Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jezibosorka
11. mar 2012

@omnia23 ano meni sa, a aj vdaka ockovaniu,,,, 😒 a prave preto,ze zivotne prostredie je uz dost zle, nemam potrebu ani sebe, ani nikomu z mojej rodiny pichnut cokolvek co v tele robit nema, ako otrud, hlinik, formaldehyd a ine "dobre veci "... ako nechapem, stale nechapem ako jed mi ma zarucit ochranu a zdravie.. ked najdu flasku ortude pri kontajneri niekde, tak hasici, policia, a jojka, markiza, ale ked to pichaju 2 mesiace starym detom, to je ok , lebo je to v mene neakej pochybnej kolektivnej imunity ????? ako naozaj tomu nerozumiem,,,,

luba41
11. mar 2012

@manof len oprava, dala som si to vysvetliť zase od manžela. Môžu sa vraj dohodnúť, že ak strana dostane 10 kresiel v parlamente, tak postupujú aj tak len tí prví 10 nominanti, aj keby sa prekrúžkovali viacerými hlasmi tí z nižších pozícií.

llia
11. mar 2012

Baby, po prečítaní odkazov o očkovaní, vážne zvažujem, či dám malého ešte zaočkovať. Počula som o vedľajších účinkoch, ale nevenovala som tomu takú pozornosť, kedže všetci z môjho okolia to brali ako samozrejmosť. Nemám z toho dobrý pocit, mrknite aj na toto video :

https://www.youtube.com/watch?v=F4Oy3TsfqPo


Náš malý má za sebou 2 vakcíny, teraz bude mať rok a máme prísť na ďalšiu. Môžem to odmietnuť, aj keď sme už začali?

zaockujte_aj_slnko
11. mar 2012

@llia
a preco by si nemohla odmietnut cokolvek ked si uz zacala?... ked si zacala tak uz musis pokracovat?

llia
11. mar 2012

Myslela som skôr, či tá vakcína nemá nejakú náväznosť...ale asi je to jedno.

prevenar
11. mar 2012

@llia ..samozrejme ,ze mozes ..ked sa tak rozhodnes. ockovanie nema ziaden zaciatok , vyvrcholenie a zaver. je to jeden jed + dalsi +dalsi + dalsi ...temer bez konca 😕 😕 😕

odmietnutie ma svoje pravidla a pripadne konzekvencie ..najhorsia je 320e pokuta. dobrou pripravou sa jej da vyhnut. snad 😨 obcan taha vzdy za kratsi koniec aj ked je pravo na jeho strane ☹

prevenar
11. mar 2012

@llia nema

llia
11. mar 2012

O pokute viem. Tiež návšteva sociálky,či nezanedbávame dieťa, ale na to sa pripravíme...Ďakujem

prevenar
11. mar 2012

@llia ..nie nie ,, ziadna socialka ..ani navstevy. to su bludy. ak navstevujes preventivne prehliadky tak nic nezanedbavas. odmietnutie ockovania je tvoje ustavne pravo ..nie zanedbavanie dietata. niet zac 🙂

emanka
11. mar 2012

Ahojte,
prosím vás, v septembri sme boli na RÚVZ, povedali sme, že odkladáme očkovanie (MMR) až do nejakých 6 - 7 rokov veku dieťaťa. A že vôbec vlastne nevieme, či ju dáme zaočkovať, že sa časom rozhodneme, ale že je možné, že ju dáme aj za rok - dva. Samozrejme, že nedáme nikdy. Povedali, že na tak dlho sa to nedá odložiť, že to berú ako odmietnutie. "Budiž". Ide o to, že nám dali pol roka "šancu" na zaočkovanie, tuším to bolo do 19. marca a že ak sa rozhodneme dovtedy neočkovať, tak máme ešte pred týmto termínom dať vedieť. A teraz neviem, či im mám zavolať, že neočkujeme, alebo máme čakať na ich predvolanie.
Ďakujem za názory.

ninan2
11. mar 2012

@emanka no tak ja by som sa na nich zvysoka vykaslala... hadam nie si s prepacenim blba, aby si sa sama udavala... Maju si to sledovat oni, ak nie, tak dobre pre Teba 🙂 Ved vyssiu pokutu ale co Ti za to nedaju. Takze klud a cakaj na predvolanie... 😒

prevenar
11. mar 2012

@emanka

1) urcite cakaj na predvolanie 🙂
2) vyuzi cas na pripravu ..precitaj si aspon poslednych 200 stran tejto diskusie. najdes linky na dalsie stranky a nove informacie. tak vela zdaru 🙂

emanka
11. mar 2012

@ninan2 , ďakujem, asi to tak aj urobím. Kašlem na nich. Myslím, že do leta a možno aj skôr nám príde predvolanie.

emanka
11. mar 2012

@prevenar ďakujem, priebežne vás čítam už 2 roky a aj na FB a aj všetky stránky mám prečítané. Budem teda čakať na to predvolanie 🙂

ninan2
11. mar 2012

@emanka potom daj vediet ako si dopadla, drzim palce 🙂

emanka
11. mar 2012

@ninan2 ok, dám a ďakujem 🙂

prevenar
11. mar 2012

@emanka jo 🙂 ..keby nieco ..tak sme tu 😀

emanka
11. mar 2012

@prevenar ok, viem, kde vás nájdem 😉

zaockujte_aj_slnko
11. mar 2012

@llia
ze navsteva socialky 😀 ..... prosim ta nebluzni..

zaockujte_aj_slnko
11. mar 2012

@emanka
uradnikom nedaj nic zadarmo...........oni otravuju teba alebo ty otravujes ich?......
hlavne samu seba neudavaj, mas predsa svoju hrdost a sebauctu.....

zaockujte_aj_slnko
11. mar 2012

@emanka
odmietni konkretnu vakcinu co jej chcu podat..................VAKCINA-VYROBCA..... odvolaj sa na pribalovu informaciu k tej vakcine ze nemienis poskodit zdravie svojho dietata a riskovat poskodenie jej zdravia a NEMOZU TI NIC....

s tym ze ty si plne uvedomujes zmysel ockovania a jeho ucel....... a podobne samozrejme totalne nezmysly....... ale musia to tam mat napisane 😀

ak by chceli museli by ti PREDPISAT pouzitie niektorej vakciny konkretneho vyrobcu 😀........... na co budes obratom reagovat trestnym oznamenim pre zneuzitie pravomoci verejneho cinitela a dovodne podozrenie z korupcie.....

jednoduche......

zaockujte_aj_slnko
11. mar 2012

vyuzivaj svoje prava ktore ti dohovor o biomedicine a byt zastupcom svojho dietata dovoluje.........odmietutie konkretnej ockovacej latky.... to ktore latky sa pouzivaju na MMR zistis od manofa ........ine nemaju......... ak by chceli pre teba dovziest nejaku dalsiu proste ju odmietnes znovu..

neexistuje ziadna ockovacia latka ktora by nemala negativne ucinky na organizmus a ty a ani tvoje dieta NIE JE POVINNE toto akceptovat......... TVOJA DCRA MA PRAVO nie len na ockovanie ALE AJ NA ZACHOVANIE ZDRAVIA........dokonca zo zakona o rodine mas povinnost!!!!!!!!!!! strat sa o zdravie svojej dcery a teda ju nevystavovat zbytocnym chemickym latkam obsiahnutych vo vakcinach...

oni sa mozu ohanat jedine odmietnutim ockovania vo vseobecnosti, toto nikdy neodmietni a nemaju ziaden dokaz zeby si spachala akykolvek priestupok..

zaockujte_aj_slnko
11. mar 2012

na akekolvek sikanovanie zo strany RUVZ, lekara, kohkolvek reaguj trestnym oznamenim..........
ako obcan mas na to pravo .............oznamenie za oznamenim....... kazdy jeden krok RUVZ daj preverit prokuraturou.....

popis cim sa citis byt ukratena, poskodena, tlacena do poskodenia zdravia...... a posli to na prokuraturu...... nebudes prva ani posledna... podla mojo nazor napr. tlacenie do vakcincie proti voli rodica je jasny tr. cin ublizenia na zdravi v stadiu pokusu......... co je tak isto trestne ako keby k poskodeniu zdravia vakcinou uz doslo....

zaockujte_aj_slnko
11. mar 2012

mas napr. tr cin "hrubeho natlaku", vydierania......... ked ti niekto vyhraza nasledkami (pokutou) ak nepouzijes konkretnu ockovaciu latku na svojom dietati je to dost vazny pruser 🙂......teda mal by byt vazny pruser.......

zaockujte_aj_slnko
11. mar 2012

nech ti prokuratura vysvetli PRECO si udajne POVINNA poskodit svoje dieta nejakou konkretnou ockovacou latkou konkretneho vyrobcu a z akych predpisov toto akoze ma vyplyvat... 🙂

to co si trepe RUVZ ta zaujimat nemusi, ani tie blaboly Uradu verejneho zdravotnictva............ konzultuj to s prokuraturou........ preco ti obmedzuju osobne ludske prava, rodicovske prava a slobody....

RUVZ ti an toto nikdy neodpovie, oni poznaju len jedine slovo "IRELEVANTNE"

manof
12. mar 2012

@luba41
OK, ale jedine so súhlasom tých prekrúžkovaných, čo je v dôsledku vlastne presne to, čo som Ti napísal už predtým.

strociatka
12. mar 2012

fiha, tyzden na dovolenke a uz tu pribudlo takmer 100 stran, idem citat, zatim...

emanka
12. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ďakujem za odpovede 🙂 Budem sa tým riadiť, v podstate som vedela, ako mám postupovať, ale aj tak dík 🙂

Potom dám vedieť, keď nás objednajú a ako sme dopadli.

prevenar
12. mar 2012

@strociatka nemas sa co flakat a zanedbavat nasu stranku 🙂

strociatka
12. mar 2012

@prevenar tak tak veru 😀 teraz normalne nestiham