Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

mandarinkadarinka
2. sep 2012

@natas4 normalne som ti dala prst hore 🙂 ja nie som v strese z nasej debaty, neboj 🙂 v praci si uzijem viac stresu ako tu s tebou, deduskou a pectore dokopy 🙂

a rakovina moze byt aj z dlhodobeho stresu, urcite - lebo prave pri strese sa oslabuje imunita a rakovina je vo velkej casti iba vysledok slabej imunity a nedobrej psychiky.

a mas aj hypotezu - z coho ma pol rocne dieta nador v mozgu? alebo 5 mesacne neuroblastom na lavom pleci?

natas4
2. sep 2012

@zaockujteajslnko prosim ta a kde som take nieco napisala??? nevkladaj mi do ust to co som nepovedala

zaockujteajslnko
2. sep 2012

@mandarinkadarinka
z coho ma pol rocne dieta nador v mozgu? alebo 5 mesacne neuroblastom na lavom pleci? no to je jasne, no zo zleho sefa v praci predsa! 🙂 urcite ockovanie mu len pomohlo 😀

mandarinkadarinka
2. sep 2012

@natas4 kazda matka chce pre svoje dieta len to nejlepsie.... len ja nechapem tvoju posobnost tu na stranke "nesuhlas s ockovanim". ty ockujes, neockujes, citala som, ze zhanat info mono vakcine na osypky, tak ako je to?

natas4
2. sep 2012

@mandarinkadarinka neviem, nie som lekar, ani som nestudovala medicinu...mozem len hadat...oslabena imunita? geneticky podmienene?

mandarinkadarinka
2. sep 2012

@zaockujteajslnko @nata4 ten neuroblastom bol z ockovania BCG - dotycna matka to ma aj v lekarskej sprave.... v mozgu - mozno hexa... ale NIE! ved rakovina z ockovania? to je nemozne!!! a na Slovensku uz urcite nie, Slovensko ako jedina krajina je bez NU a preto radsej maze aj NU samotmych vyrobcov z pribaloveho letaku, aby dokazala, ze my sme tu vsetci zdravi a krasni! oslavujme

natas4
2. sep 2012

@mandarinkadarinka prisla som sem hladat informacie...rada som si citala komunikaciu reucenner a manofa, skoda, ze prestali, celkom by ma zaujimalo ako by sa vyvijala dalej...ked som sem prisla tak som zvazovala ockovanie MMR, a v podstate stale este nie som rozhodnuta na 100%

natas4
2. sep 2012

@mandarinkadarinka no nic, evidentne ti tu vadim, tak sa vytracam z tejto diskusie a budem si vas zase len citat...ci ani to nesmiem?

mandarinkadarinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
2. sep 2012

@mandarinkadarinka
ved preto nam zakazali citat aj pribalove letaky aby sme nahodou nezacali pytat preco sa vyrobca vakcin sustavne myli v tych NU v tom letaku a preco to uz konecne neopravi a nevymaze z tade 😀 😀

zaockujteajslnko
2. sep 2012

@natas4
a to tvoje dieta by chcelo riskovat tu MMR vakcinu? ci ti je ukradnute co tvoje dieta chce a nechce, ale urobis to a drz ustocka, potom ti bude sluzit na obranu ked sa dozvie tvoje dieta ze preco je mozno poskodenetak slogan "to bolo povinne ockovanie, to som ti musela dat" 😀

prevenar
2. sep 2012

@natas4 ...to mas pravdu, urcite nie za vsetkymi pripadmi je ockovanie ..ale zrejme "iba" za 90+% tych pripadov. O_o

zaockujteajslnko
2. sep 2012

@prevenar
95% ako kolektivna rakovina 😀

manof
2. sep 2012

@careamell
Mňa teda neoslovili. 🙂

manof
2. sep 2012

@careamell
@mandarinkadarinka
@zaockujteajslnko

Inak ale riadny debakel, keď v ankete len 8% ľudí je za povinné očkovanie a 1% nerozhodných.
Zvyšok za slobodnú voľbu. Heh, Špánikovú asi vystrie. 🙂
http://www.mamaaja.sk/

manof
2. sep 2012

2. časť rozhovoru s autorkou knihy "Ilúzia očkovania" - imunologičkou Dr. Taťjanou Obuchanyč:
http://www.slobodavockovani.sk/news/rozhovor-ca...

miros_dh
3. sep 2012

tak toto cele precitat sa mi vobec nechce, precitala som dake 4 strany a same hadky. preco sa tato skupina radsej nezmaze? Ved tu to uz vobec nie je o pomoci, ale o tom, aby si ludia dokazovali, kto ma pravdu? Nemali by sa v diskusiach so 1443 stranami spravit poriadky a zmazat zbytocnosti?

mandarinkadarinka
3. sep 2012

@manof mohlo by, doslova, ako odplatu za tej jej mudre rady, ked radi ockovat kazdeho a v kazdej dobe bez ohladu na vek, zdravotny stav, tehotenstvo, kontraindikacie... mrcha sa nezastavi pred nicim

denduska
3. sep 2012

@mandarinkadarinka ja som sa do debaty s tebou pustila len preto, že si tvrdošijne trvala na svojom, že vaskulitída nemôže/nemohla byť spôsobená pneumokokom ešte k tomu v prípade spred 11 či koľkých rokov. Máš zaujímavé závery a veľmi rýchlo škatuľkuješ veci a ľudí - pritom ja neviem - čo vieš o mne a mojich mostojoch a skúsenostiach s očkovaním, že máš potrebu ma presviečať, že je škodlivé? Myslíš, že ja som to prišla bojovať za to že je superbombaperfektné? Asi to tu dosť krátko čítaš, ale názor máš utvorený okamžite po mojom jednom príspevku, môžete si s ďalšou expertkou na všetko tarou ruky podať 😝

P.S. synflorix pred 11 rokmi určite nebol ale sérotypy pneumokokov už nejaký ten piatok označenie majú...a sklamem ťa, je to určite už viac než 11 rokov. To, že sa neurčujú bežne má iný dôvod, použi znova google a vyhľadaj si čo tá sérotypizácia stojí. A je rozdiel vykultivovať ho z výteru z nosa a z hemokultúry - tam nemá čo hľadať, povedať že dieťa má horúčky, vaskulitídu, fialové fľaky, z krvi pozitívneho pneumokoka, ale ten je tam len náhodou, to je také isté ako povedať matke, ktorej dieťa po očkovaní horúčkuje, kŕčuje, že to nemá súvis s očkovaním, ale je to len zhoda okolností. Ale ver si čomu chceš aj to hlásaj, budeš mať aspoň potešenie že ti tvoje vedomosti ostatní nadšenci "lajkujú" 😉
Budem znova už len čítať, tak ako už dlhý čas, chcela som len veci uviesť na pravú mieru, ale nemá to význam, potvrdzuje sa, že ľudia vidia iba to čo chcú a obrátia si všetko tisíckrát len aby im to pasovalo do toho čomu veria..ale vlastne, je to asi bežná ľudská vlastnosť, takže...pekný deň 🙂

prevenar
3. sep 2012

@miros_dh ahoj , napisal som ti IP. ..bohuzial mas pravdu poslednych asi 50 je o nicom, ale nebolo to tak vzdy , tie strany pred prichodom istych osob su super a plne informacii ..aj ked aj v tych "hadkach" v podstate najdes nejake informacie. myslim,ze sa situacia zacina vracat do konstruktivneho "normalu" tazko povedat.

problem je,ze my nemozme nic zmazat, toto je verejne forum a kazdy sem moze pisat co chce ..a tak to aj obcas potom vyzera ^^

na to aby si sa vedela rozhodnut si proste budes musiet nieco precitat ...nikto ta nebude o nicom presviedcat. tvoje dieta tvoja zodpovednost.

keby nieco kludne sa pytaj 🙂

lenaluci
3. sep 2012

Ak by chceli byť ľudia, ktorí vedú antiočkovaciu kampaň aspoň trochu spravodliví, museli by pripustiť, že všetky lieky majú nežiadúce účinky a nikto nevie, ktorý liek komu, ako a kedy uškodí a ktorý pomôže. Zrušenie očkovania je len kvapôčka v mori a ani to nie je isté či je to menšie alebo vačšie zlo. Mrzí ma arogancia s akou sa obraciate na ľudí, ktorí majú pochybnosti.

prevenar
3. sep 2012

@manof LOL to je co za anketu ? ja som z toho jelen ...

otazka : Prijali by ste, aby bolo očkovanie detí na Slovensku podmienené slobodnou voľbou rodičov?

1 jednoznačne áno 47%
2 nie, som za povinné očkovanie riadené štátom 8%

- ok, ale ved to je v podstate to iste ? nie ?

3 vyhovovala by mi kombinácia - voľba rodiča po konzultácii s pediatrom 45%

- co je v podstate zas len to iste - slobodny vyber , dajme tomu po "konzultacii" ..ale stale sa nejedna o "povinnost"

4) neviem sa rozhodnúť 1%

-fajn ,, " neviem sa rozhodnut "sucast kazdej ankety ...a kde je moznost SOM ZA POVINNE OCKOVANIE ??!! tuto anketu som fakt nepochopil ..ci nieco podstatne som prehliadol ? lol ved ak je niekto za povinne ockovanie , tak nema bod ktory by si mohol vybrat .. ^^ O_o

lyongirl
3. sep 2012

ahojte, vite mi napísať, ako je to s tetanovkou? Ak moje dieťa nie je zaočkované a dostane otravu krvi, čo asi nie je ťažké dostať, tak čo? Ja viem, niekomu sa táto otázka bude zdať asi trápna 😅 , ale ja fakt neviem, ako to je...je šanca, že dostane otravu krvi veľká?

keziah
3. sep 2012

@lenaluci ale samozrejme, ze aj niektore lieky su humac, ved to tu nikto nespochybnuje. Lenze tato tema je o nesuhlase s povinnym ockovanim a nie o nesuhlase s ockovanim a liekmi.
Rozdiel medzi liekmi a ockovanim je, napr. ked som pre syna na atopicky ekzem dostala imunomodulator a precitala som si pribalovy letak, mohla som sa rozhodnut, ze mu liek nepodam a nikto ma za to nepredvolal na RU ani som nedostala pokutu.

alikaa
3. sep 2012

@lenaluci vakciny nie su lieky. Lieky by mali liecit alebo aspon potlacat priznaky nejakej choroby, vakciny maju byt prevencia pred chorobou, mali by sa davat zdravym ludom, nie chorym (a tym padom by nemali mat ziadne neziaduce ucinky).

lenaluci
3. sep 2012

@keziah
@alikaa mne je vas postoj jasny, ale čo z toho, že ochranim dieta pred NU vakcin, ked ho neochranim pred NU liekov?

nae
3. sep 2012

@lyongirl ahojky, otrava krvi ale nemusí byť sposobená tetanom. Je to už naozaj vážna systémová chyba a otravu krvi može dostať aj človek zaočkovaný "krížom krážom".

tamix
3. sep 2012

@mikymiky Ďakujeme 🙂

slundo
3. sep 2012

@lyongirl šance tu určitě je .....moje kamarádka spadla na kole a odřela se a v nemocnici ji přeočkovali.....nevím jak teď , ale ještě pár let zpátky se lidi po úrazu přeočkovávali, pokud měli očkování starší než dva roky. Sice je to na deset let , teď dokonce na 14, ale dělalo se to tak. A teď si vem kolikrát se Ti dítko odře, spadne z kola, může na něco šlápnout....to riziko tu je. Třeba se tvýmu dítku nic nestane, ale obdivuju maminky, co maj nervy na to , aby se strachovaly , jestli bude mít dítko otravu nebo ne....nebo to spíš moc nechápu. Rozumím, že takový rotaviry a tak spoustu lidí odmítá, protože už je to nadstandard a spíš to ničí imunitu, ale tetanovka ? Jinak otravu můžeš dostat i jinak ..... proto každou ranku je potřeba vydezinfikovat, krýt a hlídat.

slady
3. sep 2012

@lyongirl myslím, že tetanus a otrava krvi nie je to isté. Ak ranu riadne ošetríš, šanca, že dieťa dostane tetanus je veľmi malá. Baktérie tetanu vylučujú toxíny, ktoré spôsobujú samotné ochorenie - svalové kŕče atď, ale tieto toxíny sa vylučujú len bez prístupu kyslíka, to znamená, že pokiaľ ranu necháš krvácať (nebudeš ju prekrývať náplasťami alebo krémami) vyčistíš ju čistou vodou, odstrániš akékoľvek mŕtve tkanivo a dodatočne to ešte všetko vydezinfikuješ peroxidom vodíka (obsahuje kyslík) tak je šanca tetanu minimálna. Otravu krvi môže dostať aj človek zaočkovaný proti tetanu. Tetanus sa vyskytuje najmä u starých ľudí, pretože majú pomalšiu cirkuláciu krvi, u detí sa to raz dva vyplaví 🙂