Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petribela
29. júl 2012

@alikaa
ani neviem,ale asi nie,,teda to povinné dám, ale že by som dala proti chrípke a pod.veciam určite nedám

alenka600
29. júl 2012

@petribela Ale povinne ockovanie sa da odmietnut! Planujem to urobit aj ja, aj ked u nas je to vraj pokuta cca 3700 E a pol roka basy. Ale nejaku cestu uz proste najdem, takze urcite sa to da odmietnut, ak je problem len v tom

petribela
29. júl 2012

@alikaa
ale veď to sa ani tak nedá zistiť tie gény,,,ale človek musí poznať v rodine aké sú choroby,,tak som to myslela...

alikaa
29. júl 2012

@petribela trapit sa nemusis, ale mozno sa zamysliet nad tym, ze tie povinne vakciny tiez nie su ok. V tejto teme sa rozoberaju hlavne povinne vakciny, nie dobrovolne. Ak si precitas par stran dozadu, tak zistis, ze v rodinach sa takmer nikdy nevyskytli ochorenia, ktore prepukli detom po povinnom ockovani. A povinne ockovanie sa da odmietnut, na SR to nie je take drsne ako pise @alenka600, na SR mozes dostat maximalnu pokutu 331 eur, su aj rodicia, ktori sa pokute vyhli.

petribela
29. júl 2012

@alenka600
ja by som asi neodmietla, no neviem,,,ale prečo si toho názoru?ja som nikdy nemala žiadne alergie, ani môj manžel, ani v rodine to nemáme tak je malá pravdepodobnosť, že dieťa bude mať....keby vymysleli zázračné vakcíny, tak by sme si ich pichali všetky. Ale je to na tebe.Čakáš prvé?

petribela
29. júl 2012

@alikaa
ja povinné očkovania dám,,ale ostatné vakcíny určite nie,,že proti chrípke a podobne.Vieš to sa mi nepáči, že ľudia sú veľmi ovplyvniteľní názormi druhých,ja sa tak neriadim,,riadim sa svojím rozumom.Dnes nie je asi nič zdravé.Ja to radšej ani nečítam,,čakám vytúžené bábatko po 3 rokoch, som si prešla svojim trápením,tak sa nechcem trápiť nad príbehmi druhých.všetkým by som dopriala zdravie, keby to išlo

alenka600
29. júl 2012

@alikaa Ano ano, ja som sa zle vyjadrila, tym som chcela povedata, ze u nas - vo Francuzsku je to "horsie" ako na SR s tou pokutou a tak
@petribela Jedno dieta uz mam (7mes), druhe je na ceste🙂 Takze uz u toho prveho som odmietla (prve ocko malo byt v 2m)Keby rezultatom ockovania mala byt "len" alergia, tak ma to az tak netrapi.....ale tu ide o ovela ovela vaznejsie nasledky - autizmus (som psycholog a pred tymto mam taky respekt, ze dovidenia, az by som povedala, ze tohto nasledku sa bojim ako cert kriza, lebo viem co obnasa), rozne poskodenia, nemoci atd.Toto je pre mna sakra velky vykricnik, tu neide len o alergiu....A vlastne aj keby som nevedela o tychto chorobach ako moznych nasledkoch a ak by som verila farma firmam, ze to je nahodny vyskyt, aj tak by som nedala ockovat. Kedysi som sa pozrela na zlozenie vakcin (uz Ti to presne nevysypem z ukava, je to cca rok do zadu)a tak ako by som dietatu nedala vypit nejaku jedovatu, jasne a objektivne skodlivu latku, tak uz vobec mu ju nedam vpichnut, ani za nic....Teda mna osobne k tomu neviedli (len) nejake katastroficke clanky o hroznych nasledkoch, ale aj tvrde data

alikaa
29. júl 2012

@petribela ja som sa ti snazila vysvetlit, ze tu nepovinne vakciny nikoho nezaujimaju, vsetci sa tu zaoberaju tymi povinnymi. Ano, mas pravdu, dnes nie je uz asi nic zdrave v nasom okoli. Ale taky hlinnik, ortut, formaldehyd alebo nervove jedy su vsade zakazane, len vo vakcinach nie. Je to aj v povinnych vakcinach. A vacsina ludi, co tu diskutuje odmieta tieto jedy pichat do svojich deti. Mozno to znie rypavo, ale tymi jedmi vo vakcinach svojmu dietatu vela zdravia nedoprajes.

prevenar
29. júl 2012

@petribela

nikto ti tvoj nazor neberie 🙂 ..snazis sa tu nieco aj zistit, alebo si nam len prisla oznamit, ze ta nazory inych ludi nezaujimaju ? musim povedat,ze z tvojich prispevkov vyplyva, ze ty si pochopila fakt vsetko ^^ ..je dobre tu mat niekoho tak rozhladeneho , urcite pomozes svojimi nazormi a vedomostami aj dalsim mamickam , za co ti vsetci dakujeme uz dopredu.

prevenar
29. júl 2012

@alikaa @alenka600 ..no, dnes ste vyhrali prvu cenu za trpezlivost 😀 ..snad to k niecomu aj bude 😝
(aj ked moc to tak nevyzera^^ )

petribela
29. júl 2012

@alenka600
určite sa o tom poradím s odborníkom:o Dik za názor

jandl
29. júl 2012

@raceruner Měla jsi už čas,zjistit to,jak to bylo skutečně s pertussis a záškrtem?Vždyť já nechci osobní údaje,ale znát pravdu,jak k tomu přišli.To je podle mě nedbalost lékařů,jesti se o to nezajímali.Uvědomuješ si,že takhle to je zase jen o spekulacích?Proč se potom lékaři diví našim názorům,když takhle něco ututlají.

petribela
29. júl 2012

hlavne som sa nechcela doťahovať takým spôsobom ako to robíš ty.ja neviem o všetkom, momentálne čakám bábatko a som proti očkovaniu.Ja som hovorila len za seba v mojom okolí, že keď nás dali očkovať, neboli žiadne zdravotné problémy nič viac.Rozhlad mám nakoľko od malička vyrastám v lekárskej rodine

jandl
29. júl 2012

@chtěla jsem se zeptat,jestli je možné,že mi byla smazána odpověď od @racerunner z 25.7.? Nebo mi hráblo.

tamix
29. júl 2012

@petribela
Neviem, či sa dá niečo zistiť, lebo ja som sa pýtala imunologičky a tá mi povedala, že dieťaťu sa imunitný systém vyvíja do troch rokov a dovtedy aj tak nič nezistí.
Nie je tu zlá energia. A tak ako hovoríš "na každom záleží, či dá alebo nedá" očkovať. Len problém je v tom, že sem občas na 10min. vhupne očkujúca mamička, je nahnevaná a presviedča nás, aké je očkovanie super. Veď vás, očkujúcich, nikto z nás nenúti prestať očkovať. Človek sa možno niekedy aj osopí, keď musí stále dookola vypisovať to isté. Keď si niekto nie je ochotný prečítať posledných pár strán a na základe toho si vytvoriť názor, tak nech sem nepríde robiť zlú energiu. Ak sa príde informovať a nie mudrovať, tak jej tu každý veľmi rád odpovie. Ak jej odpovede nesedia a nepresvedčia ju,tak nech očkuje ďalej a hotovo.

petribela
29. júl 2012

Ja som čítala príspevky, bohužial viac negatív...máloktorý doktor povie neočkovať...ale čo urobia aj tie mamičky čo dali očkovať a dieťatko má teraz problémy,,nič s tým neurobíš.Ale na pokutu bohužiaľ nemám keď odmietnem očkovanie...tú zlú energiu som myslela od jednej osoby čo mi tu písala, že som najmúdrejšia a podobné veci.Vieš keď vyrastáš v lekárskej rodine neubrániš sa tomu.Musím sa opýtať tej známej, či sa to dá nejako zistiť oná má prístroj,ale či to je aj na bábatká neviem,,mne zdravotne pomohla.Ja čakám prvé, ale čo urobím s očkovaním neviem,,poradím sa:o ale ďakujem aj za tvoj názor je výstižný

tamix
29. júl 2012

@petribela som si istá, že veľmi veľa rodín nemá zbytočné peniaze na pokutu, len čo v prípade, keď bábo schytá vážnejší následok na celý život. Štát ničím neprispeje a celoživotná liečba ostane na pleciach rodiča - a je to určite viac, ako suma tej pokuty. A potom ďalšia vec - Kým rodič žije a vládze, tak sa o dieťa patrične postará. Ale čo potom, neverím, že ústavy sa starajú o postihnutých s takou láskou, ako by to robil rodič ☹.

petribela
29. júl 2012

@tamix
ja ti volačo poviem,,,pracovala som v takom zariadení,,,starostlivosť o deti postihnuté, alebo v detských domovoch sa nedá porovnať s výchovou svojho dieťaťa,,to ako keby si miešala hrušky s jablkami.Na to treba individuálnu starostlivosť, pretože každé dieťa má iné postihnutie.Dieťaťu s mozgovou obrnou sa musíš inak správať ako dieťaťu s downovým syndrómom.Je to veľmi ťažká práca, za minimum peňazí.To som Ti chcela povedať, poviem to takto v decembri sa mi má narodiť bábatko a teraz sa mám obávať ísť do nemocnice ho porodiť, že čo ak sa pridusí, alebo podobne,,neviem či mi rozumieš.Človek si veľa vecí sugeruje.Nie som ten typ človeka, čo myslí negatívne, alebo sa obávam. Vieš Ja som ťažko otehotnela a museli mi dávať vakcíny nemala som na výber,,ale vďaka tomu budem mať baby...inak táto téma je na mňa asi veľmi ťažká,,,ja len hovorím, že osud máme napísaný a to ti hovorím pravdu

keziah
29. júl 2012

@petribela mozno ti pomoze zorientovat sa (neviem, ci to potrebujes, mozno nie, ale ak by predsa) ockovaci kalendar, aby si vedela, ake povinne ocko tvoje dieta caka: http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovacie-l...
Pokial mas ohladne ockovania nejake obavy, porozmyslaj, ci radsej nechces ockovanie trochu odlozit-kazdy dalsi mesiac a nabraty kilogram pred ockovanim je pre tvoje dieta vyhoda. U umiernenejsich ockoskeptikov sa za relativne bezpecnejsie povazuje odlozenie ockovania po 2. roku zivota. Tvoje babo dovtedy moze ohrozit cierny kasel, ten je vraj smrtelny pre deti do 6 mesiacov, ale v tomto veku babo nie je chranene ani ockovanim (protilatky, ktore by stali za rec sa tvoria az po preockovani v 6. mesiaci).

katka0905
29. júl 2012

@petribela "Vieš Ja som ťažko otehotnela a museli mi dávať vakcíny nemala som na výber,,ale vďaka tomu budem mať baby"...wau, vdaka vakcinam si otehotnela? :D Napis, prosim, ako sa volaju, aj svagrina tuzi otehotniet.

vefi89
29. júl 2012

@prevenar si zaklincoval 😀 😀

hajanka
29. júl 2012

@petribela ahoj, ty neuznavas vakciny aj napriek tomu das svoje dieta ockovat, spravne som to pochopila?

vefi89
29. júl 2012

@petribela prosím ťa, ako sa volá to vyšetrenie, čo si písala, že je z neho možné zistiť alergiu na zložky vakcíny?

petribela
29. júl 2012

@hajanka
povedala som, že základné vakcíny čo sa dávajú tak áno nemám na pokutu,,,ale ostatné vakcíny čo sú na chrípku,ovčie kiahne a podobne to nie...ja nechápem, čo sú všetci takí rozhorčení,,treba sa poradiť s odborníkmi, ako sa budem radiť aj ja

hajanka
29. júl 2012

@petribela cakas vytuzene babetko, osobne si myslim, ze preto a duplom by si sa mala o to zaujimat a citat pribehy druhych, niekto sa vsak nauci len na vlastnych chybach... len aby nebolo potom uz neskoro na studovanie

"ja som nikdy nemala žiadne alergie, ani môj manžel, ani v rodine to nemáme tak je malá pravdepodobnosť, že dieťa bude mať."
co nebolo moze byt, takze na takuto "pravdepodobnost" by som sa nespoliehala, ani u nas nikdy v rodine nebola potravinova alergia a zrazu uz je 😠 😠 a o dokafranej imunte ani nehovorim, zo zdraveho dietata je zrazu vecne chore

petribela
29. júl 2012

@vefi89
presne neviem ako sa to volá, ale absolvovala som to v Zlatých Moravciach, len sa musím opýtať, či sa dá meranie absolvovať a u bábatiek....potom ti môžem dať vedieť.Máš nejaký problém?

petribela
29. júl 2012

@hajanka
prečo nerešpektuješ môj názor,ja tvoj rešpektujem..keď ti poviem, že nedám očkovať budeš milšia?ak porodím,,potom ti poviem,,,,,a neviem či si čítala, čo som musela podstúpiť aby som otehotnela.Nemám rada ľudí, ktorí posudzujú druhých bez poznania,,neber to osobne hovorím svoj názor

hajanka
29. júl 2012

@petribela ak ti dieta ochorie nasledkom ockovania, potom budes mat na liecbu?
(to bude urcite viac ako tych 300e ...) ale potom sa uz niekde najdu, ze?
na prevenciu peniaze nie su, ale ked ide o chorobu, tak sa vzdy najdu.... 😖 (lebo musia) hlavne ze na prevenciu sa kasle ☹

lekari, to su ozajstni odbornici na ockovanie 😉 ja uz vopred viem co ti poradia 😉 predsa ockovat ockovat ockovat!!! 😀 porada ako lusk 🙂 v

hajanka
29. júl 2012

@petribela respektujem, nemozem sa vsak pytat?
mi to pride cudne, pises, ze si proti vakcinam a potom pises, ze povinne das vsetko, len nepovinne nie a potom napises, ze na pokutu nemas.....
tak ockujes len preto?

petribela
29. júl 2012

@katka0905
to nie je len tak, že ti pichnú injekciu a otehotnieš,,liečenie má veľmi dlhý priebeh...rôzne odbery, zákroky....sranda to teda nebola,ako si niekto z toho robí,,keď niekto prežije rakovinu,,chytí sa aj poslednej nitky.Švagriná nech ide za odborníkom, ktorý lieči neplodné páry tak sa všetko dozvie a smiať sa nebude ako ty.

hajanka
29. júl 2012

@petribela v pohode, ja to osobne neberiem, som rada ze diskutujeme 🙂