Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bobocka
14. máj 2012

ahojte.dnes som bola u vseobecnej na krvi a dr hned,ze preockovat tetanus,ze som bola preockovana naposledy v 1997 a preockuvava sa kazdych 10 rokov.tak som jej povedala,ze teraz sa nedam naisto zaockovat,ze planujeme dalsie miminko a nemienim spravit nic,co by mohlo jeho zdravie ohrozit. a ona,ze dobre,ale ze sa mam podpisat sestre do karty.tak som jej povedala,ze nech si to len ona zaznaci do zaznamu,ze neodmietam ockovanie,ale len posuvam z dovodu planovaneho tehotenstva.nic som nepodpisovala.tak sme to uzavreli,ze ona si to len do zaznamu poznacila.povedala,ze musi mat o tom zaznam ak by prisla kontrola atd atd.no len som sa chcela opytat,ze ako je to s dospelymi.aj tim hrozi pokuta za neockovanie,ci sa to tyka len deti?dakujem

barenka007
14. máj 2012

@jerryjanka ak ešte kojís, daj si céčko aj ty - mne to poradila pediatrička pred týždnom mal malý teploty v trvaní 4 dni cez den 38 a viac, večer až do 39,7. to už sme zrážali si čípkami a vlažnými sprchami. Aj tak sa nepotil, až na 3. deň sa spotil - potom to už rýchlo kleslo a bolo fájn. Malému som nedávala céčko, iba ja som jedla 1000 mg denne

tamix
14. máj 2012

@strociatka v pohode, každý má svoj názor, ja som len napísala, že s homeopatiou musí mať človek pozitívnu skúsenosť, aby bol presvedčený o jej fungovaní, lebo je natoľko utláčaná do pozadia, že sú medzi ľuďmi len chabé informácie o nej. Ani ja a hlavne moji rodičia neverili v homeopatiu, no napriek tomu nám pomohla. Na základe článku, ktorý pridám, je evidentne jasné, že aj homeopatia vychádza z výskumov, čiže vedou je:
http://www.homeopaticka-asociacia.sk/homeopatia

Ja len tvrdím, že keď som chorá a nič z klasickej medicíny mi nepomáha, iba úplne zhoršuje môj stav a v dôsledku liekov na štítnu žľazu sa mi objaví kopa vedľajších účinkov, tak prečo nevyskúšať aj homeo. Keď nepomôže, aspoň neublíži!!!! Na rozdiel od klasických liekov

strociatka
14. máj 2012

@tamix ja zas vychadzam aj z inych udajov, celkovo ma zaujal aj tento postoj:

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

didulka85
14. máj 2012

@strociatka henten clanok koluje po nete a ja sa na nom dobre bavim. Dotycna je pre mna nabozenska fanaticka.

strociatka
14. máj 2012

@didulka85 ci je fanaticka neviem, ale tiez je to nazor, rovnako by sme odporcov ockovania, ktori svoj odpor stavaju na skutocnosti, ze sa vakciny vyrabaju z umelo potratenych plodov a ich vierovyznanie im to nedovoluje - tiez ich nazveme fanatikmi?

bobocka
14. máj 2012

@tamix ja osobne vidim vysledky homeopatie a momentalne zazracne na mojom muzovi.cca polroka ma tazkosti kozneho charakteru,vytvaraju sa mu kozne mapky,ako chrasty to vyzera.kozna mu dala kortikoidy, ako inac 😠 ,zmizlo a vratilo sa este horsie.potom som mu ja kupila konopnu mast,nezabrala ani po 3 tyzdnoch.kedze sa chceme coskoro snazit o miminko,tak som nechcela aby sa zas vracal ku kortikoidom,tak som mu vybavila stretnutie s homeopatkou.po cca hodine a pol rozhovoru s nou si ona zhodnotila vsetky info co jej dal a nasadila mu liecbu-bylinnu mast a homeo detox.po tyzdni a pol vidime rapidne zlepsenie.ja osobne som uplne nadsena a kazdy den pistim stastim ked fakt zo dna na den vidim velke zlepsenia.aj moj muz ,ktory totalne homeopatiu zavrhoval,tak po tejto osobnej skusenosti meni nazor. 🙂

didulka85
14. máj 2012

@strociatka ona upalovala nejake veci, rozprava o nejakom posadnuti a neviem com. Nechce sa mi to teraz rozfrflavat, lebo uz som na odchode z domu. Akoze sorry, ale v mojich ociach je nabozenska fanaticka.

strociatka
14. máj 2012

na mna homeopatia nefunguje, skusala som to niekolko rokov a nic, vcelku som velmi milo prekvapena ucinkami megaskorbickej liecby a chystam sa vyuzit aj ine vitaminove terapie, to zabralo takmer hned a s uzasnou dlhodobou ucinnostou, je skvele, ze su tu ludia ako manof a petot a tiez, ze existuju diskusne fora, nie kazdemu zabera vsetko, treba hladat

tamix
14. máj 2012

@strociatka Skopírovala som si pár názorov pani Dr a pri ich čítaní ma až striaslo od hnevu:
"Pýtala som sa známych, ktorí brali homeopatiká. Ich deti tiež pre zlé sny nechceli spať v detskej izbe, zo sna kričali, počas dňa boli neovládateľné...
Pochopila som to. Ak začnete brať homeopatiká, fyzicky sa uzdravíte, alebo sa váš stav zlepší, ale do vášho srdca vstúpi zlo. Začnete pociťovať hnev, strach, zlobu, neviete odkiaľ to prichádza. dostanete neovládateľné túžby po niečom. Dospelý človek dokáže pokušeniam zla odolať ak má citlivé svedomie. Ešte jeden postreh. Skončila som s homeopatiou a moje deti sa začali tešiť z modlitby. Predtým sa im často do modliby nechcelo. A potom samé začali sa modliť ruženc , čítali Sv. písmo. "
Je to postoj hlboko veriaceho človeka, ktorý verí v silu Boha.
Moja dcéra má 3 roky a berie homeo asi 1,5roka a ešte som na nej ani jeden spomínaný príznak nevidela, a ani na sebe či mojich rodičoch.

"Vyvrcholilo to tým, že vo sne videla diabla. Povedala mi, že bol taký, ako vo filme „Ježiš“, ktorý sa premietal v kinách po celom Slovensku." Jasné, a videl niekto diabla, že ho vieme vo filme zachytiť ako vyzerá? Keď si pozrieš akúkoľvek bytosť, ktorú človek nakresli, popísal ako nadprirodzenú, sa skladá z tvarov zmyslami vnímaných. Kde je (tebou vyžadovaný) vedecký dôkaz o homeopatii v tvrdení, že diabol vyzerá ako vo filme Ježiš.

"Prídete k homeopatovi. Poviete všetko o svojich fyzických a duševných ťažkostiach. Dôležité sú i sny. A homeopat hľadá kľúčové, vedúce „znamenia“, symptómy, tie sú najdôležitejšie pre nájdenie správneho homeopatického lieku. Keď skonči s rozhovorom, hľadá liek v knihách, alebo na počítači, alebo si vás vezme k EAV –prístroju alebo vo vedľajšej miestnosti chytí kyvadlo a pýta sa ho na liek, alebo si priloží prsty pravej ruky na ľavé zápästie a dostane odpoveď. Každý homeopat má svoj rituál, ktorým hľadá správny homeopatický liek. Vyzerá to tak nevinne. Chcete, aby vám pomohol, no cena je príliš vysoká.

A realita je takáto: Biela mágia je odsúdená Bohom!!! "
Toto mi pripomína Jehovistov, ktorí by nechali svoje dieťa pre Boha aj zomrieť. Ďakujem, neprosím. Ja som si s malou svoje odtrpela a som rada, že žije. A tu platí: "človeče pomôž si, aj Pánboh Ti pomôže". Tak ak viem svojmu dieťaťu pomôcť, že ho nakŕmim, dám piť, vyliečim, tak ho predsa nenechám umrieť!!! A mám to v podstate aj Pánom-bohom povolené.

tamix
14. máj 2012

@didulka85 presne. Úplne súhlasím. Len som to nechcela napísať, že je fanatička, aby som neurazila niektorých postoj k životu, ale aj ja s tebou súhlasím.

bobocka
14. máj 2012

@didulka85 @tamix no ja ako ateista velmi zhovievavy voci krestanom(tym myslim,ze aj ked ja verim tomu co verit chcem,tak v ziadnom pripade nemam najmensi problem s krestanmi a ich vierou) ,tak po precitani si toho clanocku od pani dr som veru mala zdvihnute obocie a nezdielam jej nazor a jej postoj k tomu a taketo silne slova veriacej su pre mna moc.nerada pouzivam to slovicko,ale veru az priam fanaticky postoj k celej veci ma.
ako hovorim,ja mam s homeo zatial dobre skusenosti.ci uz u seba,ci u maleho a najnovsie aj u muza.negativnu skusenost zatial nemam.
inak neviete mi niekto povedat ako je to teda s tym odmietnutim ockovania dospelym clovekom? dnes rano som pisala o tom,ze ma dr chcela dnes zaockovat tetanovkou a ja som sa vyhovorila a odlozili sme to.chcem vediet,ze ak by som v buducnosti nadobro odmietla,ze ci aj mne hrozi pokuta ako je to u deti,alebo sa to len deti tyka.

strociatka
14. máj 2012

@tamix citala som to cele, jesne, ze to tak posobi, iste ale musite uznat, ze aj odmietanie ockovania na vacsinu posobi dost podobne 😉

moj nazor je taky, ze u nas to nezafungovalo, nefunguje, tak co uz, studovala som si aj system spracovania, vyroby a neviem ci to nazvat testovania, lebo oni to netestuju, len zistuju ucinok na baze podobnosti a pod. Jednoducho u nas nefunguje, tak neberieme

tamix
14. máj 2012

@bobocka Ja som sa vyhla očkovaniu tak, že som dr. povedala, že som pravdepodobne tehotná a on že to v žiadnom prípade neočkujeme a odvtedy nič. Už som tam aj bola a ani si kartu nepozreli, či som preočkovaná.

@strociatka Tak ako ATB nezaberie u každého, tak ani homeo. Odmietnutie môže sa zdať podobné, ako tvrdíš, ale pri viere Ti to neovplyvňuje zdravie. Ak pôjdeš, či nepôjdeš do kostola, autizmus, cukrovku ani atopák z toho asi nedostaneš.

strociatka
14. máj 2012

@tamix ale jasne, chcem len povedat, ze nic nie je cierno - biele. Niekde som dokonca citala vysledky studie, kde zistili, ze pri dlhodobom uzivani vitaminu C v podobe preparatov (nie prirodne cecko ako v citronoch, cvikle, kapuste sudovej a pod.) ma vo vyssom veku za nasleok sedy zakal. Neviem sa vsak k tomu vyskumu teraz dopatrat, tak to beriem len tak okrajovo ako priklad...

bobocka
14. máj 2012

@tamix v podstate som sa aj ja na to iste vyhovorila.teda nie ze som tehotna,ale ze sa chceme coskoro snazit a ja nechcem nijak oslabit organizmus a teda miminku tak nasledne ublizit.ona si to len poznacila,nic som nepodpisovala.ale ide mi o to,ze ak odmietnem uplne,tak ze ci mi hrozi za to pokuta ako je to pri odmietnuti ockovania u deti

denduska
14. máj 2012

pridám sa do témy homeo....pred časom, ani neviem prečo som si začala hľadať niečo aj "z druhej strany"...a priplietlo sa mi do cesty toto http://ferosebej.sk/archiv-lankov/125-milionova...

no..viem že homeonadšenci nemajú radi názory F.Šebeja, ale ja osobne som čítala od neho na tému homeo len toto...a priznám sa, že som naozaj reálne zapochybovala o celej homeopatii 😀 😅 😅 😅 😅 čím nechcem povedať, že homeolieky vôbec nefungujú, videla som, že fungujú...ale dosť by ma zaujímalo, akým spôsobom 😕

tamix
14. máj 2012

Keby sa Dr. mala stretnúť pri okrúhlom stole s predstaviteľmi hinduizmu, budhizmu, džinizmu, sikhizmu, predstaviteľmi čínskej filozofie, aom zvedavá, ako by obhájila svoj postoj a presvedčila ich o svojej pravde.
@strociatka

tamix
14. máj 2012

@denduska prečítam si, keď sa vrátim. Ja mám dobré skúsenosti s homeo a pritom netvrdím, že klasická medicína je neúčinná. Len som mala možnosť sa rozprávať s "8mesačnou mŕtvolou"=človekom, ktorého po operácii poslali domov a manželke oznámili, že do týždňa je mŕtvy a napriek tomu som sa s ním po 8mych mesiacoch rozprávala u homeopata. Vyliečil sa čisto na prírodnej báze a homeopatii.

tamix
14. máj 2012

@bobocka Ja som zatiaľ nepočula, aby riešili odmietnutie u dospelého, tak Ti neviem povedať. Náš dr. to jednoznačne nerieši.

tin007
14. máj 2012

@bobocka ockovanie dospelych by malo mat rovnaky "scenar" ako pri detoch. vsak uvidis, ci ta dr. "bonzne" na ruvz

tamix
14. máj 2012

@strociatka Jasné, nič na svet nie je 100%ne garantované, asi iba násobilka 😉

strociatka
14. máj 2012

@denduska tiez o homeopatii vysoko pochybujem, ale to je moj nazor, ak niekomu funguje a je z nej nadseny, ja mu jeho nadsenie urcite brat nebudem, ale su tu aj ludia, ktorym to jednoducho vobec, ale vobec "neberie"

strociatka
14. máj 2012

@tamix asi to tak ma byt, nakolko variabilita nas ludi je tak vysoka, tusim uz cez 7 miliard 😀

bobocka
14. máj 2012

@tamix ved mne dr ani nepovedala.ze by to potrebovala niekde hlasit,len ze ak pride kontrola,tak ze nech to v zazname ma.akoze mne osobne to vychadza tak,ze dospela osoba je si za svoje ciny zodpovedna sama a aj svoje zdravie ma vo svojich rukach,len ma napadlo,ze ci tam potom nie su natahovacky s poistovnami 😕 ja viem,ze uz uplne piate cez deviate spajam,len rada by som vediet co a ako.nech viem ako mam postupovat.lebo nateraz som rozhodnuta,ze ockovat sa nedam.iste nie do tehotenstva,po porode ci pocas dojcenia(co u mna bolo skoro dva a pol roka pri malom,teda ockovanie je naozaj na dlhsiu dobu odlozene).no uvidime ci ma bude dr nahanat,alebo to necha na mna.

bobocka
14. máj 2012

@tin007 ejha,vazne? no tak to aby som chytro otehotnela nech mam aj lekarsky dovod na neockovanie 😅

mikymiky
14. máj 2012

@bobocka Vzhladom na to, ze som pred casom pocula bedakat Dr. Liptaka na temu zufalo nizkej preockovanosti dospelej populacie proti tetanu (tusim iba nejakych 20-30 %, ale nie som si tym cislom uplne ista), silne pochybujem, ze by sa to nejak vaznejsie riesilo. Ten obrovsky natlak pravdepodobne existuje iba pri detickach...
Ale ked ma zabijes, nepamatam si, v akej relacii to bolo, iba mi utkvela v pamati vysledna informacia - ze aha, ked nie je vacsina dospelej populacie preockovana proti tetanu a predsa zomrelo na jeho nasledky za poslednych desat rokov iba par ludi (tusim traja), asi to s jeho vyskytom a naslednou liecbou az take dramaticke nebude...

strociatka
14. máj 2012

@tin007 fiha, stara doktorka vobec neriesila ockovania, teraz mame ale novu, tak uvidim, ci ma aj take, ze si nas predvola, hadam nie, no neviem... ja sa vyhovorim na pravdepodobnost tehotenstva, ale na co sa vyhovori manzel?

bobocka
14. máj 2012

@mikymiky no ja dufam,ze sa okolo toho nejake halo robit nebude.posledne co potrebujem je behat po komisiach a vysvetlovat,ze nemienim poskodit svojmu dalsiemu dietatku,tak sa teraz v ziadnom pripade ockovat nechcem 😕
mna to rano u dr zarazilo,lebo teraz poslednou dobou riesim ockovania a zrazu sa ma to aj osobne dotklo.fakt som to necakala. 😅 som ani nevedela co jej mam na to povedat,aby mi pokoj dala,tak zacala riadna improvizacia 😀 ale to planovane tehu je podla mna celkom dobry dovod. 😉
inak som jej povedala,ze nie som velkym nadsencom ockovania a nevyzerala,ze by bola z toho uplne vyvedena z miery.povedala mi,ze ma cca 2000 pacientov a asi 5 neockuje.btw 2000 mi prislo byt nejak vela,ale mozno tolko ozaj ma.ja to odhadnut neviem.iba z nasej rodiny sme tam piati 😀

strociatka
14. máj 2012

@bobocka a vsetci piati sa neockujete? 😀 😀 😀