Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

strociatka
16. feb 2012

takze priatelia, po zlej skusenosti s ockovanim u starsieho mojho milovaneho slniecka (prepac, ze sme ta zaockovali) som pre druhe babatko kupila kocik tu v bazari na konikovi a peniazky setrim na pokuty za neockovanie oboch mojich babuliek. Mozem od pediatricky odist, ked som (asi, alebo skor ano) podpisala zmluvu o poskytovani starostlivosti (tusim sa to podpisuje na pol roka)? Babatko ma 3 mesiace a zmluva 6

prevenar
16. feb 2012

@kaciatko81 to vsetko uzasne 😀 ..dost ma zaujal zakon "o umyselnom sireni nakazi" ..ze akym sposobom moze zdrave dieta sirit nakazu este k tomu umyselne lol ..to som z toho jelen ! ale zas len musim skonstatovat, ze clovek sa kazdy den dozvie nieco nove LOL

pochopitelne NIC NEPODPISOVAT . nic a nikam . 🙂

vela stastia 🙂 + moja univerzalna rada . body ktore sa ti nehodia skrtni 🙂

1) ak vies, ze ste boli udany ..tak oficialne poziadaj RUVZ o odstranene vsetkych tvojich / vasich osobnych udajov , kedze si im nedala opravnenie ich skladovat.
2) ak ste predvolany, daj si spravit kopiu vsetkych dokumentov ktore su v jednani ..a
a) podaj podnet na "urad na ochranu osobnych udajov"
b) prokuraturu .. "tresne oznamenie na neznameho pachatela" pre podozrenie ze "niekto" nezakonne ziskal a skladoval vase osobne udaje.
3) kup si digitalny diktafon ..cele konanie si nahravaj, mas na to pravo ..vstupis dnu uz so zapnutym diktafonom a upozornis ich ,ze si konanie nahravas.
4) nastuduj si ako spravne odmietnut ockovanie ...
5) zabezpec si pravnika ak na to mas . (ale nie je to nutnost)

prevenar
16. feb 2012

@strociatka co sa tyka ako odist od lekarky ti poradia lepsie ostatni ..

ale co sa tyka ockovania , ak sa tomu trosku povenujes, tak nebudes platit ziadnu pokutu ..dokonca s pokutou moze skoncit tvoj lekar .

skus si precitat aspon poslednych 150 ..alebo 200 stran. ziskas dobry prehlad . ..a precitaj si post ktory som teraz pridal pre @kaciatko

strociatka
16. feb 2012

@prevenar studujem, studujem, uz cele hodiny

150 - 200 stran, myslis tejto diskusie? zatial studujem na sloboda v ockovani a aj na ockovanie.org

elannor
16. feb 2012

pred zhruba dvoma tyzdnami som tu pisala o tom, ze nasej Dr. dame najskor ziadost o informaciu - odpoved na par otazok (zo stranky slobodavockovani.sk), kedze mame pravo na info aj o vakcinach... Odpoved mame, ale nie je tam vooooooobec nic zaujimave.... Na haklive otazky nam odporuca sa obratit na vyrobcu s tym, ze odpoved urcite nedostaneme, lebo je to vyrobne tajomstvo - to sme aj vedeli ze take nieco nam odpovie 🙂
a pikoska, citujem: "zavolajte mi potom, ako ste sa rozhodli a ja objednam vakcinu" 😨 jasnovidka 😎

kaciatko81
16. feb 2012

@strociatka ja som tiez nekonfliktna, manzel sa vytocit vie, ako uz bolo vidiet 😀 a tiez ma drobec 3m, takze ak budes vediet ako na to, budem sa tesit 🙂
@prevenar udani zatial nie sme, myslim, ze manzel to ma nastudovane celkom dobre, ale s niektorymi ludmi neuhadas nic... no co uz, uvidime ake bude pokracovanie 🙂

prevenar
16. feb 2012

@kaciatko81 jo jasne 🙂 to ja len tak ..ci tam nenajdes nieco co by ste este nevedeli. ak nie, tak nist 😎

prevenar
16. feb 2012

@strociatka jo , myslel som poslednych aspon 150 stran tejto diskusie. je to toho vela dobreho co sa ti moze hodit.

drzim palce 🙂

prevenar
16. feb 2012

@elannor ..ta posledna veta ,ze total LOL 😝

ameanda
16. feb 2012

ahojte, uz som to tu tusim niekde videla, ale ajtak vas poprosim o link na pribalovy letak MMR
dakujem

prevenar
16. feb 2012

@ameanda ked kliknes na nazov malo by to vyhodit pribalovy letak

http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovacie-l...

ale ked das do googla "pribalovy letak mmr pdf" tiez to zrejme nieco vyhodi.

tamix
17. feb 2012

Taká otázka. Ak by vášmu dieťaťu predpísala detská dr. antibiotiká (na priedušky a dusivý kašeľ) s pomerne častými a vážnymi vedľajšími účinkami (1ku10), opovážili by ste sa ich dieťaťu nepodať? Keď som si prečítala ten príbalový leták, tak by som jej to najradšej nedala, ale sa bojím, aby som jej stav ešte nezhoršila. Dnes v noci mala totiž malá riadny problém s dýchaním, také má hlieny.

olivova
17. feb 2012

@tamix ip 😉

zahira
17. feb 2012

Ahojte! Vdaka informaciam na tomto fore, ako aj inych strankach (dik @manof a ostatni) sme sa rozhodli viac deti neockovat. Teda dceru (3r.) uz nepreockovavat a syna (10 mes.) viac neockovat - dostal 1 Hexu, 1 Prevenar a TBC. Som rozhodnuta prejst vsetky dostupne materialy, ale nateraz by ma zaujimalo, ci niekto nemate skusenosti s RUVZ v Liptovskom Mikulasi? Dakujem.

prevenar
17. feb 2012

@zahira ..super 🙂 to neviem , snad manof . ale je to v podstate jedno . dolezite je , aby si nasledovala navod ktori tu niekolkokrat figuruje.

- vysvetli lekarke nech do karty zapise "ockovanie nebolo vykonane diagnoza Z28.2 (napr) " ci to urobi, alebo nie je jedno. upozorni ju aby sa vyhybala poskytovaniu vasich osobnych udajov tretim stranam.

-nic nepodpisuj , ani do karty ani na papiere.

-cakaj co bude.

-ak ta predvolaju na RUVZ tak "oficialne poziadaj RUVZ o odstranene vsetkych tvojich / vasich osobnych udajov , kedze si im nedala opravnenie ich skladovat. "
-potom podas podnet presetrenie odkial maju tvoju adresu atd. na UOOU a prokuraturu.

-cakas
-ak ti dojde termin predvolania tam donesies svoje odmietnutie podla vzoru ..len zoznam vakcin koli neziaducim ucinkom v pribalovych letakoch ..neodmietas ockovanie ako take .

-potom uvidis ..ak daju pokutu odvolas sa .. ak neprejde odvolanie das to na sud. ..ale mali by zakrocit UOOU alebo prokuratura . co si podala hned na zaciatku.

🙂

miliharmi
17. feb 2012

http://www.zdn.cz/denni-zpravy/profesni-aktuali...

je dobře, že si lékaři začínají uvědomovat tyto souvislosti a absurditu našich očkovacích poměrů, ale na druhé straně mně dost znechutilo, že se mnozí prostě jen bojí, aby nemuseli někomu platit. Viz příspěvek v diskusi:
Aplikace státem nařízeného očkování je věc vysoce riziková.I z uvedeného článku vyplývá, že odpovědnost neleží ani na státu , ani na výrobci vakcín, ani na distibutorovi , ale jen a jen na lékaři. Této povinnosti se těžko někdy vyhneme. Ale!! Pokud nesemo toto obrovské riziko, měli bychom za každou aplikaci požadovat minmálně 2000,- kč až 3000,- kč (v podstatě je jedno, jestli od pojišťovny či od pacienta), abych se mohli dovolit zaplatit adekvátní pojistku.

Proč ale v první řadě ještě před vlastní právní ochranou nevolají po ochraně a odškodňování těch, kteří nejvíc doplatí a nesou ty skutečně závažné důsledky vedlejších účinků očkování? Nemělo by mít snad toto přednost?

halienka
17. feb 2012

@miliharmi veru malo, aspoň je vidno, ako v skutočnosti niektorí lekári uvažujú a čo je pre nich prvoradé...pacient to isto nie je 😠 Namiesto toho aby zatlačili na štát aby sa táto zodpovednosť vyriešila, tak šup ho, pýtajme viac od poisťovne/pacienta, aby mali na poistku - čo je tiež dôkazom, že keď si bude platiť adekvátnu poistku, tak zrejme nikdy skutočnú zodpovednosť niesť nebude, ani finančnú a už vôbec nie morálnu 😔

anicka1981
17. feb 2012

@tamix ahoj, ja som tak urobila, ked mal maly akoze zapal stredneho ucha, bral ATB, a po 7 dnoch sa mu to vratilo aj tak, a zistilo sa, ze to ani zapal stredneho ucha nebol, ale iba zapal zvukovodov vonkajsich, a v inej amulancii u ineho krcneho nam na to dali atb kvapky,,, na toho stareho hnupa, ktory zle urcil diagnozu mam doteraz tazke srdce, ale co uz, bala som sa, aby som mu nepohorsila,,, teraz by som uz asi radsej zasla za dalsim lekarom a cakala co povie dalsi lekar a potom by som sa rozhodla...

zahira
17. feb 2012

@prevenar dakujem. Chybicka se uz vloudila 😠 Uvedene postupy som totiz citala po funuse, teda nase podpisy v karte su. Lekarku som ziadala, aby vypisala vakciny, ktorymi odmietame ockovat. Tak povedala, nech si to tam dopisem, aj to, ze som nie proti vakcine, ale proti pridavnym latkam. Tak teraz zvazujem, ako tuto moju hlupost odstranit. 1. napisat otvorene stanovisko, ktore ma ist az na RUVZ a odniest ho lekarke nech ho vlozi do karty (pripadne ju poprosit, aby este raz vytlacila stranu zdravotnej dokumentacie s vyjadrenym nesuhlasom a dopisat tam diagnozu Z.28.2 - moj podpis by bol len na stanovisku), alebo 2. podla vzoru @manof jej odniest pisomne odvolanie nesuhlasu s ockovanim a aj oficialne stanovisko (opat to, co ma ist na RUVZ)? Co je lepsie? Prosim kompetentnych o radu. 🙂 S lekarkou sme sa zatial do ostreho konfliktu nedostali, povedala len, ze je to nase dieta. Nahlasit nas asi na 99% chce, lebo spievala nieco o ofoteni synovej zdravotnej dokumentacie pre RUVZ, a to sa mi nepaci uz vobec a najma preto sa ku nej v pondelok chystam. Vyhlaska neupravuje hlasenie osobnych udajov, ale len ciselne vyjadrenie poctu neockovanych - alebo sa mylim? Zatial dakujem, dalsie otazky na vas si musim rozmysliet - uz to este viac domotat nechcem.

prevenar
17. feb 2012

@zahira takto ..

1) nijako neviem zistit ci som kompetentny 😀
2) ake bolo znenie toho co si podpisala ? (pomerne dolezite)
3) to mas trosku popletene ..ty samozrejme mozes byt "proti" konkretnym vakcinam konkretnych vyrobcov. co sa neodporuca je odmietat ockovanie ako take. ..cize ty budes ockovat rada, ale len vakcinami bez neziaducich ucinkov.
4) ..ak sa ti to podari tak tam dopis vsetky vakciny/vyrobcov ktorymi nechces ockovat. zoznam : http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...
5) to "ockovanie sa nevykonalo Z28.2" by tam mala napisat a podpisat lekarka , je to jej diagnoza. ^^
6) bohuzial , netusim co je dalej vyhodnejsi pokus . ale toto by som spravil ja .

-ziadne extra vyhlasenie , ani odmietanie by som uz nepisal ..a upozornil by som lekarku, ze ak poskytne fotokopiu / osobne udaje z vasej karty dopusti sa trestneho cinu. porusi lekarsku mlcanlivost + bude to musiet vysvetlovat UOOU a aj prokurature.
-ak by to aj tak podala , podal by som podnety na danych uradoch a ziadal RUVZ o odstranenie vsetkych tvojich osobnych udajov na ktore si im nedala autorizaciu ich zhromazdovat a spracovavat.
-to vyhlasenie ala "manof" 😀 by som si nechal na prve predvolanie 🙂

- toto by bol moj postup. je mozne ,ze podat to odmietnutie (manof) hned je lepsie , aj ked nie som o tom presvedceny. mozno k tomu este niekto nieco napise . to je vsetko co viem povedat za seba, snad to trochu pomohlo 🙂

prevenar
17. feb 2012

@zahira ..aha este ta posledna otazka, zrejme mas pravdu ..lenze teraz sa menila vyhlaska , ta sice nemeni zakon ..ale lekar pojde podla nej a RUVZ. neviem co v nej presne stoji a co "ma " a "nema" hlasit . mne je to viac menej jedno, my neockujeme proste nic, ci s vyhlaskou , alebo bez. @manof alebo @petot budu vediet urcite viac.

prevenar
17. feb 2012

ludkovia, dnes som nasiel fantasticku stranku o ockovani (anglictina) ..tak davam do pozornosti pre vsetkych ktori o nej nevedeli.

http://vactruth.com/

tu je odkaz na google preklad stranky ..ale necakajte zazraky 🙂 (resp. podla mojho nazoru je to temer necitatelne ☹ )

http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

manof
18. feb 2012

@zahira
RÚVZ LM sa pokúsil udeliť pokutu jednej mojej známej v čase, keď neplatila nijaká vykonávacia vyhláška (tzn. v rozmedzí od 1.IX.2007, odkedy platí zákon č. 355/2007 Z.z. do 1.I.2009, odkedy platí vyhláška č. 585/2008 Z.z.), a nepochodil - ÚVZ SR dal za pravdu neočkujúcej mamičke.

Odvtedy neviem o tom, že by RÚVZ LM vôbec niekomu dal pokutu. Naopak - viem o tom, že niekoľko mojich známych bolo na RÚVZ LM predvolaných a nikto z nich pokutu nedostal.

manof
18. feb 2012

@zahira
Ak máš na mysli toto:
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-robit-ke...

tak to je adresované v princípe lekárovi. Iba ak lekár zaryto odmieta prijať to, má zmysel doručiť to RÚVZ. Inak by som RÚVZ na seba zbytočne neupozorňoval.

manof
18. feb 2012

@prevenar
Máme odtiaľ pár článkov preložených, viď napr. tie 4 od Christiny England (na spodku článku):
http://www.slobodavockovani.sk/news/england-chr...

manof
18. feb 2012

@prevenar
Chcelo by to nejaký webový formulár, kde by človek zadal svoje osobné údaje, osobné údaje svojho dieťaťa, adresu lekára a ktoré očkovanie odmieta, a vypľulo by to PDF s odmietnutím všetkých príslušných povinných vakcín ako aj ich alternatív.

Nechce sa to niekomu naprogramovať?

manof
18. feb 2012

@prevenar
Lekár má podľa MZ SR hlásiť len počty odmietnutí povinného očkovania, nie osobné údaje:

„Cieľom je evidovať len počet odmietnutí. Hlásenie nebude obsahovať žiadne osobné údaje a preto tento novelizačný bod nebude v rozpore so zákonom o ochrane osobných údajov,“ povedala hovorkyňa ministerstva Katarína Zollerová.
http://ekonomika.sme.sk/c/6198246/nezaockovanyc...

mj30
18. feb 2012

Ahojte chcela by som sa vas spytat co si myslite o tom ze na Slovensku je zase cierny kasel medzi najviac postihnutymi su deti od 15 rokov ale ved tie boli predsa OCKOVANE!!! Ja si o tom myslim ze je to tah na verejnost koli tomu ze rodicia odmietaju svoje ockovat tak chcu teraz spravit bububu 😠

tamix
18. feb 2012

@anicka1981 Nakoniec som ani ja nedala a som strašne rada. Poobede malá spala 4 hodiny, riadne sa vypotila a už sa dalo počuť, že je to lepšie. Používali sme len prírodné látky a dnes je už ešte lepšie. Takže sa oplatilo zariskovať. Len som zvedavá na reakciu dr., že sme ATB nedali 🙂