Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tamix
29. nov 2009

odporúča sa, ale vraj máme právo to posunúť bez akéhokoľvek postihu. Pôjdeme k nej na kontrolu (ale až 8.12.) tak potom sa jej na to opýtam a dám vedieť.

zitaje
29. nov 2009

Vdaka. Teda ja nechcem pichnut ani po 24 mesiaci,a ale nech som informovana. 😉

tamix
29. nov 2009

ani ja nechcem dať.

martina46
29. nov 2009

zitaje, nasa dr mi to ovedala s tym, ze na zaklade indormacii zo skoleni, mmr sa picha do 18.mesiaca, potom vlastne povedala, ze v 24 mesiacoch - ze preco, ked sa to picha do toho roka a pol.... ci mi je rozumiet dokelu, sa nevime vyjadrovat 😅 😀
no a potom som jej samozrejme povedala, ze vo vyhlaske pre tuto vakcinu nie je spomenuta horna hranica, tak len opakovala, ze ich skolia, ze to ma proste pichnut do 18. mes.... atd....
ja som slubila, ze jej podpisem do karty, ze chcem odklad, este som tam nebola....

tin007
29. nov 2009

ahojte, mam pocit, ze doktori/pediatri maju rozne skolenia na rovnaku temu, lebo nasa dr. nema s odkladom mmr vobec problem (som povedala, ze budem riesit pred nastupom do skolky, co je tak o 2 a pol roka mozno) a tiez som jej spomenula, ze vo vyhlaske nie je na toto ockovanie horna hranica, neprotestovala

zitaje
29. nov 2009

mata, ja som tiez nebola, mali sme prist o dva mesiace. Som zvedava, ci mi bude sestricka volat, ale tipujem ze skor nie, ona si to podla mna nepamata az tak velmi. Ona len stale ze aka je to dobra vakcina... 😅

pastuska
30. nov 2009

Tak mne sa zdá, že tá MMR sa očkuje od 18. mesiaca, horná hranica udaná nie je. Poisťovňa inak nemôže odmietnuť preplatiť to očko, veď platíme poistenie, nie? Potom nech si fajčiari platia liečbu za rakovinu pľúc...(nič proti fajčiarom, muž je tiež).

Inak tak si vypýtajte od mudry papier, aby vás poslala na imunologické vyšetrenie, či je možné očkovať, a či je dieťa zdravé. Na to máte nárok, lebo sa nemá očkovať dieťa, ktoré má nejaké poruchy imunity, alergie a podobne. A pediatrička nemôže vedieť po tejto stránke, či je bábo zdravé...

tamix
30. nov 2009

Pastuska: niektoré Dr. očkujú bez problémov aj keď má dieťa menšie zdravotné problémy. Vraj to nevadí. Neurologička ma upozornila, aby som malú v žiadnom prípade nedala očkovať ak nie je 100%ne zdravá.
Keď máme nárok na imunologické vyšetrenie, tak prečo sa automaticky nezačína tým a potom sa rozhodne ako ďalej s očkovaním. To sú riadne „.....“, že to ani nespomenú, keď človek príde do poradne.

pastuska
30. nov 2009

tamix, ani mi nehovor, mne ho očkovala napriek alergie na mlieko, pričom každá vakcína obsahuje laktózu...ja som skončila s očkovaním pri MMR - čiže toto nemá. Ale nemala očkovať ani to predtým, kvôli tej laktóze...myslíš, že mi to povedala? Pochybuje, že to vôbec vie...tiež ma skoro šľak trafil, keď som sa to dozvedela...inak nikto nemôže vedieť, či je imunitný systém v poriadku, a to je predpokladom pre očkovanie.

A čo sa rozčuľujem, veď aj tak ho vôbec nevyšetrila predtým, nieto, aby sa zaujímala o jeho imunitu...krava jedna (prepáčte, ale musela som).

tamix
30. nov 2009

pastuska: To si bola ešte jemná. Niekedy by človek najradšej povedal aj niečo „krajšie“. Dúfam, že ste tie očkovania prežili bez problémov.

pastuska
30. nov 2009

tamix, no zatiaľ hej, sme bez problémov (až na tú alergiu a nábeh na atopický ekzém, čo vraj súvisí s vakcínou TBC)...asi tak nejak.

denduska
30. nov 2009

ahojte no u manzela v nemocnici lezi mlada zena s chripkou a obojstrannym zapalom pluc na are..nevedia ci prasacia ci aka, aj tak je to jedno..ale...museli jej ukoncit tehotenstvo sekciou..bola v 20.tt 😔 ...normalne mi zacina lepit 😖 jasne ze sa nedam zaockovat...ale to je prvykrat co som sa zlakla....

tamix
30. nov 2009

No super. Chúďa baba. Ale prečo jej ukončili tehot.? V susednej krajine sú teraz dve tehotné v umelom spánku(majú potvrdenú H1N1) a vraj plody sú vrav v poriadku. Zatiaľ im neplánujú zobrať malé

denduska
30. nov 2009

tak ja netusim preco, ale asi na to mali dovod...spytam sa ho ci vie nieco blizsie...ale dufam to bude nejaka nechripkova pricina...

pastuska
30. nov 2009

denduska, tak ja si myslím, že keby to súviselo s chrípkou, tak by sa to nemohlo tak skoro prejaviť...neviem, nie som lekár, ale všetko sa nedej tak rýchlo, si myslím...
Ale chúďa žieňa, má to ťažké.

denduska
30. nov 2009

no cierny kasel - Damsky magazin - Spanikova....

denduska
30. nov 2009

tak ta mlada baba nakoniec zomrela 😔 😔 😔 "dobra" sprava je ze to mozno nebola chripka, zisti sa az pri pitve. Sekciu robili preto ze to malo rychly priebeh a prisla uz v sepse - otrave krvi 😔 😔 😔

pastuska
30. nov 2009

Tak to ma mrzí, aj keď ju nepoznám. Je to smutné.

vanish1
30. nov 2009

denduska ☹
skús pozrieť reláciu Lampa, tam to pekne vysvetľujú, aký je rozdiel medzi prasacou a normálnou chrípkou (žiadny, aj jedna aj druhá je rovnako nebezpečná pre chronicky chorých ľudí) a v tomto čase máme ešte viac chrípkových prípadov ako sme mali o takomto čase v minulom roku.
určite pozri aspoň prvú polhodinku (prvých 5 minút kecajú mimo témy) http://plus.joj.sk/plus-tv-archiv/lampa/26-11-2...

tamix
30. nov 2009

to je fakt strašné. Chúďa baba. Ja si až teraz začínam tak ozaj uvedomovať ako sme mohli aj my skončiť. V pondelok mi odtiekla plodová voda a sekcia bola až v stredu poobede. Mohlo to všelijako dopadnúť. Len ja som si nepripúšťala, že to môže mať aj zlý koniec.

denduska
30. nov 2009

tamix, myslim ze to je aj najdolezitejsie - nepripustat si to...to ked clovek spanikari ja verim ze istym sposobom si privola zle... ale tiez az teraz som si uvedomila ze v podstate som to mohla byt aj ja...brrrrr.....

inak spanikova ma normalne prekvapila - povedala ze je mozne aj to ze bakteria cierneho kasla sa zmenila a ockovanie uz az tak dokladne nechrani...fiiiha 😉

teri3
30. nov 2009

ahojte, tak čo sa týka imunity, to mi už dlhšie vŕta v hlave. Je to veľmi dobrý argument pri odmietnutí BCG vakcíny v pôrodnici - ako môžu vedieť, že nemá vážnu poruchu imunity? A ako pri takých maličkých drobčekoch, ktorí svoje prvé jedlo iné ako MM, príp. UM ochutnajú až v 6-tich mesiacoch môžu vedieť, či nemá potravinovú alergiu? Rýchlo do nich dačo napichať a potom sa čudujeme, že aj deti výlučne kojené a tie, čo pijú MM trebárs aj do troch rokov sú chorľavé a dáko sa to nezhoduje s názorom, že kojené deti sú zdravšie 🙄

no tej mamičky aj bábätka mi je ľúto 😔

vo všetkých časopisoch sú dáki doktori, ktorí popierajú "nejaké názory nejakých pofidérnych antiočkovacích aktivistov". Vynakladajú veľké úsilie, aby názor o očkovaní zostal taký, aký bol, ale asi majú smolu...a asi sa aj boja, že ľudia sa viac začnú zaujímať o to, aby to bolo dobrovoľné 😉

ma76
30. nov 2009

Ahojte

Petot

je pravd že očkovanie proti čiernemu kašlu je vo švedsku zakazane 20r.?

Inak kolega sa dal zaočkovat proti prasacej ..nie na slovensku...a po týždni dnes telefonoval že ju dostal a že nemal

sa davat ASI očkovat. 😒. utekal hned ako vakcinu dali do ambulancii...

Ako to že to čo nas ma super CHRANIT je vlastne na nič?...a to myslim aj ine očkovacie vakciny 😒

petot
30. nov 2009

ma76: Švédsko čierny kašeľ očkuje, ale pred 30 rokmi prestali používať celobunkovú vakcínu (tu sa plošne používala až do 2008).

daducha
30. nov 2009

ahoj,

tak som sa dnes presvedcila, ze u nas bude povinne ockovanie asi este velmi dlhu dobu.Ked som sa pokusala kamoske a to naozaj dobrej kamoske povedat nieco o oskodlivosti ockovania, ma 11 mes. dceru, tak sme sa tak pohadali ako este nikdy predtym. Ked som povedala rodicom, ze nas mladsi syn uz dalej ockovany nebude, tak na mna pozerali ako na prizrak.A to som chcela iba aby si vypoculi prednasku Anity Petek a mohli sme o tom diskutovat. Kamoska mi povedala, ze ona nic citat nebude, a spustila na mna vsetky tie argumenty o vymiznuti chorob a pod.Este malej doplni ockovanie proti ovcim kiahnam, vraj aby jej nezostali jazvy.Pritom som nechcela nic ine, iba aby si precitala zopar clankov z tejto diskusie. Ostala som smutna ☹ .Manzel mi povedal iba, rob ako chces, verim ti, no chran aby ochorel na niektoru z tych chorôb ...

tamix
30. nov 2009

daducha: aj ja poznám takú mamičku, čo dala malého očkovať všetkými vakcínami čo do 3 rokov mohla a stihla a je na to strašne hrdá. Že vraj neľutuje peniaze, keď ide o zdravie jej syna. Určite vakcíny aj pomohli. Ja mám len jeden jediný problém. Komu vlastne veriť!!!!! Každá strana má svoje vlastné argumenty a dôkazy z výskumu. Tak ako to je obe tvrdenia budú asi ťažko pravdivé. Minule som videla dokument, ako chorý z kmeňa išiel za šamanom pre pomoc. Určite ho ani nenapadlo, že by mu chcel zle. Najsmutnejšie na celom je, že vo „vyspelom svete“ človek nemôže ísť s úplnou dôverou za lekárom, lebo nikdy nevie, ktorá firma ho podporuje. Ja sa poinformujem ohľadom očkovania v Južnej Kórei. Som zvedavá tam to ako funguje.

vanish1
30. nov 2009

daducha, to je na tom najlepšie, muž sa spoľahne na teba a keď dieťa chytí náhodou niektorú chorobu, tak povie, že je to tvoja vina.... 😒 nech si o tom naštuduje sám niečo, lebo je veľmi ľahké o nič sa nestarať a keď náhodou dostane chorobu, tak obviniť teba....
môj tiež nečíta, ale povedal, že mi verí, dúfam, že by sa tak nezachoval ako som písala vyššie.. ono myslím, že si treba niečo naštudovať aj o tých chorobách, pretože vždy je nejaká šanca, že ich chytí

teodorka
30. nov 2009

daducha ...musis si zvyknut ze vacsina ludi nebude zdielat Tvoj nazor ...kazdy ma narok mat svoj nazor a kazdy si zan nesie aj zodpovednost ...ak si presvedcena ze ockovat nechces neockuj ,postaras sa o svoju rodinu za nu si zodpovedna a ako sa rozhodne Tvoja kamaradka to nechaj na nu je to jej zivot a jej rozhodnutie ...nevies presvedcit vsetkych a tak to ma byt

petot
1. dec 2009

daducha: To sa stáva. Aj my sme boli najprv za exotov, ale s odstupom času niektorí ľudia začali aspoň rozmýšľať, aj keď na samostatné rozhodnutie zatiaľ nemajú informácie/záujem/guráž. A niektorí možno veria len tomu, čo je v TV, alebo čo je horšie, niekomu nepomôže ani osobná skúsenosť.
Manželov postoj je alibistický, pretože keby si očkovala a boli by následky, alebo choroba napriek/z očkovania, tak čo by asi robil. Vlani 2/3 prípadov čierneho kašľa bolo u očkovaných...

tamix
1. dec 2009

Kamoš mi potvrdil, že aj jeho syn v Južnej Kórei dostal ešte tiež MMRku aj BCG. Pokúsi sa zistiť viac