Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

coraggiosa
18. feb 2012

@mj30 ajoj, keď rozmýšľame logicky iné ako bububu to ani nemôže byť. Mám známu ktrej 18 mesačný syn skoro umrel na následky očkovania vak. v ktorej bolo aj očk. proti čiernemu kašlu a on ten čierny kašel dostal. že prečo? no preto že ten čierny kašel už vo "vzduchu" momentálne je, to jest, mnohí s ním možno aj nesymptónovo bojujú, ešte o tom ani nevedia, ešte to v nich neprepuklo, a možno by ani nikdy neprepuklo, ale ked zaočkujeme , tak to je koniec, to je fatálna chyba. Je tu veľa chorôb. Ale podlahne im iba slabé telo. Naše organizmy sú schopné vybojovať si víťazstvo ak im pomôžeme v boji: so stravou , pohybom, pohodou v duši. Ale to je každodenné úsilie, opakujem každodenné pozorné úsilie, udržať si zdravie resp. nepodľahnúť menšej či väčšej hrozbe ktoré na nás denne číhajú v školách , autobusoch , obchodoch, prácach. Vidím to na sebe, už pár rokov vidím výsledky môjho " fanatizmu".............na mne aj na mojich najbližších, a to nie som lekár, z rád lekárov si dôsledne vyberám. Ano dostala som aj dobré rady: ako napr. užívať Psílium. Prečo je to tak málo opakované že psílium je zázrak? ..........ešte jedna vec: úcta všetkým, ktorí sa podieľajú na radách rodičom, ktorí si uvedomujú celú frašku s očkovaním, a zdravotnou starostlivosťou, pozrite ko sa naše rady rozrastajúúúúúúúúú

mj30
18. feb 2012

ved to ze ide o to ze niekde nieco napisu alebo povedia a vsetci rodicia ktori este vahaju ci ockovat alebo nie po precitani takychto titulkov hned zmenia svoje rozhodnutie lebo ich ovladne STRACH ktory je vacsi ako ich byvale presvedcenie o neockovani a jeho neziaducich ucinkoch ☹ a jasne ze radsej zamlcia nieco ine co je zdraviu prospesne ked mozu zarobit obrovske peniaze na vakcinach a na "poskytovanej zdravotnej starostlivosti" 😠

coraggiosa
18. feb 2012

@didulka85 aj mne chceli dať podpísať prázdny hároook v ambulancii, a ako sa zatvárili ked som povedala že to nie je vyplnené , to nepodpíšem, hehe

- so zmenou pediatra je to takto: nájdeš si iného, pozor to nie je ľahké nájsť lepšieho, ale to nech vás neodrádza, a oni pediatri si to medzi sebou s kartami vybavia, to nech vás už netrápi, kedy a ako. Otázkou zostáva čo s dieťaťom, keď náhodou ochorie a my nechceme ísť k starej pediatr. ale nová ešte nie je vybavená? No nestrácať hlavu, netreba hned utekať lekárovi za všetko, horúčky sú dobrá vec, je tu ešte urinoterapia, hladovanie, alebo cielená strava so zeleninou a ovocím na pomoc, a domáce prostredie, pokoj v teple, a strarostlivý opatrovateľ, nech je to hocikto . Ja som to vždy vyriešila za tri dni. Na to máme právo nechať doma dieťa jeden- 5 dní bez lekárskeho potvrdenia.

coraggiosa
18. feb 2012

@prevenar, manof, petot no nedá mi aby som vás pochválila, ďakujem, ste stále konkrétnejší, stále v tom mám jasnejšie, a viem čo ďalej............. vážim si váš čas, ktorý tomuto fóru denne venujete.

Radím rodičom, aby si vytláčali do zásoby všetko čo by sa im mohlo hodiť v prípade predvolania. Pôsobí to upokojujúco keď máš tangentné znenia paragrafov na papieri, a prosím vás rodičia, čítajte a čítajte, to množstvo informácií čo sem nahákli naši zlatí pomáhači, stoja za prečítanie, je toho tak veľa, že budete čítať roky, a budete robiť tú najlepšiu osvetu.....budete to brať ako morálnu povinnosť voči "nevedomím"
Nás lekár udal po odmietnutí na RUVZ, a dosiel mi, myslím, netypický list s upozornením že sa mám dostaviť na očkovanie a ja som sa odvolala podľa rád tu na fóre a od petot. a ostatných, Takže teraz čakám. Vybrala som si dovolenku a veľmi nerada ale predsa pojdem za pediatr. vyzvedať či mi povie ako ma udala a či mi dá kopiu " udacieho listu" a idem si nájsť druhú pediatr...........

zahira
18. feb 2012

@prevenar @manof dakujem. Karta obsahuje asi 2 zaznamy (z 5.1.12 a 9.1.12), ze rodicia odmietaju ockovat Infanrixom Hexa a Prevenarom a 1 zaznam (z 14.2.12) o odmietnuti ockovania (pod to som jej rukou dopisala Infanrixom Hexa a Prevenarom a Prioirixom) kvoli pritomnym adjuvantnym latkam (tie som mala asi tiez rozpisat, vsak?) + rodicia boli pouceni podla zakona (cislo nepamatam) o rizikach neockovania.
Pod tym nase podpisy. V pondelok si to idem precitat este raz. Ale ak by bolo znenie tak ako som uviedla, staci ak tam dopisem aj ostatne ockovacie latky zo zoznamu @manof a bude to OK? Bola som celkom prekvapena z pristupu lekarky, ktora mi povedala, ze si do karty mozem dopisat co chcem (len dufam, ze to bude platit aj v pondelok 😀 )
Este ju upozornim na ochranu osobnych udajov a..... potom poletim oknom z 3.-ho poschodia 😀 😀 😀

zahira
18. feb 2012

@manof nemas prosim Ta iba tak pre zaujimavost info, kolko ludi odmietlo v okrese LM povinne ockovanie? Tu sice kazdy kazdeho pozna, ale o tychto veciach sa mlci. Kludne aj IP

zahira
18. feb 2012

@manof @prevenar este poprosim o info, ako to spravit u dcery (3r.). Vsetky zaznamy ma v karte totiz iba syn. Riesit to teraz, ci pockat po najblizsie povinne ockovanie? Nerada by som totiz sla na RUVZ dvakrat. Dakujem.

prevenar
18. feb 2012

@zahira ahoj, som tu len na skok 😉 tak len v kratkosti

ked ta niekedy predvolaju koli tvojmu pripadu na RUVZ, tak vtedy by som napisal vyhlasenie , ze odmietas nasledovne latke podat vymenujes obe deti a vsetkym buducim detom ..tym z toho (podla mna) spravis jeden pripad. ked to uz budes mat raz za sebou , nemozu prejednavat ten isty pripad znovu.

a nemusis vymenuvat ziadne adjuvanty ... staci nazov vakciny a firma.

vecer sa zdrzim viac 😎

petot
18. feb 2012

@mj30 Videla si to niekde v mediach?

petot
18. feb 2012

@zahira Podla mna to mas OK. Vymenovala si tie ockovacie latky, ktorymi Ti hrozilo ockovanie. Ine Ti ponukat nebudu. A keby nahodou ano, tak si prestudujes pribalovy letak a povies, ze aj tie odmietas, pretoze tie neziaduce ucinky su pre Teba neprijatelne.

Ja by som uz nic nepisal a neposielal. Upozornil by som lekarku na ochranu osobnych udajov.

tin007
18. feb 2012

@petot tu je info o tom, ze BA4 ma najvyssiu chorobnost na CK http://www.bratislavskenoviny.sk/najnovsie-spra...

petot
18. feb 2012

@mj30 @tin007 Vdaka.

petot
18. feb 2012

@zahira Este takto. Odmietnutie vakcin si urobila spravne, k tomu nevidim co dodat. Ale dolezite je to "poucenie o rizikach neockovania". Ako bolo to "poucenie" formulovane? Pozri http://www.slobodavockovani.sk/news/co-robit-ke...

manof
18. feb 2012

@zahira
Odfoť si všetko, čo sa týka odmietnutia očkovania, čo má lekárka v zdravotnej dokumentácii Tvojho dieťaťa, pošli mi to na sloboda.v.ockovani@gmail.com a potom sa Ti k tomu vyjadrím.

manof
18. feb 2012

@zahira
Netuším, ale môžeš položiť túto otázku RÚVZ LM ako žiadosť o info na základe Zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Ja osobne teda poznám najmenej piatich, ale som si istý, že ich bolo oveľa viac.

verinka100
18. feb 2012

@manof
@petot
@prevenar Mam otazku: Je mozne sa z ockovania Prevenarom nejako nakazit, resp. dostat napriklad zapal stredneho ucha? Lebo uz mi tu bolo vysvetlene, ze zive bakterie/virusy obsahuju len vakciny BCG a MMR, cize z nich by sa teoreticky dalo ochoriet...Ale nie je mi potom jasne, ako sa da dostat z ockovania Prevenarom zapal stredneho ucha, ved v tej vakcine nie je nic zive, coby tu chorobu malo sposobit, ci?! 😕 😖

strociatka
18. feb 2012

@manof
@prevenar
deriete prsty na PC velmi ucinne a som Vam nesmierne vdacna za kazde info, povzbudenie a pod. Som dalsi clovek, ktory definitivne nebude ockovat 😉

strociatka
18. feb 2012

mame teraz zlu situaciu, jedno dieta chore (zapal priedusiek), druhe dieta plne kojim a ja sama mam 39 horucky, takze asi si toho dnes uz moc nenastudujem 😒 tlaci nas vsak cas, o dva tyzdne mame ockovat, drzte palce, idem hladat a vyplnovat ten formular o odmietnuti, takze: pochopila som to spravne, ze nemam odmietnut ockovanie ako take, ale len konkretne vakciny?

petot
18. feb 2012

@verinka100 Na základe uvádzaného zloženia by sa z Prevenaru nemalo dieťa nakaziť. Druhá vec je, či vo vakcíne nie sú nejaké nežiaduce kontaminácie, to Ti nikto nepovie.
Najdôležitejším faktorom je hliníkový adjuvans, ktorého cieľom vo vakcíne je spôsobiť imunitnú odozvu organizmu, a nie hocijakú, ale konkrétne tvorbu protilátok. Urobí to takým spôsobom, že silno dráždi Th2 zložku imunity. To však zároveň znamená útlm Th1 zložky imunity, tzv. bunkovú imunitu. Tá zodpovedá za zvládanie bežných infekcií, za "požieranie" neželaných baktérií, chorých buniek apod.

Takže keď vakcína na niekoľko týždňov "vypne" bunkovú imunitu, tak samozrejme to znamená vyššiu náchylnosť na akékoľvek ochorenie. Účinok je o to silnejší, že dieťa dostane zároveň obrovskú dávku hliníka vo vakcína Infanrix Hexa, ktorá sa podáva v rovnaký deň. Keď je bunková imunita potlačená dosť silno, tak dieťa môže ochorieť nielen na klasické soplíky a kašlíky, ale aj na zápal ucha a v najhoršom prípade sa baktérie dostanú až do mozgu a vyvolajú zápal mozgových blán.

Týmto spôsobom každá neživá vakcína spôsobuje potlačenie imunity a náchylnosť na ochorenia. Túto schopnosť však majú aj živé vakcíny, ktoré zamestnajú imunitný systém (spôsobujú v podstate ochorenie). Vírusy osýpok a rubeoly majú dokonca preukázateľné dlhodobé imunosupresívne účinky.

petot
18. feb 2012

@strociatka Lekarke oznam, ze ste chori a ze pridete o 2 tyzdne neskor.

strociatka
18. feb 2012

@petot to rozhodne

elannor
18. feb 2012

pekny vecer vsetkym na fore, prosim vas, trosku odbocim od (ne)ockovania, ale myslim, ze sa tu niekde niekedy pisalo o vit. C z DMka... viete ma tam nasmerovat? som totiz totalne vystavena z choroby (zapal hrtana a dutiny...) a vyzera to tak, ze pomaly to chyta aj maly, tak ak by ste mohli pomoc, budem velmi vdacna...

prevenar
18. feb 2012

@manof super ..ta stranka vyzera vyborne, je tam vselico. nevedel som ,ze existuje 🙂

prevenar
18. feb 2012

@manof no, mne by sa aj chcelo , ale nedokazem to 😀 co je blbe. ak nikoho nemas, tam mozem skusit niekoho najst ja 😝 uvidime. bolo by super nieco take mat.

prevenar
18. feb 2012

@coraggiosa 🙂 predpokladam,ze kazdy sa do tohto projektu vklada podla svojich moznosti a kedze ide o dobru vec tak ten cas nikto nepocita .. v kazdom pripade ma tesi ,ze je energia ktoru sem vkladam niekomu na prospech 😝

prevenar
18. feb 2012

@verinka100 presnu odpoved nepoznam ..ale mam taku odvodenu od toho co viem o vakcinach ..a to,ze po vakcinacii sa moze stat temer cokolvek ..z nasledovnych dovodov.

1) vakcina zatazi organizmus a to da priestor aby prepukli choroby ktore do vtedy "spali" / alebo v dobe zapasu tela s vakcinou clovek prisiel do kontaktu s virusom z ineho cloveka a infekcia prebehla jednoduchsie.
2) samotna vakcina moze byt kontaminovana de facto hocicim / kedze stat vlastne nema ziadnu kontrolu nad zlozenim kludne sa ktokolvek moze stat sucastou biologickeho pokusu s nepredvidatelnymi nasledkami.
3) ochorenie moze vyvolat samotna vakcina .

-samozrejme, moze dojst aj ku kombinacii tychto faktorov.

strociatka
19. feb 2012

moje starsie dieta po ockovani prevenarom dostalo zapal stredneho ucha a vo vyteroch samozrejme pneumokoky, nikto mi to tiez nevedel vysvetlit, ale vtedy sami otvorili oci

manof
19. feb 2012

@prevenar
Ja by som to aj vedel naprogramovať v PHP či Jave, ale nemám to kde zverejniť. Tzn. nejaký PHP/Java web-hosting s modulom na tvorbu PDF by to chcelo. Prípadne aj to, aj niekoho, čo to naprogramuje. Inak je to pomerne primitívne programovanie, to musí zvládnuť aj začiatočník.