Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sorciera24
13. jún 2011

@bertica.h drviva vacsina necokovancov, bola pred tym tiez za ockvoanie....ver tomu .....ale vazne neziaduce ucinky po ockovani ta priam donutia zistovat, haldat, studovat o tom viac...ako mna a vsetkych tu ostatnych.....neprajem to tebe ani nikomu, ale keby tvoje dieta dostalo po ockovani mozgovu prihodu, rakovinu, cukrovku (ako mojich kamratok), tak ver tomu, ze zacnes uvazovat inak....ja nikomu nic nevnucujem, nenutim, aby si si prestala ockovat deti, ak ockovaniu veris, ale nech nenuti nikto mna ockovat moje dieta (lebo pre mna su neziaduce ucinky nebezpecnejsie ako dana choroba...).....a inak ako anse neockovane deti mozu nakazit tvoje ockovane?ha?.....tebe nevedia tazjke kovy vo vakcinach alebo ze niektore su robene z potratenych embryii?.... mne aj toto vadi...ako vravim, ja som za slobodnu volbu, lebo ja som si zodpovedna za valsne dieta...!

piacere
13. jún 2011

@bertica.h ja som sa spamätala... po druhej hexe... viac očkovať nedám. Ak by tvoje dieťa okamžite po vakcíne "onemelo", pozeralo do blba, malo kamenný výraz, nechcelo spať, ani jesť, malo vysoké teploty dva dni, nechutilo mu jesť, po dvoch týždňoch sa zmenilo z pokojného a usmiateho dieťaťa na hyperaktívneho nerváka s panickým strachom z cudzích ľudí (ktorý pretrváva doteraz).... možno by si uvažovala nad tým, čo tu teraz píšeš.... a uvažovala by si nad tým, či očkovať ďalej alebo nie...

na príbalovom letáku Infanrixu je napísané, že pred podaním vakcíny musí byť dieťa dostatočne vyšetrené.... nikto nikdy nevyšetril pred očkovaním moje dieťa, či nemá oslabenú imunitu, či nie je alergické na niektorú zložku vakcíny.... syn mal v nose bacila, ktorý sa prejavil vyrážkami na rukách... ináč žiadne sople, kašeľ, teplota, nič... ak by sa nevysypal... ako by na to prišli? Nijako... jednoducho by ho zaočkovali...

apropo prečo sa bojíš neočkovaných detí? Veď tvoje OČKOVANÉ dieťa je chránené.... 😉

Nekrič hop, kým si nepreskočila....

boddez
13. jún 2011

pekný den želám možno máte niekto skusenosť s týmto mliečkom obsahuje naozaj velmi zdrave veci....poznáte to niekto?....uvažujem nad kupou a popripade ako doplnok výživz pre Sofinku

http://www.biologika.sk/e-produkt-2104-17-pokra...

tin007
13. jún 2011

@bertica.h ak by si pozorne citala; tak ti, z nas, ktori su oznacovani ako "odporcovia" ockovania sme za to, aby kazdy mal pravo na slobodnu volbu; t.j. rozhodnutie, ci chce ockovat a ak ano, v akom rozsahu. je totiz velmi dolezite uvedomit si (a tento fakt bud vedome ignorujes, alebo si neuvedomujes), ze ockovanie je PREVENCIA. a dakujem, no ja osobne si neprosim prevenciu, ktora moze mat neziaduce ucinky, hoci s danou chorobou, proti ktorej je ockovanie, sa clovek ani nemusi stretnut, resp. ak sa stretne, nemusi u neho choroba prepuknut. ak ty veris, ze vakcina ochrani teba a tvoje deti, ockuj, ale nenut tych, ktori ockovat nechcu. Tvoje prava a slobody ti nik neberie, tak preco ich chces brat inym a vnucovat im svoju volu?

sofhia
13. jún 2011

@bertica.h moja zlata Bertica, my s manzelom mame obaja VS a dost vyslovene studujeme co sa tyka ockovania. nerozhodli sme sa len na zaklade dakeho Reflexu. trosku si nas tu vsetkych urazila tym, ze neockovat davaju len zeny prizemne, ci ako si nas to nazvala. nebol to lahky krok a urcite nie preto ze chceme byt "nedavovi", mozno si uz pochopila, ze na SR je neockovanie sprevadzane vselicim neprijemnym, ci uz zo strany lekarov, ci uradov...
mna vzdy zarazi kolko mamiciek - vselijakeho vzdelania, prijmov...atd... venuje kopu casu ked kupuje novy kocik, stolicku na jedenie, a neviem co vsetko, a nehovorim otom, ze popri tom maju cas na make up a lakovanie nechtov...ale precitat si nieco o neockovani - objektivne, kedze vacsina povazuje tuto diskusiu za vysoko subjektivnu a antiockovaciu kampan, na to nemaju cas...ale nechcu vediet nic, co hrozi ich babetkam po ockovaniach. mimochodom, aj ked som im dala odkaz na to, co vacsina pediatrov robi - ze radi mamickam aby dali preventivne panadol a neviem co este hned po ockovani, ze to je vyslovene nebezpecne, tak reagovali ,ze teda komu uz maju verit, a ze je im z toho na grc...

sofhia
13. jún 2011

@bertica.h a este som zabudla, ked uz si na tejto stranke, tak si pozri par stran dozadu, kolko rodicov sa tu dozaduje rady a pomoci po tom, ked ich dieta ma negativnu reakciu po ockovani, ci uz placu niekolko dni, nechcu jest...az maju vselijake vyrazky... neprajem ti nic zle, a nemam cas si ani pozriet ake velke mas deti. no pokial viem, ockuje sa priebezne, aby sa este aj tebe nestalo,ze tu budes prosit aby ti niekto poradil co s detickami po tom, co sa na teba lekari vykaslu, ako to je v pripadoch XY ludi, kt. to zazili.

A su tu ochotni a mili ludia, ktori im poradia a najdu si cas a ani im nevyhadzuju na oci, ze vidis, teraz je ti tato diskusia dobra 😉

moira19
13. jún 2011

@bertica.h Nasu mladsiu dcerku ockovali ako 5tyzdnovu proti tbc... Pocas 3 tyzdnov po ockovani 4krat prestala dychat... neprajem nikomu pocut alarm monitoru dychu ☹ Uz ma viac ako 6 mesiacov, 2krat jej vytlacali hnis z ramienka a este stale to nema zahojene. Nerodili sme doma, ani nas to nenapadlo. Od 16 tyzdna sme chodili k porodnikovi. Obaja s manzelom mame vysoku skolu (on ma aj PhD, ja len dve vysoke skoly). Mas pocit, ze sme nevzdelani idoti, lebo uz jej nedovolime dat ziadne ine ockovanie. A to som este nehovorila o tom, ze starsia po hexa ekzem, po prevenari ma nefunkcnu imunitu, chronicky zapal dutin, na kt. nezaberaju atb (uz ich brala 3 od dec. do aprila), 11 tyzdnov teploty, kt. sa nedaju nicim znizit. Zial tiez neskoro sme sa dostali k informaciam. Jedine, co dnes mozeme je NEDOVOLIT ich dalej ockovat.

jonas17
13. jún 2011

@sofhia v mojej téme nereagoval na ten panadol nikto... 😖

sofhia
13. jún 2011

@jonas17 ja som v skupine s kockami, kt. sme rodili v novembri, a kocky maju za sebou 2x hexu atd, my nanestastie len raz, potom sme sa dostali k info...a povedali sme stop. kocky ostali sokovane, ze presne to im radili pediatricky, nech daju preventivne panadol. inak na moje odkazy a vselijake infosky vacsina nereaguje, akurat este 2 mamicky odmietli ockovanie okrem nas.

miliharmi
13. jún 2011

@bertica.h Vidím, že už se ozvalo dost lidi s vysvětlením, jak je to s jejich pohledem na očkování neočkování, přidám i svůj příběh http://www.slobodavockovani.sk/news/smrt-po-ock...

Dříve jsem očkování brala jako nutnou součást zdravotní péče a nikdy mě nenapadlo je zpochybňovat, takže jsem si ani nebyla schopna spojit zdravotní potíže dcerky s předchozím očkováním. Tyto potíže měly být zřetelným varováním a kdyby se k očkování přistupovalo skutečně zodpovědně ze strany lékařů, tak by mojí dceru nikdy dál neočkovali. Bohužel málo podložené za to skálopevné přesvědčení většiny lékařů o bezpečnosti a nutnosti očkování jim nedovolí rozpoznat očkováním ohrožené děti a tak mé dítě klidně očkovali dál, píšu očkovali, protože jsem přesvědčená, že stejný postup jako náš tehdejší lékař ohledně očkování by zvolila většina pediatrů, nedělám si iluze, že by se našlo mnoho těch, kteří by byli opatrnější. To poslední očkování už dcerka bohužel nepřežila. Teprve po této hrozné zkušenosti jsem začala postupně zjišťovat informace ohledně očkování, vlastně jsem na počátku chtěla prostě vědět, co se to mojí holčičce stalo a s údivem jsem zjistila, že lékaři nejsou schopni uspokojivě odpovědět, někteří souvislost s očkováním připouštěli, ale cítila jsem, jak je to ošemetné téma, kterému se každý snaží vyhnout. Tak jsem začala zjišťovat jinde a s překvapením jsem zjistila, že odpovědi na to, co se to mojí malé stalo, jsou známé, mechanismy popsané, jen se objevují v pracích lékařů a dalších odborníků, kteří se k očkování staví kriticky. Dnes jsem z velké části přesvědčená o tom, že Milenka byla výjimka pouze v tom, že to celé skončilo až tak tragicky, nicméně že k poškození zdraví a imunitního systému, ke kterému došlo u ní, dochází v důsledku očkování u velké části dětí, jen většina se s tím vyrovná o něco lépe než moje malá. Proto by mi připadalo vyloženě nezodpovědné, kdybych své další děti dala očkovat stejně jako jsem dala Milenku, takže podle povinného očkovacího kalendáře.

bertica.h
13. jún 2011

@miliharmi dakujem..teba si pamatám a milenku tiež... 😔
dakujem vám všetkým myslím,že ma čaká dostatok študovania,už som raz mala na mále,ale ako nájst objektívnu literaturu|?fakt ma to zaujíma-ako človeka,zdravotníka a mamu...
dakujem vám všetkým...

petot
13. jún 2011

@bertica.h Ochorenia neustúpili vďaka očkovaniu, pretože drvivá väčšina ústupu nastala dávno pred zavedením plošného očkovania. Preto je z epidemiologického hľadiska jedno, či poklesne zaočkovanosť: závažnosť ochorení to nemôže samo osebe negatívne ovplyvniť (skôr pozitívne, keďže deťom nebude umelo oslabovaná prirodzená imunita).

bambi2
13. jún 2011

@boddez j ja som kupovala malej kase od tejto znacky. tie jej chutili. predpokladam, ze aj mlieko bude dobre... 🙂 treba vyskusat...

inkinka
13. jún 2011

@manof ortoped nepredpisuje vyrobky farmaceutickeho priemyslu? Velmi sa mylis, a ak su aj tvoje vedomosti o ockovani podobne zasvätene, ako o praci ortopeda, tak nie je o com... 😕

manof
13. jún 2011

@inkinka
Úprimne povedané, s ortopédom som sa stretol len v detstve za socializmu, a to kvôli tomu, že som mal ploché nohy. Nijaké výrobky farmaceutického priemyslu mi nepredpísal, iba vložky do topánok.

Takže je veľmi dobre možné, že mám skreslené predstavy o ortopédoch.
Pouč ma teda, prosím Ťa - ktoré výrobky farmaceutického priemyslu predpisuje ortopéd?

manof
13. jún 2011

Ďalší príbeh zo života:
"Problémy s dýchaním, arytmia a oslabená imunita po očkovaní proti alergii":
http://www.slobodavockovani.sk/news/problemy-s-...

inkinka
13. jún 2011

@manof napr.konzervativna liecba degenerativnych ochoreni , napr. artroza, osteoporoza atd, ale aj antibiotika pri infekciach kosti a klbov.

filmuska18
13. jún 2011

Ahojte, pridam moju filozofiu. Skoncila som stavebnu fakultu so zameranim na betonove konstrukcie a mosty. Ked sa stavia stavba, most alebo cokolvek, statik najprv musi spocitat vsetko zatazenie, ktore na nu bude posobit. No to nestaci, kazde zatazenie sa prenasonuje koeficientami, ktore danu hodnotu navysuju, pricom vychadzaju z dlhodobych pozorovani a hodnot (napr. mnozstva zrazok, snehu, zemetrasenia, sila vetra a pod.) v danej lokalite, aby sa zobrala do uvahy aj nadmerna pravdepodobna zataz. Tieto koeficienty su verejne dostupne, vychadzaju zo zdokumentovanych pripadov, su v tabulkach a MUSIA sa pouzit. Ale ani to nestaci, statik musi najst take polohy zatazenia, v ktorych je tato konstrukcia najviac namahana (napr. rozmiestnenie tazkych aut, naraz do boku a pod), aby sa podchytilo maximalne mozne realne situacie, ktore mozu nastat. Pretoze ked nastanu a stavba s tym nepocitala, v hre su ZIVOTY ludi. Cert ber budovu, ci most, ale v nej, na nom, ci pod nim mozu byt ludia. Ak sa stane, statik ide do basy.

Pred styrmi mesiacmi sa mi narodil syncek. Prvy. Tiez som mala iniciativnu doveru k lekarom, tak ako sa clovek spolieha na pracu statika, ked vchadza do budovy, ze to nanho nespadne. S hrozou zistujem, ze to co plati v technike, neplati v nasom zdravotnictve. Stavby, stroje, lietadla, auta a pod., kazde su navrhnute s maximalnym zohladnenim bezpecnosti, kazde zlyhanie sa podrobne vyskuma a zdokumentuje a vysledky sa aplikuju. Lebo ide o ZIVOTY. A v zdravotnictve, akoby o to iste ani neslo. Dakujem za vsetky stranky o ockovani, ktore mi umoznili urobit si nazor a dat dokopy dve a dve, vysledok je:

Na jednu misku vah polozim rizika z ockovania a na druhu rizika z ochorenia. Prva miska je zahmlena, zatazena ciernym mescom, do ktoreho brania nazerat, vyhybaju sa otvorit ho a ukazat co je v nom, ziadne zdokladovane informacie, historicke vysledky, preukazane odstranenie smrtelnych ci ohrozujucich pripadov, nic. Druha miska je omnoho jasnejsia, je na nej moje spravanie ako rodica, moznost ovplyvnenia kde sa dieta pohybuje a s cim sa styka a zaroven sposoby diagnostiky, liecby a priebehu tychto ochoreni. Pre mna je jasna, zrozumitelna so vsetkymi rizikami.

Nemam viac co riesit. Ked pojdeme so synatorom niekedy na rizikove miesta, iste budem zvazovat ochranu. Tiez zvazim niektore mono. Ked bude velky. Ale nech ma skusi do toho niekto nutit teraz. Uvidi co je to provokovat materske pudy. 🙂))

certica
13. jún 2011

@filmuska18 velmi vystizne a logicke prirovnanie. fakt pekne citanie... 😉

manof
13. jún 2011

@inkinka
Ďakujem za poučenie.

Možno bude výrazný rozdiel medzi množstvom týchto liečiv, ktoré reálne môže predpísať všeobecný lekár oproti ortopédovi.

manof
13. jún 2011

@filmuska18
Geniálne napísané!!!

Môžem to zverejniť ako článok na www.slobodaVockovani.sk ? Ak áno, ako Ťa mám podpísať?

miliharmi
13. jún 2011

@filmuska18 Také se připojuji k pochvale, je to velmi přesné. 😉
Také jsem měla představu, že v medicíně to funguje, jak jsi popsala:
kazde zlyhanie sa podrobne vyskuma a zdokumentuje a vysledky sa aplikuju

Proto jsem očekávala, že Milenčin případ bude mít nějaký výstup, že bude ze strany lékařů velký zájem všechny souvislosti prozkoumat a poučit se z toho. Chtěla jsem vědět, na co přišli a zjistila jsem, že nic, nikdo nic nezkoumal, nikoho to nezajímalo, konečná diagnoza virová meningoencefalitida, ale nikdo nezkoumal příčiny, přestože k encefalitidě došlo pár dní po očkování mmr vakcínou. Krčení rameny, byla to prostě smůla, to byla odpověď a hlavně ani nikdo z lékařů nenahlásil na Súkl podezření na nežádoucí účinek, prostě nic. Jakoby se nic nestalo, nikdo se nepoučil a jede se dál ve starých kolejích, ale já se rozhodla, že teda už beze mě a mojí rodiny, protože tenhle přístup silně nahlodal mou důvěru v konvenční medicínu a její postupy.

dida38
13. jún 2011

NESKUTOCNE MA STVE, ze som sa k tymto informaciam nedostala skor, ale zaroven DAKUJEM BOHU, ze som sa k nim dostala aspon teraz, a viem, ze moje deti uz viac ockovat NEDAAAAAM..... a moze sa dr. aj na hlavu postavit, a poslat na nas koho chce....uz niekolko dni citame s manzelom rozne info o rizikach ockovania a je nam z toho na GRC.......

filmuska18
13. jún 2011

@manof Ahoj, mas v IP 🙂

bianka234
14. jún 2011

ahojte, prosím vás preočkovanie v 11 roku kvakcínou MMR, dcéra je v 18 mesiaci normálne zaočkovaná, problém nebol, teraz ju sestrička zastavila nech príde na očkovanie, mám z toho zimomriavky, lebo pomaly rok sa s pediat.naťahujem o MMR pre malého, odmietam a chodí za mnou ako stopársky pes , tak teraz sa vybúri na mojej chudiatko dcére. Máte skúsenosti? tie vedlajšie účinky a choroby ktoré sa môžu u bábatka z tohto očkovania objaviť , ako sa znáša preočkovanie v 11 roku?

A ešte otázočka, malý bude mať v okt.3 roky, a za tú MMR nás ešte z hygieny nikto nebuzeruje, žeby zabudli, alebo to tak dlho trvá?

tin007
14. jún 2011

@manof add ortoped a lieky; teraz ma napadlo, ze mi reumatologicka hovorila, ze tazke pripady reumy sa liecia liekmi na rakovinu (to len pre doplnenie)

piacere
14. jún 2011

@bianka234 ak by ma takto uháňala moja pediatrička, vzala by som kartu 😔

@filmuska18 dokonalé prirovnanie 😎 super 😉

martinba
14. jún 2011

@bertica.h prečítal som si všetky tvoje príspevky a chcem zareagovať na toto: "neverím,neuverím a...tým to pre mňa hasne." Ja som tiež veril v nejaké veci a zase neveril v iné ale dnes viem že viera je nič oproti tomu keď VIEŠ. Chcem povedať, že ja tiež už viac neverím, pretože ja dnes už viem, ako je to s vakcínami. Myslím, že až keď to človek zažije sám, tak bude vedieť o čom hovorím, neviem to asi dobre vysvetliť. Mám jeden príklad, ktorý síce nesúvisí s očkovaním, ale myslím že dobre vystihuje čo tu chcem povedať. Minule sme boli so známymi vonku a prišla reč na vieru v Boha. Ja som povedal, že neverím v existenciu Boha a všetci to pochopili tak, že som ateista, tak som im povedal, nie, nie, nie ja neverím pretože VIEM že Boh existuje, na to bola reakcia: Ahá, chápeme !! a akého si vierovyznania? a ja na to: žiadneho, nie som ani pokrstený! a oni že: tak potom si neveriaci! Tak som to vzdal a zmenil tému... 🙂

paula_1
14. jún 2011

Ahojte. pomaly lúskam tému ale je tu veeeľa strán. 🙂 JE tu aj niekto taký kto dal povedzme deti zaočkovať keď mali 2 roky aspoň proti niečomu? A proti čomu? A ešte či poznáte pediatra v BA, ktorý ma nebude do horúcich pekiel posielať keď nebudem chcieť očkovať. 😉 Ďakujem