Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
17. sep 2010

@vejula
5-mesačné bábo hádam nemá ortuťové plomby. Má vôbec nejaké zuby?
Alebo myslíš, že z Teba sa preniesla tá ortuť?

Každopádne ortuť, ale i hliník sú jasnými príčinami autizmu. Či už to je z plomby, plechovky od koly/piva alebo z očkovania.

vejula
17. sep 2010

@manof ano že zo mna v tehotenstve... a ešte aj teraz ked kojim či to nejde do mliečka

manof
17. sep 2010

@vroni
Wakefieldovu štúdiu nikto nezdiskreditoval. Vecnú stránku štúdie nikto nenapadol, a v podstate ani napadnúť nemohol.
To dištancovanie sa 10 z 13 autorov sa netýkalo samotnej štúdie, ale len vyjadrenia, že treba preskúmať možnosť, či MMR spôsobuje autizmus. Pritom tá štúdia sama o sebe netvrdí, že to tak je, ale len že to je možné a treba to skúmať. Takže dištancovanie sa 10 z 13 autorov je veľmi divné, povedal by som, že im išlo o zachovanie pracovného miesta a lekárskej licencie - Wakefield prišiel (neprávom) o jedno aj druhé.

Jediné, čo Wakefieldovi dokázali vytknúť, je chýbajúce povolenie etickej komisie. Ale aj to je len palica na neposlušného psa, lebo Wakefieldovi v skutočnosti buď žiadne povolenie etickej komisie nebolo treba (ak išlo o bežné klinické postupy) resp. povolenie mal (na výskumné úlohy).

Čiže jedna veľká ušitá búda - za jediným účelom: ochrana veľmi pochybného odporúčaného očkovacieho kalendára, rozumej: obchodných záujmov výrobcov MMR vakcín. Cez mŕtvoly.

Tvrdenie, že Wakefieldova štúdia bola zdiskreditovaná je teda čistým účelovým klamstvom.

cicimon
17. sep 2010

@vejula - to by si bola otravena aj ty.....ta ortut sa (az) tak neuvolnuje a to by uz min 75% obyv, malo nejake otravy...

manof
17. sep 2010

@cicimon
Keď človek sleduje tú slovenskú poddajnosť voči moci a úradom, tak mi to tak pripadá, že ozaj 75%, ba možno aj viac, je už dosť otrávených.

cicimon
17. sep 2010

@manof ano.....len hovorime o Hg 🙂

slavdan
17. sep 2010

@vroni Ano, wakefield je za ockovanie, ale cenzurovat, ake typy vakcin budu pouzite. On ako vedec prisiel na pozoruhodne veci, ktorym bolo treba venovat pozornost a ked uz, tak vyvinut taku vakcinu, ktora tieto vazne podozrenia odstrani. Oni ho jednoducho vyviedli na prach ako psa, kvoli tomu, ze poukazal na fakty, ktore sa dali dat do suvisu s ockovanim, a len preto ho zdiskreditovali, ze sa im nehodil do ich planov? Ved to je trestuhodne......

manof
17. sep 2010

@cicimon
No ale ja som to aj tak myslel, že sú chemicky otrávení a na základe toho pasívni a neschopní odporu. A obávam sa, že to vôbec nie je vtip, ale krutá realita. Prinajmenšom som už na túto tému čítal nejaké konšpiračné teórie, a zneli dosť hodnoverne.

manof
17. sep 2010

@cicimon
Inak dospelého človeka to nezloží tak rýchlo ako malé bábo, takže nemusí byť pravda, že by najprv @vejula musela byť otrávená. Možno len trošku priotrávená.

Každopádne by to chcelo zistiť, či sa ortuť z amalgámových plomb prenáša do materského mlieka.

manof
17. sep 2010

Pravda o očkovaní proti chrípke:
http://www.slobodavockovani.sk/news/pravda-o-oc...

slavdan
17. sep 2010

@manof Suhlas. Tako sa dokazu chovat asi len ludia. Uplne ho odstavili ako prasiveho psa.

vejula
17. sep 2010

@cicimon dakujem... ja si tiež vravim že skoro každy ma amalgamove plomby... najhoršie že človek už ani nevie čo je lepšie či kojiť dlho alebo radšej nie aby som ho ešte netrovila 😒 ked jeden povie tak druhy naopak a potom človek ani nevie čo je lepšie a čo menšie zlo... to čo už bolo nezmenim ale neviem čo do buducnosti... zas meniť amalgamove blomby teraz podla mna nieje šťastny napad bo kjed mi ich budu vyvrtavať tak sa ešte viac uvolni... niekedy my som si vymenila hlavu a prestala všetko čitať a nad všetkym sa trapiť. Manžel tomu už riadne lezem na nervy 😅 A ty maličku neočkuješ??? Som nevedela že chodiš do tejto temy

cicimon
17. sep 2010

@vejula no ja obcas nazriem vselikde 🙂 ockujem co sa ockovat musi...
ja kojim a budem dokedy to pojde, a ber to cele tak, ze za svoj zivot sme pojedli bars co (ako deti urcite vselico co spadlo na zem, od hraciek po neumyte ovocie) ,mame plomby, dychame zly vzduch a neviem co, uz to lepsie velmi nebude...neverim, ze sa do mlieka uvolnuje ta ortut (a na druhej strane nejes nic co by sa nemalo? naduvace, alergeny, nic? pokial budes kojit?),,,a ked maleho kojis 5mes, tak uz to velmi neovplyvnis.....nechcem byt sprosta a suhlasit s tvojim mm, ale niekedy je asi lepsie sa velmi nezamyslat, lebo niektore veci clovek uz nezmeni - ta vymena plomb by ti mozno sposobila viac stresu, obrala by ta o peniaze a neviem co a mozno by to nemalo ani nejaky velky efekt - a este by si sa stresovala, ci mozes si dat injekciu a neviem co..

vejula
17. sep 2010

toto ma ubija, fakt mi je hrozne zo všetkeho, mam taky strach 😢

cicimon
17. sep 2010

@vejula necitaj, uzivaj si maleho, nestresuj....radsej studuj prikrmy a pod 🙂)

vejula
17. sep 2010

@cicimon maš uplne pravdu cici... vieš ako sa teraz citim? hrozne... Normalne si teraz jedine svetielko čo mi tu svieti 😵 Asi už nebudem nič čitať lebo ma to privedie do hrobu a urobi viac škody jak osohu. A idem radšej lahnuť ku drobcobi a kukať sa na neho aky je krasny, to ma vždy tak ukludni, a dufať modliť sa nech je všetko oki. Vdaka cici

petot
17. sep 2010

@vejula: Je množstvo vecí, ktoré sú pre organizmus záťažou. V potravinách je plno pesticídov, antibiotík a ďalšej chémie. Ortuť z amalgámov je len jedna zo súčastí tohto tlaku. Ale telo má obdivuhodnú schopnosť sa s týmito vecami vysporadúvať, ak má dostatok vitamínov, minerálov, stopových prvkov a nejaký ten oddych a čistú vodu k tomu.

Lenže vitamínov a stopových prvkov je v strave čoraz menej. Jedny z najdôležitejších pre detoxikáciu - selén a jód - sú hlboko nedostatkové, takže postupná neustála detoxikácia už nemusí fungovať dostatočne. Nadbytok fluoridov a bromidov situáciu ešte viac zhoršuje; nielenže spôsobujú úbytok jódu v tele, ale fluoridy ešte zmnohonásobujú škodlivý vplyv hliníka.

O následkoch samozrejme rozhodujú aj dedičné predpoklady, pretože tie ovplyvňujú to, ako efektívne vie organizmus získavať a využívať vitamíny, minerály a stopové prvky, ako aj to, aký je citlivý na všetky tie otravy.

Toto všetko sa postupne prenáša aj na dieťa. Lenže je rozdiel, či tá ortuť a hliník prichádzajú postupne v malých dávkach, kedy je šanca, že sa s tým telo nejako vysporiada, alebo či dieťa dostane vo vakcíne naraz konskú dávku jedného aj druhého. Toto môže u niektorých úplne preťažiť organizmus, "prekvapkať pohár". Navyše tieto neurotoxíny pôsobia omnoho silnejšie keď sú v kombinácii než keď sú samotné, a vakcíny tých neurotoxínov skutočne obsahujú viacero: ortuť už síce z väčšiny detských vakcín eliminovali, ale o to viac je tam hliníka, je tam formaldehyd, a toxoidy záškrtu, tetanu, čierneho kašľa sú takisto neurotoxické.

Takže nemyslím si, že amalgám je sám osebe príčinou autizmu, ale pravdepodobne prispieva svojou troškou k prekvapkaniu pohára, a možno kvôli tým ostatným veciam (a najmä vakcínam) je to dnes citeľnejšie než kedysi.

divoska
18. sep 2010

@vejula ved nie je taky problem dat si ich vymenit za nieco ine. a ked ti to robi stres tak cim skor a postupne, pripadne naraz. sak to neni ziadna tragedia ked mas zub pod tym prelieceny to ani citit nebudes a za tych par korun ti to stoji. a netreba hned hystercit so vsetkym. kludne si precitaj co stihas a mozes a rozhodni sa. doterz si o tom nevedela a boli ste v pohode. zo dna na den sa uz radikalna zmena predpokladam neodohra, takze si radsej nastuduj a rozmysli ako sa stresit

vejula
18. sep 2010

@petot vdaka za odpoved... chcem sa len spytať ako si tam pisal že fluoridy znasobuju učinky hlinika... Ked si zuby umyvam zubnou pastou čo obsahuje fluor to može byť problem??? To ma tak napadlo ked som si to čitala... Jo a ten hhlinik obsahuju všetky vakciny. My už mame za sebou dve hexavakciny... O tretej rozmyšlam či ano alebo nie. MMR som už vylučila. S tym sa už zmieril aj moj manžel že ho očkovať nedam, i ked ho trochu hneva že nam dieťa zrejme ani do školky nezoberu ale čo už... už som ho presvedčila. No neviem či by suhlasil keby som odmietla aj tretiu hexavakcinu.... ani ja v tomto pripade ešte nemam jasno

@divoska to som tam pisala že sa bojim si ich teraz dať meniť, ved ked mi ich budu vyvrtavať tak sa podla mna tej ortute ešte viac uvloni, pripadne keby som nejake maličke čiastky prehltla popri tom vyvrtavani, to sa podla mna može kludne stať, takže sa bojim ich teraz aj meniť 😖

petot
18. sep 2010

@vejula: Je to tak, z amalgámu sa uvoľňuje veľmi rôzne množstvo ortute. Najmenej je to v pokoji, pri pití horúcich nápojov a usilovnom žuvaní sa to znásobuje, a pri blombovaní i vŕtaní sa uvoľňujú o 2-3 rády väčšie množstvá. Takže aj kvôli tomu sa nemôžu meniť všetky naraz, a treba telu výrazne pomáhať s detoxikáciou - s tým Ti možno poradia lepšie iní, ale čo ja viem, tak selén, jód, kyselina alfa-lipoová a veľké dávky vitamínu C sú potrebné pre detoxikáciu ortute. Veľa piť atď.

A aby sme neodbočili od témy očkovania, tak prinajmenšom tieto veci sú podľa môjho názoru potrebné aj v prípade očkovania, ak sa už teda niekto rozhodne očkovať. Aj keď môj názor voči očkovaniu ako takému je skeptický.

jana1710
18. sep 2010

vejula a cicmom vy ste podarene 😀 😉 konecne som sa zasmiala v tejto teme inac aj ja sa tu pekne vystresujem a nadeptam hahaha

vejula
18. sep 2010

@petot u mna je detoxikacia vylučena kedže kojim a pri detoxikacii idu všetky toxiny do mliečka... Ale už som čitala aj članky a vyskumy ktore dokazuju že vyskyt ortuti v tele človeka žijuceho v nejakej primorskej krajine ktory stale jedava morske ryby ktore zadržiavaju ortuť je vyšši ako u ktorehokolvek stredoeuropana ktory ma aj cele usta zablombovane amalgamom... Sanžim sa myslieť pozitivne a verim že moje mliečko je pre maleho ovela lepšie a ma ovela menšie riziko ako UMNikto mi neZaručí že v UM , ktoré dám svojmu dieťaťu, nebude žiadna povedzme ortuť, nebude v ňom silný alergén - kravská bielkovina, nebudú v ňom iné škodlivé látky , ktoré tá krava spásla na pasienkoch , polievaných kyslými dažďami? Bohužial žijeme v takomto zasvinenom svete a niekedy sa s tym bohužial neda nič robiť 😔
A už mi prosim nikto neposielajte linky ako amalgamove plomby zapričinili nejake zdravotne problemy a podobne, lebo ma to zbytočne stresuje a ja musim myslieť teraz pozitivne kedže ma moj syn potrebuje plnu optimizmu sily a energie.

@jana1710 😅 ty tiež občas tak postresuješ??? ja vela čitam adečoho a potom ma zomna muž doma nervy a vyhraža sa že mi zablokuje kona 😝

cicimon
18. sep 2010

@vejula a tie prikrmy si uz nastudovala??

vejula
18. sep 2010

@cicimon 😀 😀 jooo to som už studovala tie linky čo su v našej teme 😉 už len necely mesiac a ideme do toho

inač ešte by ma zaujimalo kedže vravite že autizmus sposobuje ortuť ako je možne že je nepomerne viac autistov chlapcov ako dievčat, si myslim že to určite musi byť nejako viazane na chromozomy a možno ako spušťač može byť očkovanie, ale aby to vyvolala u uplne zdraveho jedinca bez genetickeho predpokladu sa mi nechce veriť, či sa mylim???

sisaka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
18. sep 2010

@sisaka: Hoci sa to stalo už veľakrát, vždy znovu žasnem, ako sem niekto priletí, informácií má žalostne málo, diskusiu neprečíta, ale hlavne všetkých poučí ako sa mýlia 😵

sisaka
18. sep 2010

skoda, ze nie je vysvetlene, cim a koho som urazila, alebo som provokovala tym, ze som napisala, ze do MMR sa thimerosal uz nepridava? no ja fakt neviem

sisaka
18. sep 2010

dakujem adminovi za vysvetlenie a samozrejme odchadzam, aby ste si svoje teorie mohli v klude nadalej rozdebatovavat. Tymto prispevkom nechcem nikoho ani vyprovokovat, ani urazit

vroni
18. sep 2010

Ale no snad sa nebudeme vadit o slovicka. Wakefieldovu studiu "oficialne" nikto neberie vazne (minimalne v suvislosti s ockovanim), ze sa ho par kolegov s minoritnym nazorom zastava je pomerne malo platne. Keby tak niekto ucinil s mojou pracou, citila by som sa dostatocne zdiskreditovana.