Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
12. okt 2012

@smary ..ani to dlho netrvalo 😀 a uz to tu mas 🙂 ..len prosim ta nic neodpisuj, lebo to bude kludne natahovat aj na 50 stran. musi zazivat totalny orgazmus pri tolkej pozornosti lol

vavrenka
12. okt 2012

@smary ona tak pise naschval 😉 , ju fakt vzrusuje, ked moze vyryvat a ked vidi, ze niekomu zdvihla mandle , to je taky virtualny adrenalinovy sport 😀 😀 😀 😀

vavrenka
12. okt 2012

@prevenar si ma predbehol 😀 😀 😀 😀

prevenar
12. okt 2012

@vavrenka vzdy krok pred konkurenciou 😉 hehe

smary
12. okt 2012

😀 @pectore ale na predpokladoch stoji cely vesmir...hlavne, ak su tie predpoklady pravdive....ale ty aj tak netusis na co narazam...skoncila som

@prevenar no nestoji to za tu srandu? 😀....ale vazne, uz koncim, nejdem to tu spamovat reakciami na nu, viem, ze to nema vyznam a nic to tomuto foru neprinesie...chcela som jej len pomoct, neda sa....

ale uz ked som tu, tak sa opytam, ked sa chystame odmietnut preockovanie v 6-tom roku zivota dietata co by mal moj syn absolvovat, tak v najhorsom pripade mam cakat len alikvotnu ciastku pokuty? alebo nam hrozi aj ta maximalna suma? (doterajsie ockovania ma syn kompletne...verila som im, ale za posledne 2 roky som uz pochopila...)

estterka
12. okt 2012

@prevenar dakujem 🙂 nepotrebuje vobec pomoc,len pisem ako to vyzera v krajinach,kde je sloboda v ockovani,bola tu vcera taka otazka. skolku neriesime hlavne z inych dovodov,ale bola som zvedava a bola som sa informovat raz u pani riaditelky ako to vyzera s detmi,ktore nie su ockovane a potom zistovala na nete,co a ako.ale je to ako pises ty,presne si to nepamatam(mame stranku ako na slovensku sloboda v ockovani) kde boli citovane aj zakony a bolo tam napisane,ze ockovanie alebo neockovanie je intimna zalezitost kazdeho cloveka a nema nikto pravo si verejne pytat tieto zaznamy.
mimochodom pani riaditelka mi rozpravala,ze nema zaockovaneho syna niektorou vakcinou z ockovacieho kalendara a ze este aj na strednu chodili do skoly(!!) za tym chalanom a snazili sa ho zaockovat bez jej pritomnosti..pekna ocko mafia 🙄
a to nehovorim o sestricke v zdravotnom centre,ktorej kazime statistiky...

vlnka81
12. okt 2012

@sirinka
@lilina22
@jizzlgirl
prosim vas co je zle na K vitamine - fakt som o tom este nepocula, nas maly to dostal este aj na moje poziadanie, kedze mam diagnozu pri ktorej sa to malym detom dvojnasobne odporuca ☹
co sa tyka nepovinneho ockovania u nas v Belgicku tak uz som to spominala, ale opakovanie matka mudrosti 😀 kalendar v ockovacom preukaze je navrhnuty tak, ze ak sa niekto nezaujima tak mu nedojde ze je to nepovinne. dokonca aj ked si to zamerne pozeras tak ostavas na pochybach ci teda naozaj je to nepovinne...manzelov kolega sa s nim chcel stavit o 100eur ze ockovanie HEXA je v belgicku povinne - zial manzel sa s nim nestavil aj ked si bol 10000% isty ze povinne nie je 😀 kazda Dr ti povie a nezabudnite ockovat vtedy a vtedy, mozu vas zaockovat aj v poradniach aj ja vas mozem zaockovat...blablabla...ani slovo o tom ze je to cele nepovinne ☹ povinne je u nas len Pollio. a hned ako sa ozves ze enches ockovat tak ta budu strasit strasit strasit - najlepsie ciernym kaslom a to najlepsie ked pocuju ze nejake dieta v cakarni zakaslalo 😀 to sa stalo nam 😀 a do skoliek beru len zaockovane deti..do skolky sa hlasi tak rok rok a pol dopredu aby ti drzali miesto. dokonca niektori rodiacia dostali miesto ale este nechcu dat do skoly dieta tak platia tych cca 800eur do luftu aby im to miesto podrzali ☹

careamell
12. okt 2012

@abbey1 Áno, do očí mi povedala, že pokutu nám nedá, dakedy že dávala rovno na mieste blokové pokuty, tak 30-60 EUR ale vraj to aj tak situáciu neriešilo a ona sama mala z toho výčitky.

smary
12. okt 2012

a inak, k ciernemu kaslu, ja som ho mala ako male dieta (neviem, ci bolo v tej dobre proti tomu ockovanie, dostala som ho mozno ako 2 rocna, uz si presne nepamatam. ale bola som este fak mala), nebolo to podla slov mamy nic prijemne, kasel to bol velky,ale prezila som to aj napriek tomu, ze imunitu som nikdy nemala neviem aku dobru...pre mna tym padom strasiak "cierny kasel" abslutne nehra ziadnu rolu a nechapem preco sa ho tak ludia boja a lekari strasia casto prave nim 😕 alebo teda sa mylim? cim je taky strasidelny??? (nehovorim o detoch do 6mes.)

vlnka81
12. okt 2012

@smary moja mamka pred cca 59 rokmiprekonala cierny kasel, vtedy este neboli ziadne super truper vydobytky modernej mediciny ako ATB a ine..babka dala na pec hrnce s vodou a prechadzala sa s nou v takom parnom kupeli v polohe aby jej tie hlieny sli lahsie von...nehovorim ze to bolo jednoduche a mamka nemala na male - ale prezila to. a dnes ma skvelu imunitu, dostane tak raz za rok chripku na 3 dni..pravda vtedy papkali len vsetko BIO zo svojej zahradky. ale tiez len sezonne. nemali kazdu zeleninu 12 mesiacov v roku ako mame my. a dodavam ze sama mamka po samo studiu vakcinacie mi odkazala ze proti ciernemu kaslu rozhodne nedavat ockovat ...

zaockujteajslnko
12. okt 2012

@dai
😀 moja "bohorovnost" a "arogancia" nesiaha ani po paty takym expertovm ako sudruh Dluholucky alebo teta milionkratockujuca a len 2 skoroumrtia napriektomuzdravedeti Spanikova 😀

vlnka81
12. okt 2012

@zaockujteajslnko prave vcera som si po dlhom case zobrala casopis mama a ja (pocas tehotentsva mi ho zvykli nosit navstevy) askoro som si grcla. s manzelom sme skonstatovali ze ten casopis asi v plnej miere financuju farma - firmy. nie len pri teme o ockovani ale aj v kazdej inej teme, clanku (o reklamach ani nehovorim) sa spomenie jeho prospesnost!!! aspon keby tam bola aka taka rovnovaha, second opinion alebo volaco take...bleeeeee...az mi je z toho doplacu, a veselo tam radila dat zaockovat dievcatka v 9.roku proti rak krcka maternice ☹(((( a ani nespomenula umrtnost. ako mozu taki ludia spavat?????? nikdy nepochopim ☹((

prevenar
12. okt 2012

@smary ..max je 320e ..ale v tomto pripade to vidim skor na nejaku "alikvotnu" . nic co by stalo za rozmyslanie 🙂

jizzlgirl
12. okt 2012

@vlnka81 @sirinka @lilina22 @sipomar
My sme sa rozhodli malej dalsiu davku vit K nedat z toho dovodu, ze
1. sme nechceli aby do telicka dostala kratko po porode liek - chemiu
2. sme sa informovali ze vitamin K (ampulka) je potrebne dat dietatku len v niektorych pripadoch, ako je Porod cisarskym, predcasne narodenie dietata, porod pomocou vakuum alebo kliesti (ked babatko musia vytiahnut za hlavicku), ked dieta islo prilis dlho porodnou cestou a hlavicka bola zdeformovana, ked matka brala v tehotenstve antibiotika lieky na spanie a pod., aku mala matka vyzivu -ci dostatocnu, prilozila dietatko hned po porode na prsnik, kojila? - vlastne ked su dovody na predpoklad ze by mohlo mat vnutorne krvacanie, prip. krvacanie do mozgu.
U nas ani jeden z tychto pripadov nenastal, preto sme sa rozhodli ze to nechceme.Sice jej boli uz 2 davky dane, ( davaju sa 3) - lekari boli velmi rychli a nikto sa nas nepytal.
3. neziaduce ucinky: V letaciku stoji, ze: "su udane len tie najdolezitejsie zname neziaduce ucinky, tieto mozu nastat, ale nemusia,pretoze kazdy clovek inac reaguje na lieky. Niekedy reaguju pacienti aj alergicky na lieky,takze ak by tento stav nastal,treba okamzite vyhladat lekara.Tento nez. ucinok je: Porucha zrazanlivosti krvy."
4. Kedysi sa ockoval vitamin K a zistilo sa ze ta davka je prilis vysoka!, teraz sa dava oralne. Aj na Slovensku??
5.Vmaterskom mlieku je nizka davka vitaminu K . Su lekari co tvrdia, ze ta davka je pre zdraveho kojenca prirodzena a postacujuca na to,aby sa stabilizovala rovnovaha zrazanlivosti krvi a aktivovala sa pecen.
6. je to cisto len nase rozhodnutie na zaklade poznatkov a informacii na tuto temu

heimdalls
12. okt 2012

@estterka - " ja v jednej takej krajine,kde ockovanie nie je povinne zijem a zaockovane su vsetky deti (okrem nasej) siroko dalekoaj s tym prevenarom,ktory nemame v ockovacom kalendari"

Presne pre toto platí takzvaná "Dlouholudského prilba" - Chodím do Rakúska priebežne a vidím to na vlastné oči, starí ľudia bežecké palice kôli bezpečnosti, malé deti na bicykli, do jedného jediného ochranná prilba na hlave, upresním ešte, v Rakúsku to nie je predpísané, nosia ju však takmer všetky deti, pretože je to pre ich bezpečie. Slovensko - prilba pre deti do 15 rokov je predpísaná zo zákona a hrozí pokuta do 60€ za jej nerešpektovanie, aj tak ju však deti nenosia, hoc aj pod hrozbou pokuty a nebezpečenstva, nosia ju deti len skutočne minimálne.
Čo z toho vyplýva - v Rakusku je očkovanie nepovinné, očkujú však, ako si sama poznamenala takmer všetci, hoci nemusia. Na Slovensku, ak by prestala platiť vyhláška a bolo by dobrovolné, kašlali by na to takmer všetci a prestalo by sa očkovať v tom momente celoplošne, preto si ja osobne myslím, že k zmene v legislatíve (slobodná voľba očkovania) v tomto prípade nedôjde tu u nás nikdy. Týmto argumentoval Dlouholudský a či už je očkovanie bezpečné, alebo nie (to teraz nie je podstatné) chyba je ako poväčšine v mentalite národa. Malchárkové audi-centrum by po gorile niekde vo Francúzku, alebo Maďarsku zhorelo do tla, Slov. národ holubičí sa zmože tak maximálne na transparent z kartónu - mentalita (to bol príklad).

zaockujteajslnko
12. okt 2012

@estterka
ty by si dala dieta do skolky?......to je podla mna este vacsi zlocin ako naockovat deti povinne bez moznosti odmietnutia...

sirinka
12. okt 2012

@jizzlgirl
@vlnka81 @lilina22 ja som proste na ten vitamin fakt zabudala...deti ho dostali v porodnici a doma uz nie, jednoducho si myslim, ze babatko pokial je plne dojcene a matka netrpi podvyzivou, nie je nutne podavat mu ziadne ine chemicke pripravky preventivne... a to mala najmensia po porode nejasny nalez na mozgu, jedna z moznych diagnoz bolo zakrvacanie okolo mozgovych komor... a dnes jej aj bez vitaminu K chvalabohu nic nie je....

vlnka81
12. okt 2012

@jizzlgirl no podla toho co pises kedy by sa mal davat aj K vitamin tak spadam do tabulky ☹ v BE sa stale podava injekcne. a pises ze 3 davky??? my sme dostali len raz. kedy su nasledujuce? alebo myslis ze pri prvom vpichu mu dali rovno 3 davky?? opytam sa manzela, on sa od maleho nepohol ani na sekundu.

zaockujteajslnko
12. okt 2012

@careamell
za 30-60 e by sa jej mohlo stat zeby 30-60 krat kupovala nove pneumatiky..........co sa jej mozno uz aj stalo tak mala "vycitky" 😀

sirinka
12. okt 2012

@heimdalls mylis sa, pretoze keby aj u nas bol system ako v AT, ci inde, kde je nepovinne ockovanie a teda, ze sa ockuje uplne rovnako ako u nas, nikto sa nikoho nepyta, ci chce ci nie, existuje ockovaci kalendar s rozpisom co a kedy sa ockovat odporuca...aj na SK by ostala nadalej vysoka zaockovanost...len by prisli o tie eurace z pokut a par ludi by mozno nemalo co robit...

heimdalls
12. okt 2012

@zaockujteajslnko - Všetko je zlé a čierne ne tomto svete čo? ešte aj tá škôlka...???

zaockujteajslnko
12. okt 2012

@heimdalls
nezabudaj eze z rakuska pochadza Adolf Hitler, cize rakusania su nauceni na disciplinu a pocuvanie autorit! 🙂 Sucasne ale si ctia teda slobodu (ked ju teda popreli celemu svetu 🙂 tak vznikne teda slobodne ockovanie co ajtak vacsina rakusanov pocuvne svojho doktora ktory za to len zhrabne peniaze, ale im je to jedno pocuvaju ci hitlera tak kohokolvek ineho...

zaockujteajslnko
12. okt 2012

@heimdalls
vsetko nie, ale ockovanie a skolky su

pectore
12. okt 2012

@smary predpoklad je navzdy predpoklad a medicina je polozena na faktoch....a dokazoch.....tak ako vacsina vednych disciplin.... neockovanie je zalozene na alibistickych polopravdach.....zatial.

vlnka81
12. okt 2012

@zaockujteajslnko asi to patri do inej temy - ale co mas proti skolkam? podla mna dieta medzi 2 - 3,5 roka (podla osobnosti individualne) do spolocnosti patri...alebo si to myslel ehm ironicky??

zaockujteajslnko
12. okt 2012

@pectore
to som sa zasmial, fakt hlupost , dalsia rozumova perla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dievcatko ty si proste genius

heimdalls
12. okt 2012

@sirinka - No myslím, že sa nemýlim, ak by prestalo byť očkovanie povinné a presunulo pod dobrovolné, nebolo by sirinka viac BEZPLATNÉ a keď si to teoreticky spočítame Hexa http://www.liekinfo.sk/liek-infanrix-hexa-plv-i... 44€, prevenar http://www.docsimon.sk/tovar/prevenar-inj-1-x-0... 1kus cca 46€ to je 90€ x 3 do jedného roka 270€......ale podsadíme, povedze že by vyšlo na cca 50€ v prvom roku, tak ti ho SLOVÁČISKO kupovať ako odporúčané ani s touto cenou 5x nežšou nebude a to nehovorím o ďalších investíciách, Rotavir, MMR, Meningokoky atď...Zaočkovanosť by klasla enormným tempom a to zákonodarcovia, farmafirmy, lekári a úradníci vééééľmi dobre vedia.

pectore
12. okt 2012

@zaockujteajslnko na teba nemam .... na teba fakt nemam.... na teba totiz nema nikto .....

pectore
12. okt 2012

@heimdalls myslim ze aj keby bolo dobrovolne zostalo by hradene poistovnou....