Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sofhia
17. mar 2011

@kinsi ahojcek, nam sa stalo to, ze mala revela teraz cez vikend, my sme hned ficali do nemocky, kde nam dali rektalnu trubicku , mala sa vysrala a bolo dobre...a nechali si nas tam na pozorovanie, no my sme neboli po ockovani.... tak skus tuto moznost...

kinsi
17. mar 2011

@denduska tak to si ma potešila. Naša sa síce zase zobudila s plačom, ale už sa smeje a hrá sa na koberci Tak dúfam, že to už bude OK. Inak mi ešte napadlo, či som jej nech´tiac netlačila to miesto vpichu keď som ju nosila a snažila sa utíšiť.

kinsi
17. mar 2011

@sofhia malá si poprdkáva ostošesť, s tým my, našťastie, problémy nemávame.

sofhia
17. mar 2011

@kinsi hm, aj nasa prdkala a serkala... apotom zrazu neserkala 3 dni, este o 3 mi po obede prdela tiez super, a cely den bola v pohode a sa smiala, a potom z nicoho nic vecer neutisitelny rev, tak sme sa zlakli nielen my, ale aj pediatricka nasa...ze sup na pohotovost, my sme aj mysleli, ci to ni eje nieco horsie, daky zapal ucha, alebo nieco take... ale nasa ma 4 mesiace, mozno ked bude vacsia budeme otrlejsi, a este aj nase 1. dieta... to len tak naokraj, ze ma zaujal vas plac.. ;o)

kinsi
17. mar 2011

@sofhia No veď my tiež asi sledujeme viac ako treba 🙂 Tiež je naša prvá. Inak v pase máš chybu,píše Ti to, že má dieťatko len 2mesiace a 2 týždne.

anicka1981
17. mar 2011

@zuzana26 nie, este nie, mam termin v juny, a ked som vydela tu reportaz v telke, a tie vedlasie ucinky, a este ked vraveli, ze ho rusia od noveho roka, si myslim, ze zbytocne vystavovat maleho takemu riziku, len koli tomu, ze sa narodi o pol roka skor...

kaja73
17. mar 2011

@kinsi Moj v noci po druhom očkovani hexou a prevenarom plakal ,kričal,reval 9h v kuse.Nosili sme ho ,tišili na nič nereagoval.Mal aj nezrazitelnu 40 horučku,opakovane svalove zašklby.Nasledne dva mesiace vobec nevedel spavat,dva tyždne takmer nejedol,začali mi tiky hlavy-trvali takmer dva mesiace.No a o celotelovom ekzeme po prvom očkovani ani nehovorim,ten sa potom do hodiny po druhom očkovani vyrazne zhoršil a nas boj s nim začal odznovu.Proste užasne,jemne ,setrne vakciny. 😒

petot
17. mar 2011

@kaja73 To, čo ste prežili, boli závažné nežiaduce účinky a za takýchto okolností sa dieťa už nesmie očkovať. Sú to neurologické príznaky ktoré môžu signalizovať poškodenie mozgu. Okrem zmeny spánku, prejavili sa aj nejaké iné zmeny v správaní, schopnostiach apod?

kaja73
17. mar 2011

@petot ved ja viem, my už dalej neočkujeme 😉 nastastie nam zostala len potravinova alergia,prejavujuca sa ekzemom.To je už teraz po kontrolou vdaka prisnej diete.Malemu sme spravili detox pomocou homeopatie,neviem či to zabralo ale do tyždna od jeho začiatku sa spanok upravil aj tiky vymizli.Nas pribeh je aj na slobodavčkovani.

tara
17. mar 2011

Tie zachvaty placu su napisane aj ako neziaduce ucinky vakciny, resp. neutisitelny plac. place preto, pretoze ma velke bolesti hlavicky a ako pise petot, je to neziaduci ucinok a mozu signalizovat poskodenie mozgu. vo vakcine su totiz nervove jedy, ktore sa rychlo dostanu k mozgu a sposobuju velke bolesti tych malych hlaviciek. preto som taka mudra, lebo som si pozrela video s anitou petek. link pre nove mamicky pripajam dole nizsie. u nas prebehlo odmietnutie ockovania v utorok. doktorka zostala dost zaskocena a zvlastne sa na mna uskrnala, s vyrazom asi takym, ze som nejaky idiot, co nevie co robi. akurat mam napisane odmietnutie vsetkych ockovani a aj tych, co budu v buducnosti a to pre mojho syna a aj pripadne dalsie nase deti podla vzoru p. Filla na www.slobodavockovani.sk. Mudra MUDr ma zacala presviedcat, ze je tu cierny kasel a ze ci som niekedy videla, ako ludia trpia. tak som jej povedala, ze ci to boli ludia ockovani, alebo neockovani. povedala to prve!!!! takze neockovanych ani nevidela este "trpiet" na cierny kasel. link, ktory posielam, nas presvedcil, pretoze logicky vysvetluje, co su vakciny a ake svinstvo je v nich. treba si to pozriet, je to ale tak na 1,5h, ale stoji to zato viediet to cele, aby clovek pochopil celu podstatu.

tara
17. mar 2011
divoska
17. mar 2011

celkom vystizne zhrnute:

Se zavedením povinného očkování jste ztratili svobodu. O vašem dítěti přece nemůžou rozhodovat politici, ani lékaři. Vezměte zodpovědnost do svých rukou. A jestli za to někdo z vás skončí ve vězení, já se vrátím a rozpoutám tady revoluci," slíbil pražskému publiku.

Zdroj: http://ona.idnes.cz/ockovani-je-velky-podvod-ri...

petot
17. mar 2011

@skolara @manof Ortuť síce do povinných vakcín prestali vedome pridávať, ale stále sa tam môže nachádzať ako kontaminant. Preukázala sa napríklad v niektorých výrobných sériách Infanrix Hexa. Výrobcovia musia deklarovať iba to, čo do vakcíny pridali úmyselne.

zuzana26
17. mar 2011

@anicka1981 ide o očkovanie proti tuberkulóze, ktoré, dúfame, zrušia - očkuje sa ešte v pôrodnici
Keď sa rozhodneš neočkovať, daj veľký pozor na maličké, aby Ti ho omylom alebo aj naschvál napriek nesúhlasu nezaočkovali. Držím prsty.

manof
17. mar 2011

@anicka1981
Neviem o tom, že by naši vakcinacisti mali v úmysle zrušiť povinné očkovanie proti pneumokokom, keď im výrobca (Pfizer) preferovanej vakcíny (Prevenar 13) platí osvetovú činnosť v oblasti očkovania:
http://www.slobodavockovani.sk/news/osvetu-v-oc...

Zrušiť sa plánuje očkovanie proti tuberkulóze:
http://www.slobodavockovani.sk/news/povinne-ock...
Ale proti tuberkulóze sa štandardne očkuje pred odchodom z pôrodnice (zväčša na 4. deň po pôrode). Pravda, je možné to legálne posunúť až do druhého mesiaca života.

Jediný postih, ktorý reálne hrozí, je pokuta v súhrnnej výške do 331 € (Zákon č. 355/2007 Z.z., § 56, ods. 2, druhá veta). Inak nič. Nemôžu ťa
1. ani donútiť dať dieťa zaočkovať,
2. ani Ti dieťa odobrať, keď ho nechceš zaočkovať,
3. ani Ťa zavrieť za odmietanie povinného očkovania,
4. ani Ti odobrať sociálne dávky.

Tá pokuta je navyše na základe protiústavného zákona a protiústavnej vyhlášky, viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/protipravno...

Moje skúsenosti s odmietaním očkovania viď:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...
Má to 7 častí, preklikaj a prečítaj si postupne jednu za druhou od 1. do 7.

Manuál pre odmietnutie očkovania:
http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...

Neočkovací manuál od právnika (JUDr.):
http://www.ockovanie.org/odmietnutie-povinneho-...

manof
17. mar 2011

@petot
No áno, ale ťažko povedať, že je tam tej neúmyselnej ortuti veľa, keďže išlo o nanogramy (ppb = parts per billion, tzn. miliardtiny, čiže keď vakcína váži pol gramu (bežná dávka vakcíny má 0,5 ml ≈ 0,5 g), tak je to pár nanogramov), pričom za účelom konzervovania sa do vakcín bežne pridávalo 25 až 45 mikrogramov ortuti, čiže viac než tisícnásobok toho, čo sa teraz našlo ako znečistenie:
http://www.slobodavockovani.sk/news/australska-...

manof
17. mar 2011

@vickygreg
@denisocka
Takže Poprad zabral štvrtok 19.V.2011, na Kežmarok a Levoču teda zostáva utorok 17. a streda 18.V.2011.
Tak sa nejak dohodnite, dievčence, že ktorá si zoberie ktorý deň z týchto dvoch, OK?

denisocka
17. mar 2011

@manof cakam na odpoved z Le,zajtra sa im ozvem este raz. Cas asi poobede?este ma cosi napadlo,ak toto nevyjde,napisem ti zajtra,maly je zahlieneny,tak mam nocnu straz

manof
17. mar 2011

@denisocka
Pokojne môže byť aj dopoludnia aj popoludní, ak vybavíš dve besedy. Mne je to jedno... Vlastne nie je mi to jedno - čím viac, tým lepšie. Ak je v LE materské centrum, tak stojí za to spýtať sa na dopoludnie (9:30, 10:00 a pod.), večer by mohlo byť buď na rovnakom mieste, alebo aj niekde inde (čajovňa, kaviareň, pizzeria, MsKS, čokoľvek...). Dopoludnia asi nemá veľký význam vymýšľať niečo iné než MC.

denisocka
17. mar 2011

@manof budem sa snazit,do le chodim uz len na upsvar,takze vybavujem len mailami

manof
17. mar 2011

@denisocka
Pre mňa za mňa aj v Spišskom Podhradí môže byť beseda, ak nájdeš pár záujemcov, čo sa mi poskladajú na cestu. 🙂

Mimochodom, čo tí, čo boli na besede, čo ich dieťa zaočkovali nedoliečené? Bola si za nimi?

manof
18. mar 2011

Gardasil/Silgard - Smrtiaca vakcína vnucovaná miliónom mladých chlapcov a dievčat po celom svete:
http://www.slobodavockovani.sk/news/gardasil-si...

sofhia
18. mar 2011

ahojte, tak my sme vcera nasej pediatricke oznamili ze uz dalsie ZIADNE ockovania nebudu a ona najskor nevedela co povedat, potoom zacala vymenuvat vsetkych, kt. ockovani boli, a ze jej vnucata su aj navyse, a potom zacala spominat vsetky hrozne choroby - preto radim, vsetkym, kt. sa rozhoduju ci ano ci nie, urcite to nekonzultujte s pediatrami, oni vam nepovedia, ze nie - na nic. na seminaroch im ukazuju choroby deti postihnutych tymito chorobami.
ale ostala sediet, ze ona teda naozaj nevie co ma s nami robit, ze sa jej to za celych 40 r nestalo. 😀
odisli sme s tym,z e si to rozmyslime, teda my vieme ze nie, ale chceli sme ju nechat nadychnut, je to pruser, lebo je to nasa dobra rodinna znama. taaak uz sa to v nasom pripade rozbehlo. dufala som,ze sa nam ulavi, ked jej topovieme, ale na nestastie nie ☹

vraj je v BA cierny kasel??? - asi najnovsi strasiak, takze nie Ukrajina, ci JAR...ale aha aj RUmunsko...a Bulharsko, ze by sme museli zaockovat, keby sme tam isli.

tamix
18. mar 2011

@manof Ahoj, dnes alebo zajtra by som Ti mala konečne poslať náš príbeh. Dala som ho prečítať kamoške - chcela som vedieť, či je zaujímavý, či zaujme. Dnes si to chce prečítať a potom Ti ho pošlem. Kam ho mám poslať?

manof
18. mar 2011

@stora
Nejaký pokrok s prekladom toho článku o úmrtiach po hexavakcíne?

manof
18. mar 2011
manof
18. mar 2011

@sofhia
To chceš ísť s tak malým bábom do polo-rozvojovej krajiny? To by som neriskoval. Čo takto dovolenka na Slovensku? Napr. Tatralandia Liptovský Mikuláš alebo AquaCity Poprad?

sofhia
18. mar 2011

@manof haha, nechcem ist nikam to boli jej strasiaky, nie, pojdeme na SK max, resp. pojdeme do CR... na Sumavu 😀 trosku sme sa nepochopili, alebo si to myslel ironicky 😀 , RUmunsko, ci JAR nebude... mozno raz Sicilia..ked budu peniazky... o par rokov. a babo vyrastie..mame 4,5 m, to som chcela zrusit dieta uplne a mi to zostalo takto...
nevedela co ma povedat na to, ze uz ziadne ockovania nebudu...
hm, neviem, ci sme spravili chybu, ze sme jej mali povedat, co ma robit, ked to nevedela...tak sme to nechali akoze otvorene

pia22
18. mar 2011

@sofhia s lekarmi sa toto nekonzultuje, je to ako konzultovat s Hitlerom vznesenost zidovskeho naroda. Vy mate svoje rozhodnutie, ktore je povinna respektovat a tym level vy-pediater-(ne)ockovanie pre vas konci. To, ze ma s tym problem druha strana je len jej problem a pre vas z toho nic nevyplyva. Hlavne sa nedajte vystrasit a zastrasit presvedcivymi "argumentami", raz darmo, su na to skoleni😉

stora
18. mar 2011

@manof Pošlem najskor zajtra.