Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
21. aug 2012

@zigzag asi dr. zabudol na bio opalovancie kremy, s mineralnymi filtrami (nie chemickymi) 😅 alebo neviem... ?

mikymiky
21. aug 2012

@zigzag ja malu nenatieram vobec. Nechodim s nou na priame slnko, ked ideme von cez obed, zdrziavame sa v tieni, na kupalisko nechodime, v pohode sa to da. Samozrejme, keby sme isli k moru, tak by som ju asi natrela (ale velmi opatrne by som vyberala). Ja sa z opalovakov hrozne vyhadzujem a ked si predstavim, co spravi reakcia silneho slnka s chemickym koktailom, co je v tych kremoch, s detskym telickom, dakujem, neprosim. Mne to pripada, ze to je iba dalsia bububu reklamna kampan, ktora generuje nenormalne zisky. Mala ma inak taku peknu zdravu farbu, nie je ani opalena, ale ani bleda a ja nepanikarim, ked na nu chvilu svieti slnko. Nechapem, ako sa k detom, ktore su sustavne natrete, dostava vitamin D?...Aha, asi cez vigantol...tak dik, ten tiez nedavam...
Asi mesiac dozadu som videla jeden americky nezavisly spotrebitelsky test opalovacich kremov. Fuj, ake humusy obsahovali, nechapala by si. Narazili aj na par detskych, ktore obsahovali presne tie iste prisady a v rovnakej koncentracii, ako pre dospelych. Vacsina bola sice nasmu trhu neznama, ale z tych, co sa predavaju aj u nas, obstal najlepsie La Roche Posay 40 (tusim). Ten ani mne nevadil, takze to by bola moja volba. Toto je ale iba moj cisto subjektivny nazor, ktory sa zrejme nebude zhodovat s nazorom vacsiny mamiciek...

prevenar
21. aug 2012

@hajanka @mikymiky ..ani my nepouzivame ziadne opalovacie kremy. ked ideme s malou von rano , natrieme ju pupalkovym olejom + sme v tieni . kupat sa chodime jedine na jazero okolo 18:00 . takto sme to vyriesili , cim menej akejkolvek chemie , tym lepsie.

janano
21. aug 2012

@mikymiky @zigzag u nas robia pravidelne testy na kozmetiku, aj opalcovacie kremy, medzi najhorsie znacky patria pravidelne Nivea, Garnier, L´oreal, Eucerin, zle skoncili aj Vichy ci La roche-Posay. Tieto obsahuju najviac alergiu vyvolavajucich latok. Ale su aj dobre kremy, bez ziadnych zlych latok, tie sa vsak na Sk nepredavaju. Tu deti vela pouzivaju toto http://www.apotek1.no/produkter/zunblock-butter...., oblecko na plaz a do vody, ma UV 50, k tomu je aj klobucik zakryvajuci krk

sissmiss
21. aug 2012

@zigzag ja som maleho do dvoch rokov chranila pred priamym slnkom. Boli sme sice na dovolenku ked bol babato, ale na slnku nebol, bud kocik so strieskou, alebo slnecnik, alebo aspon daco prehodene ponad neho, alebo som mu ja tienila. Mala som vtedy info ze do dvoch rokov nevystavovat priamemu slnku tak som to dodrziavala. Nejake opalovanie sa nekona ani teraz, ale predsa len ak je vo vode alebo pri vode tak je opaleny ako cokolada. Ale uz
je velky myslim dost. Inak napr. chem. latky ktore dostane matka pri porode idu do tela plodu...su na to tabulky ako pomaly sa to v tom telicku rozpada...pre matku nepatrny zasah, pre plod riadna sleha. A aby sme neboli uplne off topic, prepojenie...rovnako ako ockovanie aj porody v nemocnici a zbytocne lekarske zasahy (ak su zbytocne) a cle to strasenie pred domacimi porodmi je zase len o slobode a neslobode. Horsie je ze sa nam snasia nanutit spinavu nemocnicu, nevrly personal, arogantnych dr a tvrdia aka je to vyhoda. Urcite pre niekoho ano, urcite sa nieco moze skomplikovat. Ale preco nezakazu fastfood a fajcenie a alkohol ktore teda maju ine nasledky na zdravie populacie...zeby preto ze z toho ma stat prachy??? Zeby tu teda neslo o zdravie?

blau
21. aug 2012

Velmi zaujimave o historii ockovania
http://blip.tv/durino/povod-a-historia-ockovani...

blau
21. aug 2012

@sissmiss veru tak, alkohol cigarety, ockovacie latky, na tomto ficime, inak by stat padol na hubu. Fuj humus 😠 😠 😠 😠 😠

mikymiky
21. aug 2012

@janano nivea a podobne shity su mi jasne...ten La Roche Posay tam mal v tom teste dvojku (znamkovanie ako v skole), ale iba tento jediny, ziadny iny z ich produkcie sa medzi relativne dobre nedostal. A aj mne robi dobre a ja som celkom dobry indikator...no kazdopadne, ja budem opalovaky davat iba naozaj vynimocne...

jandl
21. aug 2012

@sirael @adra @kvetinga časopis Meduňka 6/2012 str.10-14 Michaela Holmerová Šťastní rodiče,zdravé děti. Je zde popis,jak se starat např. u spalniček:"Objeví se vysoká horečka,rýma,kašel,problémy s očima/zánět spojivek,otoky víček,citlivost na světlo/,popř. i zánět středního ucha.V pusince naskáčou skvrnky a po těle červená až nahnědlá vyrážka/nejdřív za ušima/,která může splývat do větších ploch a svědit. Svého potomka určitě potěšíte,když ho budete rozmazlovat svou blízkostí a péčí.specifická léčba není nutná,problémy odezní samy.Doporučuje se klid a odpočinek v zatemněné místnosti,žádné koupání a sprchování.úlevu může přinést omývání vlažným slaným roztokem/2 vrchovaté lžíce soli na litr vody/." Můžu opsat i příušnice,zarděnky.Jen chci říct,že já právě takové návody chci mít,abych v případě potřeby nepanikařila a nenechala si hned vnutit paralen apod. Na internetu jsem našla jen výpisy komplikací a zdůraznění možných následku a význam očkování.

kvetinqa
21. aug 2012

@jandl dakujem. hod prosim ak to nerobi problem aj tie dalsie popisy..

mandarinkadarinka
21. aug 2012

@blau mne tu stranku neotvorilo, neexistuje :/

blau
21. aug 2012

@mandarinkadarinka skusim este raz 😉

mandarinkadarinka
21. aug 2012

ja som mojho malinkeho natrela raz Vichy opalovakom a do hodiny bol komplet vyhadzany na celom trupe. odvtedy ho nenatieram vobec a von chodime cerpat vit. D pravidelne, okrem obednajsich hodin. Nenechavam ho len v chladku, ale beha po zahradke, kde je aj priame slniecko aj chladok, takze tak na striedacku. samozrejme ho nenechavam dlho sa opalovat na primom slnku. a co je zaujimave a pre mna nepochopitelne? on sa nikdy nespalil, farbu ma krasnu capuccino cokoladkovanu 🙂

blau
21. aug 2012

@mandarinkadarinka no veru vymazali to neexistuje, este vcera som to pozerala, skoda skusim to pohladat na youtube-

mandarinkadarinka
21. aug 2012

@blau to je divne, ze to tam nie je :/ nie?

cantharis
21. aug 2012

@blau @mandarinkadarinka ja som si to vcera tiez otvorila a islo to. len som to nepozrela lebo ma cosi vyrusilo, vecer som to zavrela, ze dnes pozriem a uz to tam neni... fakt to vcera islo aj mne. 😒 😒

cantharis
21. aug 2012

@hajanka vies poradit nejaky konkretny opalovaci krem pre deti? ja vsade zhanam - lekarne, dm... a bud je to sama chemia alebo aj ked najdem nejaky z radov prirodnej kozmetiky tak ma taku konzistenciu, ze ked to natriem tak to na malej zanechava biely povlak.. huste, nerozotieratelne a ani z ruk to potom neviem zmyt - a to plati aj o tych akoze super Vichy a pod. 🙄 inac zatial v zasade nekremujem vobec, jedine pri mori kde si myslim, ze je to slnko v kombinacii s vodou ostrejsie

pectore
21. aug 2012

@sissmiss neni fylozoficka rozprava...??? tak na to aby sme tu nefylozofovali potrebujeme dokazy...

tie nemame...

???

blau
21. aug 2012

@cantharis
@mandarinkadarinka nejde to, nieje to tam. Vlastne islo o prednasku rak. lekara, ktory si uvedomil rizika ockovania zavrel svoju ( zlatu banu ako povedal) dobre vynasajucu prax, a zacal studovat od znovu a vlastne neockovat. Na to urady mu chceli zobrat lekarsku licenciu, ze ohrozuje ludi.
Ockovanie vlastne zaviedol ako povinne neclovek Napoleon a ako tí co sa na tom nabaluju robia bububu a strasia ludi, len nech daju ockovat s neskutocnym vynosom. Ako lekari maju za cele studium 2hodiny o ockovani, cize maju skoro tolko info ako my obycajni ludia. Ze reklamy su agresivne, spravia virus ( obrazok nejakej atomovej bomby) , aby to nahnalo strach pritom je to normalny organizmus atd. Hovoril o pripadoch z praxe ako deti umreli po ockovani atd. Ako virologovia a vyrobcovia vakcin robia zo zvierat strasiakov. Lebo my ludia sa prirodzene hnusime ( prasatom, kravam, vtakom, kliestom a potom nazyvaju choroby a treba sa dat ockovat proti tymto´´pliagam´´ Bolo to dlhe video, skoda super so slovenskymi titulkami. Spolupracoval s Anitou Petek kto vie po nemecky je to na youtube.

blau
21. aug 2012

@cantharis ja som kupila avene sprej. Nerobi flaky, prijemne vonia, ide z ruk umyt , ale maly vobec nieje spaleny staci troska. vyskusaj 😉

sirael
21. aug 2012

@jandl Super 🙂 ked budes mat aj dalsi navod, tak urcite mi ho napis .-) Ja si tiez chcem spravit taky prehlad co a ako pri tej a tej chorobe, nech potom nerobim paniku a nech nespravim nejaku hlupost 🙂

adra22
21. aug 2012

@jandl jej ak by sa ti chcelo môžeš napísať aj tie ostatné?

gubcikova
21. aug 2012

jo a prvé čo nám s krvy vyšlo je že máme málo cukru čo sa odzrkadluje na tom že je až moc aktívna a ked dostane niečo sladké až hyperaktívna.dalšie výsledky čakáme a ešte nás čaká štítna žlaza,gastro

petah82
21. aug 2012

@jandl aj mne by sa taky vypis chorob hodil. tiez som nasla len opisy chorob, komplikacie, ale ziadne navody na liecbu. osypky si kopirujem 🙂

manof
21. aug 2012

@hajanka
Nie, nie, MMR je až od 1992, možno v CZ skôr, ale to neviem.
od 1982 boli IBA DIEVČATÁ pred pubertou, od 1985 plošne, tzn. AJ CHLAPCI v ranom detstve

manof
21. aug 2012

Haló, haló,

nejaký odmietač/nejaká odmietačka povinného očkovania, čo je práve v BA a je ochotná poskytnúť dnes rozhovor pre STV

by sa nenašiel/nenašla? Ak áno, volajte mi na 0904 827 031 alebo pošlite SMS.

pectore
21. aug 2012

pocet neziaducich ucinkov tykajucich sa MMR v USA : k 1. marcu 2012, tam bolo 898 podanych staznosti s toho 56 úmrtí a 842 vážnych zranení . V USA bolo v roku 2011 : 311,591,917 ludi (podla scitania ludu).... a ked si to spocitate... tak moznost vaznych nasledkov neziaducich ucinkov ci smrti percentualne vychadzaju na 0,0000029 %

sartira
21. aug 2012

ahojte tak dnes sme boli na UVZSR tu v BA a v pohode boli tie damy, hovorili,ze ak som pevne rozhodnuta tak ma nebudu nijak presviedcat a podpisali sme zapis, pokuta 49+16e, dokopy 10min z mojho casu, takto som si to predstavovala 🙂 vsetci az podozrivo mili 😎

bocianka123
21. aug 2012

ahojte,
môžem sa opýtať - aká je maxi pokuta za odmietnutie MMR ? Nechcem to tam na úrade príliš naťahovať, nemám na to silu, ani nervy, len to mať čím skôr za sebou. ďakujem za info.
a ešte - existuje aj monovakcína iba na mumps ? stretli ste sa s tým?
ja si pamätám, že nás očkovali proti rubeole ešte na základnej škole... osýpky som prekonala ešte ako dieťa a tuším som aj očkovaná a mumps neviem... ten som neprekonala, ale či som aj očkovaná, netuším.