Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

maja22
29. sep 2011

Tú žltú zimnicu neprenáša náhodou nejaký druh komára? Neviem, ale tak sa mi marí... No, keby sme tu mali namnožené také komáre, asi svoj postoj k tomuto očkovaniu prehodnotím 😝
@sylvia11 samozrejme, že sú argumenty za aj proti. Nejde ani tak o samotné očkovanie, tá idea nie je zlá, ide o konkrétne vakcíny, ktoré až také bezpečné nie sú, ako sa na prvý pohľad zdajú... Toto najviac rodičom prekáža. Zloženie a obsah vakcíny a tým pádom aj ich účinok na deti.

sylvia11
29. sep 2011

@maja22 no a mor zase přenášeli hlodavci, takže to asi moc dobré argumenty nejsou co? Každopádně se mi prostě nechce věřit, že by očkování bylo zavedeno jen proto, aby si farma firmy namastily kapsy.

maja22
29. sep 2011

@sylvia11 nuž, to sa nechcelo veriť ani mne, ale keď si to tak zoberieš, o povinnom očkovaní rozhoduje hŕstka ľudí...Ako sú ovplyvniteľní, čomu veria a čo vedia, to naozaj vedia len oni. My môžeme len pozorovať, čo sa deje, aká je tzv. lieková politika, ako to funguje v praxi... My ľudia sme všelijakí, poctivci až do smrti, aj chamtivci, čo si za euro dajú vŕtať koleno... Veľa dobrých myšlienok prekrútili zlí ľudia... Aj pri očkovaní je veľa vecí na zamyslenie a to premýšľanie nie je jednoduché, či je človek laik alebo lekár...

petot
29. sep 2011

@sylvia11 Napríklad žltá zimnica má viac než dvojnásobný výskyt ako polio, a zasahuje 6x viac štátov.

prevenar
29. sep 2011

@sylvia11 tvoje chapanie uz necham na teba 🙂 za seba viem povedat,ze ja v mojej pamati pre ockovanie ziadne argumenty nenachadzam. aspon nie pre ockovanie latkami ktore sa pouzivaju v sucastnosti.

sylvia11
29. sep 2011

A v CR máme úplně ty stejné vakcíny jako u vás na Slovensku?

prevenar
29. sep 2011

@sylvia11 to sa nechcelo verit ani nam, ver mi 🙂 ..hned po prvom ockovani a naslednych problemov s nasou malou sme sa o danu temu zacali zaoberat viac ..a tym myslim,ze sme sli dalej ako citanie reklamnych letakov v ordinacii ^^ velmi rychlo sme zacali neveriacky pozerat s otvorenymi ustami. ..niekde si pozri oficialne cisla kolko deti ZABILI napriklad vakcinou Gardasil (asi najziarivejsi priklad modernych metod). je to len o odhodladi pozriet sa pravde do oci a o tom zobrat zodpovednost za zdravie vlastnych deti do vlastnych ruk a nenechavat to na OBCHODNIKOV, alebo ju radsej ignorovat lebo je neprijemna. vies ,ze kontrolne urady ktore povoluju lieciva , totalne netusia, ake je skutocne zlozenie vakcin? ze je to skryte pod "vyrobne tajomstvo" ?, ze dany urad nevykonava , ziadne vlastne studie a spolieha sa len na studie dodane VYROBCOM ? dalo by sa pokracovat, ale na co ..kto chce vsetko si najde sam a kto nechce tak ten si vlastne uz vybral. ked u tvojich deti prepukne astma, ekzemi , netolerancia k niektorym potravinam , rakovina , autizmus zo dna na den s tym ze predtym boli uplne zdrave tak aspon uz budes vediet z coho to maju. vela stastia.

prevenar
29. sep 2011

@sylvia11 celosvetovo existuje len par firiem ktore vyrabaju vakciny. je to dobre strazeny monopol. cize vsetci to mame but od certa, alebo diabla 🙂 z najvacsou pravdepodobnostou su to uplne tie iste +/- nejaky "vyber" vlastne neexistuje. niekde som videl pekny graf, len ho uz neviem najst .. jeden bol graf zaockovanosti obyvatelstva a druhy pocet chorych na rakovinu, celkom zazracne sa prekryvali sposobom , cim menej ockovania tym menej rakoviny cim viac ockovania tym viac rakoviny. ..ale nasiem som iny, vyvoj autizmu u deti http://pregnancymomandbaby.com/wp-content/uploa... od 72 do 2004 ..viem asi to bude zlym vzduchom. ^^

sirinka
29. sep 2011

@prevenar inac to je sila, ze vyrobne tajomstvo, ked sa jedna o liecivo a este k tomu ked sa to pivinne podava milionom deti po celom svete ☹

vavrenka
29. sep 2011

kocky, dnes som "musels" dat zaockovat malu hexou a o 2 tyzdne ideme na ten sinflor, ci ako sa to vola.... som z toho vystresovana, z tych multivakcin, hlavne z MMR, moja segra je presvedcena, ze jej maly ma po MMR ockovani celiakiu a zahlasila mi, ze by uz nikdy nedala svoje dieta ockovat.. len ja mam strach z tych chorob, ockovanie mi principialne nevadi, vadia mi multivakciny a POVINNOSt dat zaockovat dieta. prepacte za vyraz, ale serie ma to. ze za mna ide rozhodnut stat. tomu hovorim socik v pediatrii 😠 😠 😠

eaka
29. sep 2011

@sylvia11 jééminenku, tu sa musí každých cca 20-30 strán objaviť niekto tak strašne múdry ako Ty a dokolečka nám opakovať mantru, že detičky nezodpovedných krkavčích materí, ktoré neočkujú, sú chránené len vďaka tým zodpovedným, ktoré podstupujú to zanedbateľné riziko v mene dobra všetkých detí a svoje deti očkujú... a kresliť katastrofické scenáre o tom, ako sa celý svet zrúti, keď sa všetci prestanú očkovať a vrátia sa nám príšerné choroby... nebolo by od veci si trebárs prečítať pár strán dozadu alebo si niečo zistiť a overiť, než to vypustím ... musí byť o hubu, keď chce niekto prečítať takmer 700 strán informácií a zistí, že sa tu musia podobným ako Ty dokolečka vysvetľovať stále tie isté veci... Ty si myslíš, že tie mamy a otcovia, ktorí sa rozhodli neočkovať, to urobili preto, aby ich deti zlí lekári nepichali? alebo preto, že sa im nepáči biela farba ich plášťov alebo preto, že im smrdí dezinfekcia v ordináciách??? Každý jeden tu zisťuje a študuje a pýta sa a hľadá odpovede, nikto toto vážne rozhodnutie neurobil preto, že sa s niekým stavil v krčme!

prevenar
29. sep 2011

@vavrenka nemusela, ale chcela si ..podpisala si informovany suhlas. takymto postupom zabezpecis celiakiu aj svojmu dietatu , alebo nieco horsie. asi budes "vystresovana" menej ked ho budes mat dozivotne a nevyliecitelne chore, najdolezitejsie je ,ze si nemala dotahovacky s nejakym blbym lekarom a este blbsimi uradmi. ziadna POVINNOST neexistuje, nikto ta nijakym sposobom nedokaze prinutit tvoje dieta nedobrovolne ockovat. gratulujem.

prevenar
29. sep 2011

@sirinka co sa ti na tom nepaci, je to len pre tvoje "dobro" ^^

vavrenka
29. sep 2011

@prevenar hm, ziadny informovany suhlas som nepodpisovala..
vidim, ze ta moj prispevok vytocil, mam pravdu?

eaka
29. sep 2011

@vavrenka myslím, že netreba byť na vavrenku hneď taký zlý...tak dala...mnohí sme dali...ale už sa zaujímať začala...to je dôležité... netreba ju nepríjemným prístupom "odplašiť" 😉

prevenar
29. sep 2011

@vavrenka
1) na ockovanie tvojho dietata musis podla zakona podpisat informovany suhlas. ak si taky suhlas nepodpisala a ockovanie bolo vykonane bez tvojho suhlasu tym padom protizakonne. verym,ze je to napadnutelne na sude , alebo mininalne na urade pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou.

2) vobec nie, skor by som to charakterizoval ,ze mi je zle z ludi ktori vymenia svoju pohodlnost za zdravie vlastneho dietata. na vnutornej urovni. na vonkajsej je to tvoje dieta a ked ti je luto ,ze sestrine cieliakiu ma a tvoje este nie tak budis. urcite sa ti to coskoro podari, ver mi. ty sa budes onho potom starat nie ja. vies jak je to , kto chce kam ... len mi je luto toho dietata to je vsetko.

anicka1981
29. sep 2011

@sylvia11 keby si o ockovani vedela nieco, tak by si vedela, ze neockovane dieta nemoze ohrozit ockovane, a koniec koncov podla tvojho nazoru, ockovanie chrani pred chorobami, takze neviem preco sa bojis, ked ste vsetci ockovany,, ja keby som dala ockovat aj napriek tomu co vsetko uz viem,,, asi by som pozerala na svoje dieta a triasla sa pri kazdom nezvycajnom pohybe, pri kazdej nadche, ci nemoze ist o cukrovku, autizmus leukemiu, a podobe vedlajsie ucinky ockovania,, a o exemoch a alergiach nehovorim,,,,,bolo by pre mna jednoduchsie ist s prudom, a dat ockovat len preto, ze sa ockuje... jasne je lahsie, ked za teba nesie zodpovednost niekto iny(stat), to ze nedavame ockovat ma stoji kopec usila, a natahovaciek u lekara a urcite aj po uradoch, ked na to pride.....ale podla mojho presvedcenia je to pre dobro mojeho chlapca......lebo ide o jeho zdravie.... a ja ta neodsudzujem, kazdy ma pravo na svoj nazor....kazdy sme iny,,

vavrenka
29. sep 2011

@eaka dakujem, uz som chcela tuto temu opustit.. hladam ludi, s ktorymi mozem naozaj podebatit, chcem si pohladat nejake linky, utvorit si nazor na zaklade podlozenych argumentov, nie ze pridem k lekarke, ze pani doktorka, na nete som sa docitala..
zial, toto som zacala riesit az vcera vecer, naivne som sa spoliehala, ze predsa moja lekarka vie, co robi, a nestihla som sa tym padom zodpovedne rozhodnut proti povinnemu ockovanie. v tom ma @prevenar pravdu, ze celit argumentom pediatricky a dotahovat sa s uradmi, to chce guraz a pevne odhodlanie. to ja zatial nemam, lebo nemam zatial argumenty a fakty. 😉

vavrenka
29. sep 2011

@prevenar ups, vsak ty si ma posudila a odsudila ako zlu matku, ktora zlyhala a este si naprorokovala mojmu dietatu rozne ochorenia... nebud taka agresivna.
no nic, do tejto temy nepatrim.
majte sa

prevenar
29. sep 2011

@eaka ano dali, ked sme este nevedeli o co ide. lenze opacne si to fakt neviem ani len predstavit, ze niekto vie, alebo tusi o co ide a aj tak da. to jedine cez moju mrtvolu ..doslovne. ..ale kazdy sme iny a kazdy ma ine priority, to samozrejme respektujem .

prevenar
29. sep 2011

@vavrenka nie, si mi uplne lahostajna. vsetko co som povazoval za potrebne napisat som uz napisal. ..a upne na okraj som MUZ.

eaka
29. sep 2011

@prevenar prečo taký bojovný prístup? veľa rodičom trvalo dlho, kým sa rozhodli a spravili si názor. tak @vavrenka počula sestrin názor, že jej dieťaťu očkovanie spôsobilo celiakiu, ale to predsa nie je rozhodný argument pre to, aby teraz prišla k Dr a povedala, že nebude očkovať, musí si sadnúť na net a začať si zháňať info a to presne aj urobila, nemôžeme tu predsa teraz na ňu útočiť, že CHCE zavariť celiakiu aj svojmu dieťaťu a že jej je ľúto, že ju ešte nemá, no nehnevaj sa na mňa, ale mňa by takáto reakcia v takejto téme asi okamžite odradila minimálne od čítania tejto témy... hlavne že sa tu stále oháňame NEODSUDZOVANÍM očkujúcich rodičov a teraz toto....
mnohí sem prišli a pýtali sa a boli odkázaní na stránky a články a mnohí z tejto témy im všetko začali vysvetľovať, tak si myslím, že aj k vavrenke by mal byť zaujatý rovnaký postoj, aj keď Ťa možno vytočili slová, ktoré použila "musela som očkovať", no žiaľ ešte nemala dosť informácií, prišla sem a tu by ich mala získať, nie?

sirinka
29. sep 2011

@vavrenka nic si z toho nerob, mne tiez veeelmi dlho tvalo rozhodnut sa, akym smerom sa ubrat, urcite sa to neda z jednej, jedinej informacie a kludne sem prid hocikedy, do tejto temy myslim a vzdy sa najde niekto, kto bude ochotny ti veci slusne vysvetlit....

prevenar
29. sep 2011

@eaka ja som sa nikdy nicim neohanal, vystupujem len a len za seba a nie za nejaku "skupinu" a ani sa na teba nehnevam a nikto ma nevytocil. vsetko potrebne z mojej strany som k tejto teme uz napisal. kazdy nech si z toho zoberie , alebo nezoberie co chce.

eaka
29. sep 2011

@vavrenka nováčikovia sú v tejto téme vždy odkazovaní na stránky www.slobodavockovani.sk a www.rizikaockovania.sk, inak je ešte www.rozalio.cz a určo mnohé ďalšie, dôležitá je otvorená hlava, aj taká vznetlivosť, akú si už mala možnosť tu stretnúť, sa môže určite niekedy hodiť 😉 ale gro je zháňanie si info, to tu celkom statočne supluje @manof a nenechaj sa odbiť tým, že si žiaľbohu hneď po prvom príspevku narazila na odpoveď niekoho, kto sa dnes očividne zle vyspal 😒

andreajakubska
29. sep 2011

@sylvia11 Napíšeš, že o očkovaní niečo vieš a vzápetí, že naše očkované deti ohrozujú tvoje očkované. Ty si to úplne znegovala. Vráť sa na začiatok, zisti čo si dala do tela svojim deťom, zisti si aké sú povolené limity hliníku a potom si zrátaj čo si dala svojim deťom. Veď skús odpovedať na otázky. Ktorú chorobu vyhubilo očkovanie?Tvoje deti majú viac očkovaní akoty to znamená že teraz ich ohrozuješ ty neočkovaná.Akú má ta tvoja hlúposť logiku? Čítaj po sebe trochu.

anicka1981
29. sep 2011

@vavrenka horsie je to, ze ockovanie uz spat nezoberies,, 😖 , ale snad to vam to dopadne bez nasledkov, aj ked tie sa mozu prejavit az ovela neskor,,,a to uz nikto nebude davat dpo suvislosti s ockovanim....drzim palce

vavrenka
29. sep 2011

@eaka
@sirinka
vy vobec nemate zaockovane deticky? ako bojujete s lekarmi a s uradmi?

sirinka
29. sep 2011

@vavrenka ja mam prve dve zaockoavne plne...az pri janulke som nad tym zacala viac rozmyslat 🙄 takze zatial nema bcg a ma jednu hexu s prevenarom, nasledne detox u homeopatky...zatial dalej viem na 100% ze mmr nebude mat...

eaka
29. sep 2011

@vavrenka ja som ešte žiadne očkovanie neodmietla, k tejto problematike som sa dostala len nedávno, všetky povinné do 5 r. máme, avšak boj s úradmi je, podľa mňa, to posledné, čo musíš riešiť, v prvom rade sa v tejto oblasti vzdelať a rozhodnúť sa...a potom si už len stáť za svojim rozhodnutím
@anicka1981 nespomínalo sa tu homeopatické detoxikovanie organizmu, čo niektorí ľudia dávajú po očkovaniach? možno by vavrenka mohla skúsiť to...
vidíš, @sirinka Ti k tomu bude vedieť niečo povedať