Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
29. jún 2012

@alikaa ..no, ale nemas dobry pocit, ze si ho ochranila pred tymi hroznymi chorobami a este si aj upevnila "verejne zdravie"? 😕 😕 😕

alikaa
29. jún 2012

@prevenar hehe, no keby som vedy vedela co viem teraz.... Akurat v tom case sa mi zacali dostavat rozne clanky o rizikach ockovania a ja som potom 2 mesiace nevedela spavat ako som si vycitala, co som dovolila do mojho dietata napichat, mala som z toho ozajstne zaludocne problemy. Potom som sa zacala zaujimat o detoxikaciu od vakcin a som sa trochu skludnila, hlavne ked som videla, ze to malemu pomaha. A odvtedy mi vrie krv v zilach, ked vidim ake problemy maju deticky v mojom okoli, ale kamosky somnou odmietaju o tom diskutovat, alebo si myslia, ze som sibnuta 🙄

sirael
29. jún 2012

@prevenar http://www.slobodavockovani.sk/news/zavazne-sta... Tuto je prave to, ze lekar je opravneny poskytnut osobne udaje na ucel prejednavania priestupku. A tu mi islo o to, ci je vlastne neockovanie priestupok, alebo nie. 🙂 Lebo presne toto poslala lekarka kamaratke a pani lekarka si to vylozila tak, ze teda neockovanie priestupok je a ma ju hlasit....☹

syla
29. jún 2012

@alikaa ani nehovor, ja som taká vďačná, že synčekovi nič vážne nie je z očkovania a dúfam, že ani nikdy nebude. Vtedy som vôbec o takýchto veciach nerozmýšľala, ale teraz pri dcérke už to vidím inak. Hlavne sa mi dávajú do súvislosti rôzne veci, ktoré majú kamošky problémy s detičkami, postupne mi to všetko zapadá ako puzzle. Len neviem stále pochopiť, prečo sú lekári takí zadubení a vôbec si to nevedia dať do súvisu.
Mne teraz stačilo, keď som si robila výpisky z jeho zdravotnej karty a dátumy očkovania a následne soplíky, kašlíky... Som fakt zvedavá, čo mi na to povie mudra, či vôbec bude ochotná o tom uvažovať.

chomik
29. jún 2012

Ahojte, môžem sa spýtať ako je to s odkladom očkovania? Je vôbec taká možnosť? V pondelok sa mám zastaviť u pediatra, lebo som malého nedala zaočkovať, tak to chcem "uhrať" len na odklad a potom sa akože uvidí... mám mu niečo podpísať, viem, že sa teraz do mňa pustíte, že nemám nič podpisovať, ale ja nemám nervy sa s ním hádať (teda ak to fakt nebude nejaký blud) ...bývame na dedine, sama som k nemu chodila ako dieťa, každý každého pozná...takže pre pokoj doma i v ambulancii podpíšem...len chcem vedieť, že ako je to s tým odkladom - je možnosť odložiť očkovanie do určitého veku? Myslím hexa a pneumokok...vďaka

chomik
29. jún 2012

@nat28 Ahoj, čítala som túto diskusiu len pár posledných stránok a našla som aj Tvoj príspevok...mám pocit, že zdieľame rovnaké pocity 😒 mňa lekár straší tým, že mi malý môže zomrieť, že ho mám dať čím skôr zaočkovať ☹ keď však čítam čo všetko vakcíny obsahujú a aké sú tam riziká, tak jasné, že s očkovaním nesúhlasím...ale stále je tam tá otázka "čo ak?" 😢 😢 😢

prevenar
29. jún 2012

@alikaa tak, to sme potom dvaja (mininalne ^^ )

prevenar
29. jún 2012

@chomik z hladiska legislativy taka moznost neexistuje. ..ale niektori lekari na to "pristupia" (ake mile od nich) . v kazdom pripade je to otazka, ci znicis zdravie svojmu dietatu hned, alebo "az neskor" ..co znie dost zle, ale je to to iste. resp. kedze "neskor" bude mat tvoje dieta vyvinutejsi imunitny system , je predpoklad, ze mu ho poskodis menej 😖 ..vymenou za nic. ..resp. papier ,ze ma ockovanie a pokoj od uradov.

skoda , ze tvoj prispevok zacina "čítala som túto diskusiu len pár posledných stránok" a nie "precitala som si celu diskusiu" - to by si mala na mysli uplne ine otazky ako "čo ak?" 🙂 kto neveri, nech tam bezi.

prevenar
29. jún 2012

@sirael ..ziaden zakon ju neopravnuje hlasit OSOBNE UDAJE. moze hlasit POCTY nezaockovanych. co je dost dramaticky rozdiel ^^

..samozrejme uplne na zaciatku stale plati ,ze cely statut "povinneho" ockovania je protizakonny a hrubo porusuje zakladne ludske prava a slobody ..a tym padom aj nasu ustavu ako najvyssi zakon ktoreho su tieto prava a dohody sucastou.

petah82
30. jún 2012

@prevenar mna sa vcera manzel pytal, ze ked je to v rozpore s ustavou, ci a preco to uz niekto nenapadol, alebo to v nasom state nikoho z vrchnosti zdravotnictva netrapi, ze su v rozpore, vsak o tom musia vediet, to sa treba sudit, aby sa to zmenilo?... 😖

prevenar
30. jún 2012

@petah82 ..pozri sa na to takto. kolko na tom zarobi dany pan z "vrchnosti" ked to napadne ? ..spravne. nic. + co si myslis, kto ich plati teraz ? kto ich hosti v luxusnych hoteloch s jedlom zadarmo, plati dovolenky atd ? ..zas spravne farmakorporacie. takze, staci si to pekne takto spocitat a vyjde ti vysledok ..ala nasa realita.

tu su sposoby ako na ustavny sud.
1) moze to podat "ochranca" ludskych prav - ombudsman ..kt. sa vyjadril z hruba, ze sice je to protiustavne, ale kedze ockovanie je nekonecne dolezite nic nepoda. 😕 😕 😕
2) navrh na preskumanie mozu dat poslanci slovenskej poondenej rady - ale musi ich byt 30 . haha good luck.
-tusim este prezident,,alebo niekto taky, sa mi zda ..ale to som si fakt nie isty. -takze tiez good luck
3) mozes podat trestne na sud a v ramci toho sa to moze dostat na ustavny sud. - potrebujes nejakeho poriadneho pravnika / pravnicku kancelariu. netusim co by si vypytal za takyto proces ..ale moja predstava je okolo 2000-3000 eur ? fakt z brucha, ale mozno to daleko nie je od pravdy. ..to vsetko koli 320e pokute ?

-samozrejme mohol by sa najst niekto bohaty , alebo samotny pravnik ,kt dieta sa stalo obetou. ...alebo pravnik .kt je proste principialny a napadol by to sam z moralnych dovodov , cize bez vidiny zisku ...evidentne takato kombinacia nenastala v celom prasivom state. lebo samozrejme za vzduch si dalsieho "porschaka" nekupis 😕

- vsetci z toho profituju, lekari, uradnici, politici ...a to determinuje "zabetonovanost" celeho problemu. kazdy v prvom rade uprednostni vlastne peniaze a az potom , mozno nejaky "verejny zaujem" + samozrejme mnohi este aj veria,ze konaju vo verejnom zaujme, takze ... 🤐

-jedina moznost podla mna je sa proste vyzbierat dat do kopy par tisic , objednat to ,zaplatit a dufat. nic ine mi fakt nenapada.
-popripade ak niekto pozna velmi bohateho cloveka, kt je zaroven normalny moze ho skusit ziskat ako sponzora pre dobru vec ..alebo ked je to samotny pravnik mohol by sa toho chytit sam , zadarmo . ..ale to sa zas bavime o moralnosti a dobrych skutkoch bez zisku ..a to sa asi moc nenosi.

- ja neviem, mozno som na nieco zabudol. kto chce moze doplnit .

syla
30. jún 2012

@prevenar jednoducho je to maf*fia 😀

mgrartdrzka
30. jún 2012

@syla musime sa zaclenit do klanu 😉

sirael
30. jún 2012

Mozem este niekoho poprosit o link, kde je zoznam vsetkych ockovani, nazvy ockovacich latok a vyrobcovia? Dakujeeeem 🙂 (neviem to najst...☹ )

keziah
30. jún 2012

@prevenar ustavny sud moze rozhodnut o nesulade ocko zakona s medz. zmluvou o biomedicine aj na zaklade prebiehajuceho sudneho konania. najprv rodic napadne pokutu za neockovanie na sude s tym, ze namietne prave tento nesulad, myslim, ze prislusny sud by mal kvoli tejto otazke konanie prerusit (tu si nie som ista terminilogiou) a vec nesuladu dat na posudenie ustavnemu sudu. Po rozhodnuti ustavneho sudu, ktorym rozhodne ze zakon, ktorym sa uklada povinnost ockovat je skutocne v rozpore s medz. zmluvou, sa napadnuty zakon stane neucinny a treba ho dat do suladu s medz. zmluvou. Takto si teoreticky ten proces zhruba pamatam, ale nemas to na 100 percent.

sirael
30. jún 2012

@alikaa Zasa ti raz dakujem 🙂

manof
30. jún 2012

@prevenar neverím, že zrovna Ty vypisuješ všade, kde chceš pridať komentár, v registrácii úplne pravdivo všetky svoje osobné údaje. P.S.: Daňové priznanie úspešne podané menej než 5 min. pred koncom otváracej doby najdlhšie otvorenej pošty v Žiline (Žilina 5, Aupark, do 20:00) v posledný prípustný deň. Minule som podal o deň neskôr a naparili mi pokutu 34 € za omeškanie - to som podal v sobotu namiesto piatka. Fasa chlapíci na tých daňových úradoch.

kbeata
30. jún 2012

toto som teraz nasla na koni,skopirovala som 😒
tamarka ahoje, očkovať, očkovať. určite. Kamarátka leží so synom na onkológii, má leukémiu. Lekári jej potvrdili, že u neho boli spúšťačom ovčie kiahne. čo k tomu dodať
8. sep 2008 o 10:26 • 2 deti • Odpovedz • Páči sa mi to • Pošli IP •

majulienka27
30. jún 2012

neviem či to tu už bolo ale stojí za to si to prečítať
http://www.czechfreepress.cz/zdravi/billovy-vak...

kbeata
30. jún 2012

@miskakyska u mna bol aj toto jednym z dovodov preco som sa rozhodla neockovat

kbeata
30. jún 2012

@majulienka27 hej,uz som to videla,normalne som si to dva krat pozrela ci som dobre pochopila, 😀 ci sa Bill nahodou neprekecol 😀

prevenar
30. jún 2012

@kbeata to je zaujimave ^^ cize on nebol nikdy ockovany ? ^^ ..cize URCITE nebola spustacom vakcina ?

peha81
30. jún 2012

@prevenar @manof chalani ste mi ochotný pomôct?? prišlo mi rozhodnutie z RUVZ a potrebujem zosmoliť odvolanie,,,tak viac hláv viac rozumu 😅 😅 by som vám to naskenovala a poslala na mail ze čo mi poslali,,,,hehe na niektorých úsekoch som sa dobre zasmiala 😀

prevenar
30. jún 2012

@peha81 vid posta 🙂

manof
1. júl 2012

O tom, ako sa vysporiadať so strachom z prenosných ochorení, proti ktorým jestvuje očkovanie (možno dokonca povinné):
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-mozno-ne...

manof
1. júl 2012

@peha81
Pošli, ale neručím za to, že sa k tomu dostanem včas.
Skús skôr @prevenar -ovu dobrotu využiť, prípadne mi pošli výsledný produkt na pripomienkovanie.

Ono ale výsledok odvolania je viac-menej vopred jasný, takže v zásade to má len vzdelávaciu funkciu pre tých, čo ho budú vybavovať (presnejšie: zamietať).

tin007
1. júl 2012

@sirael lekarka jednoznacne nie je kompetentna skonstatovat, ci rohodnut o tom, ze niekto spachal priestupok. na to, aby bola opravnena legalne poskytnut osobne udaje, musi dostat jednoznacny pokyn (podla mna pisomne) od organu, ktory podozrenie na spachanie konstatovat moze, co je zial za sucasneho stavu UVZ a prislusne RUVZ.

vefi89
1. júl 2012

@majulienka27 paráda, konečne niekto prriznal farbu 🤐
@prevenar takže sa ideme dobrovoľne zbierať na právnika, čo to potiahne na ústovnom súde? 🙂

verka888
1. júl 2012

@chomik Ahoj, my sme to uhrali na odklad, len na zaklade "ochoty" lekarky...tosku nam pomohlo aj to, ze sme cvicili Vojtovu metodu...