Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

alla24
4. jún 2012

@tamix nemyslim ze taketo deti maju maturitu... Mozno mas skusenost inu

tamix
4. jún 2012

@alla24 mám skúsenosť a práve preto ma to tak štve. A potom sa príde ešte rodiť vyhrážať, že ma dá na inšpekciu, lebo jeho dieťa má papier a nemôže prepadnúť!!!

tamix
4. jún 2012

rodiť = rodič 😖

manof
4. jún 2012

Ak sa niekto domnievate, že na RÚVZ sú tí najdebilnejší zo všetkých vydriduchov, ktorých na Slovensku máme, tak si prečítajte toto:
http://www.pohorela.sk/pages/clanok.php?id=1232

@prevenar - to je hlavne niečo pre Teba. 🙂

manof
4. jún 2012

@alla24
Tak toto si naozaj vyprosím.
Ja keď zakašlem tak fakt NEBEŽÍM za NIJAKÝM LEKÁROM, milá moja.

Aby si vedela, tak ja totiž NIJAKÉHO LEKÁRA NEMÁM. Od 18 rokov, kedy som odišiel na vysokú školu a kedy mi detská lekárka dala kartu do ruky, moja zdravotná karta nebola u NIJAKÉHO VŠEOBECNÉHO LEKÁRA. Liečim sa sám a keď si neviem dať rady, obraciam sa prakticky výlučne na predstaviteľov alternatívnej medicíny, prípadne nealopatickú literatúru.

A skutočne si myslím, že drvivá väčšina dnešných službu-konajúcich alopatických lekárov (teda nositeľov titulu MUDr.) na Slovensku, či už priamo alebo nepriamo, vedome alebo nevedome, voľky nevoľky vo výsledku skutočne SLÚŽI FARMACEUTICKÉMU BIZNISU.

Obracajú sa na mňa stovky (vlastne už tisíce) rodičov, z nich desiatky zdravotníkov, ktorí (áno, tí zdravotníci, tzn. zdravotné sestry, sanitári, záchranári a - áno, aj - lekári) sú ZHNUSENÍ z toho, čo predvádzajú ich mainstreamoví kolegovia v honbe za peniazmi.

Detto matky na materskej, ktoré pred nástupom na materskú pracovali pre renomované farmaceutické firmy. Jedna napr. bola očitým svedkom reklamnej kampane v roku 2008, ktorá skončila zavedením povinného očkovania proti pneumokokom (viď http://www.slobodavockovani.sk/news/preco-povin... ). Garantujem Ti, že jej ani vo sne nenapadne dať svoje dieťa zaočkovať Prevenarom.
( @prevenar - neber to osobne 🙂

Povedal by som teda, že mám naozaj dosť informácií PRIAMO OD ZDROJA na to, aby som si mohol s čistým svedomím dovoliť vyjadriť takéto dosť drsné a nemilé vyššie uvedené tvrdenie.

manof
4. jún 2012

@janielka1
rozumiem, ale z verejných vyjadrení prof. Hudečkovej naozaj mám ten dojem, že ona v tom očkovaní fakt "jede".
Každopádne, som otvorený novým poznatkom a teším sa na jej prednášku v stredu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/prednaska-d...

alikaa
5. jún 2012

@alla24 za seba mozem povedat, ze lekarom sa vyhybam ako sa len da, so ziadnym kaslom ani soplikmi nebezim k dr., akejkolvek chemii sa snazime doma vyhybat milovymi oblukmi. Zatial sme doma nemali chorobu, s ktorou by sme si neporadili. Ked som bola dat potvrdit prihlasku do skolky k pediatricke, obzerala si mojho maleho s udivom, ze este namala v ordinacii 2-rocne dieta, ktore od narodenia nebolo chore. Moj muz, ani ja sme vseobecneho, ani specializovaneho doktora kvoli nejakej chorobe za poslednych 10 rokov tiez nepotrebovali. Doma sa liecime stravou, vitaminami, pripadne homeopatiou a snazim sa v tejto oblasti stale svoje vedomosti rozsirovat.

heimdalls
5. jún 2012

@manof - si jeden z tých šťastnejjších, čo sa chorôb týka, pravdepodobne za to môžeš vďačiť dobrej imunite a genetike, ALE....musíš uznať, že mnho ľudí podobné šťastie nemá, nehovoriac o deťoch. "Obyčajný" apendix totiž bez lekára a z kartou v skrini nevyriešiš, ani z 1000-kou homeopatov a to som zámerne použil ako príklad bežný a častý apendix. Kamarátovi sa narodila dcérka s opačným prietokom krvi cez nejakú chlopňu v srdci a bez okamžitej operácie boli jej vyhliadky na ďalší život mizivé (píšem v tomto prípade paradoxne o dvojdňovom dieťatku, ktoré ešte ani nestihlo žiadnu zdravotnú kartu dostať a už bolo odkázané na okamžitú komplikovanú operáciu na Kramároch). Niekedy si zdravotný stav vyžaduje skutočne lekára, nie homeopata (nič osobne proti nej nemám) prípadne nejakú "zázračnú" megaaskorbickú liečbu C-čkom.

Želám ti veľa pevného zdravia aj naďalej, aby si nikdy svoju kartu z tej skrine nemusel vytiahnuť.

miskakyska
5. jún 2012

@heimdalls a
@manof sa mi zdá podľa písmeniek,že je 1dna osoba :o) či to sa mi fakt len zdá?

sabiatko
5. jún 2012

no caute. tak po dlhsej dobe sem zas pisem. dneska si dokina odomna zobrala vsetky info... obcianky, adresu, vsetko. a ze ma musi nahlasit na tu hygienu ci co a ti si ma predvolaju a budeme spolu besedit. uz sa tesim. a ze pokuta je dakych 332 E za kazdu vakcinu, ktoru som detom nedala pichnut. tak si idem nastudovat dake konkretnejsie a presnejsie info, lebo som uz toho pozabudala. mozte mi sem prosim niekto hodit linky na tie 2 webove stranky o ockovani? dakujem.

miskakyska
5. jún 2012

Zle som to napísala myslela som@zaockujteajslnko :o) majtee sa a hlavne sa tu nepobite!

tean
5. jún 2012

@sabiatko
rizikaockovania.sk
slobodavockovani.sk
ockovanie.org

peha81
5. jún 2012

zajtra mame pojednavanie na RUVZ....tak drzte nam tu palce 😉 😉 potom vam dam info ako sme dopadli 😀

lucia2207
5. jún 2012

AHojte baby, prosím vás ja som na 100% rozhodnutá odmietnuť vakcínu MMR ale neviem čo ma potom čaká.Na čo všetko sa mám prosím vás pripraviť??? Aké máte skúsenosti??? Mám lekárku,ktorá je za očkovanie a už teraz mám husiu kožu z toho ako sa ide do mňa pustiť 🤐

alla24
5. jún 2012

@manof sa ukludni ok? Ja v internetovej diskusii na konikovi ludom tykam lebo tak to tu robi skoro kazdy. Prispevok o lekaroch nebol pre teba ale vo vseobecnosti. Ved to mas v druhom odseku. Nie v odseku v mojeje reakcii na teba. To ze mi nasledne dalsiu reakciu hodilo o dalsi odsek nizsie som si ani nevsimla a nepokladala za dolezite ale ako vidim ludia tu lipnu na kadecom 😕 Nabuduce si dam pozor. 😉 A to ze si tak proti ockovaniu sa uz po precitani tvojho prispevku ani necudujem. Tym padom su pre mna tvoje presviedcacie komentare vlastne nulove 😎 Ty by si vlastne bol proti vsetkemu co s medicinou suvisi takze to nema pre mna zmysel.

zaockujteajslnko
5. jún 2012

@miskakyska
ja nie som manof, ja som ovela radikalnejsi a viac nasraty...... 🙂
co ma spaja s manofom, ze ja tiez prakticky od 18r nemam ziadneho praktickeho lekara, kartu mam doma.... a podobny vek, takze mozno tam je taka ta podobnost v niecom

jezibosorka
5. jún 2012

@sabiatko cena 331e je suhrna,za vsetky neockovania, nie za kazde jedno neockovanie... 😉 drzim palce

jezibosorka
5. jún 2012

@alla24 ja modernej medicine a lekarom tiez nedoverujem, ide o to ako sa predpisuju lieky , vo velkom,len aby splnili plan a vypredpisovali su suprovu dovolenku, teda kongres all exklusive 😝 a este manof nikdy nikoho nepresviedcal any neockoval, alebo nesiel k lekarovi,,,, je to rozhodnutie kazdeho rodica, a kazdy si za to nesie zodpovednost sam,,,,, 😉

a este super moderne lieky maju vsetky vedlajsie ucinky, ktrore keby si precitala na pribalovom letaku, tak by si z nich nezjedla ani jednu tabletku,,,, preto,ked sa to da poriesit neakymi rastlinkami, cajami, preco sa mam otravovat neakou chemiou????

miskakyska
5. jún 2012

@zaockujteajslnko
@zaockujteajslnko
@zaockujteajslnko no čo vravííím..Manof 2 :o) P.S.stres škodí zdraviu aj pleti :o)

prevenar
5. jún 2012

http://www.slobodavockovani.sk/news/trestne-ozn...

no, Manof ma teda inych "znamych" 😀 ,,, `;,,;` ,,,

prevenar
5. jún 2012

@zaockujteajslnko hmmm... kartu mam doma aj ja LOOOL 😀 dobrych par rokov 🙂

prevenar
5. jún 2012

@sabiatko ziaden link nepotrebujes, nachadzas sa priamo v zdroji informacii ,,dobra sprava je ,ze si staci precitat tak 30 poslednych stran ..a ano, precitat si to musis fakt sama 🙂

prevenar
5. jún 2012

@lucia2207 CITAJ diskusiu ^^ skus 30 stran dozadu a potom sa pytaj comu nerozumies.

petot
6. jún 2012

@heimdalls Chirurgia je jedna z mála oblastí medicíny, ktorá naozaj napreduje. Aj keď divil by si sa, existujú prípady, keď je chirurg bezmocný a obyčajné Cčko zaberie.

sabiatko
6. jún 2012

@tean diki, idem si nastudovat...

sabiatko
6. jún 2012

@jezibosorka som si aj myslela, ze dokina zavadza, sak to by ma kazde dieta vyslo na tisice eur. aj tak z toho maju paradny biznis. tak dik, drz palce, lebo uz teraz som z toho nervozna...

sabiatko
6. jún 2012

@prevenar tak ale na tych strankach su dobre clanky, to len aby som bola dobre informovana, lebo som si ista, ze budu trocha zavadzat, tak aby som bola v obraze.

este keby ste mi prosim vedeli niekto povedat, kde najdem pribalove letaky (o vedlajsich ucinkoch) vakcin ako hexa, mmr, prevenar a ja neviem co este sa picha. vdaka

zajaciq
6. jún 2012

ahojte, v poslednej Justicnej revue vysiel clanok o povinnom ockovani, kto ma pravnicke myslenie/studium/,...moze ho to zaujimat. prave ho citam, mama mi naskenovala 😀 zatial je to o tom, ci ockovanie je pravo alebo povinnost. veeeelmi zaujimave..

jezibosorka
6. jún 2012

@sabiatko no, ved len strasia a zastrasuju, si myslia ze su vsemocni,, ked pride predvolanie mne,ja sa s nimi bavit nedudem, nech daju sek, ci co to davaju a zbohom, nemienim tam s nimi stracat cas, pokutu daju tak ci tak.... takze je to zbytocne,,,, a ja nemam, nervy na tahanice s odvolaniami a sudami.....