Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

maggie2
24. sep 2010

@miliharmi http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf... , podľa tohoto by stav Tvojej dcérky mali zistiť v priebehu niekoľkých dní pestovaním kultúr. Ale Ty si písala svojho času, že nikto nič nevedel povedať. Ja byť na Tvojom mieste (čo je naozaj strašná predstava a prepáč že som taká opovážlivá) by som zašla do nemocnice, resp. do všetkých zariadení, kde bola dcérka ošetrovaná a namieste si vyžiadala kompletné okopírovanie zdravotnej dokumentácie, chorobopisu, úmrtnej, pitevnej správy a to takým spôsobom aby každú okopírovanú stranu očíslovali a potvrdili pečiatkou a to v Tvojej prítomnosti, kde by si mohla skontrolovať s originálmi, či Ti dali naozaj všetko. Sú POVINNÍ TI vyhovieť, všetko k dispozícii majú, sú povinní to uchovávať po dobu 50 rokov. Následne by som išla na príslušnú zdravotnú poisťovňu a tam by som si vyžiadala komplet vytlačiť celú chronológiu a zoznam úkonov, ktoré si dané zdravotnícke zariadenia voči poisťovni za Tvoju dcérku vyúčtovali (obsahuje to i zoznam úkonov ako sú biologické odbery na rozbor a podobne, presne dátumovo zaradené. Ak by som potom toto všetko mala v ruke, potom by som mohla začať skutočne pátrať, ako sa veci skutočne mali. Takto sa budeš umárať pochybnosťami, mňa to tiež veľmi trápi, keď tu sledujem Tvoje smutné príspevky-

petot
24. sep 2010

@miliharmi Tak tak. Dôsledkom narušenia imunity môže byť čokoľvek a nemusí sa to prejaviť hneď. Aj rakovina je v podstate dôsledkom narušenia imunity...

takyja
24. sep 2010

@jonas17 Ano, já znám z okolí případ neočkovaného dítěte, které v 5 letech dostalo dětskou obrnu - zůstaly mu trvalé následky. Podle mne - ať očkujete nebo ne - vždy je riziko, že na někoho padne ten černý Petr.

Mimochodem pediatři, které znám, do sebe valí všechna dostupná očkování, stejně tak imunologové.

maggie2
24. sep 2010

@miliharmi citujem: Zrovna mi v jiné diskusi někdo psal obligátní: "je mi sice líto, že vám umřelo dotě po tomto očkování, ale kdyby se neočkovalo, zemřelo by dětí mnohem více". To Ti vážne niekto takto napísal? To je taký hyenizmus, že prefackať je málo.

Je morálne neprijateľné bagatelizovať smrť čo i len jedného človeka, aj keby sa malo zachrániť trebárs 100 životov. Plánované ľudské obety, či kalkulovanie s nimi je neprípustné a nemorálne. Je iné keď sa niekto vrhne do vody zachráni 5 životov a sám sa utopí, keď ho strhne prúd. To je hrdinstvo dospelého človeka. Ale kalkulovať so stratami na životoch a ľuďom o tom nepovedať, a robiť z nich pokusné zvery, to je silná káva.

maggie2
24. sep 2010

@takyja O akom čiernom Petrovi to hovoríš? Len aby neostal Tebe niekedy moja milá. Ja poznám osobne dvoch ľudí ktorí práve v detstve po očkovaní ochrnuli.

A v roku 1976 v Amerike ochrnulo po vakcíne v očkovacej kampani proti chrípke ktorá sa i tak nakoniec nekonala 500 ľudí z 50 miliónov. Aj to sú všetko čierni Petrovia? Ako môžeš toto len vysloviť?

Po tomto debakli už musia na vaxigrip vakcínach byť upozornenia že aha, očkujete sa, rátajte i J.G.Barré Syndrómom. Samozrejme že je to napísané iným, veľmi nenápadným a uhladeným štýlom. A potom dobrovoľne podstúpiš riziko. Ale že Ti niekto vakcínu nanúti, to nemáš voľbu sa rozhodnúť či podstúpiš to riziko alebo nie, to Ti neprekáža, že nemáš možnosť voľby sama sa rozhodnúť?

A nie je pravda čo tvrdíš o lekároch, práve oni sú tí ktorí sú najmenej ochotní dať seba samých očkovať, potvrdili to štatistiky

miliharmi
24. sep 2010

@maggie2 Myslíš, že mi něco zatajili? Že mi neřekli všechny výsledky vyšetření a laboratoří? Možné to teda je, zvlášť v té Plzni jsem měla dojem, že mi neříkají všechno, ale spíš z důvodu, že si s tím sami nevěděli rady. Dělali jí tolik různých vyšetření, dokonce i na nějaké tropické parazity, na vrozené metabolické vady, 7 x nabírali likvor a hledali ty herpesviry a z ničeho nebyl žádný vysvětlující výstup. Jak dlouho se vlastně uchovává dokumentace? 10let? Jenže to bych si tam asi musela vzít sebou někoho, kdo by mi radil a podporoval. Nevím, zda bych to sama zvládla.

maggie2
24. sep 2010

@miliharmi 50 rokov po smrti pacienta sa uchováva doku. Treba pozrieť český zdravotnícky zákon. Ja poznám len slovenské, tak vychádzam z toho že to bude podobné a hlavne najdôležitejšia bude asi pitevná správa a chronológia vykonaných vyšetrení za života. Len ak toto všetko budeš mať a skontroluješ si to, budeš mať pokojnú dušu, lebo viem ako zožierajú človeka pochybnosti

erikasadek
24. sep 2010

@takyja no vidis a ja zase poznam v mojom okoli vela lekarov ktory mi hovoria opak.. nedavajte sa ak nemusite; alebo pockajte do " roka.. apson.. to povinne; 😉

takyja
24. sep 2010

@maggie2 Maggie, já jsem svého černého Petra dostala...a není to tak dávno. Proto tady čtu, abych neudělala další chybu (?). Chtěla jsem tím říci, že neštěstí chodí po lidech, ne po horách a čistě věcně, že vždy bude někdo, komu se něco stane, že ať děláme, co děláme, vždy se někomu něco stane. Tak to vidím.

Je mi líto, pokud jsi to pochopila nějak špatně, ale přát mi něco zlého bylo zbytečné a nechápu tvou reakci.

miliharmi
24. sep 2010

@takyja To je ale divné s tou obrnou, podle oficiálních zdravotních statistik se od roku 1961 u nás (Česko i Slovensko)nevyskytl žádný případ dětské obrny vyvolaný divokým virem. Aspoň pokud vím, Petot to ví určitě přesněji.

maggie2
24. sep 2010

@takyja v žiadnom prípade Ti neprajem nič zlého, tak ako hocikomu tak i Tebe i mne sa môže všeličo prihodiť, preto treba s úctou rozprávať o nešťastí iných. Ja sa ospravedlňujem, že som Tvoj príspevok zle pochopila a som ťa zaradila medzi tých provokatérov, čo tu sem tam nakuknú a niečo úplne z cesty zahlásia-

takyja
24. sep 2010

@miliharmi Nevím, jak to mají s trvalým bydlištěm a občanstvím, ale jsou napůl cizinci (ona Češka, on z JAR) a tráví tady cca 3 měsíce v roce... Což jim asi umožnilo vyhnout se očkování u dětí.

maggie2
24. sep 2010

@miliharmi áno máš úplnú pravdu polio (detská obrna) sa naposledy vyskytla pred cca 50 rokmi v našich končinách. To čo mala @takyja na mysli boli najpravdepodobnejšie prípady detskej mozgovej obrny (DMO) , ktoré s polio nemajú nič spoločné, a vakcína na to neexistuje a mechanizmus vzniku týchto chorôb je taký že nie je prenosný ale sú tam iné faktory vzniku ako vrodené dispozície a podobne.

maggie2
24. sep 2010

@takyja Juhoafrická Republika nehlásila žiadny prípad detskej obrny v posledných rokoch. Tak ako to je?

takyja
24. sep 2010

@maggie2 Já jsem tady, abych získala pohled na očkování z "druhé strany". Ten ofiko pohled znám, bohužel opačné, na faktech založené informace se shánějí těžko. Farma firmám nevěřím, lékařům celkem ano (některým konkrétním kamarádům a tak..) a pro své dítě chci to nejlepší - jenže si nejsem jistá, co to nejlepší vlastně je. O tom, co může udělat TBC jsem se na vlastní oči přesvědčila, když jsem byla s malou v nemocnici - byla tam maminka s mimčem s komplikací po TBC vakcinaci. Pak jsem se začala trochu zajímat. No ale abych byla upřímná, zatím se kloním spíše k tomu očkovat (hexa, pneumo, ale u TBC si už moc jistá nejsem) - tak prostě hledám informace.

I tím příspěvkem o obrně jsem chtěla říct to, že prostě i neočkování znamená riziko - někdo se ptal, zda je takový případ, a já odpověděla, že takový případ znám. Nic víc. Nerýpu 🙂, sháním informace.

maggie2
24. sep 2010

@takyja lenže ten prípad o ktorom tvrdíš nikde nie je popísaný. A taká vážna vec by bola nahlásená. CZ ani SK ani JAR prípad poliomyelitis v posledných rokoch nehlásili

My sme takisto nedali bcg vakcíny. Všade v Európe okrem pár štátov je to totiž už buď zakázané alebo neodporučené na plošné očkovanie. MMR vakcíny malá takisto už žiadne nedostane

takyja
24. sep 2010

@maggie2 Maggie, nevím, zda JAR hlásil nebo ne - ale vezmi to jako fakt. Jsou to bohatí lidé, kteří tady v CZ mají vazby na její rodinu. Znám jeho původ, ale prakticky jsou pořád někde ve světě. Kde jim dítě onemocnělo a do které statistiky spadlo, fakt nevím.. (můžu se pokusit to výhledově zjistit). Já jen vím, že neočkovali a měli obrnu s následky, a dostala jsem tu informaci v té souvislosti, že to je kvůli neočkování.

maggie2
24. sep 2010

@takyja jedna vec je čo Ti povedali, a druhá vec je kde je pravda. Samozrejme ani ja to neviem. Ale niekedy tak vážené honorácie majú problém pred druhými ľuďmi povedať, že ich dieťa má nejaký genetický defekt a preto sa vyhovoria na to, že dieťa nebolo očkované a preto ochorelo na polio. Výskyt je strašne zriedkavý, o to málo pravdepodobnejší u bohatších vysokopostavených ľudí ktorí sa pohybujú v inom prostredí, aj Africké štáty majú luxusné rezidencie a v podstate bohatí žijú izolovane od chudobných, čo nákazu samozrejme nevylučuje ale predsa komplikuje. Ďalším nepravdepodobným faktorom je, že práve keď sú bohatší, tak sa ich dieťaťu isto takých "vymožeností" ako očkovanie proti polio dostalo, tá pani určite nerodila mimo nemocnice v nejakej búde z papierových kartónov. Výskyt polio sa dá pozrieť tu: http://www.polioeradication.org/casecount.asp JAR nič nehlásil

petot
24. sep 2010

@milihamri, @maggie: Obrna je v širšom zmysle paralýza. Polio sa skutočne naposledy vyskytlo v ČSSR v roku 1960. Ale nakoľko sa používala živá vakcína, vyskytovala sa aj naďalej obrna spôsobená vakcínovým vírusom (tzv. VAPP). Na Slovensku sa živá vakcína plošne používala až do roku 2005, ukončená bola preto, lebo sa zistilo v rámci monitoringu, že vakcínový vírus sa už samostatne šíri v populácii a zmutoval do podoby, ktorá sa už málo líšila od divokého vírusu. Toto sa predtým stalo už vo viacerých krajinách, následkom bývali epidémie obrny, takže ukončenie živej vakcíny prišlo v poslednej chvíli. Mimochodom, toto je prvá vec ktorá ma napadne, keď niekto začne mudrovať ako "neočkovaní ohrozujú očkovaných" 🙄

Okrem toho môže ktorékoľvek očkovanie spôsobiť encefalitídu (zápal a opuch mozgu), ktorého následkom môže byť poškodenie mozgu a akékoľvek postihnutie, vrátane paralýzy. Notoricky známou je v tomto smere vakcína proti čiernemu kašľu - pertusický toxín sa dokonca používal aj na vyvolanie experimentálnej encefalitídy u laboratórnych zvierat. Vakcína obsahuje síce adsorbovaný toxín na hliník (neurotoxín sám osebe), ale technologické obmedzenia výrobného procesu viedli ku kontaminácii vakcín aj premenlivými množstvami aktívneho toxínu, ktorý je natoľko silný, že aj úplne minimálne nanomolárne množstvá sú účinné a nebezpečné. Pre zaujímavosť, následkom mohlo byť aj ochorenie na nerozoznanie podobné čiernemu kašľu.

Ďalším spôsobom, ako vakcína môže spôsobiť paralýzu, je vyvolanie neuritídy/neuropatie alebo autoimúnnej demyelinácie (Guillain Barré). Po slovensky, zápalový proces rozoberie izoláciu nervových vlákien.

Takže ochrnutie po očkovaní je veľmi široký pojem a žiaľ nejde asi o tak zriedkavú vec ako sa tvrdí. Samotná encefalitída s vážnym priebehom po vakcíne proti čiernemu kašľu sa oficiálne vyskytuje približne u 1 zaočkovaného z 1750. Takto nejako to uvádzala americká štatistika. Omnoho viacej je miernejších foriem, ktoré sa nemusia výrazne prejavovať, ale aj tak môžu viesť k poškodeniu mozgu, ktoré sa u detí môže prejaviť v neskoršom veku (poruchy správania, pozornosti, učenia apod).

maggie2
24. sep 2010

@petot áno áno ďakujeme, ale práve tu riešime jedno tvrdenie že rodičom : jednej češky a cudzinca z JAR ochorelo dieťa na polio lebo nebolo očkované a je postihnuté ochrnutím. Ale to tvrdenie nezodpovedá hláseniam o poliu. Ani JAR ani SK ani CZ polio v posledných rokoch nehlásili.

petot
24. sep 2010

@takyja: Ja som sa tiež najprv spoľahol na dobrých známych (lekárov) ktorí ma ubezpečili o neškodnosti a veľkom význame očkovania. Kvôli tomu som sa rizikami očkovania prestal na nejaký čas zaoberať a následkom toho môj druhorodený dostal tretiu dávku hexy, po ktorej sa sociálne aj inteligenčne zosypal a dodnes sa z toho dostáva (má 4,5r), vďaka Bohu je to už omnoho lepšie, už sme si mysleli, že je autista, niektoré jemné náznaky u neho pretrvali dodnes.

Lekári sú manipulovaní a sú na to vynakladané obrovské peniaze. A o očkovaní toho často vedia prekvapivo málo, samozrejme bežné populárne poučky o úlohe očkovania vo vykynožení chorôb vysypú na počkanie, ale skutočných dát sa nedočkáš. Nezriedka nevedia ani nežiaduce účinky vakcíny, ktorú podávajú ako na bežiacom páse.

Toto je téma, v ktorej sa žiaľ dá spoľahnúť len na seba.

petot
24. sep 2010

@maggie2: Nepochybujem, že keby sa to naozaj stalo, tak by z toho boli palcové titulky. Naše úrady by takúto príležitosť určite neprepásli. Takže nie som náchylný tomu veriť.

Polio spôsobovalo obrnu v menej než 1% prípadov. Napokon, jednoduchá a efektívna liečba bola publikovaná a verejne ohlásená už pred 60 rokmi. Deti, ktoré mali z tejto choroby trvalé následky po roku 1949, sa môžu za to poďakovať medicínskemu systému, ktorý túto liečebnú metódu vedome odignoroval a ďalej neskúmal.

jonas17
24. sep 2010

podľa vás, obyčajní obvodní pediatri, napríklad u nás v dedine, majú tieto informácie? myslím, či vedia, čo tei vakcíny obsahujú, napríklad ma zaujalo, čo píše petot, že do 2005 sa používali živé vakcíny. alebo kde a kedy sa vyskytla naposledy detská obrna...

maggie2
24. sep 2010

@petot lenže opakovane sa tu argumentuje "prípadmi známych" ktorých dieťa ochrnulo v dôsledku detskej obrny, lebo nebolo očkované, pričom to vylučuje stav hlásení výskytu poliomyelitis.

Takisto som už počula i argument, že očkované dieťa proti pneumokokom dostalo pneumokokovú nákazu ale lekári víťazoslávne povedali a presvedčili rodičov, že majú byť šťastní, že dieťa sa z toho dostalo, lebo keby očkované nebolo, tak môže i zomrieť. (Pravdepodobne zatajili, že dieťa dostalo nákazu takým druhom pneumokokov proti ktorým očkované nebolo, a práve preto bolo viac náchylné chytiť tú infekciu (viď najnovšia štúdia, že očkované deti prevenarom skôr napádajú ostatné druhy pneumokov ako neočkované deti))

maggie2
24. sep 2010

@jonas17 Aj obyčajný pediater je lekár, ktorý musel študovať po skončení strednej školy ešte minimálne 7 rokov medicínu a po jej úspešnom absolvovaní má povinnosť sa neustále vzdelávať a oboznamovať sa s najnovšími medicínskymi poznatkami a výskumami. To vyplýva z jeho povolania, za to sa mu dostáva spoločenskej prestíže, uznania a lepšieho finančného ohodnotenia ako má pani na pošte, či robotníčka v závode.

vanesa77
24. sep 2010

ahojte, ja sa prave zamyslam, ci uz moje zaoberanie sa rizikami ockovania nevyustilo do posadnutosti... Rada by som tuto problematiku zakomponovala do rigorozky -a ten vyskum by mal pre mna velky zmysel. Vsetko to zacalo hysterickym placom mojho dovtedy pokojneho anjelika po 1. preockovani Hexa/Prevenar a spatne si uvedomujem, ze vtedy este nemal zahojenu ani chranicku po tbc vakcine. Zial, nemala som vtedy nastudovane to, co teraz. A moje zlaticko je odvtedy hyperaktivne, trepe rukami a nohami este aj pri kojeni... A ja zvadzam boj s pediatrickou, s ktorou som doteraz mala idealny vztah. Zatial sa mi podaril odklad a zbierarm odvahu "odmietnut to uplne"

jonas17
24. sep 2010

@petot pýtala som sa a pozerám, že si prečítal moje myšlienky 😀
neboj, synovi to prejde, môj sa z toho dostal. od troch rokov sme behali po psychiatroch a už asi 5 rokov neberie žiadne lieky.ja si to až teraz dávam do súvisu. predtým komunikatívne, nebojácne a živé dieťa sa zrazu v dvoch rokoch zmenilo na "autistu". prestal rozprávať v spoločnosti a do školy sme nastupili s tým, že nepovedal ani slovo. pritom vedel čítať a písať, počítať trojciferné čísla , mimoriadne nadané dieťa. tak pripisovali všetci lekári nám, rodičom, že sme ho nezvládli, rozmaznali, nevychovali, afekty, samovražedné myšlienky, agresivita, vraj to všetko sme na svedomí my, rodičia.nakoniec je chalan v poriadku, žiaden autista.možno je len citlivý na tie očkovania, ked nakoniec ho aj cukrovka neminula... ☹

jonas17
24. sep 2010

@vanesa77 ja sa presne toho bojím, ako moja pediatrička zareaguje, ked jej poviem , že Emku neočkujem.už nikdy a samozrejme, aj chlapcov.ale chystám sa jej povedať, že ak má s tým mať problémy, tak vezmem všetky tri karty a nájdem si inú lekárku.

jonas17
24. sep 2010

@maggie2 no, to by tak malo byť. ale moja pediatrička nemá naštudované ani najnovšie poznatky o kojení! dokonca mi kázala malej dávať cumel a kojiť len každé tri hodiny a medzitým nosiť sa, aby vydržala do dalšieho kojenia! ja sa čudujem , že si neprečíta témy na MK 😀

maggie2
24. sep 2010

@jonas17 treba ísť k inej ak je možnosť