Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jolinka
28. feb 2011

ano nase deti maju PRAVO sa zucastnit ruskej rulety v podobe ockovania a my ich milujuci rodicia nie sme ti najviac kompetentni na ich ochranu.... ☹ ockovanie je najvacsi omyl v medicine v historii ludstva

magdal1
28. feb 2011

zaznam z piatkoveho 25.2. o 18.40 / Fokusu

http://www.stv.sk/online/archiv/fokus

tin007
28. feb 2011

@roo jedna pravnicka napisala k tej deklaracii toto:
V Deklarácii práv dieťaťa nič o práve na očkovanie nenájdeš, a keby Ti to tvrdili, trvaj na tom, aby to dokázali. Pre SR je tento dohovor záväzný, a o práve na očkovanie hovorí akurát nejaký záverečný dokument zo zasadania Unicef v Budapešti, čo však pre SR nie je záväzný dokument. V Deklarácii práv dieťaťa nič také nie je, a ani nemôže byť, pretože signatármi sú aj krajiny so slobodnou voľbou očkovania.

Teraz trochu histórie: to, že vôbec existuje niečo také, ako Dohovor o ľudských právach v biomedicíne, súčasťou ktorého je aj právo na informovaný a slobodný súhlas s lekárskym zákrokom, vďačíme ako ľudstvo hrozným skúsenostiam z nacizmu, kedy sa v rámci "lekárskeho výskumu" na "menejcenných rasách" alebo inak stíhaných osobách boli robené násilné pokusy s hroznými následkami. Norimberský proces to potom označil za zločin proti ľudskosti. Dozrievanie vedomia, že nikto nemá právo zasiahnuť do telesnosti druhého človeka a pod nijakou dobre vedecky či pokrokovo znejúcou zámienkou, je veľmi dôležitým výdobytkom ľudstva. Človeka robí človekom vedomie o svojej dôstojnosti.

mexicanka
28. feb 2011

@jolinka súhlasím... pri očkovaní ide len o peniaze a nie o zdravie ľudí.... mám trojičky, narodili sa mi úplne zdravé, dvaja boli očkovaní proti TBC, prišli komplikácie, obidvom sa zväčšili uzlinky, muselo sa to riešiť operáciou-vyberaním strašného množstva hnisu, tri mesiace ešte museli brať antibiotiká a lieky ktoré berú ľudia s tuberkulózou... pred tým nebývali chorí, ale zničilo im to imunitu, takže jeden berie ešte teraz prášky na imunitu,
strašné kašle mávali, zápaľ priedušiek, jednému diagnostikovali detskú astmu, skončil zase v nemocnici, ešte niekoľko mesiacov sme museli inhalovať a brať ďalšiu kopu liekov.... najmenšieho nemohli zaočkovať, pretože nemal dostatočnú váhu a napriek tomu, že je z nich najslabší, najmenší nič mu nie je... aj keď sú chorí, on to buď nedostane vôbec, alebo len tak na deň,dva, pričom ďalší dvaja majú strašný kašeľ aj dva týždne, dospelého človeka som ešte nepočula tak kašľať ako ich, a to aj celú noc, budia sa na to... strašné... dovolím si tvrdiť, že im to spôsobilo očkovanie, teraz keď prichádzam stále k novým materiálom o očkovaní, som presvedčená o jeho škodlivosti a neúčinnosti... viac deti určite očkovať nedám.... najmenšieho mi mali očkovať teraz proti TBC, keď sa to nestihne do šiestich týždňov, tak sa očkuje v 18 tich mesiacoch, ale zatiaľ sa nikto neozýva, asi našťastie pozabudli... 🙂 skutočne dobre zvážte, či dáte svoje deti zaočkovať.... myslím že to stojí aj za tú pokotu, okolo 300 eur... sama na seba sa hnevám, že som si o tom nenaštudovala viac, ešte keď nebolo neskoro, porodila som na svet tri zdravé deti a bez farmaceutického priemyslu by boli zdravé doteraz...

daniela1303
28. feb 2011

@manof dakujem pekne za info ohladom ockovacich latok.

bambi2
28. feb 2011
kocicatko
28. feb 2011

@manof Děkuji, to, že je to Študio svet mi právě uniklo ;o)

manof
28. feb 2011

V "Dohovore o právach dieťaťa" nie je nikde ani jediné slovko o očkovaní.
Pozri si ho priamo na stránke UNICEFu tu:
http://www.unicef.sk/sk/prava-deti/dohovor-text

Schválne si daj cez Ctrl-F vyhľadať v tej stránke "očk" a "vakc".
Uvidíš, že nič také tam nie je. Takže to, čo tvrdí pán Dlhoneľudský a spol., je LEN ich osobný výklad Dohovoru, avšak ja mám úplne iný výklad (napr. prevencia prenosných ochorení hygienou, pohybom na čerstvom vzduchu a vitamínmi C a D3 NAMIESTO očkovania).

Podstatné je, že súčasťou právnej sústavy Slovenskej republiky je odkazovaný TEXT dohovoru, NIE jeho VÝKLAD sponzorovaný výrobcami vakcín. Schválne: kto myslíš, že je najväčším sponzorom UNICEFu? A komu najviac idú peniaze vyzbierané UNICEFom, tzn. kto najviac na UNICEFe zarába?

Stačí toľko?

jaroe
28. feb 2011

ahojte, pozerala som ten Fokus, prvy krat som videla a pocula toho Dluholuckeho, strasne nieco. Myslite, ze aj sam veri tomu, co hovori? Petot sa teda drzal velmi dobre, klobuk dole, komunikovat s takymto superom.

manof
28. feb 2011

@mexicanka
Čo takto napísať Tvoj príbeh, čo by som mohol dať sem:
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/
?

Myslím, že čím viac príbehov zo života tam bude, tým väčšia šanca na zmenu, lebo páni "odborníci" ako tuto pán profesor Dlhoneľudský nám budú tvrdiť, že poškodenia zdravia sú len u menej než jedného dieťaťa z milióna. Ako Ty, tak aj ja, obaja dobre vieme, že to nie je pravda. Ale možno to nevie 95% obyvateľov Slovenska (ak nie viac). Tak to len taká motivácia k napísaniu príbehu.

Vopred ďakujem, ak sa k tomu podujmeš. V takom prípade prosím potom poslať na sloboda.v.ockovani@gmail.com

leelo
28. feb 2011

@manof ahoj, mozno hlupa otazka, ale: za odmietnutie ockovania u trojiciek zaplati clovek event. pokutu 900e, ked k tomu pride? 😕

tamix
28. feb 2011

Ja som si pozrela ten Fokus, ale mám taký pocit, že to nemalo ani hlavu ani pätu. Pani redaktorka to tam naháňala ako lenivého koňa a z dialógu bol zrazu monológ pána dr. „Dlouhobubého“. Aj keď sa sťažoval, že nemá dostatočný priestor. Radšej mali mať menej diváckych otázok a mali odpovedať obe strany v rovnakom časovom rozpätí. Bolo to totálne oničom.

tamix
28. feb 2011

@jaroe Klobúk dole pred Petotom, ja by som tam od zlosti asi vybuchla, veď ho ani nepustili k slovu.

jerrymona
28. feb 2011

@bambi2 vdaka za link. pozrela som si to a som strasne znechutena. 🙄 😠
@petot a pani vranska, skoda ze ste sa nedostali viac k slovu...toto podla mna nie je ziadna diskusia. 😒

tin007
28. feb 2011

Mna este zarazilo vo Fokuse, ze Dluholudsky mal tu "odvahu=drzost" povedat (na konci), ze ako to, ze si redaktorka/moderatorka vobec dovolila pozvat Petra a Ivu! Ten chlap asi zije este v komunizme, ci co!!!

roo
28. feb 2011

Citam si znovu clanok o hliniku vo vakcinach a napadla ma suvislost... ze ak si vsimnete reklamu na jeden nemenovany antiperspirant, tak tato vyzdvihuje, ze neobsahuje hlinikove soli. Cize ak sa nieco skodlive vyskytuje v kozmetike, tak lekari a statne urady varuju, ale ak sa jedna o vakciny, tak zahmlievaju az klamu.

@manof dakujem.

roo
28. feb 2011

Prepanakrala, ludia, nevolajte Dluholuckeho "Dluholudsky" !!!
@tin007 😉

manof
28. feb 2011

@leelo
Podľa mňa nie, keď odmietneš očkovanie všetkých detí naraz jedným papierom. Zákon č. 355/2007 Z.z. je v tomto extrémne nejednoznačný, takže umožňuje celú škálu výkladov. Z toho hľadiska sa domnievam, že nemôže byť rodič postihovaný za to, že použil iný možný výklad, takže logicky platí ten najmenej prísny. Ale nemám to odobrené právnikom, je to len taká moja osobná domnienka.

tean
28. feb 2011

@manof
skusam najst sposob ako to prehrat
http://www.slovakradio.sk/radio-slovensko/archi...
ale neviem , ci som slepy ale ziadnu sipku tam nemam ako popisujes.
Skusil som to na 3 PC a cez Firefox, IE, Chrome, Opera

denduska
28. feb 2011

@roo minule bola v telke reportaz ze v jednej nemocnici (TT? neviem..) sa obedy vozia v storocnych hlinikovych kadiach...a ze je to strasne nebezpecne lebo ten hlinik sa moze uvolnit do jedla.... ale ze sa uvolnuje veselo z kazdej hexy do krvi to je uplne v poriadku a o tom treba cusat...

manof
28. feb 2011

Príbeh zo života:
"Regres vo vývoji po očkovaní Infanrix Hexa + Priorix + Prevenar":
http://www.slobodavockovani.sk/news/regres-vo-v...

Komentár.
"Ad: relácia Reflex 22.II.2011 na TV Markíza":
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-relacia-...

manof
28. feb 2011

@tean
Hento je odkaz na prehľad relácií celého dňa:
http://www.slovakradio.sk/radio-slovensko/archi...

Tam nájdeš reláciu "10:05 - Štúdio svet"
Vľavo je ikonka biela šípka v modrom štvorčeku.
Klikni na ňu, malo by Ti to stiahnuť alebo priamo prehrať MP3.

manof
28. feb 2011

@denduska
Keby len z Hexy, ale aj z Prevenaru, Synflorixu, Boostrixu Polio a Infanrixu Polio

sofhia
28. feb 2011

Co myslite, co je najjedochsi ked nechcem aby moje dieta uz nemalo ziadne ockovania?
a. oddialovat to u lekarky , u kt. predpokladam,ze je za ockovanie?
b.zmena lekarky k takej, kt. ma nebude do ockovania nutit ani ma nenahlasi - aj ked neviem ci je 100 perc. istota
c. nahlasit sa sama zaslanim papiera na RUVZ a zostat u tej lekarky u kt. som ?

dakujem za rady

maggie2
28. feb 2011

@tin007 ľudia moji, tu som, po dlhom čase.

Pozrela som si v archíve ten focus, no tragédia. Najväčší problém - nekompetentnosť a nepripravenosť redaktorky. Strašné niečo. Ale tá osoba toho doktora je jedna nepríjemná záležitosť. Ako vykasal z rukáva ten Washington Post s tým Pfizerom - hneď by som chlesla do tváre, že takisto aféra Contergan nebola dodnes ešte riadne súdne uzavretá a dodnes chodia po svete tisícky dokaličených ľudí, kde im to potvrdilo xxx znalcov a je všeobecne známe že na vine je Contergan a dostávajú rentu podľa stupňa poškodenia. A potom príde zo zákulisia a začne tliachať o tom, akú v skutočnosti má podporu verejnosti, že ako sa tí čo s ním súhlasia, nedovolali. Takéto staré štruktúry s komunistickými maniermi už mali byť dávno na odpočinku a nie sa rozčuľovať v TV, že ako to, že i iní majú priestor, nie len oni.

A to trápne zakončenie redaktorky - ona ide robiť zmierovateľa - že - dohodneme sa? A na čom, preboha? Že podľa Liptáka /v inom reporte/ si máme predstaviť vakcínu ako polievku a keď odborník povedal, že je OK, tak OK, sfutrujem bez odporu? To kde sme. Že v Egypte, Líbyii robia revolúciu a budeme hovoriť, ó nie, radšej mali trpieť ďalej diktátora, to oni tieto národy nie sú tak pokročilé aby mohli sami o sebe chcieť rozhodovať /analogicky argumentovala pani zastupujúca WHO na SK v inej relácii, že Slováci nie sú takí uvedomelí aby sa mohla aplikovať dobrovoľnosť v očkovaní a zrušiť povinné očkovanie zo zákona/

Poznámka: dobre poznamenala pani Vranská, že vedľajšie účinky liekov sú hlásené len 1 percento zo skutočného predpokladaného počtu, ale zaniklo to tam a myslím že diváci to ani nemali šancu postrehnúť, či pochopiť. Mohlo sa ešte povedať, že darmo sa nahlasujú vedľajšie účinky, keď valnú väčšinu tá ich komisia zamietne, so záverom, že nešlo o príčinnú súvislosť /viď agenda cukrovka vs. vakcíny - nariadili to vyňať z vedľ. účinkov - lebo - podľa NICH to neexistuje/

@petot @manof čo nové sa deje?

maggie2
28. feb 2011

@jaroe pýtaš sa či ten D. doktor tomu sám verí. Myslím si, že jemu je to v tomto štádiu jedno. Jemu ide o iné - o seba samého. On celý svoj život konal v istých intenciách a odmieta sa zmieriť s tým, že medicína o akej bol presvedčený celý svoj život a v zmysle ktorej i konal, už nie je v istých veciach aktuálna. A on to vníma ako ohrozenie svojeho POSTAVENIA, svoje CTI a svojej VÁŽNOSTI. Je patrične pyšný na svoju kariéru a snaží sa potierať všetko, čo by ho mohlo ohroziť. Vybral si boj, nie mlčanie s tým, že kam sa váhy prevážia tam sa pripojí /tak ako vyčkáva mnoho lekárov, ako sa situácia vyvinie, aby potom aj oni mohli povedať, no áno, veď aj my sme si to mysleli, aj my sme to hovorili/, takže konkrétne pre neho už niet cesty späť, len bojovať za "svoju" ideu.

denisocka
28. feb 2011

@sofhia ja som s apýtala jednej kamošky,ta vravi že oddialovat a oddialovat ... druha zas podpísala len -že sama sa rozhodne ake a kedy da očkovanie a jej maly ma rok a nema žiadne a nikto nič na nu zatial nevytiahol

sjuzocka
28. feb 2011

boze to je hrozne ked citam niektore tie pribehy o tom ako deticky na nasledky ockovania zomreli! Je mi to strasne luto.. to je akoby ste ich zobrali na popravu... bezbrannemu dietatu pichnut tie jedy do krvi a prizerat sa ako sa trapi.. najhorsia nocna mora... velmi, velmi lutujem ze som tieto veci nevedela skor a ze prvy syn ma ockovania. Mozem len dufat ze to nebude mat v buducnosti vaznejsie nasledky.. Odskakala si to asi "len" ta imunita, ze je trochu slabsia a tak velmi casto bojujeme s chorobami. snad nebudu neskor ziadne dysXYZ, hyperaktivity.. alebo nebodaj horsie veci.. kiezby siel vratit cas... da sa tych hroznych latok nejako zbavit? nejak to vyplavit z tela? ja viem, nie :( tazke kovy sa ukladaju... :( aaach ja sprosta ovecka, chcela som mu to najlepsie a dopustila som ze ma teraz v tele taketo latky ... :(

sirinka
28. feb 2011

ahojte...tak dnes som oznamila nasej pediatricke, ze proti tbc nechcem ockovat a ona ze ok...nic viac neopovedala...

maggie2
28. feb 2011

@sirinka len si ju potom ustráž v nemocnici, keď sa ti narodí, aby Ti ju nepichli bez Tvojho vedomia