Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

gubcikova
20. aug 2012

ták a už sú doma.mali tam byť 2 týždne aby im poisťovňa platila nemalé peniažky a to len preto aby čakali na výsledky.nenormálne.a chúďa dnes tam bola mamička už dlhšie s dieťatkom a mala ísť dnes na sono hlavičky a potom domov a čo oni urobili.neobjednali ju že až vo štvrtok. 😔

klara.jas
20. aug 2012

@alikaa ďakujem! Áno, pediatrička je tiež v Brne, bývame tu. Práve že som mala pocit, že tento rok sa naštvali a zmenili to a už sa pokutuje tiež, ale nejak som nenašla záver, či sa o tom len diskutovalo, alebo je to už schválené. Škôlka sa snád nejak zvládne, na to máme ešte dva roky, ktovie, čo bude dovtedy. Každopádne ďakujem za tip 🙂

alikaa
20. aug 2012

@klara.jas pozri sa aj na stranku www.rozalio.cz tam by mali byt aktualne informacie. Tam som akurat narazila na 2 clanky, ze hrozi pokuta, ale nepisu kolko a ani nic blizsie - http://rozalio.cz/index.php?option=com_content&... a este http://rozalio.cz/index.php?option=com_content&...

manof
20. aug 2012

@pectore
To fakt nemusíš dávať odkaz na Google Translator, to máme preložené do slovenčiny už vyše tri mesiace tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/sud-v-rimin...

manof
20. aug 2012

@ojoz
Keď niekomu niečo vytknem, tak je to aj poriadne zdôvodnené. Čiže ide o vecnú výčitku.
Ad hominem je niečo iné, napr. keď poviem, že ten a ten neštudoval medicínu a preto určite nemá pravdu, keď hovorí o očkovaní. Ale aj obrátene: ten a ten to študoval a má 40 rokov praxe a preto určite má pravdu.

Najprv si zisti, čo to je ad hominem a potom sa ozvi, OK?

manof
20. aug 2012

@labaga
Jediný problém je, že jaxi nie si schopná nijakú mnou trepnutú blbosť uviesť.
🙂

manof
20. aug 2012

@pectore
Naturopathic Doctor (N.D.) nie je "prírodný liečiteľ", ale sa to normálne študuje na vysokej škole rovnako ako klasický M.D. (Medical Doctor), robia sa atestácie a udeľujú štátne (!) licencie na lekársku prax.

Ale to by si najprv musela vedieť po anglicky a nie si ten článok z Wikipedie čítať cez brutálne komoliaci Google Translator.

Takže si totálne vedľa. A tak či onak je to ad hominem, čiže totálne o ničom "argument" z Tvojej strany.

manof
20. aug 2012

Ak Váš lekár nevie odpovedať na tieto štyri otázky, neočkujte!
http://www.slobodavockovani.sk/news/ak-vas-leka...

piiiipiii
20. aug 2012

zaujima ma MMR - pozerala som si svojdetsky ockovaci kalendar a nemam tam vobec takuto vakcinu ze by som nou bola niekedy ockovana . ta vakcina sa od kedy ockuje od ktoreho roku . neviete mi povedat ?

slniecko77
20. aug 2012

@piiiipiii neviem, ktory si rocnik, ale ty si bola prevdepodobne ockovana len proti rubeole, az od roku 1992 sa ockuje trojkombinacia MMR

piiiipiii
20. aug 2012

@slniecko77 aha ano je tam rubeola a som 84 rocnik ale to ma ockovali raz ako stvorrocnu . zato na TBC tam mam trikrat . fiha :D

alikaa
20. aug 2012

@piiiipiii MMR sa ockuje od roku 1992, dovtedy boli monovakciny. Osypky sa ockuju tusim od roku 1969, rubeola tusim od roku 1984 a mumps od roku 1987, vsetko to do roku 1992 boli samostatne vakciny, ktore uz teraz nezozenies.

piiiipiii
20. aug 2012

@alikaa mam tu take ze Morbili a polio este . morbili trikrat a polio pat krat ...to je ono ?

alikaa
20. aug 2012

@piiiipiii Morbili su osypky a polio je detska obrna

slniecko77
20. aug 2012

@piiiipiii
@alikaa od roku 1969 sa ockuje proti rubeole, od roku 1987 proti rubeole a mumsu a od roku 1992 sa ockuje trojkombinacia
..alikaa takze nezamienat 😉

slniecko77
20. aug 2012

@alikaa od 1969 to bola monovakcina, ale od 1987 uz pichali dvojkombinaciu 😉

piiiipiii
20. aug 2012

@alikaa aha no tak mumps tu ani nemam potom . inak mojmu muzovi kamaratovi ked sa narodil syn a za par tyzdnov mal diagnostikovanu detsku obrnu . akurat dnes mi to hovoril :(

alikaa
20. aug 2012

@slniecko77 od roku 1969 sa urcite ockuju osypky a nie rubeola. Mas nejaky prehlad po ruke? Ja som jeden mala, ale tu stranku uz zmazali. Viem urcite ze ziadna dvojkombinacia rubeoly a mumpsu sa nikdy neockovala. A kedy teda zaviedli ockovanie proti osypkam podla teba?

@piiiipiii ani ja som nebola proti mumpsu ockovana, som rocnik 80. V preukaze mam v 9. mesiacoch osypky, tato vakcina mi priamo osypky vyvolala, ale aj napriek tomu ma znova zaockovali o 2 roky. Potom tam mam neskor este ockovanie proti rubeole, ale mumps nie

slniecko77
20. aug 2012

@piiiipiii kedze si 84 nemozes byt zaockovana proti mumsu 😉 kuk vyssie
..ten maly ma zrejme diagnostikovanu detsku mozgovu obrnu - DMO, nie poliomyelitidu..to su dve rozdielne veci..snad bude mat nejaku lahsiu formu 😒

piiiipiii
20. aug 2012

@slniecko77 aha tak asi DMO neviem , moj mm to moc asi nerozlisuje :D on povie len ze obrnu detsku a hotovo . ale tiez si myslim ze skor to .

sorciera24
20. aug 2012

@piiiipiii nase rocniky nie su ockvoane MMRkou (ta sa pouziva od 1992)......my sme dokonca enboli ockovani ani proti mumpu, ani ruziienke......ja som napr. ruzienku prekonala, ale mumps nie, aj ekd som nan nebola ockvoana.....a k tym kamaratom....mali diagnostikovanu asi DMO (detsku mozgovu obrnu)......proti nej sa neockuje.....ockuje sa proti dets. obrne (polio)...a posledny pripad divokej obrny je u ans zaznamenany v r. 1960

alikaa
20. aug 2012

@piiiipiii no do roku 2005 sa pouzivala ziva polio-vakcina, ktora mohla vyvolat samotnu detsku obrnu, dokonca boli pripady, kedy deti po tomto ockovani virus preniesli na rodicov. Nepytala si sa toho muzovho kamarata, ci sa ta obrna neobjavila po ockovani? Alebo sa babatko narodilo s DMO, ale lekari to diagnostikovali az o par tyzdnov neskor?

slniecko77
20. aug 2012

@alikaa ospravedlnujem sa, od roku 1969 je to ockovanie proti osypkam, nie rubeole..som to v rychlosti zamenila
...tumje, ze sa ockovalo bivalentnou vakcinou http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi...

alikaa
20. aug 2012

@slniecko77 je to link na dobrovolne nemocenske poistenie, o ockovani tam nevidim ani slovo.

manof
20. aug 2012

@pectore autorka má doktorát z imunológie, pracovala vo výskume a popisuje svoje osobné skúsenosti - že imunológovia vychádzajú z niečoho neovereného, stavajú na tom, ale keď navrhneš, aby sa to najprv overilo, tak na Teba nabliakajú. Nuž a to teda nie je žiadna veda, to je dogmatika.

Autorka úplne správne napáda ten starý výskum, lebo na ňom totiž celá táto paveda stojí. A možno to je v tej či onej veci naozaj tak, ako sa imunológovia domnievajú, ale problém je, že domnienku vydávajú za vedeckú istotu.

slniecko77
20. aug 2012

@alikaa jeeej prepac 😅 robim na I-Pade, trosku problem s kopirovanim, nechalo to v pamati co som kopirovala predtym
http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/MMR.htm
..snad spravne 😀

alikaa
20. aug 2012

@piiiipiii @slniecko77 tu je prehlad, kedy bolo ake ockovanie zavedene. Nie je tam ziadna kombinacia rubeoly a mumpsu - http://www.slobodavockovani.sk/news/z-dejin-pov...
Tu akurat citam, ze sa davala kombinacia mumpsu a osypok, nie s rubeolou

zigzag
20. aug 2012

@nat28 no neviem,ja by som to ignorovala a pockala az na predvolanie, na ktore uz ist musis,,,, my mame 14 mesiacov a zatial nic, a tiez vravel,ze nas bude hlasit,,,, ale podpisala som iba ja, on chcel, aby aj muz podpisal... ci ako sa to chystas riesit ty?

piiiipiii
20. aug 2012

@alikaa on urcite nebol ockovany lebo mu to zistili kratko po tom ako sa narodil . viac info neviem :D on sa s tou obrnou uz musel narodit

piiiipiii
20. aug 2012

@sorciera24 ja som ale proti ruzienke bola ockovana , proti mumpsu nie