Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sirinka
25. sep 2011

@dankakk no iste mali...ale co cakas, mna nechceli ani informovat o vysledkoch vysetreni, spoliehali sa, ze sa nebudem pytat a ze ked tak, si to precitam v prepustacke, alebo az nasa pediatricka ma bude informovat, ked som sa pytala uz po treti krat, tak mi dr. sucho onamila, ze mi to radsej nepovie, aby som im tam hned neodpadla...no to je uzasny pristup, tak som ju normalne donutila, a potom podla prepustacky som zistila, ze mi aj tak povedala len polovicu....

tamoulik
25. sep 2011

Haemophilus influenzae typ b - Viete mi nieco povedat aj proti tomuto ochoreniu, ked sa proti nim nezaockuje, je to nebezpecne pre dieta? ci je to dobre liecitelne? Pripadne ako casto sa tieto ochorenia vyskytuju?

mgore
25. sep 2011

@manof
no a ja som bohuzial prave nieco podobne podpisala ☹ (rodicia sa rozhodli neockovat, odmietli ockovanie ock. latkou priorix - mmr, t.j. osypky, mumps, rubeola) a este mi doktorka povedala, ze to bude musiet prist podpisat aj partner
no hnevam sa na seba 😠
podla vsetkeho som sa dopustila priestupku a pokute sa nevyhnem... hrozi este nieco viac? alebo ako sa najlepsie pripravit na komisiu....dakujem

manof
25. sep 2011

@tamoulik
HiB možno tak 10 ks ročne na Slovensku. Je to bežná súčasť bakteriálnej mikroflóry u ľudí, problémy robí len deťom s vážne poškodenou/oslabenou imunitou. Drvivej väčšine neurobí vôbec nič, hoci si ho (nevedomky) pestujú v sebe. Nad 5 rokov to očkovanie vôbec nemá význam, pretože v tom veku už prakticky nikomu neublíži. Preto sa ani nepreočkúva. Ak budeš dbať na pestovanie silnej prirodzenej imunity, HiB sa nemusíš obávať.

Presne to isté platí aj o pneumokokoch a meningokokoch.

manof
25. sep 2011

@mgore
To, čo Ti hrozí, dosť závisí od toho, pod ktorý RÚVZ spadáš. Prehľad podľa okresov viď:
http://www.slobodavockovani.sk/odkazy/#ruvzo

mgore
25. sep 2011

@manof
no my sme BA, viem, ze ty mas bohate skusenosti s RUVZ
mozno aj s nimi... citam postupne tuto temu, no mam co este dobiehat

manof
25. sep 2011

@mgore
No v BA je typická taxa 66,- € pokuta + 16,- € trovy konania. Teda ak Ti na to prídu.
Neviem, či Ťa lekárka chce udať, alebo si to len založí do zdravotného záznamu a nechá ležať ladom.
Pri troche šťastia Ti na to neprídu a obídeš aj bez pokuty.

Okrem pokuty a krivých pohľadov zo strany niektorých indivíduí Ti za súčasného právneho stavu v zásade nič nehrozí.

manof
25. sep 2011

Čo obsahuje Infanrix Hexa na Slovensku a čo v Austrálii?
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-obsahuje...

Ak ste ten článok už pred rokom čítali, prečítajte si ho ešte raz. Sú tam doplnené novo zistené skutočnosti.

mgore
26. sep 2011

@manof
dakujem
moja doktorka by to najradsej odniesla hadam aj osobne 😖

manof
26. sep 2011

@mgore
Tak potom treba zmeniť doktorku.

mgore
26. sep 2011

@manof
ano, chystam sa, len si este robim prieskum, ze ktoru

sylvia11
26. sep 2011

Já s odmítnutím povinného očkování vůbec nesouhlasím! Je mi líto, ale nejsem ochotna o tom tady ani diskutovat. Je to skvělá věc, díky které jsme se zbavili nemocí na které dříve spousta dětí úplně běžně umírala. My jsme to očkování přežili, moje děti taky a neznám nikoho, kdo by si po těchto vakcínách stěžoval na nějaké komplikace!

evkalacko
26. sep 2011

@sylvia11 šťastná to žena 🙂))

kajulka1
26. sep 2011

@manof a to sa da ze lekar neuda rodica a len si zalozi odmietnutie do karty a necha tak? mne to vysvetlila moja dr ze kazdy mesiac ma ludi z hygieny na kontrolu a musi takych rodicov hlasit,tak mi nejde do hlavy ze su nejaky lakari co kryju rodicov,co by z toho mali akurat ak sa na to pride tak zle...to si nikto z nich nezobere na triko..oni chcu mat podla mna pokoj a nie kryt rodica co neockuje lebo pediatri su za ockovanie,ja som mojej len spomenula ze chcem 3 hexu posunut a uz zacala s recami ze naco a pod.....

didulka85
26. sep 2011

@sylvia11 tak to ti gratulujem. Ja som mala presne taky isty nazor ako ty a bohuzial pod vplyvom okolnosti som ho zmenila. Drzim palce, nech ho raz nebudes menit aj ty.

@kajulka1 pediater to jednoducho nenahlasi. Je coraz viac takych. Aj ja k takej chodim. Podla nej je to osobna vec kazdeho rodica.

manof
26. sep 2011

@sylvia11
No vidíš, a tu je množstvo ľudí, ktorí buď sami alebo ich deti mali viac-či-menej vážne komplikácie po očkovaní, niektorým dokonca deti očkovanie vyslovene zabilo.

Len nejak nechápem, prečo sa vôbec ozývaš, keď jedným dychom dodávaš, že o tom nebudeš diskutovať.
😀 😀 😀

irenkask
26. sep 2011

@sylvia11 však vy nemusíte nik vás nenúti a ak trpíte paranojou že zatiaľ sa vašim deťom nič nestalo , aby ste nebola nemilo prekvapená čo sa bude diať ďalej . Vôbec ste tým nič nezískala. Aj ja som bola spokojná po očkovaní mojej vnučky BCG vakcínou . Až po polroku jej ramienko zhnisalo a po vytlačení hnisu a podaní antituberkulotík zistili že hrča na krku vedľa ramienka je rakovinová metastáza v poslednom štvrtom štádiu a šanca na vyliečenie maximálne 20%. Vy nemáte ani elementárne poznatky o liekoch, vakcínach, o ich nežiaducich účinkoch. Žite si s klapkami na očiach aj ušiach a nediskutujte ako ste povedala a ak máte napísať blbosť tak radšej nepíšte nič.
Informujte sa u vás máte dve vzdelané a inteligentné lekárky pani Elekovú a pani Struneckú na ktoré som pyšná aj ja napísali množstvo článkov o dopade očkovania na imunitný systém detí aj dospelých.
Ja som sa týmto začala zaoberať až keď mi vnučka ochorela a až keď som zažila očkovanie a jeho nežiadúce účinky aj na sebe.

kajulka1
26. sep 2011

@didulka85 a to ja sa kade tade vypytujem kamosiek ako je to s ich pediatrami a kazdy aspon tu v mojom okoli to hlasi do bodky,nikto si nedovoli nenahlasit takeho rodica,tak mas potom stastie...to potom ani statistiky zaockovanosti potom nemozu sediet ked na SK je tusim 95% zaockovanost tak to asi nebude pravda ked to niektori mudr nehlasia....

manof
26. sep 2011

@kajulka1
Kontrola očkovania je raz za rok, nie raz za mesiac. Nechce sa mi veriť, že by RÚVZ bol taký hyperaktívny.
Lekár(ka) nemusí hlásiť nič. Musí len sprístupniť údaje o očkovaní pre účely kontroly. Tá môže a nemusí prehliadnuť pár neočkovaných osôb.

Zopár lekárov, čo kryjú rodičov, je. Možno sami osobne vnútorne nesúhlasia so súčasným systémom. Možno si chcú udržať klientov. Neviem, aké všetky dôvody na to môžu mať.

Treba pochopiť, že nie sú všetci lekári rovnakí, že nie všetci chcú "mať pokoj", že niektorí dokonca majú aj svedomie (prekvapivé?), že niektorí rešpektujú vôľu rodičov a pod. Nie je všetko čierno-biele.

piacere
26. sep 2011

@sylvia11 prepáč, ale tvoj príspevok bol v tejto diskusii tak zbytočný.... načo mrháš svoj drahocenný čas niečím o čo vlastne ani nemáš záujem? 😕 Vôbec nechápem...

didulka85
26. sep 2011

@kajulka1 statistiku som studovala a preto statistikam neverim. 😀
Ked na mna ide napriklad niekto so statistikou bezpecnosti ockovania, tak ma chyta zlost(verim, ze sa raz zlost zmeni na smiech).
Mna nebude nikto nahanat ako splasenu kozu za to, ze nedam zaockovat. Nikto sa o moju dceru nezaujimal, ked po tom ich ockovani mala problemy, tak nech sa nestara, ci ju dam alebo nedam zaockovat.

didulka85
26. sep 2011

@piacere vzdy sa nejaky vrtak najde.

kajulka1
26. sep 2011

@manof tak neviem preco mi moja dr povedala ze hygiena chodi tak casto,asi chcela postrasit...skoda ze v mojom okoli neni mudr co to toleruje bez zbytocneho bububu ze ak nedam ockovat dieta umre,alebo ho tie choroby zmrzacia...kedze nas caka 3 hexa,prevenar nedam, neviem sa rozhodnut ci dat ci nedat,tak do toho zapojim aj muza lebo ja sedim nad internetom uz mesiace a niesom stale rozhodnuta. Manof prosim ta vies mi dat nejake stranky,link ktore by si muz precital, kedze je toho plno ani neviem co mu dat precitat a ako chlap tak najradsej by to mal nejak zhrnute aby nemusel vela citat 😠 povedal nech mu dam nejake za a proti o ockovani citat. dakujem

kajulka1
26. sep 2011

@manof mozes aj cez ip ak chces...dik 🙂

manof
26. sep 2011

@kajulka1
Ty si z BA?

manof
26. sep 2011

@kajulka1
No tak taký stručný (rozumej: na niekoľko desiatok strán) prehľad očkovaní od nemeckého pediatra, čo v zásade nie je úplne proti očkovaniu máme tu (10 dielov, toto je prvý):
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

Potom také celistvé pojednanie o očkovaní od jednej pokrokovej českej lekárky (8 častí) máme tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...

Konkrétne ku pneumokokom (Prevenar/Synflorix) tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/pneumokoky-...

Konkrétne o Hexe tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nevysvetlen...
http://www.slobodavockovani.sk/news/vyse-100-mr...
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-toke...

To je tak na úvod. Ale na jeden večer to asi nebude. 🙂

tin007
26. sep 2011

@sylvia11 Nech to tak aj ostane, ze nebudes poznat nikoho, kto by mal po ockovani komplikacie. My nie sme tak stastni ako ty!

denduska
26. sep 2011

vidim ze to ze mi na dve hodiny vypadol net, bol zasah Bozej ruky aby mi nemuseli vybrat zlcnik 😀

sirinka
26. sep 2011

@sylvia11 no presne takto som este asi pred rokom aj ja rozmyslala a aj sa tu niekde najdu taketo moje podobne vyjadrenia...ale je skoda pre cloveka, ak tupo hladi jednym smerom a nie je ochotny otvorit sa a vypocut si ine, nove nazory, poznatky a na zaklade toho sa rozhodnut...
navyse zrusenim povinneho ockovania by sa nezrusila moznost ockovania proti vsetkemu moznemu aj nemoznemu tym, ktori o to zaujem maju 😉

lowike
26. sep 2011

ahojte, už dlhšie vás tu nepravidelne čítam, ale neprispievam, lebo ešte nemám deti 😉
v decembri čakáme bábo a tiež nechcem očkovať všetkým, ale sú choroby (napr. tetanus), ktorých sa bojím a viem, že by som nevydržala čakať do 4., resp. 5. roku života ako @denduska + hrozí, že kvôli ekonomickej situácii budem musieť nastúpiť do práce cca po 1 roku a bábo budem musieť dať do jasličiek, čo teda tiež neviem, ako tam chodí a nebudem ho mať teda non-stop pod dohľadom ....

zároveň mám pocit, že nestačí, že si poviem, že po 1. alebo 2. roku budem očkovať tým a tým, lebo ako ste tu už písali dávnejšie, bábätkovský organizmus inak znáša a reaguje na vakcíny, ako detský a niektoré vakcíny by sa nemali pichať vo vyššom veku (ak som to teda správne pochopila)
@miliharmi písala si, že tvoj syn bol očkovaný Infantrixom (bez prípony) http://www.farmaceutika.info/infanrix#spc - mohla by som sa spýtať, či bol očkovaný tak, ako to radia v tom príbalovom letáku, alebo mal inú schému? lebo tá odporúčaná sa mi zdá byť teda poriadna divočina tiež ...
"Základní očkování proti záškrtu, tetanu a dávivému kašli se provádí u dítěte v době započatého devátého týdne života třemi dávkami očkovací látky v měsíčních intervalech, čtvrtá dávka se podá v osmnáctém až dvacátém měsíci života. "
@manof zas raz spomínal namiesto hexy vakcínu s 5 zložkami chorôb (ak si dobre pamätám, tak bez žltačky) - že je to teoreticky menšie zlo ....

proste ten tetanus a záškrt zaočkovať chcem dať, ale nemôžem čakať až do 4./5. rokov dieťaťa, lebo viem, že by som sa príliš bála, tak hľadám najlepšie riešenie (aj keď prvý rok by som chcela, aby sme boli čistí bez očko 🙂

no a ešte - už ste písali, ako je to s nástupom do škôlky..., neviete náhodou, ako je to s jasličkami? tiež pýtajú potvrdenia o očkovaní?

vopred ďakujem za odpovede a rady a ospravedlňujem sa, ak si niečo pamätám nepresne - zatiaľ som len v informačon štádiu čítania fóra a článkov, na knihy a príbalové letáky sa chcem vrhnúť neskôr ....