Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
5. apr 2011

@sofhia
Podujmeš sa na usporiadanie besedy o očkovaní v Galante? Začiatkom júna by to celkom šlo. Môže byť?

manof
5. apr 2011

@lias
To je nebetyčná hovadina.
Proti TBC sa u nás očkujú už len novorodenci.

manof
5. apr 2011

Tlačivo "Hlásenie odmietnutia povinného očkovania zákonným zástupcom dieťaťa", ktoré pediatrom káže vypĺňať RÚVZ Trnava:
http://www.slobodavockovani.sk/news/tlacivo-hla...

sjuzocka
6. apr 2011

@manof ahoj, no teraz si ma dostal. fakt neviem, ale mozno aj hej, aj ked podla reakcie doktorky sudim ze sme prvi v tomto meste ktorym tak sibe ze neockuju 🙂) ale kamoska s manzelom robia take stupavske noviny a vedela by som tam pretlacit nejaky mini clanok - ako uvod do problematiky - s pozvankou. zrejme. musim sa jej ozvat a podla toho co mi napise... ak mozes pisni mi do IP alebo kludne aj sem do fora ake su ocakavania z tvojej strany, na co treba zohnat peniaze, ako to vlastne zvykne prebiehat a tak, nech mam predstavu co by sa tu malo odohrat... diky

tin007
6. apr 2011

@manof aka akcnost! som velmi zvedava, ci tak akcne vyplnaju tlaciva, ked sa rodicia s detmi nedostavia na povinnu prehliadku a ci nebodaj potom idu za rodicmi, aby dieta vysetrili v domacom prostredi. 😝

sofhia
6. apr 2011

@manof ahoj, mrzi ma to, radila som sa s manzelom, kedze on je galantan, a potrebujem aj jeho pomoc, rada by som zorganzovala besedu. Ale az neskor, ked budeme mat po jednani.
ocakavame skore pozvanie RUVZ, kedze zajtra ideme lekarke definitivne odmietnut ockovanie, a ona sikovnica sa uz bavila s RUVZ ze nas MUSI nahlasit a ze musime byt predvolani - trva na tom a neda si to vyhovorit. kedze chceme hned odmietnut vsetky ockovania, tak predpokladam,ze sa pokute a tomu vsetkemu, cize dalsiemu procesu nevyhneme. Galanta je male mesto a nechceme si pritazovat. ked budeme mat po tom vsetkom, tak radi zorganizujeme besedu.

manof
6. apr 2011

@sjuzocka
Určite nie ste v Stupave prví, to ani omylom. Poznám tam dokonca jednu lekárku, čo už má len homeopatickú prax, keďže sa jej očkovanie protivilo.

manof
6. apr 2011

Očkovanie - rodičovská dilema (1. časť):
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-r...

denduska
6. apr 2011

@manof 😔 to sa zle uz len cita 😔

prsky
6. apr 2011

@sjuzocka jeej, ty byvas v Stupave? aj my 😉

blovitc120
6. apr 2011

@prsky gratulujem, až teraz som si všimla, že už máš 3 poklady 🙂

blovitc120
6. apr 2011

@prsky 2 poklady, neviem, kde sa tam tá trojka vzala 😀. to by bolo moc 😉

prsky
6. apr 2011

@blovitc120 3? nestras, stacia mi zatial 2 ...alebo ratas aj manzela? 😀 srandujem...dakujem 😉

blovitc120
6. apr 2011

@prsky no vsak som sa hned opravila 😀

prsky
6. apr 2011

@blovitc120 jj...ja som pisala odpoved este predtym ako som precitala opravu 😝 😀

manof
6. apr 2011

@prsky
To si sa skôr mala pochváliť. Čo beseda v Stupave?

Inak už len 2 termíny sú voľné v máji, lebo vo štvrtok dopoludnia budú Dlhé Diely - BIO obchod Céder
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Takže už len v stredu 4.V.2011 dopoludnia alebo popoludní by mohla byť.

prsky
6. apr 2011

@manof ja som si vsimla, ze si spominal, ze by tu beseda mohla byt, ale teraz mozem tazko prilozit ruku k dielu...som si pobudla 10 dni v porodke kvoli komplikaciam pri CR a od fit stavu ma este zopar dni deli ☹ ... do miesneho MC nechodim, moc tu ani ludi nepoznam 😅 ...jedine, ze by sa to konalo u nas doma 😉 😀

blovitc120
6. apr 2011

@prsky to moc nehovor, lebo manof sa toho chyti a budes doma organizovat besedu 😀.

sofhia
6. apr 2011

@prsky gratulujem k babetku, a prajem co najrychlejsie zotavovanie 😀

prsky
6. apr 2011

@blovitc120 😀 no k nam mozu prist jedine ludia bez alergii na zvierata 😎

@sofhia dakujem

nady
6. apr 2011

Holky ze Slovenska ,odmítly jste některá u svých dětí úplně vakcínu-spalničky,příušnice zarděnky?? Jak jste to případně řešily ,a jaké to mělo pro Vás následky,
Děkuji moc za odpovědi 😢

j.kriv
6. apr 2011

Ahojte, jen bych chtěla podpořit rodiče, kteří chtějí odmítnout očkování, byla jsem nervní jak bude reagovat mudr, no nakonec jsme včera odmítli priorix, zatím jsem ho 3x odložila, a úplně v pohodě zareagovali 🙂 Spadl mi obrovský šutr ze srdce 😅 😝

nady
6. apr 2011

@j.kriv A můžu se zeptat jak jste argumentovala ,a kolik je ted Vaší malé přesně? A když už potřetí ,jak se mudr tvářila nato,a chtěla např.podepsat nějaký papír po Vás? 😒

j.kriv
6. apr 2011

@nady Malá má 20měsíců, první pozvánka nám přišla v listopadu, pak leden, únor a teď, vždycky jsem řekla že chci odložit, že jsou okolo hodně nachlazení a že mám z toho očkování špatný pocit, no a včera jsem řekla že to chci odložit na neurčito, nebo spíš napořád, že chci dát šanci přirozenému imunitnímu systému a to bylo všechno. nic jsme podepisovat nemuseli, víc IP 😉

martinka1981
6. apr 2011

@denduska suhlasim,ked som si to všetko začala predstavovať........no ťažko mi je z toho 😔 😢

kbeata
6. apr 2011

dnes som dostala do schranky taku brozuru a vzorku kase od nutrilonu,v tej brozure je okrem ineho aj napisane:desatoro pre zdravie" ja to opisem,vsimnite si tu postupnost 🙂
registracia v zdrav.poistovni
registracia u lekara
1 navsteva u pediatra
1 navsteva u ortopeda
2 navs.
ockovanie podla ockovacieho preukazu
1 navsteva u zubara
dostatok pobytu na cerstvom vzduchu
spravna vyziva....
bezpecnost dietata pri cestovani-autosedacka
Ta autosedacka mi pripomenula Dluholuckeho 😉

desszi
6. apr 2011

Postrehla som reklamu v TV - v zajtrajsom SME bude priloha vsetko o povinnom ockovani, tak idu trosku postrasit rodicov, ktori sa postrasit daju - rezonuje mi v uchu "co vsetko sa moze stat, ked odmietnete ockovanie"
SME je tusim provakcinacny dennik, ci?

kbeata
6. apr 2011

@desszi kupime,uvidime 😉

ludka78
6. apr 2011

myslim, zeby mali informovat aj z druheho sudka, napise im tam potom niekto a da informacie na pravu mieru?