Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

teodorka
3. jún 2010

asi ano ...ale ja dem s muzom a s nim je ina,, sranda" takze lepky nemam 😀 on je taka huba nevymachana ...co je super lebo vybavi aj nemozne 🙂

hely79
3. jún 2010

@teodorka podla mna ak uvidia, ze sa ich nezlaknete tak to vzdaju... 😉

lin18
3. jún 2010

Holky (a pánové)...už naposledy...ano já chápu, že vám jde pouze o svobodnou volbu. Ale ta právě u takovýchto závažnách věcí být povolená nesmí...to by pak očkování ztrácelo smysl....očkováním se snažíme nebezpečné choroby vymýtit. To, že je očkování povinné patří mezi věci konané pro tzv. blaho celku...žijeme v určitém společenství, kde platí jistá pravidla...pokud by každý z nás žil na samostatném ostrově potom je to jistě každého věc. A právě proto, že jeden člověk nemůže obsáhnout celou problematiku každého odvětví máme tady instituce, které vydávají pravidla právě sloužící celé společnosti. Anebo když bude válka tak budete radit vojákům jaké mají používat střely? A radíte snad zemědělcům jak mají hnojit, aby obilí bylo co nejvíce zdravé? Nadiktujete chirurgovi jaký má použít skalpel na vaši operaci? Co vás vede k tomu, že si myslíte, že víte více než lidi, kteří mají relevantní informace, kteří výzkumu a studiu očkovacích látek zasvětili celou profesní kariéru? To, že si přečtete pár článků na netu?
Zatím jsem se tu opravdu nedozvěděla nic co by se dalo považovat za relevantní. Jen neustálé omílání o korupci...podle vás je podplacená vláda, farm. firmy si mnou ruce, když děti umírají, wikipedii vlastní BigFarm, Wakefielda uměle zdiskreditovali....člověk až žasne....buď jste s prominutím paranoidní anebo asi žijeme v Matrixu 😀.
Já nejsem pro očkování proti všemu...např. proti chřipce jsem se nikdy očkovat nedala...ale pokud je něco povinné tak zodpovědní lidé asi vědí proč.
K doporučení pracovat ve farm,. průmyslu...děkuji za radu...pár let jsem tam skutečně pracovala (je mi jasné, že teď mě odsoudíte jako zkorumpovanou 😀). A opravdu není pravda, že by se tam někdo radoval, když přišly epidemie....ale ano...jedná se o byznys....takže se vyvíjely látky k potlačení epidemie....ovšem s cílem ji léčit. Nevím o žádné farm. firmě, která by lidi uměle infikovala, aby je pak mohla léčit. A to že se na lécích vydělává? A na čem dnes ne?
Ad neg. účinky v příbalových letácích...asi neznáte legislativu...do letáku se musí uvést všechny neg. účinky zjištěné během klinických zkoušek....a to i tehdy pokud s lékem prokazatelně nesouvisely. Kontrola nových léčiv a vakcín je v ČR na hodně vysoké úrovni....nebo chcete tvrdit, že i SÚKL je podplacený? U nás se např. celé jedno oddělení muselo zabývat jen papírováním ohledně registrací nových léčiv...nemluvě o celém výzkumném oddělení. A mezi námi...já příbalové letáky nečtu...někdo tu psal, že je to samozřejmé....čtu jen indikace a kontraindikace...rozhodně ne nežádoucí účinky...existuje totiž studie prokazující, že u lidí, kteří o než. účincích věděly se pak tyto skutečně objevovaly...vliv psychiky. Studování příb. letáků podle mého zavání hypochondrií. Takový lék, aby než. účinky neměl vyvinout nelze....pokud se jich tedy tak bojíte tak léky neberte vůbec.
A nakonec...příběh eriky znám jen v obrysech...nicméně nikde jsem nedohledala, že by autismus jejího dítěte byl nezpochybnitelně spojen s očkováním. A i pokud by to tak bylo...jak můžete říci, že by se neprojevil později...že ho očkování jen neurychlilo?
Na závěr....na mé otázky mi opět nikdo z vás neodpověděl...ale už jsem si tak nějak zvykla. Mám poslední (počítám opět nezodpovězenou) otázku....když bude mít vaše dítě angínu...horečky přes 40 stupňů a takové čepy na mandlích, že nebude moci polykat...dáte mu antibiotika?
A přeci jen ještě jedna...pokud jste tak neomylně přesvědčeni o své pravdě proč pro to něco neděláte? Proč nerozjedete (nezkorumpovaný) výzkum, který by vaše myšlenky potvrdil? Trávit čas na internetu váš problém nevyřeší.......

erikasadek
3. jún 2010

@lin18 keby si poznal amoje dieta , tak by si nieco take netresla... ☹
asi poznam svoje dieta, a vidim aj podl avidea ktore osm robila mimochodom mam ho na FB, a mnohi ti povedia toto dieta nebolo do roku autisticke urcite.....!!!!!!!!!!!!!!!

vedela by to aj lekarka ktora ho sledovala, a tiez by si to vsimla, opakujem ja som to vzdy spomenula u vsetkych moznych lekarov tu v parizi , kedze mame celu seriu testov za sebov a vsetko vyslo ciste genetiske, EEG, IRm mozgu, metabolicke kervne vset ☹ ko co medicina dokaze zatial detektovat.. vysledko nikto nevie vysvetlit.. vsetko je ciste.. 😉

takze ak som na zaciatku spomenula pred genetickou, pred psy pred lekarmi rozneho druhu , kazdy s avzdy pytal na t 😉 o iste...
ze u nas je mozne spojenie, a zmena, razna po ockovani ROR tak ani jedne sa nezdvihol a nepovedal mi , nie neexistuje;.
bolo t 😉 o skor zaujimave a pisali si, pytali si viac info..
niektori mi dokonca povedali ja vam verim poznam take pripady.. 😉
takze u man aj lekari boli skor porozumejuci .... a nie neexistuje nic take nebolo preukazane,
skor ano je to mozne, a nemozme to potvrdit kedze je neskor ale urcite ani nemozme vyvratit..
jedno je iste tuto kapitolu som zatvorila pozeram skor v buducnost pretoze robi velke pokroky...
a hlaven detox s vakciny mu robi dobre...

ja nemamnic voci nakcinam ako takym, ale nie masovo .. a nie tak ako s ato robi teraz...
toto mi vadi.....
atb pokial su nutne tak ano dam.. a nevidim dovod nedat ...
toto je odpoved 😉 za mna..
a uz sa nechcem vracat....

inak chcela osm len jednu vec napisat tebe.. ked is pisala ze straty su pripustne , alebop vsetci s amusime prisposobit..

priklad predstav si ze prave tvoje dieta je v skolke v malom meste ty v robote, tato skolka je zasihnuta smrtelnym virusom hned je vsetko zatvorene, a ako v uSA filmoch je volba bud par 50 ludi a medzi nimi tvoje dieta obetujeme vystavyme smrti... aby sa nic nedostalo von ved predsa kolektiv musi prezit a tych par jedincov je to len colateralna strata nic viac

ako matka; prijala by si tento fat a argumet...?? podla mna nikdy!!!!!!!!!!!!!!!
tak ani my rodicia s podobnymi osudmi nemozme prijat , odpovede typu tych par percent to nevadi to je normalne..
normlane ked sa ta to netyka.
ale nie ked uz si osobne zainteresovana.... vsetko sa meni.....
inak nenapadlo ta stal epreco len u nas je stale povinne??? a nikde inde vsade sa upusta uplne.... 😉

lin18
3. jún 2010

eriko...mně je velmí líto tebe i tvého dítěte...věřím, že musí být hrozné něco takového zažít. A věřím ti i to, že kvůli své psychické vyrovnanosti potřebuješ najít viníka. To, že dítě nejevilo do roku autistické rysy je ale normální u všech, ne? Autismus, pokud vím, se projevuje až později. A jak jsem psala...nevěřím, že by očkování bylo příčinou...nanejvýš spouštěčem něčeho co už tam stejně bylo.
A kdyby...jak je tedy možné že se konkrétně autismus objevuje i v zemích kde není plošné očkování? A jakto, že nikdo neudělal nezávislou studii, když má k dispozici vzorek neočkovaných dětí? (jen prosím opět neargumentujte korupcí)
Co se týče ATB....takže radši bys dala léky než nemoc? A jaký je rozdíl oproti očkování? I ATB mají neg. účinky....Jenže na ty nemoci proti, kterým se očkuje žádné léky nejsou...pak už by bylo pozdě chtít nějaký lék....
Tvůj příklad je poněkud zavádějící...v takovéto situaci bych samozřejmě za své dítě bojovala...ale já ho právě proto nechám očkovat, abych ho co nejvíce ochránila!

lin18
3. jún 2010

ááá ještě jsem zapomněla...proč je u nás stále povinné? No nenapadá mě nic jiného než, že máme zodpovědnější instituce. Nutně mi na mysl přichází BSE....víš jak se rozšířila? Protože v Anglii byli velice chytří a naznali, že v kafilériích není třeba dosahovat tak vysoké teploty, která je neúměrně finančně náročná. Takže teplotu snížili. Masokostní moučkou z těchto kafilérií potom krmili krávy....a hups..nižší teplota nezabila priony způsobující slintavku a kulhavku u ovcí a u krav vyvolala BSE.
U nás byla teplota při zpracování masokostní moučky stále sržena na tuším 135 stupních a BSE se u nás neobjevila.../samozřejmě do doby než sem podnikavci začali dovážet levnější masokostní moučku z ciziny). Ne všichni na západě jsou chytřejší, i když je nám to denně předkládáno.....

hely79
3. jún 2010

@lin18 na moju otazku si tiez neodpovedala... ked su vakciny take bezpecne ako väcsina lekarov a inych ludi tvrdi, preco teda nikto, ziadny lekar ci stat a nieto este farm. priemysel nezobere na seba zodpovednost?? vies mi to vysvetlit?? 😖

hely79
3. jún 2010

@lin18 neviem preco sem pletes BSE, nema to s ockovanim nic spolocne...

tean
3. jún 2010

@lin18
Kedze neuznavas nase odpovede, manof ti dal do pozornosti knihy a clanky, ktore napisali lekari a profesori.
Takze odpovede si dostala podla mna. Teraz uz len citat a citat 🙂

lin18
3. jún 2010

Ale no tak...výrobce samozřejmě má zodpovědnost...jenže spojitost se nikdy neprokázala! A prostě neexistují absolutně nezávadné léky....jde jen o posouzení míry rizika.
BSE jsem dávala jako příklad, že ne vždy to co se děje na západě je to nejlepší...tedy to že někde není očkování povinné neznamená, že je to ta nejlepší možnost.
tean jistě...a uživatelky, které jsou pro očkování sem dávaly zase jiné, které taktéž napsali vzdělaní lidé.....a já vám to vrátím stejnou mincí jakou používáte i vy...myslím si, že všichni autoři, které tu citujete jsou podplacení a zaujatí. Ha...a jak teď argumentovat, co? 😀

erikasadek
3. jún 2010

@lin18 nepotrebujem najst vinnika to sa velmi pleties.... 😉
uz davno nie.. je to sulad udalsti..keby ti spadlo dieta na hlavu a na druhy den vracia, tak prva ce co ta napadne je ze ma reakciu po pade na hlavu.. 😉 ze??
anie crevnu chripku.. 😉

jednoducha matematika.. proste su veci ktore sa nedaju vysvetlit ako matka vies pochopit ze materinsky instikt tiez zohrava ulohu..

erikasadek
3. jún 2010

inak na osypky sa nedavaju atb, len zriedkavo.. 😉

lin18
3. jún 2010

eriko...ale já přece nepopírám, že očkování může uspíšit projevy autismu, ale není příčinou! Těch možností, které na to mohou mít vliv je tolik, že házet to jen na očkování je demagogie. Ano...věřím, že po očkování se to projevilo rpto je pro tebe logické to očkování připisovat, ale určitě to nebyla příčina...možná jen spouštěč.
Já jsem nikdy netvrdila, že na neštovice se dávají ATB....pokud narážíš na předchozí debatu tak ta byla čistě hypotetická. Pokud dáš na nemoc lék je to stejné jako nechat proti nemoci očkovat...nežádoucí účinky máš tak jak tak...ovšem u nemoci jsou rizika daleko vyšší.

ivamera
3. jún 2010

erikasadek, úprimne držím palce, aby prognózy pre tvoje dieťatko boli do budúcnosti čo najlepšie. 😉
lin18 :ja čo viem tak klasický autizmus sa prejavuje skôr, teda už to bábetko sa rodičom zdá iné, len definitívne sa diagnóza stanoví asi tak okolo 2-3 rokov. To zrejme nie je prípad eriky.

ad osýpky: ATB majú význam až v prípade sekundárnych komplikácií.

ad reKLAMa (inak pekná slovná hračka, pobavila 😉 ): myslím, že mnohí z vás majú dobré skúsenosti s homeopatiou. Mne samej sa v mnohých prípadoch osvedčila a mám s ňou dobré skúsenosti. No reklama je tu tiež dosť silná, komercia jak kôň, boiron si určite pri každoročnom vyučtovaní zisku mädlí ruky. 😉 A predsa nikomu z vás ich nenapadne obviňovať, že trebárs výsledky svojich klinických štúdií si upravia za účelom zvýšenia zisku. (to len tak.... na zamyslenie...)

manof
3. jún 2010

@veronika81
http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...

V očkovacom kalendári je na MMR napísané od 15. do 18. mesiaca života dieťaťa.

Vyhláška (a tá, na rozdiel od očkovacieho kalendára, je záväzná, ak je v súlade s ústavou, čo však nie je 🙂
hovorí (Príloha 2, časť A, ods. 3):
"Očkovanie proti osýpkam, mumpsu a ružienke sa vykonáva najskôr v prvom dni 15. mesiaca života, preočkovanie sa vykoná v 11. roku života. Očkovanie sa vykonáva trojzložkovou očkovacou látkou, ktorá obsahuje oslabený vírus osýpok, mumpsu a ružienky. V ohnisku nákazy sa očkujú vnímavé kontakty chorého. Po konzultácii s epidemiológom regionálneho úradu možno očkovať v ohnisku nákazy aj deti po dovŕšení šiestich mesiacov života. Deťom očkovaným vo veku nižšom ako 12 mesiacov sa v 15.mesiaci života, najneskôr v 18.mesiaci života podá ďalšia dávka očkovacej látky."

Je tam teda určená len dolná hranica, nie horná (u toho prvého MMR očkovania).
U preočkovania v 11. roku života sa dá povedať, že je stanovená dolná hranica "začiatok 11. roku života (tesne po 10. narodeninách)" a horná hranica "koniec 11. roku života (tesne pred 11. narodeninami)"

Takže vzhľadom k tomu, že očkovací kalendár nie je všeobecne záväznou právnou normou, dá sa povedať, že u prvého MMR očkovania nie je určená horná hranica.

Čo sa znesiteľnosti týka, ja osobne neodporúčam očkovať čokoľvek pred druhými narodeninami. Ten japonský výsledok (posun v nízkej detskej úmrtnosti zo 16. na 1. miesto na svete po zákaze očkovania detí do dvoch rokov), myslím, má niečo do seba.

manof
3. jún 2010

@ivamera

Ten graf v tom GlaxoSmithKline článku je jednoznačne demagogický, snáď nechceš tvrdiť, že nie je...
Myslím, že som vysvetlil viac než jasne, prečo je demagogický.
http://www.bedekerzdravia.sk/?main=article&id=624

Nepopieram, že osýpky môžu spôsobiť ďalšie komplikácie, ale treba uviesť, za akých okolností. Ak to nie je zatiaľ preskúmané, tak to treba preskúmať. Ak to preskúmané je, tak to sem treba napísať (skopírovať). Pripadá mi ale veľmi nešťastné hovoriť o prípadoch úmrtia a ignorovať pritom úplne všetky okolnosti (s výnimkou prítomnosti osýpkového vírusu), ktoré sa na tom ochorení podpísali. To je ako zamlčať, že drvivá väčšina ľudí, ktorí zomrú na chrípku, má zároveň iné - veľmi vážne - zdravotné problémy, chrípka teda len dorazí už predtým silne nalomeného jedinca.

Ad: Wakefield.
Nemám spoľahlivé informácie, ktoré by vylúčili podozrenie z podplatenia právnikmi. Každopádne, jeho zistenia zatiaľ nikto spoľahlivo nevyvrátil a boli niekoľko krát zopakované ďalšími lekármi, ako tu napísal @petot .
Druhá vec: Wakefield ukázal spôsob, akým sa dospeje k autizmu. Prečo teda protistrana neskúsi lepšie vysvetliť vznik autizmu? Pri dvoch teóriách, ktoré nemám na 100% potvrdené, si predsa vždy vyberiem tú, ktorá viac dáva zmysel.
Tretia vec: Wakefield bol zbavený licencie očividne krivým spôsobom. Viď:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/vyhlasenie-ro...
Prečo? Nie náhodou preto, aby nemohol pokračovať vo výskume, ktorý je pro-očkovacej vrchnosti "nepohodlný", lebo by náhodou mohol odhaliť ešte väčšie zverstvá, než odhalil? Prečo proces s Wakefieldom nebol férovým procesom, ktorý prihliada na všetky dôkazy, ale bol len zinscenovanou fraškou s dopredu známym výsledkom? Prečo neboli vypočutí rodičia detí, o ktoré sa Wakefield spolu s kolegami staral?
Ja Ti poviem prečo: lebo Wakefield je nebezpečný pre biznis a akonáhle by proces s ním mal byť spravodlivý, museli by ho uznať za nevinného. Lenže dôsledkom toho by bol rapídny pokles predaja MMR vakcín a to by sa Big Pharme neľúbilo.

Wakefielda neusvedčili z klamstva. Škrtli ho zo zoznamu lekárov preto, lebo vraj nemal etické oprávnenie na výskum, ktorý robil. Ale ani to nie je pravda... Viď citovaný článok.

manof
3. jún 2010

@cora73
Vo Vrábľoch je rodinná eko/bio farma Mašekov mlyn - odporúčam navštíviť, obzvlášť s deťmi - je tam viacero zvieratiek na pozeranie a pekné prostredie...
http://ffmm.sk

I keď si nie som úplne istý súvislosťou s očkovaním, každopádne majiteľ mi napísal, že nemá rád očkovanie. 🙂

manof
4. jún 2010

"já chápu, že vám jde pouze o svobodnou volbu. Ale ta právě u takovýchto závažnách věcí být povolená nesmí..."
"Takový lék, aby než. účinky neměl vyvinout nelze.... pokud se jich tedy tak bojíte tak léky neberte vůbec."

Iba sa mi to zdá, alebo si naozaj protirečíš?

"to by pak očkování ztrácelo smysl....očkováním se snažíme nebezpečné choroby vymýtit."

A nedarí sa nám to a nedarí... Sakriš. Naposledy (prvý a jediný krát) sa nám to podarilo pred 30 rokmi s pravými kiahňami a odvtedy žiaden úspech. Preto si musíme neustále pripomínať jednu jedinú vyhratú bitku v de facto prehratej vojne.

"To, že je očkování povinné patří mezi věci konané pro tzv. blaho celku... žijeme v určitém společenství, kde platí jistá pravidla... pokud by každý z nás žil na samostatném ostrově potom je to jistě každého věc."

Pre blaho celku? Kde som to len počul? Hmmm... hmmm... hmmm... Pre blaho celku chcel Hitler vyhubiť Židov i Rómov. Pre blaho celku boľševici strieľali a vešali feudálov, buržoáziu, neľavicovú (či nedostatočne ľavicovú) inteligenciu... Pre blaho celého sveta G.W.Bush & Co. zaútočil na Afganistan i Irak... Pre blaho celku toho bolo urobeného už vskutku veľa...
Len či to nakoniec naozaj bolo pre blaho celku. Tak sa mi nejak zdá, že keď treba zakryť nejaké veľké zverstvo, tak štátno-súkromná demagogicko-propagandistická mašinéria použije obrat "pre blaho celku".

Ja osobne si myslím, že pre skutočné blaho celku by sme mali v prvom rade brať ohľad na slobodu, uvedomelosť a zodpovednosť jednotlivcov. Inak je všetko, čo sa koná pre blaho celku len skrytým (či skrývaným) otroctvom.

"A právě proto, že jeden člověk nemůže obsáhnout celou problematiku každého odvětví máme tady instituce, které vydávají pravidla právě sloužící celé společnosti."

A tie z tisíc a jednej noci tiež poznáš? 🙂
Mimochodom, taká sqelá inštitúcia ako je napr. americké ministerstvo obrany určite veľmi dobre urobila, že zaútočila na Afganistan i Irak, lebo my rozhodne nemáme vo veci taký prehľad a nevieme, čo je pre nás dobré.... 😀
Aj slovenské ministerstvo životného prostredia určite veľmi dobre vie, prečo chce ťažiť drevo z pásma najprísnejšej ochrany prírody... 😉 To len tí hlúpi laickí aktivisti (podporovaní pochybnými doktormi a profesormi) sú takí magori, že nechápu, aké veľké dobro tým MŽP SR robí...

"Anebo když bude válka tak budete radit vojákům jaké mají používat střely?"

Ee. Budem im radiť, aby prestali strieľať úplne.

"A radíte snad zemědělcům jak mají hnojit, aby obilí bylo co nejvíce zdravé?"

No tak to by som veľmi rád, lebo tie chemické svinstvá otravujú spodné vody a kvalita potravín je na katastrofálnej úrovni (hlavne že výnosnosť na hektár je úžasne vysoká).

"Nadiktujete chirurgovi jaký má použít skalpel na vaši operaci?"

Ak by bol hrdzavý alebo nebol sterilný, tak by som sa voči tomu, s dovolením, vážne ohradil.

"Co vás vede k tomu, že si myslíte, že víte více než lidi, kteří mají relevantní informace, kteří výzkumu a studiu očkovacích látek zasvětili celou profesní kariéru?"

Netvrdím, že viem toho viac, ale tvrdím, že viem rozmýšľať a viem tiež nachádzať a chápať súvislosti. Navyše odborníci neraz trpia profesionálnou deformáciou, takže treba ich kontrolovať aj neodborníkmi. Napr. preto vznikol inštitút "sudcov z ľudu", ak Ti to niečo hovorí...

Druhá vec je, že mi tu niekto silou mocou niečo vnucuje, a ja považujem (ako slobodný, uvedomelý a zodpovedný občan) za potrebné jednak zistiť, či je na to dobrý dôvod a jednak dať konečné rozhodnutie, či si to vnútiť nechám alebo nie.

Prvoradým cieľom očkovania je zrejme znížiť úmrtnosť na nákazlivé ochorenia. Pozrime sa teda na to, akoby vypadalo povinné znižovanie úmrtnosti na iných poliach:
1. absolútny zákaz fajčenia v celej republike (odstránime tým stovky (ak nie tisíce) úmrtí ročne na rakovinu pľúc)
2. absolútny zákaz požívania alkoholických nápojov (odstránime úmrtia skrz cirhózu pečene, jazdu autom v podnapitom stave atď.)
3. prísny zákaz nemanželského sexu (dramaticky ubudnú pohlavne prenosné ochorenia, vďaka tomuto opatreniu sa ich možno aj podarí úplne vyhubiť)
4. prísny zákaz manželských hádok (ubudne infarktov)
atď. atď.

Dovolím si tvrdiť, že všetky menované opatrenia by mali za následok oveľa väčšie zníženie úmrtnosti než povinné očkovanie. Prečo teda štát nevynucuje tieto opatrenia, ale vynucuje povinné očkovanie?

"To, že si přečtete pár článků na netu?"

Pokiaľ akékoľvek informácie na internete nemajú nijakú užitočnú hodnotu, tak prečo čítaš toto fórum??? Uspokojuješ si svoju potrebu provokovať, alebo ako inak to mám pochopiť?

"Zatím jsem se tu opravdu nedozvěděla nic co by se dalo považovat za relevantní. "

OK. Prejdi teda radšej na http://sprievodcaockovanim.sk - súdiac podľa Tvojich doterajších prejavov, budeš tam asi miláčikom realizačného tímu. 🙂 😉 😎 😀 😵

"Jen neustálé omílání o korupci...podle vás je podplacená vláda, farm. firmy si mnou ruce, když děti umírají,"

Ale kdeže, tie úmrtia sú len nedopatrenia, kedy to Big Pharmy s toxicitou prepískli. Firmy naopak potrebujú dlho živých, ale chronicky chorých ľudí, odkázaných dlhodobo na ich lieky, následne na lieky odstraňujúce nežiadúce následky tých prvých liekov atď. To sú tí najlepší zákazníci.

A o korupcii nemusíme ani my tu na tomto fóre hovoriť. Stačí, že to za nás urobí Transparency International: http://www.transparency.org/

"wikipedii vlastní BigFarm,"

Nevlastnia, ale silne ju ovplyvňujú. Je to otvorený projekt - otvorený (žiaľ) aj úplatným odborníkom plateným Big Pharmou.

"Wakefielda uměle zdiskreditovali...."

Presne tak.

"člověk až žasne....buď jste s prominutím paranoidní anebo asi žijeme v Matrixu."

Heheheh, ty si si očividne zobrala tú modrú pilulku, že? Tak to sa potom vôbec nedivím, že ani trochu nerozumieš nám, čo sme si zobrali tú červenú. 😎 😎 😎

"ale pokud je něco povinné tak zodpovědní lidé asi vědí proč."

Zaujímavá myšlienka. Ak je povinné vyvražďovanie Židov a Rómov, zodpovední ľudia asi vedia prečo. Ak je povinné vešanie kapitalistov, ľavicovej či pravicovej inteligencie, zodpovední ľudia asi vedia prečo. Ak je povinné bojovať proti Afgáncom či Iráčanom, zodpovední asi vedia prečo...

Čo keby sa povinnou stala aj vakcína proti chrípke, ktorou si sa doposiaľ nikdy zaočkovať nedala? Zmenilo by sa tým na tej vakcíne niečo? Splnila by si si poslušne svoju povinnosť?

"K doporučení pracovat ve farm,. průmyslu...děkuji za radu...pár let jsem tam skutečně pracovala. A opravdu není pravda, že by se tam někdo radoval, když přišly epidemie."

Tak to si asi nerobila v Pfizeri. Ak chceš, zoznámim Ťa s tou mojou kamarátkou. Je z Prahy.

"Nevím o žádné farm. firmě, která by lidi uměle infikovala, aby je pak mohla léčit."

Hlavne, že už kvôli tomu bolo x súdnych procesov. Sladká nevedomosť...
Naposledy vakcíny proti rotavírusom - Rotarix obsahuje prasací vírus PCV-1, Rotateq PCV-1 i PCV-2. Myslíš, že tie vakcíny budú stiahnuté z trhu? Ale kdeže... Viď:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/paul-offit-ro...
Ak toto nie je vedomá infikácia veľkého množstva ľudí, tak potom už naozaj neviem čo...

"A to že se na lécích vydělává?"

Výrobné náklady + primeraný zisk by boli OK. Ale toto nie je ani zďaleka ten prípad. Viď:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/zakony-fa...

"Ad neg. účinky v příbalových letácích...asi neznáte legislativu...do letáku se musí uvést všechny neg. účinky zjištěné během klinických zkoušek....a to i tehdy pokud s lékem prokazatelně nesouvisely."

Až na to, že klinické skúšky vakcín trvajú pár dní, max týždňov a sú robené na smiešne malej vzorke obyvateľstva, pričom následky použitia vakcín sa (napr. postupným hromadením ťažkých kovov v organizme) môžu prejaviť až za niekoľko rokov. Avšak nežiadúci následok, ktorý sa prejaví po x rokoch, sa u vakcín a priori vylučuje. Je to kruto nevedecké, ale tak sa to dnes bežne robí...

"Kontrola nových léčiv a vakcín je v ČR na hodně vysoké úrovni.... nebo chcete tvrdit, že i SÚKL je podplacený?"

Keďže sa v ČR používajú prakticky rovnaké lieky ako u nás, dovolím si tvrdiť, že ŠÚKL je
a) podplatený
b) ľahostajný
c) oboje dokopy.
Neviem si totiž inak vysvetliť, že vakcíne Gardasil (proti HPV) ani po niekoľkých desiatkach potvrdených úmrtí po podaní tejto vakcíny doteraz nebola zrušená registrácia.

"U nás se např. celé jedno oddělení muselo zabývat jen papírováním ohledně registrací nových léčiv...nemluvě o celém výzkumném oddělení."

OK. A z toho má akože vyplývať to, že výstupom toho oddelenia je len pravda a nič iné než len čistá pravda? Na základe čoho?

"A mezi námi...já příbalové letáky nečtu...někdo tu psal, že je to samozřejmé....čtu jen indikace a kontraindikace...rozhodně ne nežádoucí účinky...existuje totiž studie prokazující, že u lidí, kteří o než. účincích věděly se pak tyto skutečně objevovaly...vliv psychiky. Studování příb. letáků podle mého zavání hypochondrií."

Sotva si možno predstaviť ukážkovejší prípad nezodpovednosti za svoje zdravie a zdravie svojich detí...
Hlavne, že nám tu budeš otrepávať o hlavu, ako nezodpovedne sa správame, keď nedávame očkovať svoje deti proti všetkému, čo nám štátny úrad nariadil, alebo keď odsúvame očkovania do vyššieho veku, než štátny úrad považuje za správne.

"Takový lék, aby než. účinky neměl vyvinout nelze....pokud se jich tedy tak bojíte tak léky neberte vůbec."

A presne to aj robíme (podaktorí), ale Tebe sa to nepáči.
Ani z voza, ani na voz...

"A nakonec...příběh eriky znám jen v obrysech...nicméně nikde jsem nedohledala, že by autismus jejího dítěte byl nezpochybnitelně spojen s očkováním. A i pokud by to tak bylo...jak můžete říci, že by se neprojevil později...že ho očkování jen neurychlilo?"

Obľúbená stratégia - keď už aj naveľa priznáme, že vakcína súvisí s nežiadúcim účinkom, tak to zľahčíme tým, že to dieťa by aj tak ochorelo, len o niečo neskôr. To už použil Ivan Rovný (hlavný hygienik SR) voči Janke Klimkovej.

"Na závěr....na mé otázky mi opět nikdo z vás neodpověděl..."

Netvrď mi, prosím Ťa, že som Ti neodpovedal na Tvoje otázky. Viď vyššie.

"Mám poslední (počítám opět nezodpovězenou) otázku....když bude mít vaše dítě angínu...horečky přes 40 stupňů a takové čepy na mandlích, že nebude moci polykat...dáte mu antibiotika?"

Je viacero spôsobov, ako dostať horúčku pod kontrolu, nielen syntetická chémia.
Takže moja odpoveď na túto Tvoju otázku je záporná.

"A přeci jen ještě jedna...pokud jste tak neomylně přesvědčeni o své pravdě proč pro to něco neděláte?"

Však robíme:

Petícia za slobodnú voľbu v očkovaní:
SK: http://sloboda-v-ockovani.sk/peticia/znenie-pet...
CZ: http://petice.webnode.cz

Besedy:
SK: http://sloboda-v-ockovani.sk/podujatia/
CZ: http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

Články:
http://sloboda-v-ockovani.sk/clanky/

Diskusie ako je napr. aj táto...

Mailing listy...

Predaj súvisiacich kníh:
http://dary-zivota.sk/knihy/

V príprave: letáky, tričká...

"Proč nerozjedete (nezkorumpovaný) výzkum, který by vaše myšlenky potvrdil?"

Však Wakefield urobil výskum a potvrdil naše myšlienky. A nebol sám.

manof
4. jún 2010

@lin18
"a já vám to vrátím stejnou mincí jakou používáte i vy...myslím si, že všichni autoři, které tu citujete jsou podplacení a zaujatí. Ha...a jak teď argumentovat, co?"

Na to je veľmi jednoduchá odpoveď:
Podľa starej dobrej zásady "Cui bono?" ("Kto má z toho prospech?") sa zamyslíme, kto má prospech z povinného očkovania. Odpoveď je jasná - farmaceutické firmy. Je to pre ne istý kšeft, a niet nad isté kšefty.
Kto ale má prospech z neočkovania? Leda tak rodičia a deti, ktoré nie sú zaočkované a tým si ušetria more nežiadúcich účinkov po očkovaní. Ale na neočkovaní sa nikto nenabalí (na rozdiel od očkovania).
Čo je teda pravdepodobnejšie? Že sú podplatení tí odborníci, čo sú (navonok) za očkovanie, alebo tí, čo sú proti očkovaniu?
Odpoveď je snáď každému jasná (možno každému okrem @lin18 🙂)

manof
4. jún 2010

@ivamera

"myslím, že mnohí z vás majú dobré skúsenosti s homeopatiou. Mne samej sa v mnohých prípadoch osvedčila a mám s ňou dobré skúsenosti. No reklama je tu tiež dosť silná, komercia jak kôň, boiron si určite pri každoročnom vyučtovaní zisku mädlí ruky. A predsa nikomu z vás ich nenapadne obviňovať, že trebárs výsledky svojich klinických štúdií si upravia za účelom zvýšenia zisku. (to len tak.... na zamyslenie...)"

Boiron je i na môj vkus príliš komerčný, ja osobne mám radšej liečivé bylinky, olejčeky, mastičky či alkoholové výluhy...

Ale je tu jeden veľmi podstatný rozdiel. Prinajmenšom pri základných homeopatikách je liek nepatentovateľný (čiže nedá sa na ňom nekresťansky zbohatnúť), výrobný postup je verejne známy a "free of charge". Vôbec tam teda nemôže fungovať to, čo funguje u alopatických Big Phariem:
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/zakony-farmac...

divoska
4. jún 2010

najlepsi su homeopati co si potencuju a mixuju lieky sami. avsak takych stale malo /predpokladam/. kazdopadne, niekto tie pseudokomercne homeopatika dodavat predsalen musi si vravim. a z je to boiron, radsej nech je nez by vobec nebol, takto sa da zbehnut do lekarne, dat za tubicku 50 korun a viem ze mi vydrzi mozno az 3-4 roky do expiracie /ktora je mimochodom len udavana zakonom = neznamena to ze liek automaticky tymto datumom straca svoju ucinnost a stava sa nebezpecnym/. takze par guliciek za priemerne 2 eura mi fixnu problem /ak su spravne nasadene a pricina diagnostikovana/ za par hodin-dni. zatial co liekom na recept ktory ma na krabicke cenu 2000-3000 korun a este sa nan nieco doplaca, pripadne si nejaky liek cely platite sami... a este si tym do....bat organizmus a brat ho dlhodobo cele dni, mesiace a roky, /ved inak aj na tie lieky by malo fungovat placebo, tolko krat clovek veri ze mu pomahaju a oni svine ne a ne.../ a tocit sa v kruhu... kludne tych x krat 50 korun za akukolvek tubicku homeopatik boironu s laskou dam. rovnako aj par korun ktore si pytaju normalni homeopati za vysetrenie, kontrolu a starostlivost

lin18
4. jún 2010

manof děkuji za odpovědi. Nicméně...pokud někdo (v jakémkoliv sporu) argumentuje Hitlerem myslím si o něm svoje 😉 . A přirovnávat povinné očkování ke genocidě je mírně řečeno scestné.
A už je to tady zase...i SÚKL je podplacený...jestli já jsem si to nemyslela 😀
A skutečně sem nechodím uspokojovat si svou potřebu provokovat...čím provokuji...jiným názorem?! Chodím sem proto, aby nevědomé maminy, které sem případně zavítají nezískali dojem, že věc je jednoznačná...že očkování je špatné...doufám, že tím zachráním alespoň jedno dítě....
Na závěr...poslední odpovědí jsi mi objasnil mnohé....pokud někdo nepodá svému dítěti léky ani při jednoznačné indikaci jakou je angína je jakákoliv diskuse zbytečná....

zelmirka1
4. jún 2010

lin posledna otazka ak by tvoje dieta ochorelo cimkolvek hladala by si suvislosti ? chcela by si vediet preco a co to sposobilo ? ak by to napriklad bolo tesne po ockovani a povedali by ti ze to nemoze suvisiet ze je to len casova zhoda a aj tak by tvoje dieta bolo chore namala by si trochu pochybnosti ? a keby nakoniec ti povedali ze je netypicka reakcia na ockovanie a jeden pripad z miliona ktory zial musime akceptovat kedze ine zivoty sa zachranili bola by si uplne v pohode ? ak ano tak je pre teba vsetko OK, len je mi luto tvojich deti.

divoska
4. jún 2010

na toto uz tiez tazko reagovat, tazko ked vsetci vidia ze tvoje reakcie zavanaju idologiou az cloveka mrazi...
....vsetci ti drzime palce aby ste boli zdravi a klasicke postupy ti aj nadalej zaberali. ak prestanu... vela zdaru pri hladani nahradnych rieseni. jo btw ked raz zlozis tie ruzove okuliare zistis ze inymi prostriedkami sa da vyliecit aj to co klasicka medicina klasifikuje ako smrtelne alebo neliecitelne... a nemyslim tym udrzat pri zivote v zufalom stave na 5 rokov kym statistikam staci vyhlasit cloveka za uspesneho a ziveho absolventa chemoterapie /a potom clovek kludne moze zdochnut a uz to nikoho netrapi/ avsak evidentne budes prilis hrda na to aby si to skusila.

ja som napriklad dokonalym produktom a spotrebitelom liekov, cpala som do seba lieky 30 rokov, a to som ich teda brala fakt ze dost a silnych a kadejakych, a poctivo. a cim dalej tym horsie bud silne vedlajsie ucinky alebo pre istotu nezaberali vobec a metoda pokus omyl sa skusali dalsie a dalsie a dalsie, radsej ani nechcem vediet co vsetko to vo mne este zanechalo. momentalne po par rokoch ocisty, prace na sebe, homeopatie a inych prirodnych prostriedkov, sa citim lepsie a zdravsie nez kedykolvek predtym, neberiem nic a funguje mi vsetko ako hodinky /mimodom uz som ani neverila samozrejme/, po psychickej stranke mi tiez nikdy nebolo lepsie, clovek sa cely zharmonizuje a telo funguje tak ako mu bolo urcene, ak sa mi teraz nieco vyskytne je to len velmi slabucke a da sa to vyriesit velmi elegantne za par dni, ale o tom sa niekomu kto tym nepresiel nemoze ani len snivat. ty si myslis ze vsetci tu sa jedneho dna zobudili a povedali si ze tak, teraz vsetko ideme len tak zo srandy otocit o 180 lebo nemame co ine na robote? ridiculous...

@tean, inak presne toto ma napadlo, este vcera. ze by sme mali zakazat vsetkym svojim znamym zo sveta sem chodit na navstevy, a vobec ich pustat cez hranice, a celkovo ani my by sme nemali chodit do krajin kde sa neockuje povinne, respektive si pytat ockovaci preukaz od kazdeho s kym sa stretneme na ulici... nedajboze nieco nachytame a co potom...

erikasadek
4. jún 2010

@divoska niektore preparacie naozaj vidim , ze si sami homeo robia sami.; hlavne velke rieenia musia mat poriadny labak teda.... 😀 nemozne;.

ja za seba mozem povedat len jedno... lin ma vlastny nazor a verte mi ziadne s tycht 😀 o linkov a ani utokov ho nezmenia;. ma na neho pravo a je to jej presvedcenie;..
je zbytcne presviedcat o svojej pravde niekoho , kto o to nestoji.. 😉

myslim si ze je dostatocne inteligentna, a na vec ma svoj nazor... ktory je iny ako nas....ale ma na neho pravo;; 😉

pisem to len lebo to zacina byt ako hon na carodejnice.. 😉

erikasadek
4. jún 2010

@divoska telo a dusa su jedno ak nie harmonia tak je to vidiet.. 😉

inak super ze si sa d 😉 la do poriadku.. 😉

zaujala ma veta vcera v telke kde lekari, a iny odbornici sa rozpravali o medicibe a podobene a davali argumenty preco sa zaujima klasicka occidentalna medicina o tu alternativnu inu.. medicinu , a veta. telo je geneticky stavane a dokaze viazat lepsie prirodne produkty... 😉
takze preto ten zaujem a boom s prirodnou medicinou ktora moze mat odpovet na ine otazky tam kde klasicka nestaci.. je na case ze konecne idu ruka v ruke;. 😉

sorciera24
4. jún 2010

@lin18 chcem reagovat na poslednu tvoju vetu..."Na závěr...poslední odpovědí jsi mi objasnil mnohé....pokud někdo nepodá svému dítěti léky ani při jednoznačné indikaci jakou je angína je jakákoliv diskuse zbytečná...."....nasa Mudr. dala malemu ATB, vraj angina....maly mal 39 horucky, ale isli mu aj zuby.....ale jasne,ze sa kryla ATB...ja v domneni,ze ked angina...tak jasne,ze dam ATB, velka chyba!....dieta dostalo alergicku reakciu, ze sa nielen vysypal,ale sa podchladil, nemohli sme ho nijako zohriat,ked som jej volala, vravela,ze nech pockam do rana,ze nech pockam do rana, ale v ziadnom pripade nevysadzovat.....nastastie moj zdravy rozum mi hovoril vysadit.....nastastie som to spravila, lebo maly by sa mi bol aj mozno zadusil.....utekali sme na pohotovost a tam na pocudavnaie nam druha MUdr. povedala, ze ma to hrdielko trosku cervensie, ale ze na ATB to nevidi.....tak a teraz mam verit doktorom.....a nie je to moja jedina skusenost s chybne predpisanymi ATB ci stanovenou diagnozou......len tolko, zjavne si lia este malo zazila, jasne mas male dieta.....ale ono pridu starosti a potom mozno budes prekvapena....mimochodom, pred rokom som bola vely zastanca ockovania, dokonca maly ma 2 hexy, po 2hej mu z nicoho nic sa zvysila teplota na 37,2-3...ktoru ma doteraz a nikto nevie z coho...len ja si mysim z coho...ale to je uz iny pripad....vela som si o ockovani nastudovala a tretiu hexu, MMR v dohladnej dobe nemienim dat!....lebo nasa DR.!...by ockovala hlava nehlava aj ked ma teplotu.....a to uz mi je co za zodpovednost.....
ja len, ze mi tu tiez chranime svoje deti ako ty to svoje.....

cora73
4. jún 2010

myslim si,ze je uplne zbytocne niekoho presviedcat,ked nechce.. 😉 aj tak sme za sektarov,tak aby sme neboli za este horsie... 😀 ako lin sama napisala,bolo jej to v IP vsetko vysvetlene,cize aj ked sme na fore vsetci len nezname tvare,lahsie sa uveri tym neznamym tvaram,ktori zdielaju rovnaky nazor..ako by sa vsak lin zachovala,ak by jej o neockovani povedala osoba,ktorej na 100 % veri? nuz,nikto nevie..toto tu nie je o tom,ze sem niekto raz za cas nabehne,na par strankach na nas "nabliaka" aki sme nezodpovedni a zase zmizne,ak okamzite nedolozime perfektne,relevantne dokazy,preco neockovat..je to troska aj o tom,ze si ich clovek musi sam najst a hladat...tato tema ma uz pomaly 400 stran a skoro na kazdej je minimalne jeden odkaz,link,na nejake clanky...nekeca sa tu o pocasi a o telenovelach..uz som sem par stranok dozadu pisala,ze tato tema sa povodne volala "Odmietnutie ockovania" a bola nam bez nasho navrhu premenovana,preto vznikaju podobne konflikty a obcas sa nas niekto snazi vratit na tu jedinu spravnu cestu.. 😉

divoska
4. jún 2010

@erikasadek ja poznam jedneho, ako ich pripravuje som nevidela, mozno raz niekedy ked sa k nemu nanominujem uvidim 🙂 a inak som v rukach druhej, ale strasne sa tesim ze som ich po tolkych rokoch nasla, lebo tiez to nebolo lahke. a hej, takisto som rada ze som si klasicke postupy vyskusala na sebe a dokaslala radsej samu seba, aspon viem co neurobim s deckami. lepsie nez keby to bolo naopak. a celkovo, bolo naozaj uzasne brat lieky ktore beru epileptici, cakat kym za rohom uvidim nejakeho ruzoveho slona, a byt cely den jak nadrogovana /sak som vlastne aj bola/, neschopna miestami nicoho aj ked clovek musi, psychicky v prdeli s chutou sa obesit, na druhu stranu aspon som uz neknucala od bolesti cele dni... a to som akoze mala byt mlady zdravy clovek sak nie? takto si fungujem, minulost mi pripada jak pribeh niekoho ineho, miestami neverim ze som kedysi tak trpela a teraz si ficim jak ti ktori u lekara x rokov neboli a su zdravi / vzdy som takym zavidela ze maju dobru genetiku alebo co/. stale este miestami cakam kym sa to raz rozbali vsetko uplne ze mozno mam este niekde nieco potlacene zabudnute, a ak hej popasujem sa aj s tym ale inak co sa tohto tyka tak momentalne jak rybicka, ziadne komplikacie /coz uz mi tiez v dnesnej dobe pripada jak zazrak ked pocuvam baby okolo/, zensky mi naposledy vravi ze nech sa takto dobre drzim aj nadalej. a sak aj budem! 🙂 ok zelam vam pohodovy vikend, dlhsie ma tu nebude posluchajte

divoska
4. jún 2010

jo a inak mne to tak pripada ze ten hon sa robi na nas 😀 ale to uz len tak z mima