Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
24. apr 2012

@miliharmi nuz, skoda .. ale lepsie neskor ako nikdy. aspon je vidno,ze povedomie o tomto probleme stupa a to je len dobre.

monky978
24. apr 2012

Zdravím Vás 🙂 počuli ste o tom, že by sa dali očkovacie látky podávať homeopaticky?? Alebo to je blud...

miliharmi
24. apr 2012

@prevenar Já vím, to jsem taky ráda, ale mojí holčičce to mohlo zachránit život, kdybych ty informace tehdy měla. Snad to není příliš sobecké, ale každý pokrok v tomto smyslu je pro mě radost i bolest, že to už Milence nepomůže. ☹ Nejhorší je, že ty informace tady byly a jsou dnes ještě víc a stejně dochází k zbytečnému poškozování dětí očkováním dál.

miliharmi
24. apr 2012

No tak tohle je bomba, sice je to jen článek na Novinkách, ale pokud je to pravda s těmi netopýry, tak ☹ ☹ ☹
http://www.novinky.cz/veda-skoly/265776-nebezpe...

No to mě jen utvrzuje v tom, že celá teorie kolektivní imunity po očkování je založena jen na zbožném přání spasit lidstvo za každou cenu i za cenu dětských obětí. Pokud to opravdu šíří netopýři, pak celá snaha očkovat všechny hlava nehlava je stejně k ničemu a přinesla jen zbytečné utrpení mnohým. Naopak pokud by tyto choroby děti prodělaly v období nejnižšího výskytu komplikací a věnovala se dostatečná pozornost tomu, jak tyto nemoci co nejúspěšněji léčit a komplikacím předcházet, místo cpaní nebezpečných vakcín do každého dítěte, tak děti mohly získávat skutečnou a dostatečnou imunitu na celý další život.

tamix
24. apr 2012

@miliharmi len nie každý to berie ako poškodzovanie detí. ☹ My, čo sme odmietli a zaujímame sa o túto tému to tak berieme, ale rodičia čo sú o pozitívach očkovania presvedčení berú naše myšlienky za totálne choré 🙄 . To som videla aj na tom mojom gynekológovi dnes. Má 5ročného syna plne očkovaného a ešte mu aj dokúpili Prevenar, keď ešte nebol povinný. Takže lekári majú ozaj mylné informácie

miliharmi
24. apr 2012

@tamix Já vím, ale nejde o to, jak to kdo bere, ale jak to skutečně je a poškozených je víc než dost, to přeci víme, někteří i z vlastní zkušenosti.

prevenar
24. apr 2012

@miliharmi tebe zomrelo dietatko koli ockovaniu ? ☹ to je strasidelne ☹ je mi to strasne luto 😢

miliharmi
24. apr 2012

@prevenar Ano, mám příběh i na Manofových stránkách: http://www.slobodavockovani.sk/news/smrt-po-ock...

tamix
24. apr 2012

@miliharmi ale oni to neberú, že to tak je. Môj brat s manželkou čakajú bábo na október, my na september. Na základe mojich informácii som im povedala, že naše dieťa nedostane ani jednu vakcínu a snažila som sa argumentovať, ale neverím, že švagriná zdieľa môj názor. Chudák bráško 😖 . On to bude mať najhoršie. Určite sa prikloní k manželke, ale predpokladám, že sa zaoberá aj myšlienkou neočkovania.

tamix
24. apr 2012

@prevenar ja keď som sa rozhodovala, tak mi @miliharmi veľmi pomohla, za čo jej ozaj ďakujem. Čítala som si jej príbeh a bola som taká napálená na celý svet. Práve preto sa snažím informovať rodičov, ale na 99% je to ozaj úplne zbytočné ☹

prevenar
24. apr 2012
prevenar
24. apr 2012

@tamix nejak tak 😖

manof
24. apr 2012

@monky978 je to blud. Sú tzv. homeopaticky potencované vakcíny, ale tie neslúžia na očkovanie ale len na prevenciu/liečbu nežiaducich účinkov očkovania klasickými vakcínami. Tzv. "homeopatické vakcíny" (čo je niečo iné" sú oxymoron. Síce sú, ale je to niečo, čo sa spreneveruje zakladnym zásadám homeopatie a tzv. klasickí homeopati ich neuznávajú. A alopati už vôbec nie.

tamix
24. apr 2012

ozaj, mamina mi teraz hovorila, že asi v správach hovorili, že sa veľmi šíri zápal mozgových blán. Viac mi o tom nevedela povedať. Viete o tom niečo?

petah82
24. apr 2012

no tak my sme dnes odmietli MMR. dozvedela som sa, ze VSZP nariadila ockovat v 15m, kalendar nekalendar, ziadne take do 18m. dr bola celkom OK, ibaze mi tie najhorsie komplikacie uviedla, u vsetkeho samozrejme zapal mozgovych blan a nasledne skody na vyvoji. priklady epidemii v afrike... zastupujuca sestra na mna bafla, ze sak aj vy ste boli ockovani a tu ste, to hej, ... a ze zial, musim nahlasit, oni si vas predvolaju. nic sme nepodpisovali, ziadne vyhlasenie nechcela. teraz uz len verit, ze si toto rozhodnutie nebudem nikdy vycitat. verim, ze nie. stale som presvedcena, ze tieto choroby za ockovanie nestoja. aj ked tie strasidelne scenare z ust lekara vzdy nahlodaju aj tu zeleznu odhodlanost.

tean
24. apr 2012

@petah82
my tiez, ked sme odmietli ockovanie, tak nam pediatricka povedala, ze v tomto pripade moze nase dieta ohluchnut, oslepnut a nasledne aj zomriet.
Keby som to nemal nastudovane, tak okamzite poziadam o zaockovanie a plus by som si vypytal vakcinu aj pre seba, manzelku, rybycky a susedovho psa 🙂

zaockujte_aj_slnko
24. apr 2012

@petah82
a odmietli ste ockovanie! MMR alebo ponukanu ockovaciu latku! MMR? .......

VSZP sa moze strcit do riti, jej "slovo" je uplne bezcenne a do prav rodica nemaju co hovorit ale vobec NICIM....

lekarka ma povinnost okrem rizik neockovania spominat aj rizika ockovania!

zastupujucej sestre ste mali odpovedat ze "ANO boli sme ockovani aj my, a bolo to bolo proti nasej voli a doteraz to lutujeme"...... s takymi manipulatorkami sa inak jednat neda

zaockujte_aj_slnko
24. apr 2012

@tean
"my tiez, ked sme odmietli ockovanie, tak nam pediatricka povedala, ze v tomto pripade moze nase dieta ohluchnut, oslepnut a nasledne aj zomriet."

odpoved mala byt "predpokladem ze hovorite s vlastnej osobnej skusenosti pani doktorka"

zaockujte_aj_slnko
24. apr 2012

@petah82
jo ak to takto bolo tak obratom podajte na prokrauturu trestne oznamenie vo veci podozrenia s neopravnenou manipulaciou s osobnymi udajmi (ohladom zdravotneho stavu a podania lieciv) a vykonanym natlakom na vas ako rodicov pre ockovanie...... dajte vypoved ako to bolo...... alebo budte ticho a cakajte ako vam naparia pokutu a este sa budu smiat......

petah82
24. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko v podstate asi s ockovanim, ale ako som napisala, jej som nic nedavala ani nepodpisovala. pre ten Urad mam vytlaceny Nesuhlas s vymenovanymi vakcinami. ale po pravde, ja som zacala s tym, ze ockovat dnes nebudeme, chcela by som to odlozit do 2r, ked maly bude vacsi a dozrie a bla bla, dufala som, ze dovtedy uz nebudem v SR, ale ked odlozit sa neda ani za svet a este mi povedala, ze keby som naaahodou v buducnosti aj chcela ockovat proti MMR, tak mi ho nikto nezaockuje, lebo to sa neda nikdy inokedy len v 15m, ani ked si ju zaplatime!... az ked sme odchadzali, tak podotkla, ze jedine, keby sme si ju celu zaplatili sami, tak uz by nam ju niekto len pichol... tolko vaha lekarskej info. haha 😀

petah82
24. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko ten prispevok 23:21 od teba je pre mna? nie je to chyba? na nas nebol natlak...

zaockujte_aj_slnko
24. apr 2012

lekar ma povinnost nahlasovat len cisla, nie mena a osobne udaje......... a podanie a nepodenie lieku, ochorenie a podobne je zaiste prisne strazena osobna informacia a s tou ma pravo manipulovat len niekto..... a vy rodicia mate pravo obmedzit manipulaciu s touto informaciou podla seba..........

mali ste slovne alebo najlepsie pisomne lekarke ZAKAZAT manipulaciu s osobnymi udajmi vas a vasho dietata..... dat si to podpisat ak sa tak stane obratom to posielat na prislusne urady a prokruaturu

zaockujte_aj_slnko
24. apr 2012

@petah82
", ale ked odlozit sa neda ani za svet a este mi povedala, ze keby som naaahodou v buducnosti aj chcela ockovat proti MMR, tak mi ho nikto nezaockuje, lebo to sa neda nikdy inokedy len v 15m, ani ked si ju zaplatime!... az ked sme odchadzali, tak podotkla, ze jedine, keby sme si ju celu zaplatili sami, tak uz by nam ju niekto len pichol... tolko vaha lekarskej info. haha"

a toto nie je natlak?.......jasny natlak........manipulacia a natlak

petah82
24. apr 2012

@zaockujte_aj_slnko no jasne, je. mas pravdu. o vyjadreni zakazu na poskytovanie udajov som sa tu nedocitala. asi som necitala pozorne.

manof
24. apr 2012

@prevenar
Sorry, ale Indiana Jonesovi naozaj nevenujem 1,5 hod.
6 onakvejších celovečerných dokumentov mám v zásobníku na pozretie a doteraz som sa k nim nedostal (rádovo mesiace).

manof
24. apr 2012

@petah82
Stavím sa, že proti mumpsu si Ty určite očkovaná nebola, tak nech tá preMÚDr.elá sestrička nekecá sprostosti.
K osýpkam viď napr.:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nenechajte-...

manof
24. apr 2012

@petah82
Očkovať MMR po 15. mesiaci života že sa nedá?
Tak to si sa mala spýtať, že ako potom očkujú deti, ktoré majú počas celého 15. mesiaca nejakú kontraindikáciu očkovania (napr. ovčie kiahne alebo infekčnú mononukleózu). To by ma veľmi zaujímalo, čo by na to tá MÚDr.a hlava povedala.

Mimochodom: to, že poisťovňa nepreplatí vakcínu MÚDr.ej hlave, je len a len JEJ PROBLÉM, nie Tvoj. Teba to vôbec, ale naozaj vôbec nemusí trápiť. Platiť za vakcínu nebudeš (však štát Ti garantuje, že povinné očkovanie je zadarmo) a ak za ňu nechce platiť lekárka z vlastného vrecka, tak sa očkovať jednoducho NEBUDE a hotovo. Vina ale bude na strane lekárky resp. poisťovne a Ty máš alibi jak Brno. RÚVZ Ti v takom prípade nemôže absolútne nič. 😀 😀 😀

Keby si chcela MÚDr.ej hlave zavariť, tak ju ešte môžeš udať MZ SR, že odmieta vykonať povinné očkovanie Tvojho dieťaťa, čo by už bolo ozaj pikantné. A MZ SR by jej mohlo napariť pokutu v ráde tisícok €, takže tých ani nie 10 € za Priorix by sa jej fest nevyplatilo neobetovať. 😀 😀 😀

vefi89
25. apr 2012

@tamix ja som to nepostrehla, zistila si niečo viac? 😅

tamix
25. apr 2012

@vefi89 nie, zatiaľ nič. Ani neviem kedy to presne bolo a čo je príčinou zápalu. Dúfam, že niečo objavíme