Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jerrymona
15. feb 2011

@desszi smutne. 😒 inak ja som teraz bola na poradni, ale dala som carolinku len zvazit a zmerat, pri lekarke dnu som nebola. prave som obliekala malu a za sebou pocujem jednu matku s priblizne 8-mesacnym dievcatkom, ako sa pyta sestricky na ockovanie. ze chce ockovat pneumokoky, ci tu maju latku. povedala, ze nie, ze si to musi ist kupit do lekarne. a ona jej na to, ze hej, ze ide hned kupit a ze ked tam bude, kupi aj ockovaciu latku proti kliestovej encefalitide. ze uz ked je tu, tak da zaockovat aj pneumokoky aj toto. 😝 no prislo mi z toho zle. chudak dieta...
@magdal1 ja neviem, mne je aj ockovanie proti tetanu proti srsti. 😖
@denduska ked pises, ze je velky rozdiel medzi hexou a tetavaxom...v com je tam rozdiel a co neobsahuje vlastne ten tetavax, co obsahuje hexa? a po tetavaxe nie su vedlajsie ucinky?

leelo
15. feb 2011

mozno poznate, ale davam pre zaujimavost tieto 2 stranky z nemecka. clenom tych zdruzeni lekarov, ktori sa tu zgrupuju, je aj moj gynos. a nie je to ziadny "pomyleny sarlatan", ale odbornik vo svojom fachu:
http://www.individuelle-impfentscheidung.de/
http://www.impf-info.de/

pocul uz napr. niekto z vas o teze, ze stopnute ockovanie proti kiahnam v usa v 70.rokoch min. storocia viedlo k rozsireniu HIV? dokonca vyskum na to robili. genialne!
http://www.individuelle-impfentscheidung.de/ind...

jerrymona
15. feb 2011

@leelo nejde mi ta stranka s vakcinou otvorit. 😒

leelo
15. feb 2011

@jerrymona tak na uplne 1.linku chod vlavo na Impfen -> Inhaltsstoffe

jerrymona
15. feb 2011

@leelo tak prve dve vakciny proti tetanu obsahuju hlinik, formaldehyd a olovo a dalsie dve su pasivne. co to znamena, ze su pasivne? 😕

leelo
15. feb 2011

@jerrymona netusim, ale iste sa to tam da niekde zistit na stranke. ja toho este vela o ockovani neviem, prave preto ma zaujimaju taketo stranky

roo
15. feb 2011

http://zdravie.pravda.sk/vakcinacia-je-najlepsi...
chyba mi tu grcajuci smajlik 😖

desszi
15. feb 2011

@roo "vyskyt neziaducich ucinkov je u NAS minimalny" - 😝 bleeee, uz som sa poblila - nas aj Cernobyl obisiel. Dalej ani necitam, lebo sa len nahnevam.

samiana
15. feb 2011

@leelo
@jerrymona
ten prvý odkaz, na tejto stránke, čo tu dala leelo, je dostupný aj v slovenskej verzii:
http://www.slobodavockovani.sk/news/zavery-1-ne...
🙂

jerrymona
15. feb 2011

@samiana to je v poriadku, nerobi mi problem citat po nemecky. 😉 😀 ale dakujem pekne. 🙂
@roo nemam na to slov... 🙄 a na to prisiel ten velavazeny pan sam, ze väcsina rodicov da svoje deti zaockovat? 😕 😝 🙄 len nepovedal, ze musi. 🙄

leelo
15. feb 2011

@samiana ano, wuppertalsky manifest. som vedela, ze "nasi" o tom budu informovani 😉

manof
15. feb 2011

@andreajakubska
prosím Ťa pekne, ak si to prečítaš skôr, než si Tvoj manžel prečíta môj e-mail, povieš mu, prosím Ťa, či by vedel na besedu v Žiline zajtra (ak to čítaš ešte v utorok) / dnes (ak to čítaš v stredu) požičať flip-chart? Verím tomu, že na škole toho je plno, tak len na pár hodín, keby mohol požičať, bol by som veľmi rád.

manof
15. feb 2011

@desszi
Však Ribomunyl je jak očkovanie - obsahuje kúsky baktérií ako účinnú látku, len sa nepodáva injekčne, ale ústne.
V podstate to je orálna očkovacia látka, len nie v tekutom, ale v pevnom skupenstve.
No a keďže tam má časti 5 rôznych baktérií, je to vlastne penta-vakcína.

manof
15. feb 2011

@jerrymona
Zatiaľ je riziko nákazy tetanom prakticky nulové, takže teraz určite nie. A či o rok-dva, to ešte zvážime. Každopádne, riziko nákazy x riziko ťažkých komplikácií ochorenia x priemerná úspešnosť vakcíny musí byť o poznanie vyššie než riziko očkovania, to je základná nerovnica.

manof
15. feb 2011

@jerrymona
Zatiaľ je riziko nákazy tetanom prakticky nulové, takže teraz určite nie. A či o rok-dva, to ešte zvážime.
Každopádne, riziko nákazy x riziko ťažkých komplikácií ochorenia x priemerná úspešnosť vakcíny musí byť o poznanie vyššie než riziko očkovania x pravdepodobnosť úspechu dostupnej liečby/prevencie alternatívnymi prostriedkami.
To je základná nerovnica pri rozhodovaní sa, či očkovať alebo neočkovať.

manof
15. feb 2011

@goga03
Treba si uvedomiť, čo sa rozumie pod účinnosťou očkovania.
Rozumie sa pod ňou, či si človek po zaočkovaní VYTVORÍ PROTILÁTKY v dostatočnom množstve. To % úspešnosti znamená u koľkých % zaočkovaných ľudí sa tak stane.

Tu však treba mať na pamäti, že

1. IMUNITA a DOSTATOK PROTILÁTOK sú dve odlišné veci. Človek normálne chce imunitu a či má alebo nemá dostatok protilátok, mu môže byť ukradnuté. Avšak úspešnosť/účinnosť očkovania sa meria protilátkami, nie imunitou.

2. Ochranný účinok očkovania proti čiernemu kašľu už po pár rokoch strmo klesá a po 5-7 rokoch je aj u "úspešne"/"účinne" zaočkovaných hladina protilátok príliš malá.

3. S veľmi vysokou pravdepodobnosťou baktéria čierneho kašľa (Bordetella pertussis) zmutovala tak podareným spôsobom, že na ňu očkovanie vôbec neúčinkuje.

4. Ochorenia s príznakmi čierneho kašľa nespôsobuje len B. pertussis, ale aj B. parapertussis a pár ďalších patogénov. Proti tým však niet nijakého očkovania.

manof
15. feb 2011

@jerrymona
No to je apel na pripojenie sa k stádu. 🙂

manof
15. feb 2011

@roo
Pravda je tlačovým orgánom pro-vakcinačnej lobby, tak ako kedysi bola tlačovým orgánom ÚV KSS.
V Pravde som ešte nevidel jeden jediný článok, ktorý by vrhol špatné svetlo na akékoľvek očkovanie.

tamix
16. feb 2011

@manof poslala som Ti IP - len ešte nemám odpoveď. Môžeš mi odpísať? Ďakujem

manof
16. feb 2011

@tamix
Prepáč za oneskorenie, ešte som zisťoval veci potrebné pre to, aby som Ti mohol odpovedať.

Takže v stredu 6.IV.2011 by som mal prísť do Šiah z Banskej Štiavnice, kde budem deň predtým, ale neviem ešte kedy prídem, lebo keď som pozeral na cestu hromadnou dopravou, a to je úplne zabité, lebo to ide s tromi-štyrmi prestupmi cez Zvolen, alebo Hronskú Dúbravu a až následne Levice a tak namiesto 55 km, čo je priama cesta, by to bolo hromadnou dopravou vyše 100 km alebo dokonca 150 km. No nieže by to nešlo, ale ísť to, čo autom možno stihnúť za odhadom hodinu, hromadnou dopravou napr. 5 hod. 32 minút mi pripadá ako úplný non-sense. Tak uvažujem nad tým, či by ma niekto nemohol zobrať autom buď priamo z Banskej Štiavnice alebo aspoň niekde z pol-cesty.

Čo Ty na to?

desszi
16. feb 2011

@manof presne tak, nas drobec tiez dostal po injekcnych kokteiloch na podporu imunity tento ustny, ale ja som ho odmietla davat, ked som si precitala co vsetko je v nom a vtedy narazila kosa na kamen - nepytaj sa cim ma nazvala nasa pani detska doktorka, teda ta predosla 😖 a osobne poznam troch ludi, ktory ribomunyl uzivali a nikomu nepomohol, deti im len boli chorlave a stale kaslali

manof
16. feb 2011

@desszi
Mimochodom - nechceš byť v STV? Práve zháňajú niekoho, kto má vážne negatívne skúsenosti s očkovaním. Konkrétne teda B.B. redakcia, tak LV nie je zas tak ďaleko od BB...

desszi
16. feb 2011

@manof jaj uz mi to avizovala jedna kamaratka, este si to premyslim 🙂 uvidime, nie som velmi televizny tip 😅

manof
16. feb 2011

@desszi
No ale premyslieť to musíš rýchlo, lebo výjazdy majú plánované na 21. a 22.II.2011, čo je za pár dní.

tamix
16. feb 2011

@manof Musíš ísť cez Hontianske Nemce a nie cez Zvolen. Tu to určite nájdeš. Skúsim nájsť aj odvoz autom, ale nič nesľubujem.
http://cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie/

desszi
16. feb 2011

@manof ano, viem 😉 mam kontakt na redaktorku

kryska5
16. feb 2011

Zdravím všetkých, skupinu sledujem už dlho pred tehotenstvom, počas aj po, malá má za pár dní 7 mesiacov a odmietli sme očkovanie. Ako reagovala detská lekárka je asi škoda rozoberať, ale jej výroku tak to vás v obvode nechcem (musím podotknúť, že nepatrím k nej do obvodu nakoľko nebývam na adrese trvalého bydliska) sa pobavili aj na RUVZ, kde som bola včera na ústnom pojednávaní. Mám zopár dotazov ohľadom toho čo som sa tam dozvedela. Samozrejme som tam napochodovala s papierom že odmietame všetky očkovania, čo ma teda rýchlo zrušili s tým že ak teda odmietame očkovanie tak budeme platiť pokutu 66a nejaké drobné + 16€ súdne trovy za prvé a druhé povinné očkovanie. (TBC sme na Kramároch odmietli s tým že po 1roku zvážime, za účelom oddialenia, odtiaľ nás na RUVZ zatiaľ nenahlásili) Zmienený dotaz, mohli mi vôbec takto hneď chcieť vyrúbiť pokutu keď v miestnosti nebola žiadna ich právnička, resp. mohla byť zamestnankyňa RUVZ Mgr.Nejaká právnička? Lebo okrem nej tam bola už v tejto téme spomínaná MUDr.Petrinačová. Jedná sa o RUVZ v Bratislave. Bohužiaľ nenapadlo ma ohradiť sa že vec ktorá sa má prejednávať je ústne pojednávanie. Nakoniec sme sa dohodli že zvážim zabezpečenie povinného očkovania do 1 roku malej. Ešte prosím o radu, samozrejme že zvažovať nič nebudem a som rozhodnutá neočkovať, na druhej strane odmietam platiť pokutu, musím tam teda nabudúce prísť s elaborátom prečo všetko odmietam očkovať a RUVZ to bude musieť "riešiť"? Bola by som veľmi rada ak by sa mi ozval niekto kto má podobné skúsenosti, prípadne rady ako riešiť jednanie s RUVZ. Ešte som bola prekvapená že niečo také ako odmietnuť všetky očkovania sa nedá a teda každé odmietnutie musí nahlásiť lekárka a zakaždým budeme musieť chodiť na RUVZ a za každé očkovanie nám bude vyrúbená pokuta. Odmietnuť sa to nedá z dôvodu, že RUVZ nemôže pokutovať za niečo čo som ešte nespravila. Inak musím povedať že obe pani boli vcelku milé a skôr sa snažili poradiť že čo aspoň očkovať 🙂 🙂 🙂. Ešte som sa dozvedela že WHO nám nechce dovoliť zrušiť očkovanie proti TBC ??!!??

kryska5
16. feb 2011

Opäť som si preštudovala "Ako na RUVZ" a zistila že sú tam nejaké novinky, hlavne čo sa týka pokút, to som bohužiaľ nevedela ... ☹