Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martinka1981
8. jún 2012

@manof nuž napisala som p.Elekovej a ona mi aj odpisala ,teraz som čitala mail 😉

martinka1981
8. jún 2012

@manof vynikajuce 😉 srdečna vdaka.

ariela22
8. jún 2012

Ahojte všetci, potrebovala by som pomoc..... Malá je prvý krát chorá , je zahlienená a má soplíky také do zelena a aj ju natahuje na zvrackanie a má teplotu 37,7 ☹ .....dávam cecko ale nechce jest ani pit...co mozem urobiť? poradíte mi prosím........... môžu to byť aj zúbky?? Ďakujem

kaja73
8. jún 2012

@martinka1981 Preposli mi mail,prosim-je to o febrilakoch ze?

martinka1981
8. jún 2012

@kaja73 ano o FK 🙂 vymenili sme si zopar mailov.
Napiš mi prosim ťa tvoju mailovu adresu do IP 😉

pralinkaaaa
8. jún 2012

Mile mamicky, kde sa v ludoch berie nazor ze doktor vie vsetko, je Boh? A keby uz naozaj nebolo xy negativnych skusenosti na ockovanie tak nic nepoviem. Naozaj neviem a zastava mi rozum ked citam prispevky - povedal doktor tak to tak urcite musi byt!!! - dviha sa mi tlak 🙂
My sa o babatko este len snazime ale nikdy svoje deti nedam zaockovat. My sme to ockovanie prezili, ale co bolo u nas nemusi byt u nasich deti..
A drzim palce vsetkym silnym rodicom aj nerodicom, ktori proti ockovaniu bojuju.

tean
8. jún 2012

@strociatka
ja som si ho pozrel popri praci. Nevidel som vsetko, ale vacsinu ano 🙂

ajja21
8. jún 2012

@manof , @keziah Dakujem 🙂

tean
8. jún 2012

a tu je podobny dokument, tento sa venuje iba rakovine, ale je o tom, ze zdravou stravou a davkami vitaminu C dokazali prezit aj pacienti, ktori boli odpisani alopatickymi lekarmi.

https://www.youtube.com/watch?v=_xkyMAYmrQY


toto je iba nejaka ukazka toho dokumentu, v skutocnosti ma nieco cez hodinu

ariela22
8. jún 2012

http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po... je to úžasný članok, veľmi mi pomohol 🙂 hlavne teraz keď som bola v strese o malú a jej prvú horúčku ..... Som šťastná že táto téma existuje

mikymiky
8. jún 2012

@ariela22 Super, ze ti ten clanok pomohol. Chcela som ti nieco odpisat, ale vobec som nevedela co, moja mala este zatial chora nebola. Ale presne rozumiem tvojmu strachu, ja sa bojim takisto🙂). Za chvilu to prejde, uvidis. Potom daj vediet, ako to s nou vyzera.

vefi89
9. jún 2012

@tean super! nevedel by si prosím ťa, nájsť aj celý ten dokument? Mám známu, ktorá je smutná z toho, že sa lekári nevedia dohodnúť čoho vôbec má rakovinu a tým pádom ju ani neliečia nejak extra 😅 tak by som jej dala pozrieť 🙂

nikimax
9. jún 2012

@vefi89 Myslím, že ten dokument sa volá Léčba rakoviny zevnitr. Dá sa nájsť na http:// www.dokumentarni.tv/zdraví 😉

vicki2012
9. jún 2012

Ahojte vsetci zainteresovani. Mam nasledovne otazky:
Kto z vas odmietol zakladne povinne ockovanie.
Kolko rocne deti mate?
( Mam 4mesacneho drobca, nie som prilis stotoznena s urcitymi vakcinami a tak si robim osobny prieskum mamin, ktore odmietli ockovania a ich drobce maju uz viac ako par mesiacov a ak chorovali, ci mali komplikovanejsi priebeh pocas nej ) Dakujem

prevenar
9. jún 2012

@tean si pasak , nasiel si film, kt. som este nevidel 😀 co nie je lahke najst 😉 je to fantasticke. dikes.

prevenar
9. jún 2012

@vicki2012 odmietla velka cast trvaleho osadenstva 🙂 a v ramci slovenska urcite par tisic ludi .

-ty nie si prilis stotoznena s urcitymi vakcinami, ale so vsetkymi ...len o tom proste este nevies. na to sluzia tieto stranky , preto treba citat, citat, citat ... aspon poslednych 300 stran ak nie viac. bude to len pre tvoje a dobro tvojho dietata.
-vakciny sposobuju ochorenia a znicenie imunity , nevakcinaciou sa moze stat a situacia jedine zlepsit , v najhorsom zastavit dalsie zhorsovanie do buducnosti.
-mala je tak 3x menej chora ako my 😕 😕 😕

syla
9. jún 2012

Viete mi prosím poradiť, zatiaľ žiadam odklad očkovania, pretože si myslím, že dcérka má kontraindikáciu po tbc, lekárka s tým nesúhlasí, tvrdí, že je už všetko ok. Ono navonok sa to tak javí, ale ja nechcem ešte očkovať. Môžem si to uviesť do nesúhlasu očkovania, pretože podľa mňa dlhé hojenie chráničky je kontraindikáciou na ďalšie očkovanie? Bude sa to vôbec akceptovať?
Musí ma aj v tomto prípade, keď žiadam o odklad očkovania lekárka musieť nahlásiť na RÚVZ?

keziah
9. jún 2012

@vicki2012 moja odpoved ti asi moc nepomoze, ale predsa len:
starsi syn, rocnik 2008, absolvoval vsetky povinne ocko plus 3 davky prevenaru (este v tom case nepovinny). mesiac po prvej hexe (ako 4-mesacny) uz mal rozsiahle cervene mapy na nohach, ukazalo sa, ze ide o atopicky ekzem, ktory nas trapi doteraz
mladsi syn ma necelych 6 mesiacov, neockovany, po ekzeme ani stopy
celkovo imunitu a prekonavanie chorob, mimo toho ekzemu, posudit neviem, lebo zatial nenavstevujeme detsky kolektiv a chori sme malokedy

tean
9. jún 2012

@syla
odklad ockovania nema oporu v zakone a tak je to cisto individualne. Zalezi iba od lekarky. Pred par dnami mali lekari zjazd, kde im vymyvali mozgy a vyhrozovali pokutami ak nebudu hlasit neockovacov, takze sama uvidis ako to dopadne.
V tomto neexistuju ziadne pravidla, resp. RUVZ sa ich snazi nastolit a co najskor zaviest do praxe pod hrozbou pokut.

tean
9. jún 2012

@vicki2012
nas dvojrocny syn je neockovany a jedinu vaznu chorobu, ktoru prekonal je laryngitida. Okrem toho mal aj kasel a teploty ked mu isli zuby, ale z toho sa vzdy dostal v priebehu 1-2 dni.
Celkovo je zdravsi ako ja.

syla
10. jún 2012

@tean ďakujem za odpoveď. Dúfam, že vymyli aj tej mojej mudre, lebo tá vôbec netušila, čo má robiť, keď nechcem očkovať.
A je v rozpore so zákonom o osobných údajov a tým ich usmernením, že musia nahlasovať?

brumka111
10. jún 2012

Moja dcerka bohuzial absolvovala prve povinne ockovanie. Na hlavicke vo vlasatej casti ma taku chratsicku, zevraj to je sebaroicka dermatititda. Myslite si, ze to moze byt sposobene aj ockovanim?

manof
10. jún 2012

@tean
Jo, tak ten je dobrý.
Už som ho videl dávnejšie.

manof
10. jún 2012

@brumka111
Dermatitída je bežným a priznávaným nežiaducim účinkom očkovania, takže v zásade áno, môže. Či aj reálne je, to vie asi len sám Pán Boh.

manof
10. jún 2012

Ak máte radi Hello Kitty, tak tu je chuťovečka priamo pre vás:
http://www.slobodavockovani.sk/news/silgard-gar...

mikymiky
10. jún 2012

@brumka111 Ahoj, tvoja dcerka ma pravdepodobne tzv. "mliecnu chrastu" (cize odborne sebaroicku dermaditidu, ako spravne pises). Je to velmi casta a pomerne neskodna zalezitost, ktora podla mna s ockovanim nesuvisi, kedze ju ma aj moja dcerka, ktora nie je ockovana. Ale netvrdim, ze ockovanie nemoze uz existujuci stav este zhorsit. Velku hlavu si z toho ale nerob, z mojho okolia to ma tak polovica babatiek. Vacsinou zvykne zmiznut aj sama niekedy do roku veku dietata. obcas ale pretrvava aj dlhsie, to uz je asi treba zamysliet sa nad tym, ci neprerastla do atopickeho ekzemu (obcas sa to stava). Ak chces ale prirode trosku pomoct, zaobstaraj si sampon na mliecnu chrastu Babe Pediatric. Je fakt vyborny, ja s nim malej umyvam vlasky asi mesiac (tak dvakrat za tyzden) a uz ma takmer cistu hlavicku.

pikha
11. jún 2012

Ahojte, mam 11mesacnu dcerku a uz sme avizovali nasej dokine odmietnutie ockovania MMR. Vzala to chvalabohu celkom v pohode 😀 . Chcem poprosit o radu, ako sa pise informovany nesuhlas s MMR? Dakujem!

keziah
11. jún 2012

@prevenar @petot len tak narychlo otazka, kolko g vitaminu c denne uzivate ked ste zdravi? a kolko vazite?

eaka
11. jún 2012

@manof hm...tak nás dostali..my musíme mať všetko, čo je HK... 😠 😠