Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
26. júl 2011

@moira19 ta ockovacia latka sa volala Alditepera..teda v 80-tych rokoch s aockovalo tymto a predpokladam ze aj dlho predtym..zlozenie neviem ci bude presne taketo ale skus pozriet tu http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/ALDI...

zaujimava vec v tomto letaku je
"Vzácně se mohou objevit příznaky poškození CNS (přetrvávající neutišitelný pláč, křeče, encephalopathie)."

V dnesnych letakoch je neutisitelny plac pohodka klidek tabacek.

denduska
26. júl 2011

@moira19 tak potom v tom 92 to bola Alteana alebo Alditeana, ta bola tiez s ortutou 😒 vakcina proti ciernemu kaslu pre dospelych v tej dobe este nebola na trhu.

denduska
26. júl 2011

@moira19 alebo nemohlo by to byt sposobene hlinikom?
inac na vakciny.net v poradni je nejaka taka otazka ohladom ekzemu a tam Dr.Petras pise ze pri predispozicii sa moze ekzem rozvinut aj po monovakcine proti tetanu...aj mne to napisal ked som sa ho pytala...a ze preto v takom pripade treba intervaly natahovat, t.j medzi 1. a 2. davkou 2 mesiace a tretiu rok po prvej. Dufam som si dobre zapamatala 😅

moira19
26. júl 2011

@denduska Dakujem, velmi si mi pomohla. Prave to neviem, ci obsahovali hlinik alebo ortut. Zatial som nasla len tuto spolocnu vec: vsetci traja dostali ekzem po ockovani (ine ockovanie, iny vek)... spolocne, ze ockovanie vzdy bolo aj proti tetanu. Skusim porovnat zlozenie (teda aspon to, co oficialne priznali).
Tiez som premyslala, ze ked teda ockovat tetanus a zaskrt, tak by som to chcela s monovakcinami a s odstupom casu... ak je to vobec mozne s tymi monovakcinami.

didulka85
26. júl 2011

Mam taku otazocku... Co teda dat detom ockovat? Co poradite? Najradsej by som nedala nic...
Spomina sa tu tetanus...
@petot
@manof

@veroveronika odpovede tej pani ma uz neprekvapia.

moira19
26. júl 2011

Uz nie som si taka ista tym tetanom a zaskrtom:
"Tolerance původní dětské vakcíny proti záškrtu (monovalentní nebo kombinované) se s věkem snižuje, tj. pozoruje se zvýšená četnost postvakcinačních lokálních i systémových reakcí, proto se děti starší sedmi let a dospělí očkují vakcínou se sníženým obsahem difterického anatoxinu. Novější poznatky naznačují, že redukovaná vakcína je o něco lépe snášena dětmi ve věku jednoho až dvou let.
Statisticky se pozorovalo mírné zvýšení výskytu akutní encefalopatie během prvních sedmi dní po očkování kombinovanou vakcínou proti tetanu a záškrtu (DT). Pravděpodobně jde o důsledek provokace již dříve existující poruchy centrálního nervového systému celkovými postvakcinačními reakcemi.
Zvýšená četnost nežádoucích účinků, někdy větší intenzity, se pozoruje po očkování proti tetanu u osob, které mají relativně vysoké hladiny specifických protilátek. Ti, kteří po booster dávce velmi rychle, do čtyř dní, odpovídají tvorbou protilátek, mívají zpravidla intenzivnější lokální postvakcinační reakce, než ti, kterým se protilátky indukují pomaleji. Tyto reakce se objevují velmi rychle, obvykle do 2-8 hodin po očkování a mívají hladiny protilátek v rozmezí 2-160 IU/ml. Předpokládá se, že původní protilátky specifické vůči tetanu reagují s podaným anatoxinem za vzniku imunokomplexů, které podněcují vznik zánětlivé reakce (Arthusova reakce nebo-li hypersenzitivita III. typu). "
http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/DTP....

denduska
26. júl 2011

@moira19 presne pre to som chcela nase zaockovat len redukovanou Td vakcinou..ale narazila kosa na kamen..neda sa to, lebo nie su pre ten vek registrovane...mm mi vravi nech si poziadam o vynimku a ako dovod uviest castu chorobnost..lebo za posledny polrok sme neboli viac ako dva tyzdne bez chorob a tym nemyslim len sople dokola... ale nechcem si ani predstavit kde vsade by som musela podplacat len aby som dostala oficialny papier 😀 😀 😀

tin007
26. júl 2011

Fiha, ta Spanikova zacina byt pekne utocna! Asi v style, ze ked dojdu argumenty, treba zacat s vypadmi a strasenim!

zelmirka1
26. júl 2011

dnes mi mamina doniesla spravu od susedy ze ich vnucka je v nemocnici vo vaznom stave, z nicoho nic vysoke teploty 40, triaška, zasklby a rozne pohyby....robili jej lumbalnu punkciu ci nema zapal mozgovych blan a vraj nie, je v umelom spanku zatial...je mi jej velmi luto, vraj boli na niakej injekcii, kedze viem ze mala prave rok tak asi boli na tretej hexavakcine, je to hrozne ale myslim si ze to moze byt nasledok ockovania, len dufam ze to dopadne dobre. Samozrejme nemusi ale predsa dieta len tak z nicoho nic sa nedostane do takeho stavu.

didulka85
26. júl 2011

@zelmirka1 do riti to uz nie je mozne... Treba kricat, dat to do medii, normalne mi prislo z toho zle. Ked si predstavim, ze sa to mohlo stat aj mojej dcere.

sorciera24
26. júl 2011

pozrite aky blud som nasla....vraj prevencia ochorenia ruzienky spociva v ockovani, ktore je zahrnute v infanrixe hexa....
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a3174-Detske-ch...

veroveronika
26. júl 2011

@zelmirka1 chudiatko dietatko ☹ , boze, niekedy mi je do placu, ked citam nieco taketo, co je toto za svet ☹

majulienka27
26. júl 2011

@manof a je na Slovensku taká vakcína čo by obsahovala len tetanus, či sú len kombinované vakcíny, a nemyslím že by mi doktorka vyhovela v zaočkovaní len tetanusu, keď som už raz odmietla očkovanie, my práve že bývame na dedine aj čo to chováme (slipeky, zajace, máme aj holuby psa, mačky) a keďže ide o chlapčeka a tí sú veľmi zvedaví tak mám obavy že keď bude ako jeho otec tak jedna rana sa mu nestihne zahojiť a už bude mať druhú.
A čo taký záškrt? nemusím sa ho báť.

prevenar
26. júl 2011

@tin007 ja uz tie jej odpovede proste nedokazem docitat.. nejde to ..

eaka
26. júl 2011

@veroveronika no mňa by zaujímalo, kto bude stavať morové stĺpy za detičky, ktoré umreli práve "vďaka" očkovaniu... ktorých detičiek je viac? tých, čo dnes umierajú na osýpky, či tých, čo umierajú /príp.majú vážne následky/ vrámci povinnej účasti na celosvetovom testovaní vakcín?

eaka
26. júl 2011

... no...ono vlastne o testovaní ani nemôže byť reč, keďže neexistuje spätná väzba..že?

manof
27. júl 2011

@tin007
@veroveronika
Tak teda od tej očkovacej látky proti moru by som chcel vidieť príbalový leták resp. SPC.
Nakoľko moje vedomosti siahajú, žiadna taká nejestvuje (prinajmenšom nie taká, čo by bola schválená EMA resp. FDA).

Škoda, že sa tá Aďa nespýtala na šarlach.

denduska
27. júl 2011

@manof aha 😕 😕 ..teda dufam ze som trafila anglicky spravne http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/000418... 😀
inac kukam aj v mojej starej ucebnici, tam su dokonca dve - mrtva aj ziva - ta je ucinnejsia 😅

denduska
27. júl 2011

@manof pocuj a prisla ti ta objednavka na knizky? chcem platit len nepamatam sumu..

manof
27. júl 2011

@didulka85
S tými médiami je to také všelijaké. Keď sme upozornili na konflikt záujmov prof. Dluholuckého a Dr. Urbančíkovej - členov Pracovnej skupiny pre imunizáciu - poradného orgánu Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorí sú zároveň na výplatnej páske Pfizeru, výrobcu vakcín Prevenar a Prevenar 13, tak sme to poslali asi do 30-40 médií. Odpovedali nám z toho 2 a len 1 (Aktuálne.sk) zverejnilo o tom správu.

Pritom to je super bomba aféra, ktorej by sa mal každý senzácie-chtivý bulvár chytiť. Ale - čuduj sa svete - nič také sa nestalo. Takže tak je to so slovenskými médiami. Čo je vo veci? Všeobecne rozšírené presvedčenie o prospešnosti akéhokoľvek povinného očkovania? Alebo inzertné zmluvy, v ktorých si výrobca vakcín (GlaxoSmithKline, Pfizer, Novartis, Baxter, Solvay, Abbot, Merck/MSD, Sanofi Pasteur ...) výmenou za mastný balík peňazí na inzerciu vyhradí právo neuverejniť akýkoľvek článok, ktorý by mu kazil biznis? Ťažko povedať...

Čo by reálne mohlo pomôcť (a na Slovensku to vždy tak fungovalo) sú známosti. Ak poznáš redaktorov v rôznych periodikách, rozhlasoch a televíziách, treba im posúvať zaujímavé info z tejto oblasti a snáď sa po známosti raz za čas niektorý chytí. Je síce pravdepodobné, že toto prejde hlavne v regionálnych periodikách (aj sa tak deje v poslednom roku a pol), ale aj to je lepšie ako nič. Každopádne, ak prepašuješ taký článok do periodika celoštátneho, je to mnohonásobne väčší efekt.

manof
27. júl 2011

@denduska
No ozaj... Tak to som sa niečo nové dozvedel zas. Heh... Hirte nikde nepíše o vakcíne proti moru, tak ma to prekvapilo, lebo som myslel, že on to má zmáknuté - všetky choroby. Ale u nás očividne registrovaná nie je. No tak dobre vedieť.

Neprišiel Ti potvrdzovací mail k objednávke? Ak nie, tak Ti ho asi Gmail zaradil do Spamu. Občas sa to stáva.
Suma je 21,10 €.

denduska
27. júl 2011

@manof horsie je ze ja to mam v tej knihe podciarknute a pre mna to bolo tiez teraz nove 😀 🤐 okej dnes posielam bubaky.

manof
27. júl 2011

@eaka
Tak to si výborne vystihla. Ale experiment je to tak-či-tak.

Ide totiž o experiment, čo všetko si ľudia nechajú ľúbiť, keď im to ich skorumpovaná demagogokratická vláda tlačí do hlavy.

manof
27. júl 2011

@majulienka27
Záškrt tu nebol vyše 30 rokov. Je síce pár kusov na Ukrajine a v Lotyšsku, ale to sú tak možno desiatky ročne. Záškrt sa viaže hlavne na veľmi chudobné podmienky, zrejme na podvýživu, veľký stres a v prvom rade asi na nedostatok vitamínov, hlavne C. Je to teda o niečo reálnejšia hrozba než detská obrna, ale zase nie oveľa. Ukrajincov je vyše 40 miliónov, keď tam majú povedzme 40 prípadov za rok, tak to máš pravdepodobnosť 1 k miliónu, že chytíš záškrt, KEBY SI ŽILA NA UKRAJINE. Ak však žiješ na Slovensku, je tá pravdepodobnosť ešte oveľa nižšia, takže reálne je mnohokrát pravdepodobnejšie, že Tvoje dieťa zabije vakcína proti záškrtu, než že dostane samotný záškrt. Navyše sa dnes už dá pomerne dobre liečiť, aj keby ten záškrt dostalo. Je to baktéria, nie vírus, takže správne zvolené antibiotikum by malo zabrať.

Proti tetanu je aj samostatná vakcína Tetavax, ktorá (navzdory mylným tvrdeniam mnohých lekárov) nemá vekové obmedzenia, takže sa dá použiť aj u malých detí na základné očkovanie. Ale vzhľadom k vysokému obsahu hliníka a minimálnej pravdepodobnosti nákazy tetanom v útlom veku by som neodporúčal očkovanie Tetavaxom pod 2 roky života dieťaťa.

denduska
27. júl 2011

@manof vidis este k tomu Tetavaxu som chcela ze na SUKLi maju uvedene ze "pediatricka indikacia:nie"...to co je? ved v letaku nic nie je a davka je rovna tej v infanrix-och a pod tym ze "pediatricka kontraindikacia:nie"...tak ako uz nerozumiem co tym basnik chcel povedat
http://www.sukl.sk/buxus/generate_page.php?page...

vefi89
27. júl 2011

Aj mne dnes ŠUKL odpísall
Vážená pani Figuli,
Ďakujem Vám za zaslatie Vášho prípadu, v ktorom po piatich dňoch po očkovaní vakcínou Priorix Váš 18 mesačný syn dostal horúčky 40-tky, ktoré trvali neprestajne 48 hodín a nebolo možné ich skresať, febrilné kŕče, triaška, nervové zášklby, hnačky, neutíšiteľný plač, precitlivenosť, zápal horných dýchacích ciest. Jednoznačne to pripisujete očkovaniu a inú možnosť nepripúšťate.
Prosíme Vás, kedy ste nám mohli poskytnúť údaje, ako ste ho Vy liečili, a aké lieky Vám dala detská lekárka.

S pozdravom

MUDr. Pavol Gibala, ŠÚKL

vefi89
27. júl 2011

až neviem či je to sarkazmus jak sviňa asi

veroveronika
27. júl 2011

@vefi89 😲 jednoznacne to pripisujete ockovaniu a inu moznost nepripustate 😲
z coho ineho by to tak asi mohlo byt...nebol nahodou spln mesiaca? alebo mozno to sposobil 3-ti zatazovy stupen 😒
hajzlici

vefi89
27. júl 2011

@veroveronika možno to bolo len prekliatie...alebo ako mi povedala zastupujúca pani Dr, že maminka je precitlivelá a dieťaťu nič nie je 😔