Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
18. sep 2012

@usiko proti malárii sa neočkuje nikde. Žiadna vakcína proti malárii zatiaľ nebola schválená

erikasadek
18. sep 2012

@kaja73 len ta poopravim v fr cierny kasel nei je povinny len DTP.. cisto;.. 😉

malaria nevedela som ze sa ockuje na malariu..... 🤐 ja som brala len silne lieky nato jedina ochrana je sietka voci komarom, a aj napriek tomu to clovek dostane.; silna horucka, trva kratko . vdaka liekom.. ale telo dostane poriadne zabrat...

petot
18. sep 2012

@leishmania Super! Vedel som o tomto prípravku, ale nevedel som, že už má aj u nás platnú registráciu. To aby som aktualizoval knihu 🙂

manof
18. sep 2012

@ewisam na Slovensku je toľko neopodstatnených vecí, ktoré stále neboli zrušené... Napr. Štátny ústav pre kontrolu liečiv, ktorý absolútne nijak nekontroluje vakcíny, Úrad na ochranu osobných údajov, ktorý nechráni osobné údaje, prokuratúru, ktorá ignoruje očividné trestné činy, Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorému je srdečne jedno, že lekári dennodenne porušujú zdravotnícke zákony...

Sčítaného človeka teda nemôže prekvapiť, že tu máme neopodstatnené povinné očkovanie, ktoré stále ešte nebolo zrušené.

kkl82
18. sep 2012

@kaja73 nazor nasej pediatricky k tomu, ze v zapadnej europe nie je ockovanie povinne len odporucane, citujem: "lebo tam im to poistovne nechcu preplacat" som skoro spadla zo stolicky od smiechu...

kkl82
18. sep 2012

@luciaa86 @koralinka ja som tiez z nitry, ale odmietame vsetky vakciny. uz treti mesiac cakame na predvolanie a stale nic, takze si aj vy este chvilu pockate 😉

petot
18. sep 2012

@ewisam "vecsinu spominanych chorob nemame momentalne, vdacime comu? Len tak sa objavili a zas zmizli? NIe, vdacime tomu ze kazdy jedinec bol zaockovany"

Keby si ráčila venovať chvíľu času epidemiologickým údajom, tak by si prišla na to, že si napísala nezmysel. Infekčné ochorenia a s nimi aj hlavný podiel detskej úmrtnosti vymizli na 90% ešte pred druhou svetovou vojnou, dávno pred zavedením očkovania.

luciaa86
18. sep 2012

@kkl82 ahoj a koho mate obvodnu?? este stale ti nic neprislo??nam povedala ze nas ihned musi nahlasit 😀 na hygienu,tak som zvedavaa

petot
18. sep 2012

@miska212 Vravíš 2,5 roka? Fíha, tak to už si takmer po premlčacej lehote hexy a prevenaru, ak to vydržíš ťahať ešte pol roka, tak za toto Ťa už nespokutujú, pretože aj keby Ťa stihli predvolať, tak sa odvoláš a natiahneš ešte chvíľu čas. Priorix, ten ešte hrozí, ale na tom až tak nebazírujú. Ale možno by Ťa zase na ňom vytrestali aj za hexu... Každopádne, vitaj v klube 😉

kaja73
18. sep 2012

@erikasadek uz viem-som si myslela ze to P je pertusis,ale je to polio 🙂

ewisam
18. sep 2012

@alenka600 nikoho neprovokujem ja sa len pytam
@xlucia no prave som kukla zaujimavy clanok v casaku, ale ani nebudem podrobne pisat, lebo sa zas vsetci zhrknu ako osy na med a este ma ukamenuju... 30 000 nakazenych osypkami za rok 2011 v EU sostupajucou tendenciou a Briti a Americania vyzyvaju k ockovaniu...
navyse, ze zatial na Slovensku je ockovanost vysoka, ale " so stupajucim poctom rodicov ohrozujucich zdravie svojich deti odmietaním ockovania sa zivna poda pre epidemiu osypok tvori aj na Slovensku" Tod citat...
@usiko uz ma nebavi sa opakovat...uviedla som to ako priklad...ockovanie proti malarii

ewisam
18. sep 2012

@alikaa No odpovedala som Ti....akonahle sa nieco stane nepovinne- Slovac chape = netreba a to je v mentalite naroda. To k tomu Rakusku a inych krajin. si myslim. Komplikacie po ockovani chripkovou vakcinou, nedonosena, kriesena..
@syla Pytas sa m ci som videla ockovaci kalendar? Lebo inak nerozumiem otazke
@slady Suhlasim, ale vychadza mi z toho, ze ked lekarom nieje nikto z rodiny, kde sa predpoklada, ze ta neklame, netreba verit nikomu a nicomu, najlepsie je urobit si vlastny nazor

slady
18. sep 2012

@ewisam osypky? sem s nimi!

ewisam
18. sep 2012

@lilina22 no moja len si udri 😠
@sorciera24 dakujem za nazor. Lenze ak je to tak, tak nerozumiem, preco sa nic neorganizuje... peticie, otvorene listy, strajky podobne? Kazdy sa hrabka na svojom piesocku a ak mam iny nazor, idu ma tu ukamenovat

tasiko
18. sep 2012

Ahojte,mm mi spomínal že tu niekto absolvoval nedávno sedenie na RÚVZ s Múdr.ou Pertináčovou and the rest a dopadol na chlp presne (sa mi zdá) ako my,mohol by sa mi ten dotyčný/á ozvať cez IP alebo aj na stenu,ďakujem

ewisam
18. sep 2012

@eaka tak sa hrabkajte na svojom piesocku a iny nazor kamenujte!

sorciera24
18. sep 2012

@ewisam ale kdeze....peticie sa podpisuju, otovrenych listov uz bolo tiez "par" poslanych, besedy, iniciativa gunguje, co sa da, sa medializuje (nie vsak vsetko sa da, kedze bohuzial v nasich mediach panuje stale cenzura 😒 ).....keby si mozno otvorila tuto temu od zaciatku a presunula sa par rokov doazdu, videla by si, co vsetko sa uz stihlo urobit, ale v dobe biznisu farmafiriem (aj o tom sa da kadeco poprecitovat), je to velmi narocne....

lilina22
18. sep 2012

@ewisam nepochopili sme sa zjavne, to posledne co chcem, je si udriet, ja som zostala v nemom uzase a soku, ze ked mate v RODINE umrtie po vakcine, ze si si este nic o tom nenastudovala a ze davas vlastne deti ockovat. Moj rozum to proste neberie. Aky iny rukolapny dokaz este potrebujes?

kachora25
18. sep 2012

já jsem teda slyšela a to prímo od naší paní doktorky,ze pokud odmítnu zákonem povinné očkování tak na me jako na matku a zákonného zástupce muže zavolat sociálku..takže nevím..

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
18. sep 2012

@kachora25 to je hlupost, pani dr. radi strasia....inak socialku na teba moze zavolat hocikto aj sused, keby o to islo....socialka kontroluje, ci je o dieta postarane, ci ma kde byvat, co jest, ci je ciste a zopatrene.....s ockovanim to nic nema;)

ewisam
18. sep 2012

@labaga nerob, lebo ta ukamenuju 🙂

syla
18. sep 2012

@ewisam môžem sa opýtať aj tak "videla si očkovací kalendár"? A vieš, proti čomu čaká tvojho synčeka očkovanie?

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kachora25
18. sep 2012

já každopádne jsem malou dala ockovat a nastsesti se nam nic nestalo...a ta moje doktorka je celkove divna..kdyz jsem tam byla na trilete prohlidce tak se strasne divila jakto že ta mala tááááák moc váží...podotýkám,že merila 94 cm a vázila 15kg zeptala se co jí dávám jíst.Tak jsem ji normalne rekla,no to co jím já..pecivo,maslo,salam parky,kureci masko,veprove...a pak to prislo..vy jste se zblaznila..ze to vubec neni strava pro trilete dite..mela jsem jí dávat ovesne vlocky,kasi se zeleninou a jaáhly..no proste zrnková dieta...no hruza...takže jakmile ziskam pojistení na sk tak meníme doktorku...

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciaa86
18. sep 2012

@tasiko no ja by som chcela vediet ako ste dopadli 🙂 zaujima ma to.co tam bolo?ake otazky davali?platili ste aj pokutu??

tasiko
18. sep 2012

@luciaa86 a prečo ťa to zaujíma?

luciaa86
18. sep 2012

@tasiko lebo my sme tiez odmietli ockovanie,a aby som sa tak ako pripravila nato...ci?nemozem sa opytat?? 🙂 🙂

tasiko
18. sep 2012

@luciaa86 samozrejme že môžeš, len momentálne nemám veľa času tému poctivo čítať, tak neviem hneď vyselektovať ľudí a ich zámer. ( podľa nicku si mi neni známa a tak sa radšej opýtam)
Napíšem IP