Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
6. aug 2011

@majulienka27 ja mam mladsiu uplne bez ocka, ale ziadne extra opatrenia som nerobila...dokonca sme boli na dovolenke letecky ked mala 4 mesiace....ale je pravda ze my nechodime napr. velmi do hypermarketov alebo obchodnych centier tak ako niektori ludia, ktori tam travia vikendove popoludnie s celou rodinou (a videla som bezne aj novorodencov vo vajickach zaparkovanych v McDonalde a pod).. V poslednom case starsej staci byt hodinu v detskom kolektive a hned je chora....tak sa uz trasiem co bude nosit zo skolky... 😅

vefi89
6. aug 2011

@manof s nemčinou môžem pomôcť i ja 😉
(mail došiel, čítala som, aj som jej písala)

denduska
6. aug 2011

ludia teraz som otvorila mudru knihu, ze "Repetitorium pediatra"..z r.1994 a pod heslom "morbilli" sa skryva (okrem ineho):
Pri osýpkach môže nastať zhoršenie základného ochorenia (najmä sliznicových a pľúcnych procesov vrátane TBC) alebo ťažší priebeh súčasne prebiehajúceho iného infekčného ochorenia. Naproti tomu sa pri osýpkovej infekcii pozorovalo zlepšenie, príp. prechodné vymiznutie ekzémov, úprava nefritíd a nefróz, priaznivé ovplyvnenie chorea minor, zlepšenie príznakov astmy a pod.

A to som tu knihu chcela vyhodit ze je stara a neaktualna 😀

martinka1981
6. aug 2011

@denduska prosim si jedny osypky nech nam zmizne exem 😀 😀

moira19
6. aug 2011

@denduska Vyzera, ze nam zabralo to c-ko. Berie denne 3 g(vazi 12,5kg). Odkedy to zacala brat konecne pribrala 1,5 kg (od Prevenaru s pred roka ani gram) a vyrastla 2 cm (za cely rok predtym iba 3). Uz nebola chora ani po ihrisku, ani po detskej navsteve. Cakame na vysledky krvnych testov a dufame, ze od septembra uz bude moct chodit do skolky. Uz jej velmi chybaju deti.
Posledny zapal hrdla sme zvladli pomocou c-cka za 2 dni (v sobotu mala teplotu 38,5 do 39 dostala len c-cko a kupel, na noc Nurofen... na bolave hrdlo zabralo cmulacie c-cko od Jamieson... v nedelu uz bez teploty a v pondelok uplne bola fit, bez teploty, aj hrdlo v poriadku).

denduska
6. aug 2011

@moira19 ja jej davam teraz 500 mg + betaglukan sirup tak zatial sa drzi ale je pravda ze sa medzi deti nehrniem 😅 ...mne sa zda ze jej cecko aj zlepsuje ekzem..akurat ze uz som sa zacinala tesit ze hadam sa pomalicky vratime aj k lepku ci ho uz nebude znasat lepsie - dnes som jej dala kusok langosa, lebo mi jej bolo luto, pretoze si porezala prstek a strasne jej to lialo...ale jedla kusok pred obedom a teraz vecer ma brusisko nafuknute ako balon...takze nic z toho 😖

petot
6. aug 2011

@denduska Vakcína proti čiernemu kašľu je tak nebezpečná, že ani v tej situácii by som ju neriskoval. V niektorých štúdiách vyšlo dosť vysoké riziko encefalopatie aj u acelulárej verzie vakcíny.

Okrem toho, cca do 6 mesiacov aj tak nevyvoláva dostatočnú imunitnú odpoveď, a po tomto období už ochorenie nie je také nebezpečné. Akokoľvek posmrkávajúceho či pokašliavajúceho adolescenta či dospelého izolovať a mať Cčko v zásobe, a dávať dieťaťu odmalička aspoň 50mg denne... Dieťa do 3 mesiacov by som aj tak nikam nebral a nepúšťal k nemu cudzích ľudí, a tým sa zároveň prečká obdobie najväčšej srteľnosti ochorenia. Toľko môj názor.

miliharmi
6. aug 2011

@denduska @majulienka27 Já vím, že je mezi mladými maminkami momentálně zvykem, že se s malými miminkami chodí a jezdí kamkoliv, mezi ostatní děti i dospělé, prostě jakoby jim nic nehrozilo. Možná tento trend podporuje i bezhlavá víra právě v očkování, kolikrát si ani neuvědomují, že jedna dávka hexa miminko neochrání.
Nechci teda nikomu vnucovat vlastní životní styl, mladí lidé jsou dnes tak aktivní, tolik toho chtějí stihnout a někdy jakoby měli pocit, že děti je v tom nesmí omezovat. Na jednu stranu tady tolik maminek řeší každou maličkost, co obléknout, které pleny, kterou značku příkrmů, jakoby šlo o život a na druhé straně mnohé nejsou ochotné kvůli vlastnímu dítěti vydržet pár měsíců doma a v určité, ale zase snad ne až tak zoufalé izolaci. Miminko by se podle mě přeci jen ve zdravé míře izolovat mělo, očkování ho neochrání, to přece víme a je i tolik jiných nemocí, které se neočkují. Podle mě miminko potřebuje maminku a tatínka, klid, vlastní stálé prostředí bez neustálých změn, pro miminko může být stresující i obyčejná návštěva u kamarádky nebo i u dětské lékařky. Tím nechci říct, že se to vůbec nesmí, ale jen v nezbytné míře. Vždyť jde jen o pár měsíců života, kolik let ještě bude člověk živ a nebude mít malinké děti. Každé období života má své těžkosti a oběti, ale také své nezaměnitelné krásy. Takže já bych viděla tu ochranu miminek a mladších batolat v tom, že rodina na pár měsíců omezí své aktivity a děťátko nebude vystavovat nebezpečným prostředím nebo jen v nezbytně nutné míře.
Ale na druhé straně si uvědomuji, jak to ode mě možná pro mladé aktivní rodiče zní konzervativně, tak nevím, je to moje volba, která nemusí být dobrá pro jiného.

denduska
6. aug 2011

@miliharmi palec hore 😉 ked mala starsia dcerka cca 3 tyzdne, tak sme sli prvykrat k nasim - asi sme presne zmyslali ze ved to je v pohode, nebudeme sa predsa "obmedzovat"..no a od toho dna kazdy vecer plakavala 3 aj 4 hodiny..rekord 8 hodin (ale aj tak to nebol taky rev ako po tej prvej hexe, skor taka mrzutost)....ale vo vacsom obchode sme boli prvy raz ked mala 5 mesiacov...v tu noc sa potom strhavala zo sna..takze v podstate taka "banalita" a tak strasne ju to rozrusilo...dalsi rok sme pre istotu uz nesli 😀
S mladsou sme sli k nasim az ked mala 2 mesiace ale ona tiez tieto navstevy stale v den prichodu preplakala az kym nezaspala...a to sme ani nechodili casto, pouceni starsou, skor tak z povinnosti.... a az teraz ked ma 15,5 mesiaca sa s nou da niekam ist bez revu 😅 V podstate sme asi velmi cudna rodinka, lebo ked som aj napisala ze som nerobila specialne opatrenia, ani som nemusela, pretoze s mladsou vlastne nechodime takmer nikam 😀 Okrem tej dovolenky ale tu zvladala absolutne na jednotku. No myslim ze na coro-moro ma este cas 🙂

filmuska18
6. aug 2011

@manof ad preklad, z anglictiny mozem skusit, ak treba.

maroli
6. aug 2011

Ahojte je tu niekto,kto vie ako to chodi na RUVZ v Povazskej Bystrici?Nasa doktorka nam uz nechcela posunut ockovanie o dalsi rok,takze nas nahlasi. 😠 Pocula som,ze tu sa moc nehrnu do pokutovania rodicov,ale aj tak by ma zaujimali podrobnosti.Musime sa na nich nejako pripravit,ale sa mi tak straaasne nechce do toho...

majulienka27
6. aug 2011

@miliharmi @denduska my nepatríme k tým aktívnym rodičom, my vedieme úplne obyčajný život, možno až keď deti vyrastú tak budeme pre nich vymýšľať rôzne aktivity, bývame na dedine(veľmi malej dedine 62 obyvateľov) takže určite nepatríme k tým rodičom ktorý trávia voľné nedele v obchodných centrách a ani po návštevách veľmi nechodíme, maximálne k rodičom a to je všetko z našich návštev, ale do mesiaca robíme jeden dva nákupy v meste a berieme deti, no vlastne len drobca staršia ostáva u babky, kedže ide o veľký nákup tak berieme malého aby sme sa nemuseli ponáhľať kôli papkaniu a tak dostane napapať kedy chce, ale už som sa rozhodla že ani na nákupy s nami nebude chodiť a tým ho ochránime asi najviac a o to nám ide, musíme teraz preňho spraviť všetko čo sa dá....

manof
6. aug 2011

@filmuska18
Niečo ľahšie, alebo Ti dám hneď z fleku nejaký náročnejší matroš?

manof
7. aug 2011

Komentár:
"Pavedec kričí: "Nepočúvajte pavedcov!" (Ad: doc. MUDr. Zuzana Krištúfková, PhD.: "Očkovanie - komu veriť?")":
http://www.slobodavockovani.sk/news/pavedec-kri...

manof
7. aug 2011

Príbeh zo života:
"Regres vo vývoji, vysoké horúčky a dlhodobo oslabená imunita po očkovaní Infanrix Hexa + Prevenar"
http://www.slobodavockovani.sk/news/regres-vo-v...

kbeata
7. aug 2011

@majulienka27 no vies co?ja aj zabudnem,ze maly nie je ockovany 🙂 a s tym ciernym kaslom tu uz ludia vela popisali,napr.aj to,ze az po tretej hexe ma dieta ako taku ochranu,no nikdy nie 100%,takze vtedy ma uz skoro rok,kedy by kasel prenho nebol tak nebezpecny 😉 moja mama prekonala v dvoch rokov takyto kasel,potom sa jej vsetci vysmievali,ze somarsky kasel 😉 opatrenia nerobim ziadne,ani neviem ake specialne by to mali byt,mozno to vyznie lahkovazne,ale ak ochorie na nieco niekedy,tak ochorie,tomu nijako nezabranim 😒 chodime do obchodu,na ihrisko medzi deti,niekedy cestujeme autobusom,uplne bezny zivot 🙂 takze tak 🙂

filmuska18
7. aug 2011

@manof anglictina mi problem nerobi, len nie som doma celkom v medicinskej terminologii. Sak posli co mas a uvidim, na co si mozem trufnut.

manof
8. aug 2011

"Morálne právo na výnimku z povinného očkovania na základe svedomia, filosofického presvedčenia a osobnej viery":
http://www.slobodavockovani.sk/news/moralne-pra...

Článok ide priamo k jadru vakcinacizmu. Oplatí sa prečítať.

denduska
8. aug 2011

@filmuska18 medicinske terminy kludne posielaj mne 😉 akurat teraz 4 dni budem na nete len sporadicky.
@manof idem az teraz poslat peniazky, akosi sme sa s mm nepochopili, starneme asi 😅 len aby si vedel.

alienka73
8. aug 2011

Ahojte, chcem sa opytat ako je to po novom s ockovanim Hexa plus Prevenar. Nase dvojicky su zaockovane 2davkami, bolo to trosku posunute a tretiu sme este nedali, aj tak su stale nachladene ale zaujima ma ako je to po novom ci sa nieco nahodou nezmenilo s tymi davkami ze sa da uz vybrat a pod, nieco som zacula. Viem, ze nas sa to aj tak netyka ale zaujima ma to. Nechem ockovat uz tretou davkou len viem, ze s dr, bude problem. Dakujem

manof
8. aug 2011

@alienka73
ak sa začalo očkovať Prevenarom, tak sa to Prevenarom má aj dokončiť, takže v tejto chvíli už žiaden výber nemáš.
Keby si povedala, odkiaľ si, možno by sme vedeli o lepšej detskej lekárke pre Teba...

manof
8. aug 2011

@denduska
V pohode...

manof
8. aug 2011

Vláda chce, aby zdravotní pojišťovny lidem platily očkování proti chřipce
http://www.mediafax.cz/domaci/3263605-Vlada-chc...

V Česku to len plánujú, u nás to už je krutá realita.

Pozoruhodná je zaočkovanosť proti chrípke. V Česku bolo maximum cez 7%, minulú sezónu cez 5%, u nás bolo maximum cez 12%, minulú sezónu cez 9%, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/v-sezone-20...

didulka85
8. aug 2011

@alienka73 nechcem ta strasit, ale ja by som uz do tretej davky neisla. My sme prve dve prezili v pohode. Ziadne teploty, nic... Z tretej sa nevieme spamatat.
Co sa tyka Dr, tak tu som uz vymenila. Tiez by robila problem s neockovanim a nemam chut ani naladu niekomu nieco vysvetlovat, lebo vzdy sa pritom rozculim. A mozno by som ju pri dalsej navsteve aj zbila za tie jej reci o tom, ake je nebezpecne neockovat.

Som si vsimla, ze tych koznych problemov po Prevenare nejako pribuda... 😕

didulka85
8. aug 2011

@manof ja neviem, ale kazdy kto sa v mojom okoli dal zaockovat proti chripke, tak ju dostal hned po ockovani... 😀 Neverim, ze sa da niekto zaockovat proti chripke 2 krat.
Este taka pikoska....
Prvy clovek s vtacou chripkou ci aka to bola, je moj kamarat farmaceut. Boli na nejakom kongrese v Amerike viaceri zo Slovenska a vsetci si odtial doniesli chripku. No jedine ten nas kamos bol medializovany, ostatni sa zatajili. Potom to od neho chytil aj jeho maly syn, ten aj lezal v nemocnici. Jeho mama farmaceutka bola s nim. K malemu prisla doktorka so sestrickou s injekciou v ruke a chceli mu nieco pichnut. Jeho mama to nedovolila. Povedala, ze vie, aky je ten liek nebezpecny a nebol ani poriadne otestovany, ze to jej synovi nepichnu. Odmietla akukolvek liecbu. Maly to zvladol bez akehokolvek lieku uplne v pohode. Zbytocne boli v nemocnici. Cele to bububu okolo chripky bolo podla nich uplne smiesne.
Najviac sme sa potom smiali, ked ta farma firma v ktorej kamos pracovat potom vysla s ockovanim proti tej chripke. 😀 😀 😀 😀

blovitc120
8. aug 2011

@miliharmi krásne napísaný príspevok. Ja som bola považovaná za strašne divnú, lebo sme tiež nikam nechodili, kým bola dcérka maličká, ale ona sa absolútne nedokázala zmieriť s novým prostredím snáď do roka a bola som neustále terčom narážok, že ako ju chcem vychovať, keď ju izolujem. Ja poznám najlepšie svoje dieťa a viem, že jej spoločnosť cudzích ľudí nerobila dobre, presne ako @denduska píše, ak sme niekam šli, nemohla spať, plakala a bola hrozne nekľudná. Ja osobne nechápem, keď vidím v hypermarketoch a nákupných centrách deti v tých "detských kútikoch" alebo sa váľať v tých nechutných guličkách plných sopľov od chorých detí, ja osobne by som sa toho ani nedotkla a to nejako nepreháňam s čistotou, nechávam ju hrať sa v špine, vonku aj na zemi, pije so psom z jednej fľaše, ale hento mi vadí, neznášam tie spoločné priestory 😝. Rovnako krúžky detí od 3 mesiacov, pri našej sa to jednoducho nedalo a ani by som tam nechodila, rovnako som nikdy neabsolvovala kurzy plávania, viem, čo si ja osobne donesiem domov po každej návšteve bazéna... Okrem toho naša neznášala asi do polroka vodu a to som sa napočúvala, že práve na kurze plávania by to prekonala. Prečo by som jej to preboha robila, keď chytala záchvaty paniky v obyčajnej malej vaničke aj vedierku, zniesla jedine tečúcu vodu v umývadle, žiadnu otvorenú vodu. Prvý dlhší pobyt mimo domu (ak nepočítam poldňové návštevy) absolvovala ako 11-mesačná na dovolenke pri mori a tam bola skvelá, dozrela a páčilo sa jej tam, ale keby nezvládala kúpanie vo vani, nešli by sme. A vôbec mi ani nenapadlo riešiť, že nebola očkovaná.

manof
8. aug 2011

Tak toto je ozaj "maso":

"Vyše 100 mŕtvych po očkovaní dojčiat hexavakcínou":
http://www.slobodavockovani.sk/news/vyse-100-mr...