Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

eaka
10. apr 2012

@sirael veď práve, že nad tým sa rozum zastavuje... ešte pochopím, keď sa rozčuľujú, keď chcú rodičia odmietnuť, ale takéto manévre aby pripravovali a potom víťazoslávne nad rozplakanou matkou, že ale sme Ťa prechcali...no tak k tomu fakt niet slov!!

bobocka
10. apr 2012

@sirael no tam kde pises,ze ide o zmrzacenie dietata,tak to s tebou teda nesuhlasim.neziaduce ucinky vakcin su fakt,no nikde nie je napisane,ze kazde jedno dieta tie neziaduce ucinky mat bude.teda pouzit slovo zmrzacenie je trosku silne,nevhodne a zavadzajuce.
tu ide o to,ze ak si to raz rodic nezela,tak ma byt jeho nazor respektovany a doktorka moze akurat tak oficialitky okolo odmietnutia ockovania riesit a nie poza chrbat rodica nahanat dieta s vakcinou a potajomky ockovat.to je stupidita prveho stupna a ta doktorka spolu so sestrickou si veru sud a nasledny trest za to zasluzili(teda dufamz,e postih za ich chore spravanie bol).ci uz financna pokuta,alebo v najlepsom pripade zatvorenie praxe.no to by sme museli byt v inom state asi 😠

sirael
10. apr 2012

@eaka Presne tak!
@bobocka Ja si za slovom zmrzacenie stojim, ozaj neviem, ako to babenko z toho pribehu dopadlo, to si nepamatam, ani neviem, ci to maminka vtedy napisala, ale ked by sa to stalo mne a moja dcerka by dostala cukrovku ci inu chorobu a nebodaj by zomrela, tak si nemyslim, ze slovo zmrzacenie nie je spravne. Ale to je moj nazor, ty mas iny nazor, tak to uz v zivote chodi 🙂
S tym co pises v druhom odstavci, s tym uplne suhlasim! Toto si predsa jeden pediater nemoze dovolit!!!!

bobocka
10. apr 2012

@sirael no tak mna sa to tvoje slovicko dotklo,lebo syna ockovaneho mam a teda zmrzaceny nie je 😠 neziaduce ucinky vakcin sa nedaju pausalizovat,lebo kazde dieta je ine a kazde jedno tu danu vakcinu znasa inak.mas kopec deti s neziaducimi ucinkami vakcin a mas zas kopec tych,ktore ani v case ockovania a ani dlhe roky po nom ziadne zdravotne tazkosti nemaju.takze asi tak 🙄

sirael
10. apr 2012

@bobocka Prepac, ze sa ta moje slovicko dotklo, ja mam tiez dcerku ciastocne ockovanu a tiez zmrzacena nie je, ale to slovicko patrilo k tomu, ze ked sa dieta po vakcine ozaj zmrzaci - celozivotne nasledky a podobne - samozrejme to nebolo myslene tak, ze kazde ockovane babatko je zmrzacene 🙂 Neber to prosim ta osobne 🙂 Zasa s tebou v tom dalsom odseku len a len suhlasim, tak sa tu prosim nehandrkujme za jedno slovicko 🙂

bobocka
10. apr 2012

@sirael ja viem,ze si to nemyslela zle,ale pokial ide o tak citlivu temu ako je ockovanie/neockovanie a o zdravie nasich najdrajsich deti,tak podla mna treba trosku citlivejsie vyberat slovnik a nie len tak odbrucha vytahovat silne slovicka.lebo pokial mam dieta ockovane a ockovala som ho v dobrej viere,ze ho chranim a niekto ockovanie a teda aj moje konanie nazve mrzacenim,tak ver,ze sa ma to dotklo.ale viemz,e si to tak nemyslela a je ozaj hlupe sa natahovat o jedno slovicko,len mne osobne sa pri tom tvojom prispevku prekrutil zaludok,lebo svojho syna milujem nadovsetko a fakt som to zobrala osobne.co som samozrejme nemusela kedze to nebolo adresovane mne,ale zobrala 😅

sirael
10. apr 2012

@bobocka Tak si to tak samozrejme neber - lenze myslim, ze vela maminiek, ktorym dietatko zle skoncilo po ockovani, toto slovicko maju v slovnej zasobe ☹ Kazda ktora si to precita, si to vylozi po svojom. Neviem, ja som toto slovo napriklad pouzila parkrat pri svojej dcerke, ked mala velmi zle neziaduce ucinky po dvoch ockovaniach, preto si nemyslim, ze to bolo silne slovo. (teraz je uz chvala Bohu v poriadku) Ver, ze vtedy som to aj inak nazyvala ☹ Kaslat uz na to, hadam sa to nedotkne aj inej maminky 🙂

bobocka
10. apr 2012

@sirael mne ide o to,ze pausalizovat sa neda.lebo ockovanie je velmi individualna zalezitost a fakt co dieta,to inak nan reaguje.poznam velmi vela deti,ktore absolutne nemali ziadne neziaduce ucinky vakcin,pomaly ani zvysenu teplotu po ockovani a bohuzial su aj take,ktore na ockovanie ozaj zle reagovali.ale vo vseobecne sa neda hovorit o ockovani ako o mrzaceni deti,lebo tak to nie je.

sirael
10. apr 2012

@bobocka Prosim, uz to nechajme tak 🙂 Myslim, ze sme si to vysvetlili a to hadam staci 🙂

zaockujte_aj_slnko
10. apr 2012

@bobocka
ako vies ze tvoj syn nie je zmrzaceny ockovanim?.........co vies co sa prejavi u neho o 5-20 rokov?!.....
ale si KING to je hlavne.....

ja sam som plne ockovany (bohuzial) a problemy mam.......tiez oficialne ziadne problemy nemam :D

bobocka
10. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko teba poprosim aby si viac na mna neragoval.nikdy viac! s clovekom ,ktory ma vyjadrovanie ako si ty a mysli si,ze je to v poriadku si ja veru nemam co povedat 😠

bobocka
10. apr 2012

@sirael ved jasne,nie je dovod to dalej rozvijat 🙂 vsak obe chapeme ako to ta druha myslela. 😉

zaockujte_aj_slnko
10. apr 2012

@bobocka
uf take hranicne spravanie 🙂...... nemozes uznat zeby nahodou som mal pravdu a tvojmu synovi nemoze byt len a len a len ockovanim urobene nieco zle........ani nahodou nie.....vidis len a len BIELO...... a hotovo 😀

tamix
10. apr 2012

@bobocka je pravda čo píšeš, že" vseobecne sa neda hovorit o ockovani ako o mrzaceni deti,lebo tak to nie je". Len prúser je v tom, že nevieš vopred určiť koho "zmrzačí". Kamoška má dve deti. Dievčatko vôbec nemalo reakcie na očkovania. Ani len po BCG sa jej nevytvorila ranka na pleci, ale ich syn mal dosť búrlivú reakciu na BCG. Mysleli si, že keď to malá tak dobre znášala, tak v pohode dajú zaočkovať aj malého a bude to také isté, no nebolo. Teraz ako sa má rodič rozhodnúť, veď nikdy nevieš ako to skončí. Je to vlastne len risk. Risknem očkovanie a dúfam, že sa nič nestane. Ale čo ak predsa len stane? Už by som nechcela zažiť to obdobie, keď som sa rozhodovala, či očkovať alebo nie.

bobocka
10. apr 2012

@tamix plny suhlas.toto je hnusny risk.50:50.rodic nikdy nemoze vediet ako jeho dieta na ockovanie zareaguje.to,ze su neziaduce ucinky vakcin sa popriet neda.bohuzial su a bohuzial sa vyskytuju pomerne casto a uplne najhorsie je,ze nie su len kratkodobe a niektore deticky si neziaduce ucinky vakcin nesu so sebou cely zivot.ale dopredu sa ozaj predvidat neda a dopredu nik nemoze povedat,ze dane dieta tie neziaduce ucinky mat bude a takisto sa ani ziaden ockujuci rodic nemoze bit do prs,ze jeho dieta tie neziaduce ucinky naisto obidu.ja stale tvrdim,ze je to risk-das dieta zaockovat a trpnes aby ostalo zdrave a neziaduce ucinky vakciny sa nikdy neobjavili,alebo ho ockovat nedas a nakoniec ti ochorie a choroba nemusi mat lahky priebeh a potom si zas rodic vycitat moze ,ze ockovat mohol a neockoval.ziaden rodic,ani ockujuci ani neockujuci nemoze tvrdit,ze jeho rozhodnutie ockovat ci neockovat je to spravne rozhodnutie.kazdy jeden z nas mozme len dufat,ze to nase rozhodnutie spravne bude a bude v prospech nasich deti.ale to ,ci to spravne bolo alebo nebolo ukaze len cas.ziaden ockujuci rodic nemoze tvrdit,ze ockovanie je len a len v prospech jeho dietata,lebo niekedy ma dieta ozaj skarede vedlajsie reakcie a niekedy je dietatu vakcina na dve veci,ked nakoniec aj tak ochorie(to sa stalo synovi mojej kamaratky,prave prekonava mumps a pritom MMR ma).a takisto ani neockujuci nemoze tvrdit,ze jeho deti choroby na ktore sa ockuje obidu ,alebo ak ich dieta dostane,ze to bude mat lahky priebeh.nikto z nas nevidi do buducnosti.kazdy jeden z nas moze len dufat,ze to nakoniec s nasimi detmi dopadne tak ako si to zelame,teda ze budu zit dlhansky zivot vplnom zdravi 🙂

zaockujte_aj_slnko
10. apr 2012

@bobocka
az na to, ze ochoriet nemusis NIKDY ale ockovanie je povinne, cize rizika z ockovania z neznalosti ludskej imunity a vobec tela su NASOBNE PRAVDEPODOBNEJSIE ako nasledky po chorobe 🙂

toto sa ani vyvratit neda - to je axioma........... pomer pravdepodobnosti......

neporovnavaju sa NIKDY nasledky neockovanych ludi a ockovanych ludi 🙂.......len sa fabuluje nasledkami ockovanych ludi "po ockovani" 🙂 ........aj to je len cista mystifikacia...

keby sa porovnali nasledky nikdy neockovanych (po chorobach) a povinne ockovanych (z ockovania).......je to debakel pre ockovanie......preto sa to nikdy nerobi 😀

pravdu totiz tiez nikto nechce pocut a vidiet.......naozaj toto trapi len rodica a ten je bohapusta obet a zdroj penazi, nic viac....

zaockujte_aj_slnko
10. apr 2012

@sirael
spravit mne, ze zaockuju dieta v cakarni mimo mojho vedomia, tak skoncia na vozicku obidve....... schvalne "len" na vozicku nie v rakvicke..... preto tomu neverim ze to je realita ale skor je to len kacica.....

tamix
11. apr 2012

@bobocka strašne sa mi nepáči, že dr. strašia mamičky, že keď chlapec ochorie na mumps, tak ostane neplodný. Otrasné vydieranie!!!

zaockujte_aj_slnko
11. apr 2012

@tamix
ja som mal mumps...... nemam ani ziadne ockovanie na mumps.... plodny som prakticky na 100%......preukazatelne.....

praveze je to opacne, ak chlapec AKO DIETA neprejde mumpsom, tak POTOM AKO DOSPELY KED OCHORIE moze skoncit neplodny!!!!!!!!!!!!! a to sa MMR ockovanim praveze moze celkom realne stat...... kedze ockovacia latka je "ucinna" tak na 80% a po 5 rokoch prakticky vobec........ cize ked chlapca zaockuju tak v dospelosti nema ziadnu imunitu na mumps, chyti mumps a moze zostat neplodny............NEPLODNY POTOM = AK zaockoavny v detstve

dalsi dokaz ako ockovanie robi presny opak ako ma...... 🙂

miliharmi
11. apr 2012

Dnes má být v pořadu Sama doma o očkování s prof. Jandou, zároveň je možné posílat vlastní zkušenosti s očkováním do ankety, tak pokud to ještě někdo stihne, můžete také poslat, email, na který se to posílá je v pravo nahoře. http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-s...

eaka
11. apr 2012

Využili ste už akciu trvalo zníženej ceny na rotarix? 😉 že prvá humánna vakcína.. 😖

strociatka
11. apr 2012

@eaka cooooo????? to je na prokuraturu, to by som si ani ja baranok nenechala!!! to vazne, ci si robis dobry den?

eaka
11. apr 2012

@strociatka je sranda, ako sa tu ľudia nad tým rozčuľujú a lekárke to prišlo ako úplne normálne konanie.. predpokladá, že úrady by to tak asi videli tiež... ale neviem, ako to pokračovalo...

strociatka
11. apr 2012

@eaka postrehla som v mediach "jediny" pripad, kedy nieco taketo vyviedli maminke v porodnici s BCG vakcinou v case, ked uz bola zrusena 😠 nie je vsak zverejneny ziadnen vysledok, skoda, bolo by fajn vediet, ci to maminka postupila prokurature a ako to dopadlo. Bolo by dobre vidiet, ze mame sancu sa branit a ci sa tym, vobec niekto aj zaobera.

strociatka
11. apr 2012

@eaka uz ked pocujem vyraz "humanna" v spojeni s farmakologiou, tak mi chlpy stoja v pozore! Kto cital Virapena a sekciu o inzuline a zvlast o humannom inzuline, tak vie o com pisem...

luba41
11. apr 2012

@strociatka ja som ten "príbeh" čítala tuto v diskusii, mamina / neviem ktorá/ tu o ňom písala. A dieťa už bolo staršie /chodiace a hovoriace/ a ak si dobre pamätám, tak ho nechala v miestnosti alebo chodbičke pred ambulanciou /nie v čakárni/, aby tam počkal. A kým sa "bavila" s doktorkou, sestrička to zneužila ☹
@eaka

eaka
11. apr 2012

@luba41 tak to znie aj pravdepodobnejšie... v čakárni to je ako z nejakého mafiánskeho filmu...

ivetka007
11. apr 2012

@eaka - mám požičané nové číslo Mama a ja a tam je reklama na rotarix.A keď tam napíšu, že sa môže podať s inými vakcínami v povinnom očkovaní... Najlepšie šupnúť hneď 3 vakcíny naraz....no proste bomba pre bábätko.
Je tam ešte článok o Austrálii, kde sa okrem iného píše aj o očkovaní. Očkovanie tam síce nie je povinné a je na zodpovednosti rodičov, či svoje dieťa dajú alebo nedajú zaočkovať, ale pri nástupe do jaslí a škôlky je nutné to preukázať. Štát podporuje očkovanie špeciálnym programom, kedy je rodičom zaplatený určitý bonus po preukázaní všetkých očkovaní, vyplatený medzi 18.-24. mesiacom a medzi 4.-5. rokom veku dieťatka. A ešte, že pred narodením bábätka majú otec dieťaťa, starí rodičia a mamička po pôrode možnosť dať sa bezplatne zaočkovať proti čiernemu kašľu.

tamix
11. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko veď aj ja to hovorím. Len lekári strašia mamičky, že ak nedajú zaočkovať a vďaka nezaočkovaniu dostane mumps, hoci aj v detstve, tak bude neplodný. Preto sa všetky moje kamošky hrnú na MMRku, aby ich syn nebol neplodný. Keď som im vysvetľovala, že je to len malé percento a to hlavne mumps u chlapcov v puberte a dospelosti, tak mi neverili, lebo Dr. povedala, že...." ak nedáte zaočkovať, tak bude neplodný". Tu nie sú žiadne percentuálne vyčíslenia, jednoducho to tie Dr. prezentujú ako 100%fakt platný u všetkých chlapcov bez rozdielu.
Aj ja poznám mužov, čo mali v detstve mumps a majú deti, len tento fakt máloktorá mamička použije ako argument voči Dr.