Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
18. máj 2012

Nájde sa ochotný prekladateľ/ochotná prekladateľka z maďarčiny?
http://www.origo.hu/itthon/20080916-a-bortonbun...

tamix
18. máj 2012

@manof ako rýchlo to potrebuješ preložiť?

manof
18. máj 2012

@tamix
neponáhľa

strociatka
18. máj 2012

@manof uf, konecne som doslovne pochopila globalizaciu 😕

monikamajova
18. máj 2012

@manof to si krásne napísal..ja si myslím,že politika je v tom- čiste môj názor- čo sa týka iných oblastí vymyť mozgy a strašiť ľudí..a u očkovaných sa im to darí na 100% - zaniesť človeka ťažkými kovmi,tým pádom nedokáže až tak myslieť ked nemá čistú hlavu,bojí sa,ochorieť,dať lieky,psychicky oslabiť a tým už nie je taký silný...ani imunita už neslúži..a stačí pustiť nejaký vírus a je po ľuďoch..ved toto nie je sci-fi americký film,to sa deje denne a len sa o tom nepíše..a kto prežije? len silný jedinci 😨

tamix
18. máj 2012

@manof budem sa snažiť čo najskôr

manof
18. máj 2012

@tamix Vopred ďakujem a prajem zdarný priebeh zvyšku tehotenstva i úspešný príchod ďalšieho potomka na svet.

tamix
18. máj 2012

@manof ďakujem 😉

piacere
18. máj 2012

@manof ahoj, nemáš prosím ťa info, ako reaguje na odmietnutie hygiena v Skalici? Popr. meno nejakého pediatra, ktorý tam rešpektuje rozhodnutie rodičov? Vďaka.

vefi89
18. máj 2012

idem úplne mimo tému, ale toto mi nedá sem nezavesiť... a neviem, či sa mám smiať, alebo plakať

https://www.youtube.com/watch?v=eI6ZhPgVhJ8
eaka
18. máj 2012

@vefi89 plakať..

vefi89
18. máj 2012

@eaka však určite, nad rómskym problémom sa už nedá smiať, skôr ma prepadá hystéria 😅 ale aby niekto nevedel, koľko má decák?? 😕

heimdalls
18. máj 2012

@vefi89 - gramotnosť a mentálna úroveň týchto individuí sa pohybuje na tak nízkej úrovni, že spočítať vlastné deti môže byť skutočne rébus a problém. O 15 - 20 rokov tu bude kôli morgošom určite sranda, čvarga.

vefi89
18. máj 2012

@heimdalls sranda je rozhodne už aj teraz 😅 teda v našej obci určite 🙄
máme tu "bytovku" (predtým tam boli kancle a firmy) a majiteľ bytovky sa nepohodol so starostom, tak tam nasťahoval neprispôsobivých... a teraz si vieš predstaviť.. ideš za bieleho dňa, na pravé poludnie zlatníčka kričí chyťte ho- zlodej, uteká niečo čierne, za ním padajú retiazky, uteká priamo domov, chytili ho zelený, a čo mal z toho... a tu je to už na zaplakanie.. lebo vôbec nič... a bežné je, že nafta mizne zo všetkého, káble vytínajú z áut, koľajnice ako bežná vec, posledne aj vykrývač zoťali, bežné návštevy domov a garáží, za posledný týždeň tu je kriminalita, ako nie za celý vlanský rok.... sťažujeme sa starostovi neustále, chytiť sa ich nemôžeme, lebo to máme na paragraf, po roku sa mu podarilo "dostať" ich z bytovky a to tak, že tam poslal hygienu, ale samozrejme, z dediny sa to nedá vyštvať... a ja sa len divím, že tým kurvám sa nikdy nič nestane? 😲

didulka85
18. máj 2012

@vefi89 mojej krstnej ukradli bicykel. Chudera vdova, 2 deti. Tak sadla s mojou mamou do auta a isli do miestnej ciganskej stvrte. Bicykel nasli hned, no bali sa vobec vystupit z auta. Volali policajtom a oznamili, ako sa vec ma. Policajti povedali, ze to presetria. Hovno urobili. A tak dosla o bicykel.

halienka
18. máj 2012

@prevenar no bodaj by aj našich ľudí tak osvietilo 🙂 ale s tými anulovanými dlhmi mi to aj tak akosi nejde do hlavy, veď tí ktorým to kvázi dlhujú (neviem či ide o štáty alebo banky) to asi nenechajú len tak, či? By som to potrebovala podrobnejšie vedieť, by ma to zaujímalo, ja som taký analyzátor 😀 😀 Ten film si mi veru už tuším aj doporučoval, len som na to zabudla, je to s titulkami či len v angličtine? Musím na to mrknúť (len kde brať ten čas 😀 ) Ak máš nejaké linky k informáciám o tom Islande tak sa poteším 😉 🙂 @manof má pravdu, skutočne ak chceme niečo zmeniť musíme vedieť ako, lebo to je fakt dôležité. "Rúcať" a likvidovať vedia už malé deti, to zas nie je taká veda, ale treba vedieť ako niečo nové postaviť aby to bolo kvalitné a dobré a prinášalo osoh. Lebo len prísť a všetko zlikvidovať a potom nechať čisté pole ďalším novým špekulantom nie je dobré. Zatiaľ nám tu asi nevyrástla taká osobnosť, ktorá by bola schopná prebrať slovensko a začať konať inak ako všetci doteraz...Jo a to povedomie ľudí a apatia 😖 veru škoda reči...

keziah
18. máj 2012

@didulka85
@vefi89
hehe, moj starky, chudacisko, ma okolo 85 a v lete spaval v zahrade pod ceresnou, aby z urody aspon cosi mal, lebo tiez mu to tam v noci chodil volakto cistit. nastastie ten zlodej nebol drsnak, co by pre par ceresni starkeho prihlusil.

denduska
18. máj 2012

@didulka85 keď som bola decko, aj mne ukradli bicykel...normálne tak, že ku mne prišla skupinka cigošov, chytili ma, zosadili z bicykla a ufujazdili....asi 20 metrov od nášho domu...som tam stála a revala, mala som možno 7 rokov...a v ten deň podvečer mi ho doniesol nejaký mladý chalan zo susedstva, našiel ho ležať niekde pri smetiaku, že vedel, že je môj...ale hlavne že sa pobavili, vymetenci 😝 nemajú zábrany pred ničím 😠

eaka
18. máj 2012

@vefi89 však oni nevedia do toľko ani napočítať, vedia len trtkať chľastať a kradnúť... a celý svet si myslí, že je to naša chyba a je treba im pomôcť...ja som mierumilovný človek, ale pri nich ma žiadne mierne spôsoby riešenia nenapadajú...

manof
18. máj 2012

@piacere
Žiaľ, neviem ani jedno, ani druhé.

jonas17
18. máj 2012

@didulka85 u nás sú lepší policajti 😀 ale tiež sa to tak robí, že ked dačo ukradnú, tak si to nájdeme sami, a tak voláme policajtov, ale tí to nakoniec doriešia 😀 no, majú výsledky bez roboty 😀 mne tak raz ukradli 5 korún, mala som asi 10 rokov, dodnes si pamňtám, ako držal v ruke také veľké drevo a nastavil dlaň 😠 ale boli to košickí, tiež sa mi trebalo trepať cez ich štvrť zo školy domov, no bola to skratka 😀

piacere
18. máj 2012

@manof aj tak dakujem 🙂

manof
18. máj 2012

Tak tentokrát naozaj nemáš za čo.
😉

alikaa
18. máj 2012

@prevenar Mna by zaujimalo, ako na tom Islande poriesili take bezne veci ako rozpocet statu, resp. dane, financovanie dochodkov, materskych dovoleniek, stipendia, skoly, skolky a rozne statne urady. Teda kto rozhoduje o nejakom prerozdeleni financii a ich vyske. Nie je tam nikto, kto by ten stat aspon trochu riadil?

tamix
18. máj 2012

@alikaa Ja si myslím, že by úplne stačilo prestať rozkrádať a peňazí by bolo dosť

eaka
18. máj 2012

@tamix a prestať dotovať jednu bezodnú čiernu dieru...

zaockujteajslnko
18. máj 2012

@didulka85
mali si zavolat policiu ze ich ohrozuju na zivote......... a tym padom policia je povinna konat okamzite.............. a keby prisli fizli tak tvrdit ze uz sa to cierno rozohnalo prec ked ich poculo prichadzat.............jednoduche........ a upozonit ze je tam bicykel co patri jej........

tamix
19. máj 2012

@manof Ahoj, už som sa pustila do prekladu. Keď som si to prečítala, tak v pohode - človek to rozumie, ale preklad, to je problém nájsť vhodné slová ☹. No nevadí, nejako to zvládnem.

nae
19. máj 2012

@kbeata Ano, je to tak, nie kazda hnacka je sposobena rotavirusmi. Niekedy radsej nevediet, cim to je sposobene 😀