Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martina46
18. sep 2009

vanish,
mne to cecko este neprislo, takze nemam skusenost, no viem, ze sa to vo vode rozraba, pre mna je to takto praktickejsie. este musim potom zistit, ci mozem mat davku rozrobenu cely den a pomalicky uzivat po lyzickach. tebe uz to prislo?
natashkaa,
presne toto iste tu bolo s jednou maminkou z rakuska, bola v domneni, ze ockovanie je tam povinne, lebo jej to tak lekar predkladal. proste nevedela, ze ma na vyber.

patrac
19. sep 2009

@bobulle: tak to by som urcite nedal ockovat aj keby som bol zastancom ockovania, tvoja lekarka je k.... nechcem nadavat...Ak ma tvoje dieta tak zavazne bakterialne ochorenie ako Lymska Borelioza,ktora sama o sebe oslabuje IS (ja ju mam tiez, tak viem o com hovorim), tak urcite nie. navstiv stranky www.borelioza.cz a pytaj sa na Radku, ona ma skusenosti s liecbou LB u deticiek. Ak to este nie je prilis daleko, liecba moze byt uspesna...

vanish1
19. sep 2009

martina, mne ešte neprišlo (ešte som nezaplatila 😉 ), len som chcela vedieť, ako sa to rozrába

martina46
19. sep 2009

Vanish, dám potom vedieť 🙂

olinka6226
19. sep 2009

vanish, mne damian pisal, ze to je bez chuti, tak sa to da zamiesat aj do jedla ci jogurtu. preto som praskovy vzala pre maleho a potom je aj tabletkovy, stoji rovnako je to 180tabl. po 1000mg a ten som objednala pre seba. uvidim co sa viac osvedci.. ak si nezaplatila dohodni sa s damianom, ze chces aby ti poslal tabletkovy. ale ak chces davat dietatu je praktickejsi praskovy.

martinka1981
19. sep 2009

Erika hlasim že som si to pozrela 🙂

tynushqa
19. sep 2009

Ahojte, na co je dobry ten vitamin C? a v com sa lisi od normalne kupovaneho v lekarni???

erikasadek
19. sep 2009

ahojte.. martinka pozrete?? vsetko, ci len tu cast prelozenu.. 😉

no ja s apriznam po vzhliadnuti som bola vcera v soku.. velkom soku.. 😠 😖
takze dam sa do druhej casti dnes.. a hodim vam ju..
dajte mi vediet vase postrehy..

vanish1
19. sep 2009

ten práškový je lepší, lebo je ho viac 😉

erika, si skvelá, čakáme na pokračovanie

vanish1
19. sep 2009

tynushga, líši sa hlavne zložením (ten, čo si objednávame, neobsahuje nič iné, len vit. c a vápnik), cenou (u nás za takú cenu nedostaneš) a množstvom vitamínu. (napr. 1000 mg v 1 tablete).
Všetko o vit. c nájdeš tu http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

martinka1981
19. sep 2009

Zatial to preložene nech som v obraze 😉 ........ten 2 ročny chlapček Alexis ☹ bože ked som ho videla......krasne dietatko a ako dopadlo,na zaplakanie.
Erika ten Merkur čo sa tam spomina je neaka vakcina alebo neaka zložka?

erikasadek
19. sep 2009

martinka to je ta zlozka; ako hlinik, boze je nato meno themorsal.. to je jedno a to iste..
velmi toxicke.. 😉

erikasadek
19. sep 2009

zabudla som vanish ty mas fotku... 😉 🙂

etnicka
19. sep 2009

ten merkur nie je nahodou ortut? (mercury po anglicky)

erikasadek
19. sep 2009

ano ano.. , ja ked som to prekladala, tak uz rychlo, niektor veci si hovorim ze poznate.. 😉

takze uz ma nenapada prekladat vsetko .. 😉

mywiel
19. sep 2009

nataska vo Svajciarsku je vsetko dobrovolné dakujem ze tu zijem... ☹ 😠

bobulle
19. sep 2009

Petrac děkuju... na těch sránkách už pátrám... děkuju za info 🙂

vanish1
19. sep 2009

ahoj erika, ja som si ju len zmenila, vidím, že si si všimla 😉

mercury je ortuť

martina46
19. sep 2009

Mywiel,
a pri tej dobrovoľnosti, ako je to v skutočnosti, statisticky? Koľko asi percent rodičov dáva očkovať? Teda asi sú skupiny, ktorí dávajú všetko a niektorí máločo alebo nič.. nemáš prehľad? Alebo aspoň v tvojom okolí, ak máš informácie.

erikasadek
20. sep 2009

ahojte tak dam do poriadku trochu byt a idem na 2 a mozno aj na 3 cast.. prekladu, ak suniektore slova blbe, lebo si to neuvedomujem pytajte sa...

3 jazyky to sa uz pletie dost.. 😀

vanish, no chcela som povedat zmenila..
ale vsimnut si vsimnem. vzdy.. 😉

martina, aj tu je dobrovolne, a stastistiky velmi nie si=u ak ti mam pravdu povedat, al eco citam francuzske fora.. tak by ste boliprekvapene, ze tu ste este velmi mile..
tam je to dost pestre, co sa tyka odmietnutia.. ockovania;. apripadov co sa tyka, zlyh ucinkou je strasne vela...

podla oficialnych zdrojov taka MMr vakcinacia je na 90% co povazuju za slabe, chceli by to zvysit a tak davaju casto, strasidelne reklamy..

ale inak v mojom okoli poznam vela rodicov co nedavaju v malom veku ockovat , niektori zacinaju az 3 a lebo az 6 rokoch pred nastupom do skolky.. 😉

tynushqa
20. sep 2009

Ahojte,
zaciatkom oktobra mame ist na 3 davku hexa vakc., samozrejme ze odmietnem, ale zaujima ma co ma potom caka? pokuta? alebo nejaky iny postih?
je tu niekto kto odmietol ockovanie na SR?

suziad
20. sep 2009

mna by to tiez zaujimalo a tiez odmietnutie 3 prevenaru a MMR 😅 co by nas cakalo a co keby sme prave ochoreli na tieto choroby su smrtelne,dakujem

martinka1981
20. sep 2009

Ahojte,Erika a Etnicka dakujem 😉

Tynushqa a Suziad ja som odmietla a nie som tu jedina 🙂 no čo vas može čakať???? No max.pokuta tušim 332€ ak sa nemylim 😉

erikasadek
20. sep 2009

suzi smrtelne nie su.. o nic viac ako chripka..;

nezijes v afrika, alebo v rozvojovych krajinach , kd enemas pristup k zakladnym liekom, ako len paracetamol, na znizenie horucky...;

suzi vela deti by bolo uz mrtvych v krajinach kde sa neockuje povinne..
mama pocit ze za poslednych 10 rokov bol len jedne smrtelny pripad u nas vo francuzsku.. u dievcata ktore malo 10 rokov, a dostalo osypky..nikto nechapal preco podlahla... ani nie na osypky ale kvoli komplikaciam.. spojenymi...
takze smrtelne nie su... v nasich podmienkach.. 😉

som zivy p^riklad... prezila som a som tu. 😉

lucrezia
20. sep 2009

zdravím vospolok,
erika to video je strasne, mala som stiahnute hrdlo, ked som to pozerala. a to dávaju u vas normalne v telke? aby som to mohla povedať nasej doktorke.
ináč včera sme boli na pohotovosti, lebo malá mala teplotu a strašný sopel a tam sa ma doktorka hned opýtala, že ved uz je ockovaná nie????? 😨 😨 😨 ja to mam asi napísané na čele, ze odkladám, alebo čo....nechapem....pri prvej malej mi nikto takuto otázku nedal a tá má všetko 😖
táto naša druhá si to odkladá zatial sama, svojimi soplíkmi

a na odlahčenie témy:
moja staršia sa v poslednej dobe hrá na "očkovaciu ambulanciu" 😨 😨 😵 😵 je na to komplet vybavená a len počujem ako vyvoláva ludí akoze z čakárne. Ktovie čo mi to doma rastie?? Žeby dalšia "očkovacia kapacita?" 😵 😵 😵

vanish1
20. sep 2009

lucrezia, ako keby očkovanie znamenalo, že dieťa už nebude mať soplíky 😎 ďalšia lekárka odborníčka, ktorá si myslí, že po Prevenare dieťa už nemôže byť nikdy choré....

vanish1
20. sep 2009

suziad, musíš si preštudovať, ako choroba prebieha a pod...

skús začať tu: http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Pneumoko...
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_bezp... (tu je štatistika SR na konci, zaujímavé, že r roku 2006 malo mumps 17 ľudí)
http://www.rizikaockovania.sk/dok.html

na internete je toho kopa, väčšinou zamerané na očkovanie 😒 , ale info o chorobe je zaujímavé

erikasadek
20. sep 2009

lucrezia, no staihnut ehrdlo som mala aj ja pri pozerani aten maly alex to som len bulila.. aka skoda takto znicit dietatu zivot..;

ano davali to tu v telke normalne nato bola obrovska vlna... ohlasov..
vyslo to aj na dvd..
je to canadsko francuzsky dokumentarny.. film...

idem nato prekladanie;. dajte mi tak pol hodinu..

vanish1
20. sep 2009

erika, mne tiež tiekli slzy pri tom alexovi .... ☹