Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

oscarka3
18. okt 2012

@heimdalls poriadne si si ten článok prečítal?" V súčasnosti prebieha overovanie diagnózy ochorenia prostredníctvom laboratórnych vyšetrení. Vyšetrenie chovu oviec, syra, mlieka vykonala Štátna veterinárna a potravinová správa Lučenec 20. a 21. júna. Štátny zdravotný dozor v ohnisku nákazy - v obci Budiná 19. júna vykonal Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Lučenci," informoval Rovný."
videl si výsledky tých vyšetrení? a myslíš, že tí ľudia, ak to teda bolo z jedla, jedli len ovčí syr? žiadne iné potraviny? že sa to hneď pripísalo ovčiemu syru 😖

bobocka
18. okt 2012

@manof co si sisi? ze ospravedlnujem sa za duplicitu 😀 😀 😀 taketo linky sem treba opakovane davat.nie kazdy chodi na toto forum denne a nie kazdemu novemu sa chce luskat 1500 stran dozadu.a je to dolezity dokument hlavne pre ludi,ktori tapaju a nevedia ci dat co nedat ockovat.podla mna pomoze v rozhodovani 🙂 aj ked pozriet si to nie je sranda,chce to silny zaludok 😔

heimdalls
18. okt 2012

@oscarka3 - Aha...čiže alibizmus v priamom prenose? U kontaminovanej vakcíny Infanrixu Hexa stačí na "celospoločenské poplašenie" predstava kvázi kontaminovaného prostredia Bacilusom a aj napriek neovereným faktom a uisteniam z GSK o nezávadnosti očkovacej látky má hypotéza jej katastrofického scenára zelenú, naopak, nakazených 9 ľudí ktorí skonzumovali nepasterizovaný produkt od jedného a toho istého súkromníka je žalostne málo a ako dôkaz nepresvedčivé, pokiaľ sa neoverí diagnóza......skutočne zaujímavé zmášľanie a nekorektný pohľad na vec.
Prepáč že to napíšem, ale začína v tejto diskusii chýbať objektívny pohľad na vec, to čo nám vyhovuje, nepriznáme ani pod ťarchou dôkazou, naopak v tom čo nám nevyhovuje sa budeme hrabať a precízne zbierať všetky čo aj najmenšie čriepky a chytať sa ich.

heimdalls
18. okt 2012

@oscarka3 - pre Vašu spokojnosť, aby ste mali istotu a Dôkaz:

http://www.cas.sk/clanok/227156/potvrdene-osem-...

Želám všetkým konzumentom nepasterizovaných mliečnych výrobkov len tú najlepšiu dobrú chuť.

oscarka3
18. okt 2012

@heimdalls bryndzu porovnávať s kontaminovanou vakcínou, hmmmm zaujímavý názor
mne vadí vakcína, či už je kontaminovaná alebo nie. keďže ju do mňa alebo mojich detí chcú dostať povinne.

heimdalls
18. okt 2012

@oscarka3 - Tak, veď čo už je to nejaký obyčajný zápal mozgových blán sposobený kliešťovou encefalitýdou v porovnaní s povinným očkovaním a jeho "dokázanými" rizikami...

heimdalls
18. okt 2012

@oscarka3 - Niekedy bol povinný aj 1. máj a účasť na jeho sprievodoch, povinné bolo aj dodržiavanie svojvolného neopúšťania územia ČSSR, povinné je dnes otročiť v práci za takmer minimálnu mzdu bez karierneho postupu a živorenie, kde ti tento fantastický štát a jeho aparát odtrhne od úst aj posledné sústo (sociálne istoty, zdravotníctvo, dane) Povinné, je žrať aj tie grcky z pultu hypermarketov, pretože vo väčšom meste, môžeš o zdravom stravovaní sa HLAVNE pre svoje deti len snívať pri pohľade na farbené bravčové mäso - (poznámka autora: rozumej hovädzie), nadopované kurence z Brazílie a karé z Poľska. Povine bola v Lučenskom mäsokombinéte hrádok ukončená porážka ošípaných (nový majiteľ vozí bravčový odpad z Nemecka a ten končí na našich tanieroch). Tu máš len minimum, tých POVINNOSTÍ o povinnom rešpektovaní cigánskej rasy a jej nedotknuteľných právach s katastrofálnym dopadom na nás slušných ľudí ani nehovoriac. Všetko je povinné, skús v práci vysloviť svoj demokratický názor, prípadne nesúhlas s niečím, ako to dopadne. Očkovanie je jedna z mála vecí, ktorú sa aspoň mne podarilo vyriešil demokraticky, odmietol som ho, doktorka moje rozhodnutie akceptovala a tým to haslo, kiež by sa to dalo povedať o tom všetkom čo som poznamenal o pár riadkov hore.

nae
18. okt 2012

Prosím vás, máte nejaké skúsenosti s mumpsom (příušnice) u 6 mesačného dieťaťa? Od známych, z rodiny, z overeného zdroja. Ďakujem.
@prevenar @manof @petot @hajanka @zaockujteajslnko
ale aj ostatní prispievatelia.

oscarka3
18. okt 2012

@heimdalls mimochodom mäso nejeme, nie je to pre nás povinné , a tiež aj iné veci, čo si spomenul. ale to je už mimo témy.a encefalitídu nespôsobujú len kliešte

prevenar
18. okt 2012

@heimdalls dik 🙂 v kazdom pripade masaker , nechcel by som lol ..ja neviem nedalo by sa namiesto nekonzumacie sustredit skor na testovanie a zabezpecenie nezavadnosti ?

tara
18. okt 2012

@sasena033 prispevky dozadu som pisala o imunite nasho maleho, neockovaneho. ale doplnim dalsiu skusenost. bola som u imunologa, kedze ja mam imunodeficienciu a po troch rokoch sa mi akosi opat imunita oslabila. lekar sa ma pytal, ako sa drzi nas maly a ci je zdravy. samozrejme je zdravy ako repa - klop, klop, klop. nechapal, ze maly ma dva roky a nebol este chory, max. sopliky ked mu isli zuby. na to povedal, ze ma asi imunitu po ockovi a ze je to tym, ze chodime von za kazdeho pocasia. ale ze to bude urcite genetika. takze aj takto si lekari vysvetluju imunitu deti. takze tym chcem povedat, ze naoazj nebol doteraz chory, ked, tak za dva dni je po soploch, a v porovnani s inymi jeho rovesnikmi, ktori su stale chori, maju zelene sople, kaslu, beru ATB....my mame proste doteraz neliecene dieta ATB, max. homeopatika pri zachripnuti. aj to uz nedavam a necham telo bojovat. no a pisala som aj o detoch 10, 12 rocnych, ktore su neockovane a tiez nepoznaju ziadne ATB, ziadne zapaly priedusiek, pluc, a pod. takze urcite su neockovane deti zdravsie, pripadne lepsie prekonavaju ochorenie, ako deti ockovane. 😉

tara
18. okt 2012

@monika333slov asi sa budem zasa opakovat, ale len kratko, pretoze ja mam jeden hlavny argument, ktoreho sa drzim. neexistuje ockovanie proti moru, tyfusu, ani cholere....nikto nie je ockovany na tieto ochorenia, a dostali ich niekto? skus si odpovedat 😉

tara
18. okt 2012

@tara samozrejeme hovorim o SR.

boise
18. okt 2012

O OČKOVANI *** kopirujem jeden prispevok od kamaratky - zdielane na FB...***
"A je to tu, drahé kolegyně matky - máme téměř kompletní výsledky protilátek z očkování (resp. jsou všechny - ale ještě nám je posuzují známí dr. - zatím máme vyjádření od očkovací lékařky ze SZÚ, čekáme ještě na vyjádření imunologa). A výsledek? Dcera (4,5 roku) plně v termínu proočkovaná + navíc plané neštovice a žloutenka A. Má imunitu p
ouze na dětskou obrnu, spalničky, plané neštovice a žloutenku A (podotýkám, že tyto dvě poslední jsou z nepovinného očkování). Plus ještě černý kašel, ale... protilátky na něj nemá z očkování, ale po prodělané nemoci a musela ho prodělat celkem nedávno!!!!! Zbytek je NEGATIVNÍ - dokonce i tetanus!!!! Tedy se potvrdil fakt, že hexavakcína je opravdu k prdu (ani veterinář našemu psovi nedává kombinaci, páč říkal, že kombinace ani nemůžou fungovat!!!). "

ak uz to tu niekto daval tak sorry....trosku nestiham sledovat....

manof
18. okt 2012

@bobocka Sisi nie som. Sisi vyzerala oveľa viac k svetu než ja. Aspoň tak to tvrdia dobové zdroje. 🙂

manof
18. okt 2012

@nae nemám

hanca82
18. okt 2012

V Talianksu stahuju 2,3 milionov vakcin proti chripke od firmy Crucell.

meg_junova
18. okt 2012

Dnes som bola u ortopeda, s ktorym som hodila rec a bol zasadne proti ockovanie, nakolko pozna imunologicku, ktora je tiez proti ockovaniu. Povedal, ze je to farma biznis, ale on by dal aspon zaockovat proti obrne, ta jedina ked zasiahne organizmus, tak ma trvale nasledky v kazdom pripade, resp/ vo vysokom pocte.
U nas sa vsak nevyskytla od 60tych rokov.. Pozna tu niekto niekoho, koho babo dostalo polyomielitidu??

meg_junova
18. okt 2012

@tara trefnee, al ena to asi nebolo lahke vyrobit vakcinu, bez trvalych nasledkov.. ktovie

meg_junova
18. okt 2012

Hmmmmmmm, lekvarka sa ma opytala, preco odmietame ockovanie. Okrem ineho som sa jej spytala, ako je mozne, ze za 60 rokov nebola veda schopna vyvinut dostatocne silny liek, ktory by organizmus po napadnuti (niektorym) virusom (z tych chorob, proti ktorym sa povinne ockuje) vyliecil. Jedinu odpoved, ktoru som dostala, bolo klipkanie ocami... a ticho.

keziah
18. okt 2012

@petot
@prevenar a kluknavsku bryndzu poznate? je dostat napr. v tescu, 100 percent ovcia, nepasterizovana

prevenar
18. okt 2012

@nae no moze byt extremne individualne - ja som to prekonal bez problemov,, ale existuju rozne komplikacie od lahkych az po tazke ..v zasade uzivanie cisteho Cvit vo vacsich davkach urcite veci neuskodi a zrejme ani uzivanie prostriedkov na znizenie teploty moc neprispeje. viac zial neviem poradit ☹

petot
18. okt 2012
petot
18. okt 2012

@meg_junova Liek bol objaveny, a keďže je veľmi účinný a lacný, radšej je potichu ignorovaný. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

meg_junova
18. okt 2012

@petot No vsak mne je to jasné, vitamín C sa vo vysokých dávkach spolu s vápnikom a Dčkom v našej rodine berie už dva roky, mne išlo o to, aby som jej vyvrátila to jej absolútne presvedčenie o tom, aké úžasné vakcíny sú.....

petot
18. okt 2012

@zaockujteajslnko Neviem, ale myslim si, ze aby sa virus dostal do mlieka, musel by najprv prekonat imunitny system ovce, a aby sposobil infekciu cloveka, musel by prekonat aj jeho imunitu. Zaujimalo by ma tiez, ako dlho ten virus vydrzi, pretoze vyroba bryndze trva pokial viem cca tyzden, a dalsi cca tyzden vydrzi prava bryndza v chladnicke. Je len malo virusov, ktore vydrzia taky dlhy cas bez hostitela.

Nevravim, ze riziko nehrozi, ale myslim, ze to nie je take jednoduche a ciernobiele, ze kliest na ovci znamena automaticky nakazeneho cloveka. A vacsina ludi prekona toto ochorenie bez vaznych problemov, hoci zriedkavo hrozia komplikacie a tazky priebeh.

Myslim, ze keby si vedel, ako sa vyrabaju bezne potraviny, tak by si ich do ust nedal 🙂 A aj z vysoko priemyselneho pasterizovaneho ci dokonca aj suseneho mlieka mozu na Teba zmurkat dioxiny, melamin a podobne pozdravy od ziskuchtivych darebakov. Hygiena nemusi byt dokladna ani v mliekarni a kontaminovane moze byt aj pasterizovane mlieko. Aj v priemyselnom pasterizovanom jogurte uz nasli plavat mys.

Inymi slovami, zivot je riziko, ako vravi @prevenar. Osobne povazujem zisk z bryndze za vacsi nez spojene riziko, najma ak ho porovnam so ziskom a rizikom inych potravin, ktore su napr. plne geneticky modifikovanej soje alebo glukozoveho sirupu, cukru ktory potlaca imunitu, karcinogennych farbiv atd.

zaockujteajslnko
18. okt 2012

@petot
sak ja len tak 🙂, tiez som "vyrastol" na bystrickej brydzi a nic sa mi nestalo... len pocuvam cely zivot o tom strasnom riziku z kliestov...

sonickaopicka
18. okt 2012

ahojte, som rada ze som nasla tento clanok 🙂
mrzi ma ze vela zien ma mylné informácie co ockovanie obsahuje, resp. ziadne vedomosti o tom ako "biela mafia" takto sa totizto nazyvaju lekari a farmaceuti hazarduju s nasimi zivotmi a zivotmi nevinnych deticiek. 😠
Samozrejme kazda obycajna zena si povie...ked mi to prikazal alebo odporucil lekar tak je to vhodne resp. dobre.
skuste si polozit otazku alebo ju polozit lekarom ci su zaockovany? jasne ze povedia ze ano ale v skutku to tak nie je, viem ze aj moja doktorka pre dospelych zaockovana nie je, lebo sa mojej mame (zdravotnej sestre, ktora dobre vie o com je "lekarstvo") zverila ze dobre vie co su to za s prepacenim sracky 🙂 a to uuz ked povie lekar...je sa nad cim zamysliet
napr moj gyn je skvely ale ak mi polozil otazku ci sa chcem dat ockovat proti rakovine krcka maternice, tak som zmenila nazor na neho a odpovedala som mu ze "nie" opytal sa ma preco? odpovedala som ze viem o "tom" svoje a nebudem sa o tom s nim bavit...sklonil zrak a zmenil temu

v odbornych clankoch som citala konretne o ockovani proti rakovine krcka uz ked som to spominala ze vakcina obsahuje latku ktora vo vyskom percenete skor podpori rakovinu ako jej predide alebo ju zabije...
Biela mafia jednoducho zaraba na ludstve, ktore si bohuzial neuvedomuje komu skutocne veri a ako tymto postupne nici svoje zdravie alebo dokonca svoje zivoty...
dufam ze som sa clankom nikoho nedotkla.... kto zdiela moj nazor vie o com pisem 🙂

ewisam
18. okt 2012

@sonickaopicka skoda, ze si mu to "svoje" neprezradila, zaujimalo by ma jeho stanovisko...Ja ked som to riesila s mojou gynekologickou,otvorene mi povedala, ze to ockovanie nema zmysel u zien v produktivnom veku, pretoze nic nezaruci...

manof
19. okt 2012

@boise no ja k tomu len toľko, že kedysi sa robili tzv. imunologické prehľady (masové testovanie protilátok u rádovo tisícok ľudí) každý rok. Teraz sa už ale vyše 10 rokov nijaký imunologický prehľad u detí nerobil, pričom Infanrix Hexa sa plošne používa len nejakých 5 rokov, takže ani srnky netušia, či tie deti vôbec majú nejaké protilátky zo základného očkovania až do preočkovania v 6. resp. 11. roku života.