Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

skolara
23. jún 2009

barborka diky za palce. uz teraz si v hlave formulujem ako jej to poviem 😀 😀

lubii
23. jún 2009

Ahojte 😉
Skolara, držím palce na zajtra.
My máme tiež len 2 hexy a viac ani nedáme. Tiež som to tu prednedávnom riešila, či dať 3. alebo nie. A potom tu písala jedna mamička, čo žije tuším vo Švajčiarsku a tej Dr odporučila zaočkovať bábatko iba na č. kašeľ a tetanus v dvoch dávkach. Tak som si povedala, že keď im stačia dve dávky, stačia aj nám. Ale my sme museli zmeniť Dr, lebo tú pôvodnú by sme neukecali.

kosicanka1
23. jún 2009

ahojte baby, tak som sa straaasne dlho neozvala, zatial uspesne nie sme ockovani, oddialujeme, pred par dnami mi volala mudr., ze co s MMR, ze mala znova urgenciu, ze ona napisala, ze sme zaockovani a potom sa vraj my dve dohodneme... to akoze co ma byt? som ostala ako obarena, v taky cas sa nehadam, ale neviem, co si mam mysliet. o 2 tyzdne sa vrati z dovolenky, vraj sa ozve... tak snad nas nebude nutit ockovat. tak ja neviem co teraz.
momentalne mam hrozu z toho, ze o 2 mesiace budem znova bojovat v porodnici proti ockovaniu na TBC. s prvou dcerkou to bol boj, ukazovali si ma na oddeleni, ze to je ta sialena matka. teraz ma to znova caka. no super.
a este ohladne podpisovania, to co konkretne vam dali dr. podpisat ohladne odmietnutia ockovania? ja som zatial nikomu nepodpisovala nic. akurat v porodnici pred 2 rokmi som podpisala poucenie, ze sa mam prist ockovat do 6 tyzdnoch. a to je vsetko.

skolara
23. jún 2009

Kosicanka a to kto ju urgoval? 😕 😕
Na ludi v porodnici kasli. Nech si hovoria co chcu lebo to oni su ignoranti ktori idu vsade tam kde ide cele stado. 😲 🙄 Vobec sa ani nepozastavia a slepo doveruju.
Lubi ja tiez nedam 3 hexu. Ale bojim bojim co bude zajtra. 😅

kosicanka1
23. jún 2009

ona mi uz viackrat volala, vraj mala kontrolu z hygieny, ze este nie sme zaockovani, tak neviem, co je na tom pravdy, ci to fakt na hygiene sleduju, ci co...
no v porodnici som pri prvej dcerko statocne bojovala proti BCG, tak sa tesim opatovne na dalsi boj. u nas to je niekde aj tak, ze ti babo vezmu akoze na vysetrenie, donesu spat a povedia, ze uz aj zaockovali. cista hroza. tak si na to musim davat pozor. a este ak ma zltacku a je pod tym fialovym svetlom, tak si tam tiez mozu robit co chcu. stale som ich musela upozornovat, ze nechcem ockovat, ze si neprajam aby bola umelo dokrmovana. vies, im bolo jednoduchsie dietatu strcit flasu, nez obliect babo a doniest na kojenie. horor proste. tak som nakoniec skoncila ako sialena mama a chodila za nimi kazdu hodinu, ci mala nepotrebuje nakojit. ved to bolo mimo reality, oni daju dietatu flasu s UM a ja plne prsia, hrozil zapal som mala tazko odsavat? no to uz do inej temy. sory baby.
skolara, drzim palce, zajtra bud silna...

skolara
23. jún 2009

kosicanka dik akurat si pripravujem nejake zaujimave citanie pre doky.
Ja neviem ja ked si precitam zlozenie hociktorej vakciny tak zdravy rozum ma kricat ze to nemoze byt zdrave si take svinstvo pichnut do tela 😲
myslis ze si to hygiena tak sleduje? hmm no neviem neviem ved to je kopu deti a vsetky ustriehnut???? ale vsetko je mozne. O to aby mali deti lepsie a zdravsie jedlo v skolskych zariadeniach sa starat nebudu a do toho budu supat debili. 😠

zitaje
23. jún 2009

Kosicanka a vy ste nemali v porodnici rooming in? Ja som si myslela ze to uz je vsade, tu na Kramaroch uz myslim ine ani nie je. Mne jak malu doniesli po dvoch hodinach, ci kolko som ju nevidela, uz sa odo mna nehla. Ale zas ja som ju pichnut nechala...

kocicatko
23. jún 2009

Kristulatko, zajímavá zkušenost. Jen by mě zajímalo, jaké otázky jsi dala té MUDr.. Já se chystám na podobný krok, tak se ráda inspiruju ;o). Předem díky ;o)

P.S. Kdyžtak mi to prosím hoď do IP jestli se tu nechceš rozepisovat 😉

zicon
24. jún 2009

Ty co ockuju su podla Vas co nesuhlasite s ockovanim zodpovedny??

Lebo mam taky pocit, ze hlavne tie stranky proti ockovaniu by najradsej postavili ockovanie mimo zakon. A meno Luissa Pasteura vymazali z hystorie.

denduska
24. jún 2009

kosicanka, do ktorej porodnice ides? v Ke predpokladam...to by ma zaujimalo, kde su taki vymetenci ci v hornej ci v dolnej.... 🙄

skolara, ja verim ze si to fakt presne sleduju, ako mam skusenosti s nasou byrokraciou, mojej mame raz revizny lekar navalil pokutu 3000 korun za to ze v nejakom tlacive nemala spravne bodkociarky, ciarky, proste upravu dokumentu...takze uz ma nic neprekvapi...niektori ludia nemaju co robit.

zicon, ja si nemyslim ze su nezodpovedni...praveze mozno az prilis, lebo chcu dietatu len dobre, chcu ho chranit ale nevedia, ze to moze mat aj tieniste stranky. Ja som za ockovanie v normalnej miere, nie tato masovka, co je v dnesnej dobe.

moj muz vcera cely vecer vyplnal nejaky dotaznik pre firmu a ked som sa spytala co robi, povedal ze zaraba na pokutu za odmietnutie mmr 😀 😅

barborka08
24. jún 2009

skolara, u nas to bolo prave tak, ze dok. (starsia konzervativna pani) mala viac pochopenia ako dok. u ktorej sme boli predtym.

denduska, prosim ta mohla by si mi povedat o co moze ist, ked ma mala velmi vysoke lymfocyty a bazofily a dost nizke trombocyty.

kosicanka, mne malu zaockovali bez toho aby ma vobec upozornili, vobec ich netrapilo ze mala problemy s dychanim a bola sondovana. Dalsie dieta uz nedovolim ockovat proti TBC aj keby som mala celu porodnicu postavit hore nohami 😝

skolara
24. jún 2009

Ludia dnes idem na to. 😅
ale uz mam vyhliadnutu druhu doky keby tato bola nenormalna.

barborka08
24. jún 2009

skolara, drzim palce 😉

tanusha
24. jún 2009

Ahojte maminy, velmi ma zaujala tato diskusia ohladom vakcin. Mojho maleho caka v pondelok MMR vakcina a tiez ju chcem odmietnut.(autizmus alebo cukrovka, dakujem nie 😖) Prinajhorsom som ochotna dat ho zaockovat proti osypkam,ale neskor, ak sa to bude dat oddalovat. Zistovala som si v lekarni, ze vakcina len proti osypkam - ROUVAX u nas nie je registrovana a mozeme si ju kupit len v zahranici, dalsi problem je ten, ci Vam ju Vasa Dr. bude ochotna pichnut...
Este som nasla na ceskej stranke nazvy jednozlozkovych vakcin, proti rubeole je to ERVEVAX, proti mumpsu by to malo byt MOVIVAC , bola tam aj dvojzlozkova proti osypkam+ mumpsu - MOPAVAC, bohuzial ta ERVEVAX sa vraj v CR uz neda zohnat, u nas asi tiez nie.
Dufam, ze sa nam podari ochranit nase deti pred tymi, co zarabaju na zdravi nasich najmensich. Je to svinstvo! Sme predsa maminy a mali by sme mat pravo volby ! Drzte sa baby!

denduska
24. jún 2009

barborka, fuha, ja zas nie som taky hematolog 😅 , mohlo by to byt nieco so slezinou...ale to len tak uplne som strelila, ale tam byvaju nizke Tr a vysoke Ly...tie bazofily neviem preco, spytam sa muza, on mozno bude vediet. A este ti pozriem do knizky ci tam nieco nebude...a dokina co na to akoze? 😕

barborka08
24. jún 2009

denduska, dakujem za odpoved, ...doky len tolko, ze bude treba urobit dalsi odber a prekontrolovat to 😒

barborka08
24. jún 2009

tanusha, tu je katalog vyrabanych vakcin (najcastejsie ockujuce vakciny) http://lacerlaboratorios.com.mx/index.php?optio...
S ockovanim so zakupenou vakcinou v zahranici neviem ako fuguje slovensky system 🙄

denduska
24. jún 2009

barborka, no pozerala som v knizke a je tam zoznam na celu stranu, kde napisali vsetko, od infekcie, nadorov, oziarenie, az po stres...takze som z toho vies aka mudra... 😒 ale su tam aj poruchy sleziny, tak az taka zabudliva nie som 😅

ozaj, nevies ci nahodou v spanielsku nemaju dostupne monovakciny mmr? mozno tam pojdeme na dovolenku, co je este vo hviezdach, ale ma napadlo ci nekupime...no ale by som potrebovala vediet aby som vedela najst letak ze ako dlho nemusia byt v chladnicke..ze ci sa to vobec oplati... Dovoz pre vlastnu potrebu je vraj povoleny, to som si nasla na stranke ministerstva vnutra..

erikasadek
24. jún 2009

denduska urcite ako tu v francuzsku su monovakciny na mmr..
no bvies musis drzat pod teplotou 5C° a nad 1C° takze kupuj prenosnu ladnicku.. 😉

erikasadek
24. jún 2009

denduska prepac preklep.. medzi 2° AZ 8C° 😉

denduska
24. jún 2009

erika, diky, no ved my mame, aj ked sa mi s nou nechce trepat 😠 ale co uz...aspon ked ma budu nahanat estebaci ze som nezaockovala tak aspon budem mat rezervu nejaku... 😅

skolara
24. jún 2009

ahojte
akurat cakam kym mala vstane a ideme k doky.
Volala som homeopatke ohladom mojho problemu. Spomenula som jej odmietnutie ockovania a ona hned ze mi to mozeme potom skusit aj homeo. Takze erika huraaaaa aj tu na svk to tu uz existuje konecne.

josefa
24. jún 2009

eriko, ta teplota plati pro kazdou vakcinu nebo jen mmr? ve francii si rodic koupi vakcinu v lekarne a pak ji donese k dr. pichnout a asi celou cestu ji v lednici nema, aspon co jsem tam zazila.

josefa
24. jún 2009

jen uvazuju, mozna bych mela moznost si z francie monovakcinu dovezt, ale poletim sama s prckem, s tou lednici to nepujde

certica
24. jún 2009

ahojte,
chcem sa spytat, aky je rozdiel medzi monovakcinou a klasika MMR? v tom, ze nejde o kombinaciu vsetkych 3 zloziek naraz v jednej vakcine, teda su zvlast viacere alebo ze mono je neziva, ci...? v com su vedl. ucinky miernejsie? dik

barborka08
24. jún 2009

denduska, ako pise erika, ano su, pozri tento link, je sice v spanielcine, ale da sa z toho aj bez spanielciny vycitat o aku vakcinu ide a je tam aj jej nazov, pokial by bolo nieco nezrozumitelne, prelozim to 😉 : http://blogs.abcdesevilla.es/lalunadefernandose...

co sa tyka skladovania: http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

denduska
24. jún 2009

barborka diky, idem prestudovat 😉

kosicanka1
24. jún 2009

denduska, rodila som aj budem rodid v novej nemocnici, bola som spokojna, bol tam plny rooming-in. akurat, ze na 4.den simonka dostala silnu zltacku, takze vlastne cele dalsie 3 dni bola pod tym fialovym svetlom. a vtedy je to problem, dietatko nie je pri vas, ale na novorodeneckom oddeleni a musite si ustrazit, aby vam ho nezaockovali a nedokrmovali. ja som tam stale chodila sa pytat, ci je vsetko OK, ci netreba nakojit, a ze si nezelam teraz ockovat. po 3 dnoch zltacka odisla a znovu sme boli spolu a sli konecne domov.
taze tak...

skolara
24. jún 2009

ahojte
som prijemne prekvapena z nasej doky. Len sa usmievala popod nos ked som jej hovorila moje argumenty ale nie provokativne len tak. Ona je zastancom ockovania. Ked som sa jej spytala ci si nemysli ze vyskyt chorob nie je znizeny ockovanim ale zivotnym stylom tak sa odvolala na romskych spoluobcanov a to v akych podmienkach ziju a vdaka ockovaniu ich tie choroby obchadzaju.
Dala mi aj letak s obsahom na priorix a mesiac na rozmyslenie. A vobec ma nestrasila nahlasenim len hovorila ze chodia kontroly a musi mi dat podpisat papier ze neockujeme a viac nic.
este mi povedala ze by mi nepriala vidiet deti chore na mumps, a tie ostatne choroby. A ja na to ze a co civilizacne choroby ci to nemoze byt z toho ze sa do tela picha taka chemia.

martina46
24. jún 2009

mne doktorka prave zvlast spominala romov, ze tam tie choroby su 😀 ale ako ich mozu obchadzat, ked oni maju ockovanie v pazi, teda kolko ich je zaockovanych?