Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
4. mar 2010

no na anginu jednoznacne atb....to fakt aby sa nevratila reumaticka horucka...a to nam babicku s poreumatickou chlopnovou chybou ukazovali na cvikach ako raritu. V tom suhlasim s roashou..inak tam uz neporiesia, umela chlopna a dovi 😝 a antikoagulancia a imunosupresiva..aspon nejaky cas...no esteze na nas ma kto zarabat 😅

erikasadek
4. mar 2010

petot srandujes ze, ty s atomu venujes ako laik a ziadny dokaz si nenasiel nehnevaj s an amna al esmejem , sa vitamin c je ronako skodlivy u nieko a niekoho nie, ako , aj vakciny , ako aj atb, kazdy sme iny..
TY si nic nenasiel za rok a pol a ludi a studovany a ktory s atomu venuju roky , s aurcite mylia aale ty, nie
vzdy neomylny.
clovece preco si nedostal vopbec nobelovu cenu za laicku medicinu..... 😠

nehnevja s aa le prehans totu naozaj a povime to rovno zavazdas..
ja ti natukam , neziaduce prejavy vytaminu C, a naslo mi 300 000 prispevkov !!!!!! chape v francuzstine a v ang...!!!
a kolko by bolo keby som mala aj ine jazyky nastavene....
prosim nezavadzaj ty si nenasiel to znamena ze to neexwistuje
len ten clanok si preloz z ang ake su priznaky len predavkovania organizmu, a u niekoho mozu byt fatalne!! a to je fakt

kazdy sme iny na tom s a zhodneme, co s atyka vakcin tak sme vsetci kricali ze kazdy sme iny a tuto neplati,,,,,,,??????????

plati, dam dalsi priklad denduska ty ma urcite hned pochopis... moj syn ma thalassemiu....
je anemik, od narodenia, a pre kazdeho lekara hned mu bude davat zelezo.. neskodne zeloze ze,????
ale u mjho syna s jeho diagnozov zelezo znamena mozna smrt ma zakazane zelezo aj napriek tomu ze je anemik a mnohi lekari sa mozu zmylit a administrovat... mu ho... jeho aldviny a apecen ho uklada anie schopna sa hozbavoavt, co sposobi otravu , tela, tazkym kovom, priblizne dalej uz nejdem....
a tak je to u mnohych ludi.. su stavy a choroby , kdfe telo inak funguje..a aj jednoduch vec ako C moze byt nepriatel, , aj cukor a ine..
takze mi nikto nenahovori ze je neskodny.. aj kleby som necital a anepocula kritiku na temu vitaminy , a C

a ni eje to cudne teraz neako si odporuje tema..
normalne by mali byt sponzorovane studie ze vitaminy su dobre ved vitaminy je velky biznis sam o sebe vo svete.....
tak preco sa kritiky dostavju n asvet viac a viac, preco v niektorych krajinach samotni lekari neardi davaju a nepredpisuju vitaminy, len ked naozaj treb aprikald FR naprikald tu aby vam dali a predpisali vitaminy musi byt dovod, iank su proti...

asi idem na nervy s FR ale som TU uz 10 rokov takze rozdiel neaky uz vidim oproti slovensku..

takze ja s temou koncim , nemam uz tu co povedat ale toto ma dozralo za rok a pol som nenasiel nic co by skodilo tak to je uz vel aaj na vola chlape....... trocha viac pozerat na svet inym pohladom a zlozit tie negativisticke klapky pretoz eje to uz na smiech aplac niekedy....

denduska ,presne tak p^reco verite studiam ze vakciny su zle, ale studiam ze vitaminy mozu byt aj zle pre telo nie.. 😅
zacina to tu byt dost jednostranne zalozene,a ide to smerom akym ja uz vas nechcem sledovat.. 😉

martinba
4. mar 2010

mal by som laicku otázku: ako sa liečila angína pred Flemingovym objavom penicilínu, teda pred rokom 1929? Toto nie je rýpava otázka, iba ma zaujíma či to niekto nevie, predpokladám že angína nie je civilizačné ochorenie, ktoré tu je krátko.

tin007
4. mar 2010

ahojte, ak chcete pokracovat o vit C, chodte, prosim, do temy, ktora je mu venovana. dakujem

denduska
4. mar 2010

martin, myslim ze u bezneho cloveka, angina skor ci neskor prejde - ta akutna forma. Aj bez atb. To ze sa lieci penicilinom uz len zabranuje vzniku moznych nasledkov ktore pridu neskor. Predtym ked sa neliecila atb bolo poskodenie srdca a obliciek bezne.

tin007
4. mar 2010

este sa vratim k tomu materialu, ktory je na medzirezortnom pripomienkovani: nie som pravnik, ale akosi "medzi riadkami" ked citam, tak mi to tam vychadza tak, ze chcu mat zakon, kde "operativne" podla toho, ci bude hrozba epidemie, ci pandemie, budu moct zaviest povinne ockovanie proti danej chorobe. pravnici, citam dobre?

tin007
4. mar 2010

Tato cast, sa mi zda, ze hovori o tom: Súčasné znenie vyhlášky č. 585/2008 Z. z, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevencii a kontrole prenosných ochorení, nezohľadňuje aktuálne zmeny v taktike a stratégii povinného a odporúčaného očkovania. Navrhujú sa vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu vo výskyte ochorení, ktorým možno predchádzať očkovaním, vzhľadom na odporúčania SZO a EK, na úlohy v oblasti Národného imunizačného programu SR a Národného programu starostlivosti o deti a dorast na roky 2008 – 2015.

babulka
4. mar 2010

Ako laik na Martinovu otazku ma napada protiotazka...preco bol a je objav Alexandra Fleminga jednym z najvzynamnejsich v historii mediciny? Aj vtedy to bolo len preto, ze sa nejaka farmaceuticka firma chcela nabalit? Snad tu niekto nebude spochybnovat vyznam objavenia penicilinu...lebo potom sa vsetkymi desiatim pripajam k Erike a mam dost...
Vacsina baketrialnych infekcii sa da "zvladnut" aj bez ATB, ale kolkokrat a s akymi nasledkami pre buducnost? Mne na rozchodene bakterialne infekcie zomrel starky. mame to v pitevnej sprave, zdravy clovek ale srdce v dezolatnom stave, zjazvenia a vyrazne zmeny sposobene neliecenymi chorobami. A co take dieta? Atana - myslis, ze je to zodpovedne? Samozrejme, je to tvoja vec, tvoje dieta, ale napr. taka streptokokova angina je uz pekna "zabava" v organizme a tam by som sa nepsoliehala na to, ze vitamin C 😖

tamix
4. mar 2010

babulka: ja som zase našla video, kde lekár tvrdí, že má neočkovaných detských pacientov a tam ani jeden nie je autista, iba očkované. Tak teraz komu má človek veriť.

https://www.youtube.com/watch?v=2Ql9LkGf6ok

Netvrdím, že je to dôveryhodný zdroj.

martinba
4. mar 2010

babulka teraz neviem, ci uz si taka zaujata alebo cim to je, ale ak narazas na mna, ze spochybnujem objav penicilinu, tak si precitaj moj prispevok este raz, pretoze tam pisem ze to nemyslim rypavo, iba zo zaujimavosti, ma zaujima co sa pouzivalo pred tym na liecbu anginy, denduska to pochopila, cize je to asi napisane zrozumitelne...

ivka144
4. mar 2010

Nechapem, na co sa natahujete. Podla mna to Tamix, ci kto to, velmi dobre pomenovala, ze proste sa rozhodneme, comu budeme verit. Je milion veci, ktore proste doktorom (mnohym) verit nebudem. A je vela veci, kde si bez nich prakticky nepomozem.
Co Vam vadi na Petovych radach? Ze to pise sebavedomo a odborne (obsahovo samozrejmne neviem posudit, ale slovnik je pomerne odborny). Na kazdom fore radia ludia, ake maju skusenosti a co si myslia. Su totalne bezne vyjadrenia "urcite mu nedavaj..." alebo "toto sa NEmoze pri decku" alebo cokolvek pomerne ultimativne. Je jasne, ze vyjadrujeme tymto svoj nazor, svoje poznatky a skusenosti. Ked napise Peto, co si mysli, je nezodpovedny. Ak doda, ze ni eje doktor alebo ked naformuluje pre istotu vec tak, ze "ja by som v tomto pripade dal mojim detom...", tak je zas alibisticky.
Erika - ja nehovorim moj nazor na to, ci ma pravdu peto alebo ty, o kiahnach, ci o cecku alebo co. Ale ak sa natahujete a peto ti povie, ze nenasiel relevantnu studiu, tak ked mu napises, ze google ti vyhodi 300tis odkazov..., to asi nebude relevantna studia. Bez ohladu na to, ci je peto zodpovedny alebo ci ma pravdu alebo nie.
A inak ked pisete, ze vsetkeho vela skodi, podla mna sa na tom zhodneme asi vsetci, len vnimanie Peta a niektorych ostatnych slova "vela" je odlisne. Tipla by som, ze aj Petot by potvrdil, ze vsetkeho privela skodi, len on nepovazuje 2000g Cecka denne za privela.

Babulka, prosim, vedela by si sa mi vyjadrit na tie moje otazky? (aj v IP)
Inak nemas nahodou link na info o Kalifornii? Mna by o.i. zaujimalo, ze ak kalifornia nemala menej autistickych pripadov ako v minulom obdobi, ci ine oblasti v US rovnako nemali viac autizmu ako pred povedzme 5 rokmi.

denisocka
4. mar 2010

Tu je veselo,tu budem chodit castejsie

tamix
4. mar 2010

Je možné, že autizmus vôbec nesúvisí len s thiomersalom. Možno je tam náhodná, nesprávna kombinácia niečoho, čo to spúšťa.
To ako jeden chlap natrel nohy svojho otca iným krémom ako mal a zrazu zistili, že funguje lepšie ako ten, ktorý na tú kožnú chorobu bol vyrobený. To sú také náhody, ktoré človek nevie dopredu povedať, či budú pozitívne alebo negatívne.
A možno je problém v kombinácii vírov v MMR. Možno sa neznášajú, netolerujú a spôsobujú chaos v organizme. . To len moja laická pripomienka.

babulka
4. mar 2010

Ivka - len je rozdiel, ci to napise, ze on to nepovazuje, (a nie 2000 mg, ale 10000 mg), alebo napise: "na to a to daj: 10 g vitaminu C, xx mg toho a toho, xx mg toho a toho a xx toho a toho". Toto je podla teba zodpovedne? Lebo to je dost ultimativne ordinovanie liekov cez pocitac...

tamix - autizmus sa pohybuje v kolkych 4/5 pripadov na 10 tisic? nie som si ista... Nevidela som to video, nejde mi spustit, ale kolko ma ten lekar neockovanych pacientov? Lebo ak je to 1000 a ani jeden autista, tak by som to vobec, ale vobec neporovnavala s Californiou, kde zije tych deti 2 miliony (ak nie viac, kedze CA ma 37 milionov obyvatelov).

martin - nemysela som to tak, len mi to niekedy pripada, ze v tejto teme sa spochybnuje vsetko, ale uplne vsetko, co svet generalne uznava a respektuje a naopak, cokolvek alternativne je absolutna pravda....ono nastastie, pravda je vzdy niekde medzi..

maja22
4. mar 2010

Ahojte, ďakujem všetkým za rady na ten herpes 🙂 Ušný maz sa mi trochu protivil, to som ani neskúšala 😅 Mňa by nikto ani na urinoterapiu nenahovoril 😀 Takže skúsila som šumivý vit C (šumivé vit C a multivitamíny si dávam teraz každý deň, odkedy sme boli nachladnutí, ale max 1 z každého druhu) a B komplex 2 tbl krátko po sebe, na peru Zovirax a do rána nebolo nič... Inak, normálne pochybujem, či to bol skutočne herpes, doteraz sa mi nikdy nepodarilo tak rýchlo ho zlikvidovať 😅
Inak, ako to čítam, tiež mám pocit, že sa tu ide často až do extrému a spochybňuje sa všetko, čo má v medicíne dlhodobú prax. Keď si prečítam otázku, čím sa ľudia liečili predtým, než...(nasleduje nejaký liek alebo vakcína), často mi ako laikovi príde na um toto - púšťanie žilou, odvary z byliniek, používanie "zaklínadiel", vysoká úmrtnosť, krátky život... Áno, súviselo to aj so slabou výživou, zlou hygienou, spoločenským postavením... Ale nie všetko majú na svedomí len tieto faktory. Veď teraz máme dobrú výživu, o hygienu sa staráme a choroby nás neobchádzajú... Lenže to, na čo kedysi ľudia umierali, dnes dokážeme vyliečiť, príp. potlačiť do štádia, v ktorom sa chorobný proces zastaví (aj tak nie každý, samozrejme..) Medicína sa vyvíja, odkedy je človek na svete a keď už niekto hľadá stále za všetkým peniaze, náklady na diagnostiku a liečenie častokrát mnohonásobne prevyšujú náklady na prevenciu, či vakcínu... A to nehovorím, ako choroba organizmus vytrápi, ja neverím tomu, že by nejaká choroba človeka "posilnila" či "posunula dopredu", jedine ak v duchovnej rovine, vo fyzickej veľmi pochybujem - totiž ak aj po istých chorobách človek získa na ne imunitu, choroba môže negatívne ovplyvniť iné jeho orgány, možno aj trvale poškodiť...
Verím rodičom, ktorých deti mali zlú reakciu po očkovaní, že nechcú viac zaočkovať proti ničomu, v týchto prípadoch sa mi to zdá opodstatnené a súhlasím s tým, proste ich organizmus zareagoval nežiadúco a zle, je nevhodné pokračovať. Ale vyhlásiť, že nikto očkovanie nepotrebuje sa mi zdá dosť nezodpovedné, lebo očkovanie bolo vynájdené, aby ľuďom pomohlo a nie im zámerne škodilo.

jarka007
4. mar 2010

Kedysi sa niekto pytal na BCG vakcinu. Pri hladani niecoho ineho som na nu narazila na danskych strankach
http://www.ssi.dk/graphics/dk/produkter/pdf/BCG...
popr. je tam aj pribalovy letak s presnym navodom pichania v Angl. a Fr. http://www.ssi.dk/sw460.asp

My mame momentalne velku dilemu s ockovanim Tdrix Booster davky proti Tetanu a Difterii. Doktorka mi dnes hovorila, ze robili Titer inemu dietatu, ktore dostalo 3 davky a Tetanus bol OK ale odozva na Difteriu nebola ziadna. Takze bud budeme dalej ockovat normalnou ock. latkou spolu s Pertussis, alebo len Tetanus a difteriu ziadnu. Problem v tomto ..... systeme je, ze neexistuju normalne jednotlive vakciny len na Difteriu a Tetanus. Uz by mi bolo mozno milsie polio, ale registrovana tu uz nie je. Doktorka mi este hovorila, ze do 2006 si davala dovazat zo Svajciarska kombi Tet. Difteriu, ale uz to vraj tiez nie je. Erika nemate nejaku kombi z tychto dvoch ? Inak musime k nim pribrat aj Pertussis, co je zbytocne. Alebo niekto zo Svajcu, NOvartis to nevyraba ?

K tomu Ccku. Tiez som svojho casu sebe aj detom davala vacsie davky. Musim ale povedat, ze odkedy sme ich vysadili, neboli chori. Naopak prave pri pravidelnom uzivani boli ovela chorlavejsi. Paradox ? Mala som pocit, ze telo si navyklo na urcite davky a ked ich nedostalo, reagovalo chorobou. 2g Ccka plus sodu bikarbonu uzivame aj teraz obcas (deti nie). Ale len vo vynimocnych pripadoch obrovskej unavy. Dokaze to strasne vzpruzit a az usi mi horia. A manzel si to strasne pochvaloval po "opici". Je to lepsi povzbudzovak ako nejaky energy drink.

tamix
4. mar 2010

Voľakedy (do roku 1998) bolo 1:10 000 a na Slovensku sú to ešte stále preferované štatistiky. Na anglickej stránke som našla, že oficiálne priznávajú 1:150, ale že už je to aj 1:89. (to som tu už dávnejšie dala aj s presnou stránkou, kde som to našla)

Ten lekár tvrdí, že spolu s kolegom za roky praxe mali 35 000 neočkovaných a detí a ani jedno nemalo autizmus.

tamix
4. mar 2010

Už sa mi nechce písať, ale napíšem ešte dve veci z reality.
Môj starý otec (už som ho spomínala ako odporcu ATB) spomínal, že ženy v pohode zomierali v minulosti pri pôrode. ALE nebolo zriedkavosťou, že lekár po obhliadke mŕtveho prišiel k pôrodu a odviedol ho bez umytia rúk. Tak niet sa čo čudovať, že ženy umierali na otravu a infekcie. – to k myšlienkam o minulosti.
A teraz súčasnosť. Máme známeho, ktorý počas štúdia farmácie mal možnosť rok študovať v U.S.A. Tvrdil, že tam sú na niektoré choroby také účinné lieky, o akých sa nám tu ani nesníva a vraj sem sa ani nikdy nebudú. Veď je lepšie predať 300x neúčinnú tabletku, ako predať 3 účinné. (Nech si urobí každý záver aký chce – môže mi veriť, aj nemusí. Určite sa z toho nervovo nezrútim.)
A ešte jedna otázka: prečo sa na Slovensku nedá dostať účinná tabletka na astmu a v Taliansku áno? (videla som to na nie slovenskom programe).
A na STV1 (ak sa dobre pamätám) bolo dokument o účinnej liečbe HIV. Výrobca je v jednej africkej krajine, ale nikto to od neho nechce kúpiť. Susedné štáty sa boja, že po začatí výroby sa dostanú do nevôle vyspelých krajín a zoberú im finančné podpory. Tak o čom to celé je?

vodicka75
4. mar 2010

tamix: ale autizmus spominaju nielen s vakcinou MMR, ale predovsetkym s tym tiomersalom /a aj s hlinikom/ aj v inych vakcinach, dokonca som nasla take studie, v ktorych spominaju aj malabsorbcne problemy, celiakiu, crohnovu chorobu,... ako akesi "predstupne" autizmu.....niekomu tie tazke kovy poskodia sliznicu pluc, inemu creva, dalsiemu nervy, ci oblicky,...asi toto je dane geneticky, kto je na co citlivy /ale toxicke ucinky su vseobecne/,...a ako inu alternativu pouzivaju vo vakcinach napr. skvalen, o ktorom tiez najdes same negativne ucinky.
Este som nahodou objavila clanky o nanocasticiach, zevraj su dokazatelne len pod specialnym "mikroskopom" /prave vcera bolo v TV spravach, ze SAV-ka takyto prisstroj zakupila a je 1. na Slovensku a chceli by ho vyuzit na pripravu liecov na ochranu ciev,...nanocastica s liecivom by sa zabudovala do systemu cievnej steny...tak ma tiez napadlo, ci nevyuzivaju tieto nanocastice aj vo vakcinach, ze su tak drobulinke, ze sa nedaju "standardne" dokazat a tieto sa "zabuduju" do napr. crevnej steny, len neliecia, ale spustaju reakciu, na ktoru je vakcina vyrobena, t.j. tvorba protilatok a su z toho "pekne" autoimunitne ochorenia...toto je len laicka teoria.

kubaka
4. mar 2010

no vidím, že každý si ze studií vybere přesně jen to, co potvrzuje jeho soukromý světonázor a tím se pak ohání. Nedivím se erikasadek, že se tak rozčílila. 😲
Cpát do organismu neřirozeně velké dávky vitaminu C je stejná blbost jako neléčit infekci ATB a odmítnou všechna očkování plošně. Můj první syn měl i po přírodních ovocných a zeleninových šťávách vyrážku na bříšku. Doktorka řekla, že je to z nadbytku vit C. Zrušili jsme je a vyřážka přešla.

Poté, co jsem si přečetla stanovisko České pediatrické společnosti o plošném očkování TBC, které chtějí zrušit, tak druhého syna třeba už nenechám přeočkovatv 11. letech. Nikdy ale žádné problémy mé děti neměly. A je to opravdu shoda náhod, pokud se nejedná o jasné, prokazatelné, bezprostřední vedlejší účinky po očkování, které jsou bohatě popsány na stránkách České ped. společnosti.: vinit očkování z toho, že po něm spadnete ze stromu a zlomíte si nohu je fakt legrační -pravidl nějaký slovenský doktor. A má pravdu. (i když si o slovenském zdravotnictví fakt myslím své)

vodicka75
4. mar 2010

kubaka: to prirovnanie k zlomenej nohe po ockovani a suvis s ockovanim je dost nefer, pretoze tie dosledky su ine, napr. celiakia, autizmus, diabetes, astma a ine autoimunitne ochorenia "nahodou len spustene" po ockovani, ten, kto sa takto vyjadruje, ten MUDr. sa snazi o populisticke reci a nie o serioznu diskusiu, podla mna je velmi obmedzeny, ked toto hlasa a pride cas, ked to potvrdia aj studie.

cora73
4. mar 2010

nechcem sa dozit toho,ze sa po 10-20-30 rokoch raz potvrdi uz konecne aj serioznymi vedeckymi studiami,ktore nebudu sponzorovane a ucelovo prisposobene farm firmami,ze ockovanie je neucinne a skodlive a budu to musiet uznat VSETCI.Pretoze teraz si to len myslim,a chcem toho moje dieta uchranit.Ale ak sa to raz potvrdi,tak si to budem do konca zivota vycitat,ze som dopustila aj tie ockovania,ktore ma doteraz,aj ked som o tom nevedela,ale bude to moja chyba,pretoze som si mala zistit dopredu,co idu mojmu dietatu pichnut.
K tomu,ze ak moje dieta ako neockovane chorobu dostane a bude z nej mat nasledky sa vyjadrovat nebudem,stale si myslim,ze je to vsetko obrovske bu-bu-bu,starsi-ockovany-syn dostal v skolke osypky,a v pohode sme ich zvladli,ani ma v soku neodviezli zachrankou na ARO,ked som sa dozvedela u lekarky,ze ma osypky,normalne sme boli doma a vyliecili sa..Uz som viackrat pisala,ze kedysi sa deti davali do skolky s vedomim a cielene aj preto,ze tam chytia vsetky detske choroby a v dospelosti budu mat pokoj.

martinba
4. mar 2010

kubalka však o tom je diskusia, každý povie svoj názor, bez diskutujúcich by žiadna diskusia nebola. Podľa tvojho príspevku si presvedčená že odmítnou všechna očkování plošně je blbosť. Ako si na to prišla? Myslím, že ťa dosť ovplyvňujú tvoje pozitívne skúsenosti s očkovaním, teda myslím tvojich detí , toto vám samozrejme neprajem, ale ak by si mala čo i len jednu negatívnu, myslím , že aj tvoj svetonázor by sa zmenil... 😉 ak by mali všetci iba pozitívne skúsenosti ako ty, určite by tu táto diskusia nebola. čo sa týka ATB, nikto ich tu nespochybňuje, iba sa hovorí o ich nadmernom predpisovaní, mnoho krát lekár netuší či ide o vírové alebo bakteriálne ochorenie a rutinne predpíše ATB, čo môže spôsobiť rezistenciu a keď ich bude naozaj treba nezaberú. No a k zeleninovým- ovocným šťavám a vyrážke z vit C, no možno sa vyjadrí Petot, ale čo som sa ja dočítal, tak v žiadnom ovocí ani zelenine (ktoré sa dá skonzumovať na posedenie) sa nenachádza také množstvo vit C ktoré by mohlo vyvolať reakciu z nadmerného množstva. takže ja si dovolím pochybovať,že pôvodcom vášho problému s vyrážkou bol vit C.

tamix
4. mar 2010

kubaka: no comment. Asi by som musela písať dosť veľa aby som dostatočne okomentovala tvoj príspevok, takže radšej nič nanapíšem. Iba toľko: máš šťastie, že tvoje deti po očkovaní nič nemali. A to, čo som písala ďalej, som radšej zmazala - nechcem byť chratúň.

kubaka
4. mar 2010

martinba - já moc dobře znám pravidla diskuse a poznám názor a fakta a problém s nadměrným užívání ATB mělo především Slovensko - u nás se délá CRP test a nikdo nepředepisuje ATB zbytečně. Jsou fakta a jsou fakta vytržená z kontextů a podávaná zase nějakým fanatickým způsobem aby podpořily mou averzy vůči čemukoliv
. Africké děti by bez očkování kapaly jak mouchy na zimnice, malárie, na všechny svinstva, které u nás dávno nejsou - díky očkování. Nic není bez následků a já nejsem blb, abych zpochybňovala plošné, obecně prospěšné očkování na základě toho, že zrovna moje dítě mělo reakci. Pokud by to tak bylo, tak si zjistím co v mém konkrétní případě je špatně a dalšímu se prostě vyhnu. Byla by blbost největší kvůli jednotlivým případům zavrhnout vše jako celek. Proto taky vrahy dětí nesoudí jejich rodiče, ale nezávislý soud.
V době, kdy se očkování vyvinulo, neexistovaly žádné farmaceutické kolosy - vyvinulo se z nutnosti, aby děti pokousané divokými psy neumíraly v křečích na vzteklinu 😠 a víno se při převozu nekazilo - Louis Pasteur.

mě osobně po nějaký autoimunních problémech zakázali jednou provždy jakékoliv očkování. Doktorům jsou tedy rizika a omezení dobře známá a když je to odůvodněné, tak ho prostě nedoporučí.
Jestli ty máš na dálku lepší představu, proč se syn osypal po ovozeleninových šťávách, než já a doktorka, které jsme to viděly a určily přímou souvislost, (fuk, jestli vit C, B, O nebo Z) tak je ti tento názor přán.

denduska
4. mar 2010

kubaka na malariu vakcina neexistuje 😅 to by si ju asi aj moj muz dal radsej pichnut miesto toho aby dostal takmer smrtelnu alergiu na antimalarika 😝
vyrazka po ovoci je pomerne bezna, hlavne u malych deti, ale nie z vitaminov (to by som aj pochybovala ze tam nejake su 😀 ) ale preto ze ovocie aj zelenina prirodzene obsahuju histamin a latky histamin-uvolnujuce....cim je ovocie a zelenina prezretejsia tym je tych latok viac. Deti to este nevedia spracovat ako my dospeli.
Ale ja som videla ako sa jedno dievcatko brutalne osypalo o vysokych davkach vit C ale ona nemala klasicke vyrazky ale petechie - teda krvacanie do koze....lenze ma aj ine problemy, tak bohvie co sa tam skombinovalo.

Inak ty mas stale take dobre nazory, ale nezabudaj ze tretina doktorov v spitaloch v CR su Slovaci 😀 😀 😀 A ze aj my vieme co je CRP a predstav si dokonca nas pediater v nasom minimeste panubohu za chrbtom ma taky pristroj v ambulancii!!! Sila nie?

ivka144
4. mar 2010

Kubaka, mozno to mal od Cecka. Mozno od pridavnych latok, postrekov alebo cohokolvek ineho, co je obsahom staiv, alebo ovocia. Niekomu napriklad pomaranc nic nerobi, ale ked vypije stavu z desiatich, moze mat reakciu..., v takomto pripade by som Ceckom iste neargumentovala... Proste si myslim, ze clovek moze zareagovat zle na cokolvek, aj na C, povedzme, ale pri ovoci a zelenine mi pripada tolko inych pravdepodobnejsich variant...

martinba
4. mar 2010

OK kubalka, ja som ťa nechcel rozčúliť, ale nedá mi nereagovať, ale budem stručný. S tou Afrikou by som si dovolil tiež nesúhlasiť, odporúčam prečítať autorku Wendy Lydall ktorá tam žila a popisuje ako tam ľudia "kapú" z očkovania, na maláriu očkovanie neexistuje takže to sa do očkovania nepočíta.
Opäť si mala šťastie a narazila na rozumného doktora, ja poznám takých lekárov čo očkujú hlava - nehlava aj po vážnych reakciách.

A na záver pripomeniem, že všetkým "odporcom" očkovania ide iba o zrušenie povinného na nepovinné. Čiže všetci "zástanci" sa môžu naďalej očkovať bez obmedzenia.

tamix
4. mar 2010

Africké deti zomierajú dva dni po očkovaní na nedostatok jedla a vody. Keby farma firmy zaniesli toľko peňazí na vodu a jedlo, čo dávajú do očkovania afrických detí – asi by sme sa prekvapili.

petot
4. mar 2010

tamix: Autizmus podľa ÚVZ oficiálne 1 chlapec zo 100 a 1 dievča zo 400.

denduska: Aktívne transporty v črevách vstrebú práve toľko, koľko telo potrebuje. To, čo ostane navyše, spôsobí hnačku, stačí aby ostalo nevstrebaných 1-3 gramy. Keď boli moje deti choré, užili počas dňa aj 6-10g denne, očividne im to pomáhalo a hnačku nemali, čiže vstrebali prakticky všetko. To znamená, že to telo potrebovalo. Môj rekord je okolo 60g za deň (začínajúca angína). Bez hnačky. Pri rozsiahlych štúdiách FNB/IOM hnačka nastávala u najcitlivejších ZDRAVÝCH ľudí od dávky 3g denne.
Neviem, aký lepší dôkaz ešte môžem dať, že je telo schopné (a ochotné) vstrebať ďaleko viac než 250mg denne.

Miera vstrebávania závisí od choroby. Mne nádchu úplne zrušili už 3g každé 2h, ale počas hnisavej angíny som mal toleranciu na úrovni 10g každú hodinu! Skutočný účinok majú vždy až dávky tesne na hranici tolerancie.

Všetky cicavce považujú takéto dávky za normálne, v prepočte na človeka cca do 15g denne. Pre väčšinu cicavcov vitamín C ani nie je vitamín ale základný pečeňový metabolit. Neviem, prečo by nemali byť normálne pre chudáka človeka, ktorý kvôli smrtiacej mutácii pseudogénu GLO už nie je schopný si ten vitamín vytvoriť v pečeni.