Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
15. aug 2012

@samantha543 nie 🙂

aduskatt
15. aug 2012

@samantha543 nene, 320 spolu, takze ak ju dostanes hned po prvom neockovani, mozu ti uz vyliezt na hrb🙂

samantha543
15. aug 2012

@aduskatt ok dakujem za info takze som kludna 🙂

terkaz
15. aug 2012

@eaka V pohode, nic se nedeje 🙂 Ja jsem prave reagovala na jeji prvni prispevek, tam mi neprislo, ze by rypala. Do diskuze uz prispivat nebudu, jen jsem chtela napsat, ze si nemyslim, ze je spatne, kdyz nekdo napise zase jiny pohled na vec a jine informace. Treba se zajimat i o druhou stranu. Stejne pokud jste rozhodnute, nic Vam to nevyvrati. Spis mam nekdy pocit, ze mate strach, co kdyby se ukazalo, ze to co se tu pise neni uplne pravda...
Je potreba brat v uvahu vsechny informace, pro to, aby se clovek mohl spravne rozhodnout 😉

eaka
15. aug 2012

@terkaz Vieš, mali sme tu ľudí, ktorí prispievali do normálnej debaty celkom na úrovni, hoci mali iný názor, alebo neboli o neočkovaní tak presvedčení.. Sme schopní normálnej debaty. Rozdiel je, keď sem príde niekto, kto je múdry jak Šal..riť, ako som už spomínala, o tématike nemá absolútne nič naštudované okrem základnej poučky zo základnej školy a celý múdry nám sem napíše strašne prínosný príspevok plný "faktov", teda hlavne dogiem, ktoré boli v tejto debate tak asi stokrát vyvrátené.. To potom môžme vyznieť podráždene, ale nie preto, že by sme sa báli, že nám niekto vyvráti náš názor, ale preto, že nám to už lezie na nervy a že tí dotyční sú väčšinou tak arogantní a drzí, že nám tu ich prítomnosť a ich príspevky proste prekážajú...
Nikdy nikto nie je z témy vyhadzovaný preto, že chce očkovať, ale ponuky na odchod určite dostane osoba, ktorá sa sem príde hádať, urážať nás a zbytočne zapĺňať diskusiu rôznymi nenávistnými a arogantnými príspevkami..

petot
15. aug 2012

@pectore Väčšina tu diskutujúcich ľudí sa už posunula ďalej od škôlkárskych poučiek a'la Sprievodca očkovaním. Preto sa prosím nediv, že tu nenachádzaš nadšené ohlasy. Skúsim to zhrnúť: budeme radi, keď prídeš obohatiť našu diskusiu faktami, nezávisle od toho, či je Tvoj názor na očkovanie taký alebo onaký. Zatiaľ si choď, prosím, naštudovať aspoň základy problematiky, ináč mrháš svojím i naším časom.

Pre začiatok si skús pozrieť príbalové letáky vakcín. Zistíš, že žiadna v súčasnosti na Slovensku povinná vakcína neobsahuje, ako píšeš, "oslabené baktérie". Keď sa dostaneš cez základy (zloženie vakcín), môžeš skúsiť pohľadať fakty a dôkazy o svojich ďalších tvdeniach. Keď ich nájdeš, príď sa o ne podeliť. Vysvetlenie, "doktor XYZ povedal" nemá váhu dôkazu, takže s takýmito "dôkazmi" ani nestrácaj čas 😉

sorciera24
15. aug 2012

ale ,a le ktoze sa nam tu z najmamy presunul?.....tam sa uz nemas s kym hadat @pectore ?....tu tymto ludom svojimi poznatkami stacit nebudes....a vysmevnikov mame v pazi...lebo 3/4 z nas tu pritomnych maju dieta s vaz. nez. ucinkami prave po ockovani....

sissmiss
15. aug 2012

neskusali ste spisat zoznam tu prispievajucich s detmi s nasledkami po ockovani?
Je tu 1300 stran, to sa najde dost nasledkov....Mozno by sme sa dopracovali k zaujimavemu cislu a zistili (samozrejme) ze tolko neziaducich ucinkov nenahlasili vsetci lekari za vsetky lieky, nielen po vakcinacii dokopy za cele slovensko za par rokov...
Moj maly sa po jednom z ockovani zmenil, zmenila sa mu povaha, a ma dysfaziu. Dovtedy normalne, ba skor viac prosperujuce a napredujuce dieta odrazu reci stop...

pectore
15. aug 2012

@eaka ja som pekne napisala svoj nazor...vy ste sa do mna pustili ako supy...nikto z vas ani len reagovat nemusel...na diskusiach to ale chodi tak ze sa ludia nemusia zhodnut...ibaze vy akosi nedokazete priat iny nazor...a preto som sa rozhodla aj pisat na take forum ...pretoze je plne fanatikou, bez jedineho relevantneho argumentu...tak ma zaujmalo co mudre sa dozviem...dozvedela som sa ... ze mi nic nemozete ponuknut,...okrem utoku na moju osobu...

pectore
15. aug 2012

@mimi a ja osobne poznam lekarov co maju zaockovane deti... a je to cele o tom ze protiockovaci fandovia...nic okrem senzacie a pocitu vynimocnosti hodnoverne v rukach nemaju....

pectore
15. aug 2012

@monky978 ..konecne rozumna reakcia...plne s tebou suhlasim co sa tyka doktorov...ja mam na doktorov velmi tazke srdce...bo co som si s malou prezila ked mala 8 mesiacov...jak som sa doprosovala, ...a vkuse... vsetko je v poriadku..len nejaka vyroza ....a to prejde samo...az sme skoncili v nemocnici so streptokokom a stafylokokom. Ja tu nebranim doktorov...clovek na nich musi byt ako osa. A ked ma nejake problemy musi sa spoliehat hlavne sam na seba a hladat na vlastnu pest alternativy riesenia svojho problemu. Lekarom skutocne nejde o zdravie ludi...a je to biznis jak svina. Skutocne som proti sezonnemu ockovaniu pretoze to smri pokusmi a prachmi. Ale ockovania ktore tu mame skoro 100 rokov mi ako biznis moc nepride ....a tie choroby niesu ako chripka....su dost nebespecne...a isto by som riskla vedlajsie ucinky nez sa nimi nakazit. Prave o to ide ze mi uz nevieme co su to za choroby...mi si uz teraz hladame strasiaka vo vakcinach ktore nas tych strasiakov "zbavily..."

pectore
15. aug 2012

@petot a tie svoje dokazy mate napriklad z http://www.slobodavockovani.sk/ ... :D...tak to je tiez dobry a relevanty zdroj.

yanus
15. aug 2012

@pectore neockujem, zijem v rakusku, nik to neriesi...tak a teraz chcem precitat od teba nejaky argument ;)

pectore
15. aug 2012

@sorciera24 ale ani jedna o tom nemate jasny dokaz...len domienku ze to bolo sposobene tym...rekacia na ockovanie su rozne..a niekedy aj silne...ale trvale nasledky??? Zhadzovat to len na vakcinu je trufale

irenkask
15. aug 2012

@tara No aj našu malú nakazili na onkológii tým stafylokokom , vyhnila jej komôrka a museli ju znovu operovať, zaviedli jej kaval, ktorý jej už vydržal do konca onkoliečby.Povedali, že ten stafylokok sa nedá liečiť, ale nakoľko jej pomáhal liečiteľ antibiotiká ho zlikvidovali hneď . Niekoľkokrát nás posielali domov zomrieť, nakoľko výsledky boli zlé. Ale malá je bojovníčka . Teraz som prišla z Martina od nej a predstav si, že zasa pribrala 70 dkg, tak sa tešíme. Vieš, keď tak chudla bála som sa toho najhoršieho - návratu ochorenia.Ďakujem ti za priania vieš to pochopiť, lebo si si prešla tiež svojím peklom .

sissmiss
15. aug 2012

@pectore ktore ockovania tu mame 100 rokov? To, cim sa ockuju dnesne deti je tu len par rokov ( zato choroby proti ktorym sa ockuje tu nie su vdaka zvysenej hygiene uz desiatky rokov, alebo su natolko trivialne, ze dieta ich prekona bez nasledkov)...uz dnesni 30tnici boli ako deti ockovani niecim uplne inym. Nemas dost informacii.

gubcikova
15. aug 2012

@sissmiss možno nový námet na otázku.

tak ahojte.my stými fľakmi na tvári nastupujeme na kramáre.idú jej robiť všemožné vyšetrenia čo sa v tele stalo(síce my vieme čo).

nikimax
15. aug 2012

@pectore My máme jasný dôkaz, máme potvrdený autizmus z očkovania (neurologom, klin. psychologom aj posudk. lekárom) Stačí?! Vieš ako by nás teraz najradšej vygumovali, lebo sa im to vôbec nehodí? Ale pozor je názor odborníkov VEREJNY a názor odborníkov SUKROMNY! Tieto dva názory sú rozdielne.... Ono to nie je také jednoduché pre odborníkov zistiť, čo spôsobila ktorá vakcína, náš syn dostal nášup niekolkých v istom časovom rozmedzí a kto vie niečo také posúdiť spätne??? hmmm?

monky978
15. aug 2012

@pectore ono sa to rozoberá aj s nástupom internetu a prístupom k informáciam. My sme úplne iná generácia. Naši rodičia nemali ani zrnko info čo máme my a nevedeli nič o negatívnych účinkoch keďže to nebolo nikde zverejňované a mohli akurát tak suchat nohami a byť ticho. Povedalo sa, že sa bude očkovať tak neriešili. A takých je dodnes veľa čo ani nevedia čo ich deťom idú pichnúť. Vieš u nás v rodine má v neockovani podporujú rodičia a starý rodičia moji aj môjho muža. Dokonca mi na RUVZ navrhli očkovať iba čierny kašeľ, tetanu a zaskrt. A ak by som ani to nechcela tak aspoň dať iba tetanus. A ostatné netreba. Pritom tetanus nie je infekcny. Takže nejde ani o šírenie choroby. A aj to za predpokladu, že bude už konečne zdravá. Ok. Ozvala som sa a už do môjho decka nebudú ládovať 6 druhov. Je pravda, že aj my sme očkovaní... ale si si istá, že máme naockovane rovnaké choroby ako dnešné detičky? A vies ako dlho je zrovna táto vakcina na trhu? Je pravda, že vsetky lieky a aj vakciny sa pred spustením do obehu otestujú, ale pochybujem že boli testované na dostatočnom množstve detí, aby ukázali objektívne výsledky. Určite si sama zaregistrovala niekdy, že boli v obehu lieky, ktoré sa neskor stiahli, lebo sa ukazalo že majú nežiadace vedľajšie účinky. Čo ked je to zrovna aj tento prípad tejto hexa vakciny či mmrka? Sama vieš akí sú mudr. múdri.. a ked im povieš, že tvojmu dieťaťu bolo po očkovaní to a to väčšina to zmetie pod stôl, lebo ty si iba matka a sa tomu nerozumies. No a potom takto vyzerajú štatistiky o negatívnych účinkoch. Nezdá sa tí to skoro dávať takým malým miminkam? A este... nezazlievaj tieto reakcie mojím "kolegom"... kazdy z nich si tiež niečo prežil ako ty a tvoje vyjadrenie o slepicinciach sa napr. dotklo aj mňa a to teda nemám vo zvyku tu reagovať na ľudí z "ockovacieho tábora" a nejak sa handrkovat. Budem rada ak si pokecáme v poho... 😉

lucia2207
15. aug 2012

@pectore 100 rokov sa tu očkuje akými vakcínami a odkiaľ vieš, že chrípka je menšie nebezpečenstvo ako choroby proti ktorým sa teraz očkuje??? Veď chrípka je tiež nebezpečná a ľudia na ňu aj umierajú. Nenapadlo ťa ,že vedľajšie účinky sú nebezpečnejšie ako choroba samotná? A keď už ide o to , tak v tejto téme sú rodičia ,ktorí majú žiaľ aj postihnuté deti po očkovaní, dovtedy úplne zdravé deti. Ako je možné, že syn dostal streptokoka a zápal stredného ucha týždeň po očkovaní a dovtedy to bolo od narodenia zdravé dieťa a zaklincovalo to zauzlenie tenkého čreva následkom zväčšených uzlín. Okrem toho streptokok sa vééééľmi ťažko lieči. Ďakujem pekne za také očkovanie 😢 Ver mi, že aj keby neboli očkovania ,tak choroby by boli na ústupe,lebo stúpla životná úroveň. Stačí keď si pozrieš na grafch , že choroby boli na ústupe už vtedy keď sa ešte neočkovalo :-////

hajanka
15. aug 2012

@irenkask ach, tak tazko sa to cita, velmi s Vami citim a velmi si zelam a modlim sa, aby ste ten boj vyhrali, aj s chorobami, aj s uradmi, posielam jej vzdusny boztek a Vam vsetkym vela sil a trpezlivosti.

pectore
15. aug 2012

@yanus V rakúsku nieje povinne očkovanie ale odporúčane očkovanie. To znamená že pri prehliadke musíš podpísať prehlásenie o tom že si informovaná o možných hrozbách neočkovania dieťaťa. To znamená že si si vedomá možných následkov ktoré možu spôsobiť nebezpečné infečné choroby proti ktorým existuje adekvátna ochrana vo forme očkovacej látky. Tvoj proti argument je že nechceš dať dieťa očkovať pretože sa obávaš možných nežiadúcich účinkov očkovacej látky. Tu sú proti sebe slobodná volba a ( http://www.slovanet.sk/ruvztt/old/AKTUALITY/dos... ) ...je to vytiahnuté z trapného zdroja...ako dúkaz že na internete si každý najde to čo si chce nájsť...nedá sa mu ...... veriť, verit ako "jedna babka-stránka povedala. Verila bi som snáď len histórii.

pectore
15. aug 2012

@sissmiss "Variolizáciu nahradila po objave Angličana E.Jennera v roku 1796 vakcinácia, ktorej podstata spočívala vo využití skríženej imunity proti vírusu kiahní a vírusu kravských kiahní. Prvou vakcináciou položil Edward Jenner základy pre vykorenenie zatiaľ jedinej infekčnej choroby – varioly, pravých alebo tzv. čiernych kiahní.
Prešlo celé storočia, kým Pasteur objasnil podstatu očkovania. Dokázal, že ochrana proti infekčným chorobám môže byť zabezpečená práve očkovaním. Avšak rozhodujúcim krokom v ľudskej imunizácii bolo použitie post expozičnej vakcinácie proti besnote u mladého J. Meistera, ktorý bol poranený besným psom.
Koncom 19. a začiatkom 20. storočia došlo k poznaniu mnohých pôvodcov infekčných chorôb a následne k objavom a rozvoju ďalších očkovacích látok -vakcín.
V roku 1896 Weright odskúšal prvú neživú antitýfovú vakcínu na ľuďoch a v roku 1915 Widal doporučil použitie trojvakcíny obsahujúcej tzv. Eberthov bacil (Sallmonella typhi) a baktérie paratýfusu A a B.

Koch objavil v roku 1884 pôvodcu cholery Vibrio cholerae a v roku 1892 sa Ferran, nasledovaný Haffkinsom, pokúsil o imunizáciu použitím živých baktérii.
Prvé výsledky očkovania proti čiernemu kašľu boli uverejnené v roku 1923 Madsenom, Ramon objavil difterický toxoid, za ktorým nasledoval objav tetanického toxoidu.

Calmette a Guerin pripravili vakcínu proti TBC. Vakcíny proti chrípke a proti žltej zimnici boli pripravené v roku 1937. Od vtedy bolo vyvinutých niekoľko ďalších vakcín. Až v roku 1949, keď Enders, Weller a Robins ako prví kultivovali vírus na opičích bunkách, vznikla nádej na realizáciu očkovania proti vírusovým chorobám
Jedným z najväčších zdravotníckych úspechov minulého storočia je eradikácia čiže vykorenenie varioly. Kiahne existovali už v staroveku. Epidémie varioly v Európe vyvrcholili v 18. storočí keď na ne zomrelo asi 60 miliónov ľudí. Veľkým krokom vpred v boji za likvidáciu varioly bolo zavedenie ochranného očkovania vo väčšine vyspelých štátov.

Na osemnástom zasadaní SZO v roku 1965 bol prijatý program celosvetovej eradikácie varioly a SZO vyzvala všetky členské štáty, aby podľa svojich možností prispeli k uskutočneniu tohto cieľa. V roku 1979 bola variola vyhlásená za eradikovanú na celom svete a od roku 1980 sa ustúpilo od povinného očkovania. Eradikácia kiahní je konkrétnym príkladom účinnej medzinárodnej spolupráce v boji proti vážnym epidemickým chorobám. Dosiahla sa využitím vedeckých poznatkov a mobilizovaním vládnych a nevládnych organizácii pod vedením SZO.
V roku 1988 SZO vyhlásila program eradikácie detskej obrny do roku 2000. Táto infekcia sa už nevyskytuje na americkom kontinente a jej celosvetová eradikácia je na dosah." ...citácia z jednej stranky. Historia magistra vitae. ...ale zoznam výrobcov vakcin ti skutočne neviem.

yanus
15. aug 2012

@pectore jedno je citat a druhe je selektovat, to je ako s gramatikou SJ, bud sa to naucis, alebo ostavas v jednej a stabilnej urovni mentalneho rozvoja ;)

pectore
15. aug 2012

@nikimax bol očkvaný podla očkovacieho kalendára? Nemal nejaké zdravotné problémy? Nebolo náhodou chrípkové obdobie? ...je milion dôvodov prečo sa to mohlo stať...a ani nevravim že sa také veci nestávajú...stávaju sa a dokonca castejsie nez by sme chceli... ale precitaj si čo sposobuju infekcne choroby proti ktorym sa dieta ockuje. "Cieľom očkovania je čo najúčinnejšie chrániť nielen jedinca, ale aj celú spoločnosť pred infekčnými chorobami. Infekčné ochorenia významne ohrozujú zdravie verejnosti, pretože sú prenosné z osoby na osobu. Rozvoj cestovného ruchu a medzinárodného obchodu, migrácia obyvateľstva prinášajú so sebou zvýšené riziko vzniku a šírenia infekčných ochorení." ...vsetky končia smrtou........je snad autizmus smrtelny? V dnesnej dobe globalneho sialenstva...

nikimax
15. aug 2012

@pectore k tomu odkazu- zaujíma ma morálna a právna stránka tých než. účinkov. Ktože za ne nesie zodpovednosť? Nie je to tam. A v prípade ťažkého a vážneho poškodenia- kto bude na SK odškodňovať? Vážne ma to zaujíma, preto vítam tvoju, verím že hodnotnú odpoved...

prevenar
15. aug 2012

@pectore hmm.. tebe pomoze fakt uz len transplantacia mozgu ^^ ..dufam,ze sa podari, lebo ak s tymto mozgom budes zit dalej ostanes vysoko nebezpecna nie len sama pre seba , ale aj pre siroke okolie ^^ tvoje prispevky su toho viaz nez dokazom. petot ti jasne napisal ,ze mas ist studovat nejake fakty , comu v tej rade nerozumies? co tu este robis ? preco tu stracas cas a nejdes si nieco aj nastudovat ? ci nebodaj ..toto je vysledok toho studia ? ..tak to sa ale zas musim vratit na zaciatok spravy.

popripade na zaciatok sa pokus precitat si toto . prekladal som to uz davnejsie ..ale je to stale poucne.

"

pripady polia v pakistane
http://naturalsociety.com/pakistan-to-punish-fa...

volny preklad

-napriek tomu, ze dokazy vravia o tom,ze 78% pripadov polia v Pakistane su sposobene priamo vakcinou, Pakistan pristupil k tvrdym opatreniam voci rodicom, ktori odmietaju dat zmrzacit vlastne deti. na tychto rodicov su uvalene financne sankcie a zakaz vstupu pre taketo deti do skoly. polio je prepuklo v ockovanej komunite deti a epidemia je bez akejkolvek kontroly. podla "National Institute of Health" zo 136 pripadov polia 107 detom bola podana vakcina vo forme kvapiek. pripady s spojene so sirenim polia z oralnej vakciny boli tak zavazne, ze "Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP)" doporucila absolutny zakaz pouzivat tuto vakcinu. napriek tomu je tato forma siroko pouzivana nadalej v ramci celeho sveta napriek znamemu vysokemu riziku pre zdravie. najsokujucejsie je ze samotna sprava z "Centers for Disease Control (CDC)" tvrdi ,ze je "mozne" ze u tychto deti bolo polio sposobene samotnou vakcinou.

vakciny a autizmus
http://endoftheamericandream.com/archives/vacci...

volny preklad

-podla udajov z "Centers for Disease Control and Prevention" v USA stupol pocet deti s autizmom o 78% oproti minulosti. v sucastnosti trpi autizmom v USA 1 dieta z 88 deti. skoly su totalne preplnene detmi so "specialnymi potrebami" , miliony rodicov sa snazia dopatrat preco ich deti maju v takom masovom meritku taketo problemy. vacsina z nich tvrdi ,ze vyvoj bol v prvom - druhom roku zivota uplne normalny a potom zrazu nastala dramaticka zmena. o co to mohlo byt ? tajomstvo ktore by sme nemali vediet je to ,ze za to moze vakcinacia. mnozstvo vakcin stupa z roka na rok a rovnako tak stupa aj pocet deti postihnutym autizmom. v niektorych statoch USA deti do tretieho roku zivota dostanu viac ako 30 vakcin. mnozstvo ortute (silny neurotoxin) sa kumuluje v tele neunosnym sposobom a vysledky na seba nenechaju dlho cakat. dokazy ktore spajaju vakciny s rapidnym vzostupom autizmu su farmaceutickym komplexom horuckovito odmietane. kazdy rok tisice rodicov zanesu svoje absolutne zdrave dieta k lekarovi na vakcinaciu a kratko po vakcinacii sa zmenia na chore trosku, ktore prestanu rozpravat a nikdy sa uz nezregeneruju. rodicia takychto deti su uplne zdevastovani. farmaceuticky priemysel samozrejme nikdy neprizna zjavnu spojitost, kedze v "hre" su BILIONY dolarov ..takze sa tvaria extremne "zacudovane" nad tym,ze co tento narast moze sposobovat.

zatlkanie je ale stale narocnejsie , kedze uz aj na CNN (prava ruka korporacii) sa objavuju spravy ako tato
http://edition.cnn.com/2012/03/29/health/autism...

-v rokoch 2000 -2002 sa odhadovalo 1 dieta s autizmom zo 150 deti. o 2roky neskor to uz bolo 1 zo 125 , v roku 2006 1 zo 110a najnovsie data ukazuju ze v roku 2008 to bolo 1 z 88.

thimerosal vo vakcinach ..
http://www.epa.gov/hg/effects.htm

z tohto si kazdy uz moze spravit vlastny nazor , popripade to docitat v anglickom jazyku.. pod clankom je aj zaujimava diskusia. "

daj si sancu 😨

nikimax
15. aug 2012

@pectore Nášho "jedinca" očkovanie miesto ochrany Vážne poškodilo, zničilo mu plnohodnotný život !! O tom, aké problémy, ( psych, ekonom) to geniálne očkovanie spôsobilo nám ostatným členom rodiny- si domysli. S tým autizmom sranduješ? Vieš o čom je reč? Porodila som ZDRAVE dieťa!!

prevenar
15. aug 2012

@pectore okrem toho , mnohi co sa sem dosli podelit o svoje obrovske vedomosti nepochopili, ze tu nikto o nicom nepresviedca, kto chce ockovat kludne moze ockovat do zblaznenia, totalne nikomu z nas to neprekaza. mozte sa cela rodina ockovat rano, na obed a vecer kazdy den - nikomu z nas to prekazat nebude.

tato stranka je venovana ludom ktori o ockovanie NEMAJU ZAUJEM a hladaju tu rady a poznatky bud o skutocnej podstate vakcin, alebo rady ohladom legislativy a pod. netusim o co z toho mas zaujem ty ..asi si si fakt pomylila forum a skaredym sposobom stracas svoj aj nas cas ^^

nikimax
15. aug 2012

@pectore ešte detail: všetky inf. ochorenia končia smrťou? A čo sa lieči na infekčnom??? Infekčné= márnica?Na toto musíš dať zdroj!