Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

luschma
20. aug 2012

@prevenar ďakujem za odkaz🙂 áno viem o rôznych detoxoch a "diétach" no nechcem moc rozpisovať, pretože iná téma a každému dieťatku môže pomôcť niečo iné, ale bezlepková a bezmliečna u nás bez úspechu :( kupovala som i "vitamíny" z Uk, (pretože u nás ich nedostať) pre autistov, ale sú to predsa len vitamíny, tak sme zázraky nečakali...

waltea
20. aug 2012

@pectore esteze Ty posobis "seryjozne" 😀 😀 😀

prevenar
20. aug 2012

@slniecko77 viac najdes tu > http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf ..ja osobne pri nejakom probleme beriem od 15 do 20 g vitC denne. (v priebehu dna , nie naraz samozrejme)

slniecko77
20. aug 2012

@prevenar jasne a u deti je predpokladam ine davkovanie
..vit C mi pride fajn, je to jeden z vitaminov ktorym sa neda predavkovat a urcite neuskodi ked nepomoze 😉
..maly bol asi 2x prechladnuty, tak sme ho naparovali, ale nabuduce nasadim aj vit C

sorciera24
20. aug 2012

@slniecko77 u deticiek menej (aj ked su take, co znesu viac)....ja pri chorobe davam 1-2g ...cca. kazde 3 hodiny....(pri kiahnach budem postupovat rovnako), prip. zvysim davky.....inak aj vitamin D je velmi potrebny by som doplnila... (najma v zime, ekd slniecka je menej)

slniecko77
20. aug 2012

@sorciera24 dakujem 🙂
..vit D som zatial nedavala..ale prestudujem aj o nom

prevenar
20. aug 2012

@luschma podla mna by si si o tom mala este viac nastudovat ..u nas najdes dobre informacie na strankach ako www.badatel.sk a zrejme aj dalsie ..na youtube v anglickom jazyku je toho vela + existuju velmi dobre zahranicne stranky.

-kazdy cloviecik je iny, to stazuje kazdy "postup" kedze nie vsetko funguje na kazdeho , kedze u kazdeho je aj ina pricina . ..ale v zasade..

1) vakcina mohla byt kludne znecistena dalsimi virusmi ktore napadli napriklad mozog.
2) samotne toxicke latky kt. su v kazdej vakcine mohli poskodit mozog
3) oslabenim imunity mohli telo kolonizovat velmi neprijemne pliesne/huby ..napriklad taka candida . bezne je to neskodny jednobunkovec ..ale napriklad pri poruseni imunity napr. vakcinou sa moze zmenit na mnohobunkovu formu ktora moze napadnut rozne organy, klby ..atd .. na vonok sa to prejavuje ako uplne ine ochorenie . odumrete casti dalej intoxikuju organizmus .. a rozbehne sa spirala dalsich a dalsich poskodeni.

vitaminy su extremne silna zbran , len sa musia adekvatne pouzit ..pri takychto pripadoch je nutne vyrazne predavkovanie ..je dobre spojit sa s ludmi kt. maju uspechy a taky urcite su ,,aj na tychto strankach, zial si neviem spomenut na nicky ..snad niekto poradi.

pozri si termin "paleodieta" - uplne vynechanie obilnin , zemiakov a ryze .. prestuduj videa , ze preco , naco a ako to moze pomoct.

proste vsetko so vsetkym suvisi ,, jednoduche to nebude , ale pri spravnom pochopeni problemu , skontaktovanim sa s ludmi s pozitivnymi vysledkami dosiahnete zlepsenie urcite aj vy. treba na to hlavne cas , volu a vela trpezlivosti.

vela stastia a drzim palce .

prevenar
20. aug 2012

@slniecko77 ..hlavne nie tabletky ..treba kupit cistu praskovu formu bez pridavnych chemikalii .. napr. v DM-ke dostat 100g balenie ..cca 2e .

pectore
20. aug 2012

@waltea na rozdiel od niektorych "guru" tejto stranky sa na serioznu ani nehram... len ukazujem ,co sa mojmu selskemu rozumu nezda..

zigzag
20. aug 2012

@sorciera24 no, a som rada, ze som nieco z toho preniesla na maleho, aj ked placentarne protilatky,ze len cca pol roka ucinkuju po porode , dojcila som len pol roka, takze maly je uz sam na seba odkazany,,,, ale zase,ked som prezila ja, prezije aj on, nebola to ziadna katastrofa, ako z toho robia, aby predali vakciny, navyse ja som bola dojcena len 4 mesace, lebo mamka ostala tehotna s bratom a mliecko sa stratilo,,
,,,,ups, neako som odbocila od temy 😅

slniecko77
20. aug 2012

@prevenar docitala som sa, ze precitliveli ludia mozu mat problemi tipu olickove kamene, nespavost, bolesti hlavy a pod
nemas ty sam popripade niekto z tvojho okolia skusenost s tymto?

zaockujteajslnko
20. aug 2012

@pectore
moje zlate mudre, sud ma na to sudnych znalcov aby sa vyjadrili k veci, sud len rozhodne nasledne na zaklade posudku tychto sudnych (nezavislych) znalcov, cize akoby si padla z venuse, s tou tvojou "logikou" ale na umelkynu to nie je zle 😀

prevenar
20. aug 2012

@slniecko77 oblickove kamene su podla mna hlupost ..proste treba vela pit a nemas problem. ..o dalsich prejavoch.. tazko povedat , my to robime cela rodina a nikto netrpi nicim co spominas ..o inych bohuzial neviem. nase okolie holduje chemii a rieseniam z "medicinskeho" prostredia 🙂 ..ale napis IP sem a popytaj sa @petot bude vediet viac. na tuto temu je najdes na koniku dokonca temu. takze .. skus tam 🙂

slniecko77
20. aug 2012

@prevenar dik poobzeram sa...kazdopadne vit C urcite nie je na skodu

zaockujteajslnko
20. aug 2012

@prevenar
kolko vit.c v tom praskovom baleni z DM je?...100g..... ci to nie je vit.c?

petot
20. aug 2012

@klara.jas Môžeš skúsiť alergológiu, ale podľa mňa Ti nijako nepomôžu. Toto, o čom sa bavíme, predčí oficiálne paradigmy medicíny o cca 50 rokov. Stará škola lekárov sa tieto veci neučila, imunológia bola v ich čase v plienkach, a oni sa svojich prekonaných paradigiem už nevzdajú. Asi musí dôjsť ku generačnej obmene, a mladí lekári by museli byť schopní samostatného štúdia a samostatného myslenia. Technická dostupnosť informácií síce neskutočne vzrástla, ale mladý lekár je zavalený starosťami o prežitie a byrokraticko-medicínskou mašinériou, takže málo z nich si zachová potrebný entuziazmus, a potom ich už zlomí systém, pripraví ich o ideály a stanú sa z nich otrlí rutinisti. To hovorím zo všeobecnosti, všetko je samozrejme o jednotlivých ľuďoch.

Mne z toho vyplýva, že prílišné nádeje by som si nerobil. Okrem toho, musela by si skúmať nielen alergiu na samotný hliník, ale aj na každý antigén, s ktorým dieťa pri očkovaní mohlo prísť do styku, vrátane samotných zložiek vakcín. Neviem, či v ČR na to existujú laboratórne testy, a bolo by to asi veľmi drahé. Okrem toho by to bola značná záťaž pre dieťa. Obávam sa, že najschodnejšou cestou v súčasnosti bude pre Teba spoľahnúť sa na intuíciu. Nikto nepozná Tvoje dieťa lepšie než Ty. Aj lekár môže pracovať predovšetkým s Tvojimi pozorovaniami, lebo tie jeho sú časovo veľmi ohraničené.

petot
20. aug 2012

@pectore Oficiálna medicína tvrdila viac než 350 rokov, že skorbut je neliečiteľná choroba, ignorujúc jednoduché a v praxi mnohokrát vyskúšané liečebné postupy. Oficiálna medicína poslala do blázinca Dr. Semmelweissa, ktorý zistil, že vysoká popôrodná úmrtnosť na infekcie je spôsobená lekármi, ktorí si medzi zákrokmi ani len neumyjú ruky a nesterilizujú chirurgické nástroje. Môžeš začať študovať tému "omyly medicíny", je rozsiahla a poučná.

Všetky tie omyly boli založené na nekritickom prijímaní starých dogiem, kolektívnej slepote a nadutosti. Systém vzdelávania, ktorý toto zapríčinil, sa principiálne nezlepšil, len ho ešte efektívnejšie dostali pod kontrolu priemyslu. Ani ľudia sa v zásade nezmenili. Ak si myslíš, že medicína dnes už nie je schopná rovnako obludných a tragických omylov, tak si veľmi naivná.

zaockujteajslnko
20. aug 2012

dnes som pocul krasnu ukazku fatalneho omylu "vedy" v sucasnosti........z predpokladanej hmostnosti dynosuara 85 ton zostalo "uz len" sucasnym vedcom zrazu 23 ton 😀 Preco si mam teda mysliet ze to co tvrdi sucasna "veda" o comkolvek inom nie je zatazena takymito zasadnymi a fatalnymi chybami tiez?

btw: moj spoluziak je "americky vedec" ako som ho poznal nicim sa neodlisoval od ineho, akurat vedel sportovat (vydrilovane) v amerike takychto ludi robia vedcami, tento clovek uz ale nevie prelozit jednu vetu do svojej rodnej reci, doslovne ako vam to pisem, ale je americky vedec! 😀

V amerike je ta veda skor chapana ako sranda z ktorej sa sypu peniaze, typu "Edison" napr. cize tak to treba aj brat, nejde o ziadnu humanisticku cinnost, ale pokus/omyl = $$$$$$$

prevenar
20. aug 2012

@zaockujteajslnko je to vitC 🙂 v jednom baleni je 100g prasku , ktory obsahuje 100g vitC 🙂

zaockujteajslnko
20. aug 2012

@prevenar
tak ked je to za cca 2e tak je to aj najlacnejsi vit.c

prevenar
20. aug 2012

@zaockujteajslnko tak to mas uplnu pravdu. k lepsej cene sa dopracujes jedine ak by si kupil Cvit v nejakom 5/10kg baleni z nejakej firmy kt. zasobuje labaky a pod. podla mna cena za krabicku musi tvorit min 50% ak nie viac z tych 2e .

zaockujteajslnko
20. aug 2012

@prevenar
no lebo celaskon od *entivy, 100tbl po 250 mg = 25g vit c, a stalo ma to hadam 4-5 e..... cize to by bol super lacny vit.c v tom prasku, a teda aj moznost ako lahko vyskusat megaskorbicke ucinky, ked nic ine aspon telo dostane sok z tolkeho antioxidantu 😀

prevenar
20. aug 2012

@zaockujteajslnko ..tie tabletky urcite obsahuju nejake farbivo + nieco co to spaja do formy tabletky + bohvie co este. niet nad obycajny biely prasok.

hajanka
20. aug 2012

@lubinkova "prostě nedokážu pochopit, že někdo nechce dát svoje dítě očkovat... "

proste sa pozri do temy, v ktorej matky opisuju neziaduce reakcie na vakciny!!! https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/

"nechápu, že někoho vůbec napadne, že by se chtěl vrátit do té doby "mrtvých dětí", že by tomu někdo dobrovolně vystavil svoje dítě! ."

dnes je tu ina doba mrtvych a chorych deti a to vdaka vakcinam! ja nechapem, ze niekto dobrovolne vystavuje deti ich ucinkom.

luschma
20. aug 2012

@prevenar ďakujem, asi viem čo máš na mysli🙂 a samozrejme súhlasím, nechcela som, aby to vyznelo, že nemám záujem alebo nechcem o tom vedieť viac...tie naše vitamíny boli v práškovej forme... a takmer dva roky sme boli na GAPS diéte, vtedy urobil malý najväčšie pokroky (tam nebola ani ryža, ani zemiaky,tam bolo veľa vecí, ktoré sme nesmeli) ale potom prišlo vážne ochorenie a museli sme prestať, inak by som sa toho dobrovoľne nevzdala...

hajanka
20. aug 2012

@pectore ja som si povedala, ze na teba reagovat uz nebudem, ale ...

pred par dnami, v uvode, si do temy prisla s absolutnou neznalostou ockovacieho kalendara a ockovacich vakcin 😠

dnes tu rozoberas tuto temu akoby si v nej bola doma uz niekolko rokov 😠

ako si dovolis toto napisat???
" ja som bola informovana o kontorverzii vakcii...a aj nazaklade toho som ich dala malej rozockovavat...namiesti troch vpichov sme to absolvobali az 6 krat... vstetko so zapalovym testom...ktory samozrejme neni zadarmo... trapila som malu o to viac, ale tiez som sa bala...a sedliacky rozum vravel..ze ked je to take svinstvo...bude lepsie pomalsie a po castiach nech telo neni pod takym tlakom... a aj samotna doktorka s tym bola stotoznena."

.. ked si o tom pred par dnami este prd vedela! o nicom si informovana nebola. Ty si mala len POCIT, ze ti doktorka roklada HEXAVAKCINU. Ty si sama nevedela co dr. do tvojho decka picha!

ten, kto ta sleduje od zaciatku, vie o com hovorim.

hajanka
20. aug 2012

@natas4 "prosim ta a ako zvladla tvoja mala ockovanie MMR? To ste mali tiez nejak rozdelene ci naraz? "

pectore nie ten spravny clovek, ktoreho by si sa mala pytat, alebo ktory by dat vieryhodnu odpoved ohladom ROZKLADANIA vakcin

hajanka
20. aug 2012

@matja ci by si s tymto argumentom obstala zistis, az sa jej na to opytas 😅
neviem ci si videla, tu je dietatko, ktoremu hemangiom vznikol prave vdaka ockovaniu a do akych gigantickych rozmerov narastol.... ☹
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zuzanamolnar...
co moze spravit vakcina s UZ pritomnym hemangiomom...... to nevie asi nik...... (asi kym to neriskne)

hajanka
20. aug 2012

@gubcikova peniaze 😠 hlavne ze je doma! a vysledky kedy?