Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kkl82
6. jún 2012

@peha81 viem, ze si sa nepytala mna, ale podla laickeho citenia si myslim, ze niektore choroby/bakterie sa siria aj ked nemaju ludskeho alebo infikovaneho nositela (napr. aj tie netopiere, co tu bolo spominane, alebo v pripade tetanu, ked clovek cloveka nakazit nemoze...). a tiez, co sa deje s chripkovym virusom v lete? ze neexistuje a nesiri sa, lebo su vsetci zdravi? a potom odkial "pride" v zimnom obdobi?
a logika mi tiez vravi, ze ak na ruvz pripustili, ze ockovanie nechrani pred chorobou, len zmiernuje jej priebeh, ide o rovnake bakterie v tele choreho a ten ich siri dalej. to ze ma lahsi priebeh choroby neznamena, ze bakteria "zmutovala" do bezpecnej formy. plus, pri zivich vakcinach ta mozna nakaza je uplne ocakavatelna, preto po ockovani mmr niektorym detom odporucaju neist do kolektivu niekolko dni...

peha81
6. jún 2012

@kkl82 kludne odpovedaj,,ja som tam dala chalanov lebo ma zaujima ich nazor,,,ale kludne si precitam aj nazori ostatných 😉 ved predsa nemôzem tam dat vsetkých ktorí sa tu vyskytujú 😉
no to je aj môj názor,,,tak ale nesla som sa s nou hadat do krvi o svojej pravde ked ona tvrdila svoje a stale ze mame laicke informacie,,,tak som jej na to povedala svoje a dolozila ze predsa vsetci nemôzeme byt doktori,,,
ano to pripustila ze vakcina iba zmiernuje priebeh choroby,,ale ze to je ten rozdiel, ze ak moje "neockovane ...viac vnimavé dieta" dostane chorobu môze na nu teoreticky aj zomriet, pripadne mat choroba velmi vazny priebeh, kdezto ockovanec by mal mat lahsi priebeh choroby,,,,,no nic to nepresvedcilo ma to ,,lebo ja som jej tvrdila ze to nemusi byt pravidlo a ona ze ale hej,,,,podla mna vela zavisi aj od samotnej imunity cloveka,,,ved ked ma dobru imunitu aj je neockovany môze mat podla mna lahsi priebeh ako ockovanec, ktory ma imunitu na h...no 🙄 ale tak hovorili si svoje,,my sme sa im to snazili vyvratit a tak dokola,,,cca 1,5hodiny casu 😖

kkl82
6. jún 2012

@peha81 heheh, to ste si uzili teda 😉 ako pisal dnes manof, s niektorymi ludmi neradno stracat cas vysvetlovanim, pokial su presvedceni o svojej dogme... ja si ale seba tiez neviem predstavit nezamotat sa do debaty s ruvz a nesnazit sa im vyvratit tie ich presvedcenia, len dufam, ze u nas to nebude trvat 1,5 hodky. maly je kojeny a ked zacne pytat, ja sa s tetami a ujami na ruvz nemienim dalej zaoberat. moje dieta je milionkrat dolezitejsie ako zbytocne vysvelovacky 😉 len sa mi lubi ako my mame laicke vedomosti a oni vedia vsetko IBA od farma firiem, takze cisto odborne vedomosti... podla mna, keby nejaky mudr. alebo ing. v biochemii odmietol ockovanie, tak aj tomu budu tvrdit, ze ma iba laicke vedomosti...

eaka
6. jún 2012

@peha81 zomrieť môžeš aj očkovaná aj neočkovaná, aj mladá aj stará, aj chorá aj zdravá... otázne vždy je, ktorá tá situácia je z hľadiska smrti viac riziková... ako povedala tá pani na RUVZ, môže na Teba spadnúť tehla...alebo pri starostlivosti našich kompetentných kusisko ľadu zo strechy... na to máš asi väčšiu šancu, ako že umrieš na komplikácie z osýpok alebo nejakej inej choroby... a keď sa to tak vezme.. dosť dobrú šancu máš, že umrieš v starostlivosti lekárov, ktorí Ťa majú na háku (viď príbehy pod tým článkom o rotavíroch.. či to bolo na FB??) 😉

peha81
6. jún 2012

@kkl82 jaaaj ved aj to som im tvrdila ze su aj doktori ktory odmietaju ockovanie, vzdalany ludia,,omielala som im tam knihy ktoré napísali vzdalaní ludia s titulmi,,nic,,vsetko laické vedomosti,,,fakt niektorým ludom nevysvetlís
a vy uz mate predvolanie? udala vas dr.? môj maly mal teraz 1,5r. a az teraz to prislo a odmietli sme vsetko

eaka
6. jún 2012

@kkl82 To si musím zapamätať, že odkiaľ majú oni tie ich info ...od výrobcov.. úžasne dôveryhodné.. ako pýtať sa na zmrzlinu poľského zmrzlinára...alebo na soľ poľského predajcu potravín... alebo na mäso poľského mäsiara 🙂

brumka111
6. jún 2012

vie mi niektora poaradit? Ja som dala moju dcerku zaockovat zatial prvou davkou Hexa vakciny, avsak dalsie ockovania by som nedala. nemali sme ziadnu reakciu po vakcine. Dcerka nemala ani teplotu - to neviem, ci je dobre alebo zle :-}...vedela som ,ze s ockovanim nie je vsetko koser, ale az neskor som si pospajala rozne informacie a podobne, a som rozhodnuta dalsie ockovania odmietnut. Len teraz ma trapi, ze moja dcerka uz ma to "svinstvo" v tele a neviem, ci je mozne ju tohot zbavit. Dozvedela som sa, zevraj by mohlo pomoct dobry homeopat. Mate niektora skusenost?

petah82
6. jún 2012

my sme mali dnes v ZA besedu s pani dr. z RUVZ MT a dozvedeli sme sa, ze hepat B mozno chytit najma v nasich nemocniciach, z transfuzky, dialyzy, zo spinavych ihiel, som nechapala, ze ako je nase zdravotnictvo daleko a preto celoplosne ockujeme proti hepB, bingo! deti po MMR nevydychuju virusy, nikoho nemozu nakazit, vraj mozu veselo chodit aj na plavanie... vraj nemozu nakazit nikoho , ani napr.30r muza mumpsom, ten sa sice moze nakazit mumpsom a ostat neplodny, lebo nemusi mat protilatky, ale od tychto deti urcite nieee. a zavrsil to naky otecko, ze ci sa da zazalovat rodica, ktory neockuje, ak by jeho dieta svojou chorobou ohrozilo narod a stalo sa verejnym nebezpecenstvom??? pani dr si mysli, ze trestne pravo na to urcite myslelo...

peha81
6. jún 2012

@petah82 tak ta beseda musela stat za to 🙂 a preco potom vsade hovoria-pisu ze po ockovani sa nema ist plavat aspon týzden?? 😕 a co pani dr. si vedela vsetko obhájit?
my sme mali tiez zaujimavý den ako vidís moje prispevky 😉

brumka111
6. jún 2012

@petah82 Ahoj, ty si sedela vedla mna na tej besede, ci o 2 miesta dalej, teraz som v rozpakoch :-}. Hepatitida B sa prenasa len vylucne krvnou cestou a pomenej i pohlavnym stykom. Krvnou cestou znamena to,ze clovek s hepB by musel okamzite po poraneni prist do styku s krvnym poranenim /otvorenou ranou/ zdraveho cloveka. Podla mojich informacii virus hepB nepreziva v zaschnutej krvi. Toto ochorenie mozu dostat najma narkomani a ludia po transfuzii, alebo pacienti na dialyze. Dieta bez transfuzie a bez dializy nema sancu dostat hepB. Vobec nerozumiem naco je to zaradene do ockovania.

monky978
6. jún 2012

@petah82 plodné stretnutie 😉

petah82
6. jún 2012

@brumka111 prave preto ze aj mne hepatB vrta v hlave, kde ju deti chytia, som chcela pocut co ona na to a ona takuto blbost mi povie... aaach. ja som sa toto pytala aj tie MMR virusy a klieste a este by som sa aj dalsich 10... tak kde som sedela? 😀

petah82
6. jún 2012

@peha81 to hej, podobny zazitok ste mali, uz si viem predstavit, ako to vyzera na RUVZ stretku, tety co tocia dokola to svoje, na vsetko ona ma 5 studii, co vravia ano, my mame 10, co vravia nie, ale ona ich necitala, tak nevie... zo vsetkeho sa vykrutila tymi beznymi odpovedami a vakciny v podstate nemaju ziadnu chybu, nikto nic nehlasi, pohoda, ziadne neziaduce ucinky, v SR mame bonusovo kvalitne vakciny asi.

petah82
6. jún 2012

@brumka111 a teba co zaujalo na besede? dala ti nieco nove?

brumka111
6. jún 2012

@petah82 sedela si po mojej pravici...ja som bola ta co ta behala 3 krat hore dolu s babatkom von a dnu, lebo plakalo - dcerka moja nejaka nesvoja bola, najskor jej bolo teplo a potom bola hladusik :-}. Bola som tam aj s manzelom, ktory mal tiez otazku na pani doktorku, ohladom obsahu vakcin / formaldehyd, hlinik, tazke kovy....co ma zaujalo? no pani doktorka ma urcite neuchvatila a ani nepresvedcila, prave naopak utvrdila ma v tom, ze ak odmietnem dalsie ockovania, urobim len a len dobre. To, co sa ona ohanala studiami od farmaceutickych spoloc. nema pre mna ziadnu vahu...a ty si ako na tom? aj celkovo co sa ockovania tyka?

manof
7. jún 2012

@peha81
Závisí od toho, akého očkovania (proti akej chorobe) sa to týka. Nedá sa to takto zovšobecňovať.

Napr. záškrt je len proti záškrtovému toxínu, nie proti baktérii Corynebacterium diphteriae.
To znamená, že človek úspešne zaočkovaný proti záškrtu (tzn. ten, čo má dosť protilátok) síce možno neochorie, avšak protilátky nijak nebránia životu a rozmnožovaniu baktérie, takže môže tie baktérie veselo šíriť.

Z toho vyplýva, že ľudia zaočkovaní proti záškrtu predstavujú oveľa väčšie ohrozenie verejného zdravia, než ľudia nezaočkovaní, ktorí by pravdepodobne ochoreli a buď zostali doma alebo v nemocnici.

manof
7. jún 2012

Pozrite sa, ako sa pán profesor sociálnej práce zaujíma o názory slovenských pediatrov:
http://www.slobodavockovani.sk/news/dotaznik-o-...

Len či v tom nebude nejaký utajený úmysel.

miskakyska
7. jún 2012

@petah82
@brumka111 aký je ten svet malý,že :o)) to vážne ste sedeli vedľa seba a teraz ste sa tu našli?

petah82
7. jún 2012

@brumka111 jasne, ze viem, som tvoju dcerku stale obzerala, ze ten moj taky maly nebol ani ked sa narodil 😀 a som si hovorila, ze do takychto skvrnatok naperu co sa da, "sak by sme sa cudovali, co tie male telicka zvladnu" citujem moju kamosku pediatricku... ☹ a vrchol, ze pani RUVZ povie, ze nic nejde do krvi, len antigeny a kde ta zvysna polievka chemikalii ostane? len tak tam v rucicke a nozicke a nikam nejde, kedze podla nej sa nic nevstrebava... nad tym dnes rozmyslam, ako moj manzel povedal, to by bolo fajn, to by mohli potom vyrezat to miesto-ocko a v podstate nic zle by v tele neostalo... 😖 my sme odmietli MMR a lutujem tbc, hexu a spol... ze som ja nestudoval skor, dala som na moje kamosky dr..., s ktorymi je momentalne tato tema tabu, lebo tiez nemaju zaujem o info z druhej strany...

denduska
7. jún 2012

@manof hm ale dokonca aj Hirte píše že nosičstvo C. diphtheriae u očkovaných proti záškrtu nebolo zaznamenané 😕

vefi89
7. jún 2012

@manof tak takéto vyjadrenia ma zabíjajú doslova "tak isto účinné aj bezpečné ako predtým, okolo dnešných je väčší cirkus" 😕 alebo ASI vychádzajú z objektívnych údajov a treba s nimi spolupracovať

vidno, ako je študovaný pán neDoktor Dlhoneživý

kkl82
7. jún 2012

@manof kedze je dotaznik anonymny, co keby sme ho nakopirovali a vyplnili aj my? pekne by sme im skreslili vysledky 😀

brumka111
7. jún 2012

@miskakyska tak tak :}

peha81
7. jún 2012

@manof detska obrna 😕 😕 ockovanie MMR 😕

brumka111
7. jún 2012

@petah82 nooo dcerka bude mat 10.6. 4 mesiace a ma 59 cm, dnes nam lekarka povedala, ze to je standard, dokonca, ze je aj o cosi dlhsia ako ma byt na jej vek, ale ona je taka utla, tak preto asi vyzera taka malicka, to nam vsetci hovoria, ze aky drobcek :-}}}....nooo pani RUVZ nerozumiem tomu, ci je ona tak skolena, aby hovorila v podstate nezmysly / vid vakcina sa do krvi nedostava /, alebo je to taka nevedoma lekarka, neviem, co je horsie :-}. Pacienti, ktori sa aspon trochu nevyznaju v problematike, velmi lahko taketo informacie presvedcia o pozitivnej stranke ockovania a ziju v iluzii ako dobre robia. Bohuzial ale mnozstvo lekarov je z farmac.spolocn. presviedcanych taktiez o dobrych skutkoch a pritom pediatricky ani nevedia ako jednym pichnutim vykonaju ortiel smrti nad takym bezbrannym cloviecikom. Ja neviem preco lekari su taki nasadeni striktne neprijat akekolvek informacie proti ockovaniu, aj moja znama lekarka takisto, informacie, ktore sa ucia v skolach mozu byt takisto mylne, to nie je neomylna Biblia a ked si mnohi ludia zoberu do uvahy ake masinerie sa konaju za "oponou" , ktoru celosvetovo riadi jedna velka skupina, tak z toho vsetkeho co robia je toto to najvacsie zlo, lebo takymto ockovanim malickych deticiek nevinnych , to nema vo svete historie ludstva obdobu. Nooo to je tak na okraj, inak uz ako si spominala, ten pan s tym trestnym stihanim to uplne celkom zaklincoval na zaver :-}. Tak, nevadi, esteze si stihla odmietnut MMR ockovanie, ved to je aka blbost, to su normalne detske choroby, a oni chcu obchadzat prirodu, nechapem tomu , teda chapem ale nepochopim ze im to dovoli svedomie, tym hore, ktori to riadia, lebo ani chudaci lekari nevedia mnohokrat..:-}....inak ja som dala malickej tu prbu davku, ale nechapem tiez seba preco som bola taka hlupa, lebo nechcela som to dat a chcela som si to este zvazit a prebrat s odbornikmi atd atd, lenze boli sme na kontrole u lekarky a nejak na rychlo sa to zomlelo, ze som asi nestihla reagovat a mala uz mala v sebe vakciny...tak som na seba nastvana, no nevadi, co uz, sposobene skody musime napravit :-}...zevraj je to mozne homeopatiou napravit...ty si neskusala?

alla24
7. jún 2012

@manof ak tu nejdes nikoho presviedcat o svojej pravde o ockovani tak necham preco tu si a mas 8184 prispevkov hlavne proti ockovaniu... A si odpust tie poznamky o vyryvani. Ja mam pocit ze vsetci ktori vobec UVAZUJU o ockovani su tvoju uhlavni nepriatelia ktorych treba rychlo likvidovat a to ponizovanim na roznych forach. Ale ak ty stojis za strankou slobodavockovani tak to je uz pre mna osobne stranka na odpis momentalne! 😎
ps: vobec nemusis reagovat na moj prispevok lebo uz ma ani tvoja odpoved nezaujima takze nestracaj so mnou svoj drahocenny cas

alikaa
7. jún 2012

@alla24 preco je podla teba stranka www.slobodavockovani.sk na odpis??? Su tam clanky aj od doktorov.

petah82
7. jún 2012

@brumka111 a este budem pozorne ocakavat tie epidenie cierneho kasla, ktore si fanusikovia donesu z futbalovych majstrovstiev na ukrajine, ako predpovedala pani RUVZ, lebo aj cierny kasel by sme si my dospeli mali dat podla nej zaockovat! to som zvedava.

strociatka
7. jún 2012

skvele, skvele, skvele, nemam slov...
http://www.voxvictims.com/2012/06/04/fakty-o-po...