na Slovensku vyhadzoval pacientov /pekne potajme,/, este v nemocnicom zupane, na liekoch a s nezahojenymi stehmi na hlave...niekde na ulicu len preto, ze nedokazu zaplatit za ucet v nemocnici ...to som zatial nepocula... /tych prikladov nehumannosti je tam ovela viac, ale nechce sa mi to vsetko vymenovavat, nech ludia obetuju 2h casu a pozru si to, nieco nove sa dozvedia... /...ale ved sme v neockovacej teme, zaujimalo by ma, ci Michael Moore nespravil nieco aj o vakcinach?...Vie niekto?













maggie2
27. apr 2011

@evina34 pozri sa - mne stačí meno Michael Moore, a áno jeho dokumenty som videla. To je pekné ale SK nemá na Ameriku lebo tam sa aspoň pacient do nemocnice dostane, kdežto na SK sa mnohokrát pacient do nemocnice ani nedostane. Jednoducho ho ani neprijmú. Vidím, že si asi veľmi mladá a nikdy si nemala problém umiestniť starších príbuzných do nemocnice ak ochoreli. Vieš čo? To je nepísaný zákon, že starého človeka Ti do nemocnice nezoberú. A ak aj po 2 týždňoch ho MUSIA prepustiť a Tebe neostáva nič iné len vybavovať nemocnice po okolí ktoré si ho budú v dvojtýždňových turnusoch pohadzovať ako loptičku. A keď Ti umiera, musíš chodiť ošetrovateľov a sestry do ich služobnej izby prosiť aby zachovali trochu piety a tak hlasno sa nerehotali pri ich zábave pri cigaretách a sprostých vtipoch. Jaj, mohla by som Ti rozprávať zážitky. Na SK by mal Michael Moore prísť a zrobiť taký incognito dokument, keby sa vrátil potom na svoju rodnú hruď vystupujúc z lietadla by bozkával zem ako pápež. tomu ver 😀 😀 😀