Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

nikimax
13. júl 2012

@lucia2207 a ešte som zabudla: vypíš tam všetky vakcíny, na ktoré máš podozrenie. Pretože to nedokáže rozlúštiť nikto, čo pochádza z ktorej (aspoň u nás)

olivia6
13. júl 2012

@luba41 to co je za debilina???? Pisane ako pre dementnych 😠 😠 😠

syla
13. júl 2012

@nikimax 19 bodov nežiadúcich účinkov 😀 😀 😀 Vraj je to genetické? Tak to je už sila!!! To sú riadny chra.púni!!!

Takže v každom prípade, keď je nahlásený nežiadúci účinok na ŠÚKL, tak má prísť od nich písomné vyjadrenie, že to bolo zaevidované?

tin007
13. júl 2012

@nikimax och, chuda dieta :( este bude zaujimave, ci bude ten vas pripad v statistike sukl buduci rok, alebo bude vyradeny s tym, ze neexistuje pricinna suvislost 😠

nikimax
13. júl 2012

@syla je to fakt sila. Všetko si musíš pýtať nech to dokladujú,ako to evidujú... Lebo oni by ťa najradšej zamietli. Vacíny predsa nemajú nežiadúce účinky, tak zrejme nevedia ako to majú vykázať 😎 A myslím, že oni majú "zhora" pokyn zaevidovať NU čo najmenej, tak na všetkom hľadajú chyby ,aby to tam nemuseli zaradiť. Napr. nám na začiatku vytkli, že tam nemáme razítko od doktora 😕 Vravím, že sme sa doťahovali... 😖

syla
13. júl 2012

@nikimax takže treba si pýtať, ako to zaevidovali? To si žiadala písomne?
Mne tá pani pri telefonáte povedala, že je to zaevidované a pôsobila presvedčivo (ha-ha, môžem si namýšľať, že?) aj keď som sa dvakrát opýtala, či je to zaevidované.

kvetinqa
13. júl 2012

@mimi kde? na RUVZ? podpisovala som zapisnicu, ze sme vinni zo spachania priestupku a pokutu zaplatime 🙄

mimi
13. júl 2012

@kvetinqa ano, chcela som vediet, co ste na RUVZ podpisovali.

hajanka
13. júl 2012

kuk, ja uz nevladzem ked taketo veci citam.... este napise, ze nie je odporcom ani zastancom, deti jej takmer umieraju pred ocami a ona este rozmysla o druhej davke prevenaru... ach boze! a vobec to nezvaluje na vakciny... sak nahoda je svina ze...
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...
(posledna prispievatelka)

petah82
13. júl 2012

@hajanka ta saerdna je tiez dobra. nedalo mi to a musela som prispiet... sila, niektori ludia... obdivujem, ze mas na to tolko sily, vysvetlovat stale dokola...

hajanka
13. júl 2012

@petah82 ved praveze uz o nu prichadzam 😅 ako, kazdy si je zodpovedny sam za seba a svoje deti, je to proste ich vec, ale ked to citam, neda mi nenapisat nieco... hlavne ta posledna pani co pisala, tolko chorob u deti, tolko problemov, vrodeny imunodeficit, podozrenie na leukemiu a ona este rozmysla dalej ockovat... snad to nemysli vazne.

petah82
13. júl 2012

@hajanka tak tak, ani mne to neda. ale ja mam skusenost, ze je to zbytocne plytvanie sil. poskytnem udaje, ale aj tak si kazdy urobi po svojom, najcastejsie preto, lebo pani dr. povedala, ze vakciny su bezpecne. aj nasa to povedala, ale ja som vedela, comu verim. ved ten novy clanok http://www.slobodavockovani.sk/news/reportaz-z-... svedci o tom, co oni tocia. bola som svedkom tejto super prednasky. ved skoro nic tam nebola pravda, to si z nas robi pani prof. srandu, alebo fakt nic nevie. je mi z toho do placu 😢 😔 otras!

manof
13. júl 2012

Pokračovanie v komentovanej reportáži z prednášky prof. Hudečkovej - hlavnej odborníčky MZ SR pre epidemiológiu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/reportaz-z-...

mikymiky
13. júl 2012

@hajanka ty mas s ludmi fakt bozsku trpezlivost. A dokazes zostavat stale pomerne slusna a diplomaticka. Ja sa do tychto diskusii radsej nemiesam, pretoze sa mi chce kricat, ked citam cosi podobne, ako ta pani, co ma dve deti s kopou zdravotnych problemov, ktore sa po kazdom ockovani stale zhorsuju a nadalej tak slepo veri lekarom...nieco neuveritelne. Mna islo z tej jej prehnanej pokory a fatalizmu rozhodit od jedu...vazne ta obdivujem. Esteze existuju taki ako ty, co maju energiu stale dokolecka vysvetlovat to iste...mas moj obdiv.

hajanka
13. júl 2012

@mikymiky heh, dakujem 😅 vo vnutri vies co sa so mnou robi ked to citam? 😀 😀 🤐 🤐 🙄
a ako sa tu pri tom tvarim 😝 zatinam zuby aj päste velakrat... 😅

mikymiky
13. júl 2012

@hajanka viem si to predstavit. Asi to, co so mnou navonok. Viem, je to strasne frustrujuce, ale nesmies si to tak pripustat. Kazdy si cestu vybera sam, ci uz vedome, alebo nevedome. Niektorym to skratka nevysvetlis. Niektori jednoducho neuveria, pretoze doktorko ma predsa vzdy pravdu a urcite by im nechcel zle. Vela ludi ma problem pozerat sa na dnesnu medicinu ako na nieco, co sa moze tragicky mylit. Su presvedceni o tom, ze tak, ako to je teraz, to bude vzdy a tak je to spravne. Bohuzial to si kedysi mysleli aj o trepanacii lebky a podavani morfia detom, ked sa im prerezavali zubky, aby tolko neplakali (a to zas az tak davno nebolo). Mna by velmi zaujimalo, ako to bude s ockovanim o takych patdesiat rokov. Ci si nebudu nasi potomkovia tukat na celo, aki sme boli debili, ved to bolo take zjavne. Kazdopadne tato moja hlboka filozoficka uvaha nic nemeni na tom, ze ludia ako ty maju moj hlboky obdiv za to, ze sa im chce donekonecna sa dotahovat s ludmi, s ktorymi by egoista ako ja nestracal ani minutu🙂)

tean
13. júl 2012

@hajanka
neodpustil som si a musel som tam napisat.
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...
01:44

prevenar
14. júl 2012

@hajanka ..tak tak , nahoda je teda riadna svina ..hlavne v pripade vakcin je velka ako slon ^^

-inak pisala si statocne ! 🙂 ked som to videl, az ma prsty rozboleli LOL za dnes mas jednotku 😝

petah82
14. júl 2012

@mikymiky bodaj by si nase deti a vnuci tukali na celo, ze co to cele ockovanie malo znamenat. to by znamenalo, ze sa s tym pohlo smerom vpred, mozno ze sa to cele aj zrusilo...

petot
14. júl 2012

@sirael Neutisitelny plac je znakom neurologickeho poskodenia (vakcinacnej encefalopatie) a je kontraindikaciou dalsieho ockovania zlozkou cierneho kasla.

hajanka
14. júl 2012

@prevenar @petot @tean uf 😅 dakujem chlapci 😀

annieella
14. júl 2012

Ahoj, jsem zastancem nazoru neockovat.Poradte mi prosim, jak se tomu da vyhnout a nedostat pokutu. Podarilo se to nekomu?

sirael
14. júl 2012

@petot No ved hej a na zaplakanie, okrem toho, ako trpelo moje dieta je, ze lekarka mi s usmevom povie, ze "ved to je normalne" !

petah82
14. júl 2012

@hajanka ta saerdna neprestane. dobra, nie? dr Dluho... "je to vysokokvalifikovany odbornik, ma vysoke vzdelanie a celozivotne skusenosti v lekarskej praxi, ktore tu taketo nema nikto z nas, takze ja si nedovolim zosmiesnovat jeho teorie" 11:46 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...

petah82
14. júl 2012

@annieella vsetci sa vyhybame 🙂 , vacsina so zaplatenou pokutou, kto sa sudi, mozno vysudi pokutu spat. ale zaplati sud...

keziah
14. júl 2012

@petah82 kto na sude vyhra, ten trovy sudneho konania neplati 😉

annieella
14. júl 2012

@petah82 podařilo se mi najit , jak je možné se vyjádřit resp. odepsat, pokud někoho nějaká instituce (hygiena, sociálkaatd.) předvolá na jednání kvůli neočkování dítěte:http://www.mujosud.cz/clanky/vakcinace/jak-se-vyhnout-... Akorat ten clanek byl napsan zacatkem roku 2012, kdy zakon zadne ockovani nenarizoval, pochopila jsem, ze ockovani sice bylo povinne,ale tenkrat se neplatily pokuty. TEd uz ano. Nebo tomu nerozumim. Nevim, jak by se dalo toto vyjadreni ukoncit a jestli by mi za soucasnych podminek bylo platne.

keziah
14. júl 2012

Neviete niekto, ako sa postupuje v pripade, ked tunajsie dieta vacsinu casu travi v zahranici, kde vakcinacia nie je povinna? Da sa tym argumentovat u lekara?

annieella
14. júl 2012

@keziah Take nad tim premyslim. Logicke mi prijde, ze pokud si u doktora zdravotni dokumentaci vyzvednu s tim, ze dite prihlasim v zahranici, pak nebudu muset to puvodni doktorce nejak vysvetlovat. Akorat nevim, jak je to s prihlasenim ditete k lekari v zahranici, pokud v zahranici budu pobyvat behem 1 roku. Pak by me zajimalo zakony ktereho statu se mam ridit.

erikasadek
14. júl 2012

prvae som prtecitala trochu otazku ake mate nasledky po ockovani mmr a tato zienka ma vazne pobavila; citujem!!!!

saxana123 Autizmus nedostane dieťa len tak z očkovania, nejaké skryté predispozície musí mať už v sebe a toto očkovanie to vie "urýchliť" ale ak je dieťa zdravé, určite z očkovania autizmus nedostane. Rozprávala som sa o tomto s veľmi uznávaným pediatrom z ČR a ten vie čo hovorí. Takže tohoto by som sa nebála.

cesky pediater je super hrdina a odbornik on sa nemyli, nikdy vsetci dookola sa mylia len nie on.. boze ludska slepost nema hranic!!!
😠 😀