Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pastuska
6. dec 2009

No super.
Inak som začala túto tému študovať na internete, konečne mám trochu času a akurát, čo som ešte viac zhrozená. Z rôznych diskusií a skúseností iných mamičiek, odpovedí niektorých lekárov a podobne mi vyplýva stále len to jedno, aké je to škodlivé...
Dokonca aj v materiáloch medicínskych a prednáškach sú o tom uvedené informácie, nestačím ani čítať.
Je to otrasné.

romy01
6. dec 2009

baby dakujem za odpovde a aj linky - tie som si nakopirovala a budem to postupne lúskat. Ja som sa nad ockovanim nikdy nezamyslala. Kedysi nas nase mamy dali zaockovat automaticky, no dnes ked je taky tlak na nepovinne ockovania ako proti chripke a podobne, tak ma to zacalo zaujimat a stale viac som presvedcena ze sa zdravie ludi potlaca biznisom. A to nie je len v medicine ale vo csetkom.

pastuska
6. dec 2009

Inak ja som alergická na erytromycín, neomycín a mám zníženú bunkovú imunitu...teda malého mali mať pod dozorom, mal mať najprv imuno testy, potom sa malo rozhodnúť o očkovaní....chvalabohu, že sa mi nič nestalo, keďže som o tom nevedela a mohol veľmi zle dopadnúť (no, ešte stále môže) 😠

tamix
6. dec 2009

Nedalo mi nepridať názor jednej pani z inej stránky. Bola som úplne zhrozená, že porovnávala povinné očkovanie s vakcináciou líšok. A na celom je najsmutnejšie je to, že jej tvrdenie o nevýskyte besnoty už 5 rokov je 100% blbosť. Každý rok sa niekde objavia besné líšky, ale radšej sa nehlásia - ak líška nebola nájdená pri dedine. Ak je tu niekto poľovník, tak vie o čom rozprávam.

A teraz ten príspevok:
„Reagujem na názor, kt. navrhuje neočkovať preto, lebo všetky choroby, na ktoré sa v minulosti bežne .zomieralo a teraz sa tu už nevyskytujú, pripisuje len lepšej a pestrejšej strave a zvýšenej hygiene. Áno, aj. Ale neuberala by som ani významný pozitívny prínos očkovaniu. Vysvetlím, aj keď nie celkom z humánneho hľadiska. Budem písať o tom, čomu myslím, aspoň trocha rozumiem. Vezmime si také očkovanie zvierat (aj ľudí, keď je to potrebné) proti besnote. Pár rokov sa u nás POVINNE vykonáva orálna vakcinácia líšok (t.zn. očkovacia látka je v návnade, ktorú líška zožerie, tým pádom sa 'zaočkuje' proti besnote). Vďaka tomu sa v SR už 5 r. nevyskytol ani jeden prípad besnoty. Nie preto, žeby sa líšky začali zdravšie a pestrejšie stravovať, či si drhnúť labky mydlom pred každým jedlom. Je to vďaka očkovacej látke, ktorá, ako každá iná, má tiež aj nejaké negatíva. Tie však vysoko prevyšujú pozitíva. Tiež mám deti a ani raz som nezaváhala, či ich dať zaočkovať povinným očkovaním. Tieto veci prenechávam odborníkom.“

pastuska
6. dec 2009

Tamix, keď som bývala u priateľa na dedine pri lese - tak v nejakých intervaloch stále vyhlasovali, že pozor, behajú besné líšky, nedotýkať sa, dajte si pozor na deti a tak...takže tieto boli určite také, čo odmietli očkovanie.

Mne zas nedá neskopírovať toto, pre niektorých prívržencov alopatickej medicíny - toto hovoria lekári:

Rizikem je očkování novorozenců s vrozeným defektem imunity, který nebyl dosud diagnostikován. Česká společnost alergologie a klinické imunologie navrhla posunout první vakcinaci z prvního půlroku života na pozdější období. Dříve totiž není možné vrozený defekt imunity diagnostikovat, a pokud dítě trpí tímto stavem, hrozí po očkování jeho úmrtí. Přitom je možné v současné době vrozené poruchy imunity léčit. V ČR se vyskytlo 12 případů generalizace BCG vakcíny u dětí s defektem imunity, pět z nich zemřelo.

erikasadek
6. dec 2009

tamix, nezamyslala , lebo si nemala ziadnu negativnu skusenost..
ale besnota u lisok, co ma spolocne s detmi.. 😅

tu s auz miesaju hrusky s jablkami..

inak, mnoho zvierat umiera hne dpo ockovani.;

ale j eto zbytcne, ak niekto ma slepu vieru, v medicinu je to jeho pravo .; ako aj , ako , ludia , na slovenskua v cechach by mali mat pravo , dat ockovat len ak sa o tom rozhodnu a nie, pod tlakom a nasilim..

mysliet si , ze ockovanie, je 100% bezpecne, je, naozaj velmi laicke, a nemyslitelne, vsetko, este aj aspirin moze zabit...!!!
tak preco stale si naivne mysliet ze, ockovanie, je neskodne a pokracujme dalej.. v slepom ockovani , bez otazok a bez toho aby sme presne vedeli, ze kazde , telo ajedinec ma jedinecnu , bunkovu strukturu a mysliet si, ze vsetci budem e, super , reagovat na medicinu, je hlupost..

kazdy mozme reagovat inym sposobom.. 😉

inak neomicin, je zlozka, v MMR vakcine, ak je niekto alergicky tak s anesmie ockovat.. 😉

pastuska
6. dec 2009

Som na to úplne zabudla erika, že na tieto lieky som alergická, ja nechodím k lekárom už dlhšiu dobu, karta zapadnutá prachom bola doma do októbra, keď som sa naveľa išla kdesi prihlásiť po pár rokoch...ale po pol roku ju beriem preč, neverím tej lekárke.

petot
6. dec 2009

pastuska: Prosím, našiel by sa zdroj ohľadom tej BCG a imunodeficiencie?

erikasadek
6. dec 2009

pastusk aja ti verim ze si zabudla 🙂

ja zabudam co som prave robila pred 5 minutami. 😀 😀 😀

tamix
6. dec 2009

erikasadek: asi sme sa nepochopili. Veď aj ja som práve preto skopírovala ten príspevok. Ani ja nechápem čo majú líšky spoločné s deťmi.
Tú prvú vetu akosi nechápem. Môžeš mi to ešte raz napísať? Čo nezamyslela? Ja nechcem dať malú očkovať.

erikasadek
6. dec 2009

tamix prepac ja som taka tava.. 😀 prepac.; mi;;
deti som dala spat a v rychlosti som to precitala prepac..

Tiež mám deti a ani raz som nezaváhala, či ich dať zaočkovať povinným očkovaním. Tieto veci prenechávam odborníkom.“
teda ja som myslela nato ze nezamyslea;. 😉

ale prepac , uz to nema zmysel, to patrilo tej co to napisala. 😉

pastuska
6. dec 2009

Petot, tu je to, keby mal niekto námietky, je tam podpísaná MUDR.

http://www.mimi-klub.cz/co-a-jak/kdyz-je-mu-ouv...

tamix
6. dec 2009

erikasadek: v pohode, nič sa nedeje, len som to akosi nechápala. 😉

petot
6. dec 2009

pastuska: Vdaka.

erikasadek
6. dec 2009

neboj ja som take polepetko.. 😀 😀 😀 😀

ked predtym tu boli vzdy neake mudre a tak uz niekey take hlasky citam medzi riadkami..

vies preco??

niekedy som aj ja tak rozmyslala.. 😀 😀

pastuska
6. dec 2009

Erika, ale toto nám nikto neverí - ani mne. Každý si asi myslí, že som apriori proti všetkému ...

erikasadek
6. dec 2009

pastuska;. 😀 😀 😉

ani mne nikto neuveri.. ale ked si ma precitaju do zadu, tak si budu mysliet ze som schyzofrenicka. 😀 😀

tamix
6. dec 2009

erikasadek: máte krásne deti

pastuska
6. dec 2009

A už aj ja som si pozrela fotky. Krásne detičky naozaj, Josh vyzerá ako bábika.

erikasadek
6. dec 2009

jej, ste zlate, al eto zu stare fotky, ale dakujem.. 😉

ze vas napadne pozriet album.. 🙂
mna nikdy.. 😀 😅

pastuska
6. dec 2009

Veď mňa nenapadlo erika 😀 , to tamix ma inšpirovala 🙂

erikasadek
6. dec 2009

vidis si ako ja;. 😀 😀

nevadi baby, mne to nenapada, ale hlavne ze sa vam pacili, su to moje zlaticka;.

tamix
7. dec 2009

pastuska: použijem tvoj citát "Česká společnost alergologie a klinické imunologie navrhla posunout první vakcinaci z prvního půlroku života na pozdější období. Dříve totiž není možné vrozený defekt imunity diagnostikovat"- tak o čom to celé je? Načo sa píše pri akej alergii neočkovať, keď alergologické testy nič neukážu. Alergológ povedal, že imunitný defekt sa dá určiť tak okolo dvoch rokov.

Tak sa pýtam? Dávame deti očkovať len tak na blind? A dúfame, že nič sa nestane!!!!

pastuska
7. dec 2009

Tamix, ja keď som vykrikovala u mojej doktorky, že malý je určite na niečo alergický, vždy ma odbili, že nie, že ako to môžem vedieť, že to sa testami nedá zistiť u tak malých detí...a predstav si, dalo sa to zistiť - aká to zrazu náhoda...a veľa mamičiek aj tu na koníkovi písalo, že im lekári povedali, že tak malé deti sa na alergie netestujú...

agatkag
7. dec 2009

Keď si v téme bábätká prečítam, aké sú niektoré mamičky pyšné na čo všetko sú ich deti zaočkované...je to smutné. No neviem, ich to asi ani vôbec nenapadne preštudovať si, že očkovanie nie je až také skvelé ako je prezentované .. Ešte si za rotavírus aj priplatia.
Ja neočkujem. Tento týždeň sa náramne "teším" do poradne....

pastuska
7. dec 2009

agatkag, držím palce. Na doktorku sa vykašli, veď ty nie si povinná jej obhajovať svoje rozhodnutie.

agatkag
7. dec 2009

máš pravdu pastuska, môj manžel povedal, že on už sa teší...že tam príde ako vždy s úsmevom na tvári...to len ja stresujem.

pastuska
7. dec 2009

Ja som asi taká, ako tvoj manžel. Ja som jej povedala, čo som chcela a ďalej som nediskutovala. Síce sa mi vyhrážala verejným ohrozením a že hneď ide volať na hygienu. Ja som jej povedala, že nech sa páči, ale že ja som si to naštudovala a že či ona má všetky informácie na to, aby tak mohla konať...o pár sekúnd sme boli vonku...