Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
14. apr 2011

@blovitc120 no vidis, ked si ja predstavim ze som sa este aj na prevenar nechala prehovorit....ja neviem kde som mala rozum vtedy... 😖 inac aj v USA tusim je hexa - teda oni maju pentu, (lebo hepB pichaju zvlast), tiez 4 davky ako v CR. A tusim @petot spominal ze USA-ocko kalendar je viziou nasho RUVZ 😀 Ale radsej ho ani nehladaj, lebo ta trafi slak na mieste.

manof
14. apr 2011

Riaditeľ očkovacieho centra Rastislav Maďar v médiách otvorene klame, hovorkyňa ÚVZ SR Lenka Šramková taktiež:
http://www.slobodavockovani.sk/news/riaditel-oc...

tamix
14. apr 2011

@manof Keď si vo veľkom cudzom meste, ktoré nepoznáš, si hladný a jediné čo vidíš, je Mc..., tak je to asi jedno. Aj keď by z nás neubudlo, keby sme neboli vôbec jedli 🙂

manof
14. apr 2011

@zdeniii
Najlepším argumentom v tomto prípade asi bude to, že na Slovensku i v mnohých ďalších krajinách bohate stačia tri dávky hexavakcíny a dávať štvrtú tu nikoho ani len nenapadne, takže očividne tá štvrtá dávka nebude vôbec nevyhnutná.
😀 😀 😀

manof
14. apr 2011

@blovitc120
Dajak si to poplietla. Hexa sa dáva podľa novely č. 273/2010 Z.z. očkovacej vyhlášky č. 585/2008 Z.z.
v schéme 3-5-11 mesiacov a nič iné tá vyhláška nepripúšťa.

manof
14. apr 2011

@tamix
Huh, tak v takom prípade by som veľmi dôkladne zvážil, či radšej nebudem pár hodín hladný...

tamix
14. apr 2011

@manof 😖

blovitc120
14. apr 2011

@manof islo hlavne o pocet davok hexy v CR a SR. My druhu nemame, ale viem, ze deti v okoli chodili na druhu davku bezne po mesiaci. OK, opravujem 3-5-11.

mihic30
14. apr 2011

@kbeata
ahoj, buduci tyzden idem k mojmu homeopatovi a dam vediet, co vymyslel🙂)

kbeata
14. apr 2011

@mihic30 fajn,tesim sa 🙂

tin007
14. apr 2011

@zdeniii ak mi do ip posles mailovu adresu, tak ti poslem spravu vyrobcu k Infanrix Hexa, kde sa pise o.i. aj o davkovani. moj maly ma 2 davky (3-5 mesiac, co lutujem, ze vobec ma) a tu tretiu som odmietla, aj dalsie ockovania

nady
14. apr 2011

@tin007 a u nás trvali aj na 4 dávce nutně ☹ Tedy u nás Hexavakcina

alikaa
14. apr 2011

@tin007 a co si povedala dr.? doniesla si jej list, ze odteraz odmietas vsetky ockovania aj s udanim nejakeho dovodu? Alebo si s nou pokecala a ona pochopila? Nahlasila ta na urad? Ako to cele prebiehalo?

tin007
14. apr 2011

@alikaa najskor sme ockovanie odlozili na nejaku dobu (sme to oznamili), no a potom (ked sme sa rozhodli), tak sme rovno odniesli list na RUVZ, ze odmietame ockovania a jej sme dali kopiu. tak nas teraz riesi RUVZ

alikaa
14. apr 2011

a odlozili ste z akeho dovodu? teda co ste povedali dr.? Lebo ja mam v plane to iste, ale naposledy ked bol maly chory a mali sme ockovat, tak nam dala hned dalsi termin o 2 tyzdne. Tak neviem co jej povedat, aby nam ziaden termin nedala, ze nech nas necha, aby sme sa my ozvali. Teraz jej mam v plane povedat, ze maly mal teploty a sopliky, takze to nas urcite nezaockuje, len neviem co povedat, aby som to mohla posunut napr. o pol roka alebo o rok. Ja chcem odmietnut az ked sa nebude dat posuvat 😉
A teda dr. ako zareagovala? lebo tohto sa dost obavam.

tin007
14. apr 2011

@alikaa povedala som jej, ze si potrebujem informacie nastudovat a este som vysvetlila, ze preco, kvoli ochoreniam, ktore by mohlo ockovanie spustit. reakcia bola taka, ze posun ano, ale musi to konzultovat s ruvz. 😠

alikaa
14. apr 2011

@tin007 a RUVZ uz nieco riesi, alebo si len teraz niekedy odovzdala tie listy o odmietnuti? No som zvedava ako ja dopadnem, sa mi o tom cele noci sniva

tin007
14. apr 2011

@alikaa ano RUVZ riesi

leelo
14. apr 2011

ahojte, v nemecku je tiez odporucana schema hexy v 4 davkach:
2, 3, 4, 11-14
pneumokokky detto.
MMR zacina medzi 11-14m prvou davkou. tak ak teoreticky niekto velmi chce, moze dat hexu, pneumokokky aj mmr na rocnej poradni vsetko naraz. v casopise mama a ja by sa to mozno aj s pochvalou stretlo 😖

nady
14. apr 2011

@leelo Ahojka tak nějak to vím ,že v Německu je dobrovolné ,ale když jsi takto u zdroje 🙂 ,jaké máš nebo znáš nějaké zkušenosti reálné s odmítnutím v Německu? Třeba očko MMR.. dÍKY..

sonica
14. apr 2011

@tin007 a zmenilo sa potom nejako spravanie doktorky?

usiko
14. apr 2011

@manof to fakt ty si tak zdravostravujuco a pijuco zalozeny??? na chlapa dost nezvycajne, musim povedat......sorry,trochu od temy... 🙂

tin007
14. apr 2011

@sonica ani velmi nie, akurat uz som sa minule nezdrzala a na vyslovene klamstava (ktore ma vraj zo skolenia) som poslala mailom statistiky z UVZ a EPISu. bola som presviedcana, ze rocne je niekolko desiatok pripadov osypok na vychodnom Slovensku! co sa tyka ostatnych veci, tak v pohode. len pri tom ockovani mam pocit, ze ma riadny zmatok a zakryva to "frazami" z letakov, ci konferencii a "bije" sa tam "oficialny" nazor s realnymi (dlhorocnymi) skusenostami

leelo
14. apr 2011

@nady ahoj 🙂
mam celkom cerstvu skusenost - v novembri sme odmietli MMR. lekarka bola prekvapena, zacala argumentovat nedavnymi epidemiami v mnichove (uz ani neviem coho, asi osypky, cesky nazov neviem) a dost vyrazne hrat na city. bol tam s nami aj muz a povedali sme jej svorne, ze kedze mame pochybnosti, nechceme urcite nic dat, pokial sa nepresvedcime, ze chceme. povedala, ze to chape. a trochu rypala do toho, ze ake pochybnosti a odkial ich mame. hexu a prevenar syn zial ma (shit!).
dalej tvrdila, ze vakciny su dnes uz bezpecne, ze zle to bolo pred 10 rokmi 😕
no aby som to skratila - podpisali sme jej nieco ako inf.suhlas. mala to pekne predtlacene, len sme zaskrtli, co odmietame. az ked som to spomenula v tejto teme, tak ma napadlo zamyslat sa, ze preco podpisovat, ked je to nepovinne. tak snad si robi nejaku evidenciu a snad to niekam aj vykazuje. skor si myslim, ze to ma na svoju ochranu, aby sme ju nezazalovali, keby maly na to odmietnute ochorel. neviem. spytam sa jej nabuduce, iked sa tam velmi nehrniem, kedze od dveri nam este pripomenula, ze teraz by mala nasledovat 4.hexa, 4.pneumo a meningokokky.

nady
14. apr 2011

@tin007 nevíš prosímtě jen tak z hlavy rychlo ,jestli jsou případy u nás v Čechách Spalniček hlášené??

sonica
14. apr 2011

@tin007 no lebo u nas u prvej mudry to bol obrad o nie 180° ale snad o 360° 🙄 ked som povedala ze MMRku proste nedostane ani nahodou 🙄
no dnes sme boli u novej a dufam, ze prvy dojem nam zostane, a isli sme na doporucenie niekoho odtialto, ze ma tolerantny pristup k neockovaniu, tak dufam ze sa opat reakcie nezmenia 🙂

jonas17
14. apr 2011

@tin007 s tými osýpkami je to čudné. ja som z východu, preto ma to zaráža. kámoškin syn sa po vakcíne vysypal, čisté osýpky. ale moja dr povedala, že to neexistuje, žeby o tom vedela. tak ja teda neviem, ale možno tá kámoškina dr. to nehlásila. ale mohol mať malý osýpky? a to nenakazil nikoho?

saska.t
14. apr 2011

@nady ja zijem tiez v nemecku od 1 roka neockujem, Dr na mna kuka divne a hovori, ze nemam citat tolko internet, ale viac nemoze, kedze ocko je dobrovolne, do preukazu mi napisal, ze ma informoval, ale ze dieta zaockovane nie je, v skolke s tym ziadne problemy nerobia 😉

tin007
14. apr 2011

@nady spalnicky/osypky sa naposledy vyskytli v sr v r. 2008 a to v pocte 2 pripady http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/PrenosneOchor... (treba si hore zvolit danu chorobu)
co sa tyka situacie v cr, tak vobec netusim, ako funguje hlasenie

tin007
14. apr 2011

@jonas17 podla mojho laickeho nazoru sa osypky vyskytuju, akurat dr. ich odmietaju hlasit, resp. si ich zamienaju s ovcimi kiahnami, ci mozno inymi typmi ochoreni (teoreticky s nejakymi koznymi problemami - len hadam) a nehlasia ich preto, lebo veria, ze ockovanie chrani na 100% a vsetci sme tu predsa zaockovani, nie?! 😝 ale myslim, ze ten vyskyt je naozaj iba kusovy a ze ludia vedia, ze nemaju s nakazenymi detmi chodit do kolektivu a pouzivaju "babske" recepty pocas "liecby" (pisem liecba preto v uvodzovkach, lebo osypky nejde ako liecit, tam ide iba o podporu a komfort nakazeneho, jeho telo si musi s chorobou poradit same)