Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kryska5
3. mar 2011

@nellina ak niečo zistím dám vedieť 🙂

kaciiatko
3. mar 2011

@martinba ahoj.podla toho co som si pozrela v tej vyhlaske,tak pediater odovzdava vzdy do 15dna nasledujuceho mesiaca vykaz za mesiac predosly o ockovaniach,ktore mali prebehnut a o tych ktore aj skutocne prebehli, je to zvlast za kazdu osobu ktora mala byt ockovana a zapise sa tam dovod pripadneho neockovania - tj ci bola kontraindikacia trvala alebo docasna...a urad robi plosnu kontrolu raz do roka...sama teda neviem,ako to vyzera v praxi,ale takto to chapem, ze urad mesacne obdrzi vykazi od vsetkych pediatrov v obvode a potom sa riesi asi zvlast, preco sa jednotlive ockovania nevykonali...

martinba
3. mar 2011

@kaciiatko fakt neviem ako je to podla zakona, iba som zachytil ze manof pisal, ne ani podla zakona nie su povinny to hlasit. Mozno sa k tomu vyjadri.

nellina
3. mar 2011

@kaciiatko viac o hlaseni/nehlaseni tu Vyhláška č. 585/2008 Z.z., § 13 a § 14
pozri toto
http://www.slobodavockovani.sk/news/zakony-vyhl...

nellina
3. mar 2011

@kaciiatko ten link mi nesiel otvorit tak neviem....ale v podstate ako hovoris..

awalancha3
3. mar 2011

@martinba .............škoda že nie si martinba11, ale len martinba

manof
4. mar 2011

@jerrymona
Hormonálna antikoncepcia je silným rizikovým faktorom pre x chorôb, VRÁTANE RAKOVINY KRČKA MATERNICE.
A to nie je nič tajné, to nájdeš aj na Wikipedii.

manof
4. mar 2011

@ela2710
súd nie, len priestupkové konanie - to je taká "light"-verzia. 🙂

manof
4. mar 2011

@awalancha3
Od 1.VII.2010 je už určený aj horný časový strop pre Hexu, Prevenar i MMR, takže toto už neprejde.

manof
4. mar 2011

@awalancha3
Lekár má hlásiť
1. ak sa nedostavíš bez ospravedlnenia ani na druhé písomné preukázateľné predvolanie
2. do 15. dňa v mesiaci prehľad očkovaných ľudí i tých, čo mali byť ale neboli očkovaní. V tomto prehľade sa ale nikde nepíše o dôvode neočkovania. Je tam len či kontraindikácia je trvalá alebo dočasná, ale nič viac.

Keď prídeš k lekárovi a odmietneš očkovanie, má to lekár len zapísať do zdravotnej dokumentácie a koniec. Nič viac nemá hlásiť.

Takže hlásenie odmietania očkovania rodičmi je nepodložené zákonom - je to čisto iniciatíva lekára, ktorú vôbec nemusí robiť, keď nechce.

manof
4. mar 2011

@monnaa
Vyhláška MZ SR č. 273/2010 Z.z. s platnosťou od 1.VII.2010 mení Vyhlášku MZ SR č. 585/2008 Z.z. v tom zmysle, že stanovuje nielen spodnú, ale aj hornú hranicu pre Hexu, Prevenar a Priorix (MMR).

sisinka76
4. mar 2011

@manof vdaka za vcerajsiu prednasku, bola super. len skoda, ze to nebolo vo velkej herni, v tej malej to bolo dost tesne 😀
inak, kedy Ty spavas? 😕

jerrymona
4. mar 2011

@manof keby som sa tym predtym zaoberala, tak by som tolko neriskovala. 😒
inak, studiu uz prekladam, len to bude chvilku trvat. 🙂

divoska
4. mar 2011

@manof mozno za to hlasenie tiez maju odmeny 🙂 a urcite to do nich hustia na tych ockovacich zhromazdeniach ala skoleniach

sofhia
4. mar 2011

@manof hej, ale je tam aj dane, ze nemusia lekari prihliadat na to zahojenie pliecka proti TBC a co viem, tak skoro vsetci rozni lekari - 99 perc. to pozera a pripadne hexu odklada... a takisto nechapem su tu stanovene mesiace na hexu... ze my by sme mali mat 2. davku nie v 5. ale na konci 4. mesiaca, a viem o pripade kedy babetko dostalo prvu hexu v 2. mesiaci... a modralo mamicke, ked volala lekarke, tak ona ze to sa stava ☹ ze to sa nemusi bat.
je mi z toho zle . a este horsie mi je ked vidim, ze mamicky z nasho novembroveho fora teraz davaju veselo ockovat babetka na prvu hexu, aj ked som ich na toto vsetko upozornovala., a robila osvetu. nik na to nereagoval, teda okrem jednej, ktora sa zatvarila, ze radsej to nechce vediet, lebo by sa nemohla pozerat sama na seba, keby nezaockovala a nieco by sa drobcovi stalo...
ale su tam aj ine argumenty pri tom priestupkovom konani, ako len horna hranica tych ockovani, nie ?

kaciiatko
4. mar 2011

@nellina no uz to nejde otvorit,asi tam bol nejaky casovy limit,ale je to link z jaspi (www.justice.gov.sk) presne na tu vyhlasku 585/2008 Z.z. a v jej prilohe c. 5 je vidno,ako vyzera ten vykaz,ktory sa zasiela na urad - presne ako pise manof, nikde sa tam nespomina dovod neockovania, len kontraindikacie trvale alebo docasne atd...

miliharmi
4. mar 2011

Tohle stojí za přečtění 🙂
Jak se dělá reklama na prevenar.
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

manof
4. mar 2011

Dnes (piatok 4.III.2011) bude v Prahe prednášať Dr. John Virapen o očkovaní:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-vyznam-p...

zuzana26
4. mar 2011

@manof chcem sa este raz opytat, ako na argument RUVZ, ze moje neockovane dieta moze ohrozit inych neockovanych ludi - ktori neboli ockovani pre indikaciu 🙄 dokazovat, ze tieto choroby neexistuju, pripadne ze ich vieme liecit?

zuzana26
4. mar 2011

chcela som napisat pre kontraindikaciu

martinba
4. mar 2011

@zuzana26 ja by som im asi povedal, ze moje zdrave dieta nikoho neohrozuje. to slovicko "moze" je podla mna velmi dolezite. "moze" sa stat cokolvek ale "nemusi", tak to mozeme otocit na: moje neockovane dieta "nemusi" ohrozit inych neockovanych ludi, to znie lepsie nie 🙂

sofhia
4. mar 2011

@manof dakujem

barborka08
4. mar 2011

@manof Ak skutocne zaradia ockovanie proti HPV medzi povinne ockovania, tak vazne konci kazda sranda... 😒

denduska
4. mar 2011

@miliharmi to je des! 😕 😕 😕

zuzana26
4. mar 2011

@martinba veru, je to take kluckovanie 😒 Dokazem si nastudovat, co je potrebne na to priestupkove konanie, ale kluckovanie, to nie je moja parketa 😒 Musim sa pripravit, takze kazda rada je draha. Dakujem za dalsi nazor 🙂

pifina
4. mar 2011

@miliharmi dalo by sa to nazvat aj "Ako sa robi biznis" 😝 neskutocne 😒

miliharmi
4. mar 2011

Podívejte se na stránky sdružení Nahlas, vypadá to tak bohulibě a přitom je to jedna velká reklama na očkování.
http://www.nahlas-os.cz/O_nas.html
sdružení je sponzorováno firmou Pfizer, která ovšem u vás v SR se už ani nemusí namáhat s reklamou, státní zakázky jsou zkrátka nejvýhodnější. 😒