Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
31. okt 2012

@zaockujteajslnko
No toto som si aj ja myslel, ale priestupkom nie je "odmietnutie očkovania" ale "nezabezpečenie očkovania". To znamená, že každé jedno očkovanie, ktoré dieťa nemá (ktoré "nezabezpečíš"), hoci nemá zdravotné kontraindikácie, je pre RÚVZ jedným priestupkom.

Keby bolo priestupkom odmietnutie očkovania, tak by sa dalo odmietnuť len raz (paušálne) a dostať pokutu len raz, ale toto, žiaľ, majú vychytané.

nikimax
31. okt 2012

@halienka ahoj, máš nový obzor? Je tam na str. 13 anketa o očkovaní. Otázka: Spýtali sme sa lekárov, či by súhlasili, aby na Slovensku bola vytvorená inštitúcia,ktorá by odškodňovala prípady poškodenia zdravia v súvislosti s očkovaním. Názor lekárky Mudr. Lubica K.-( ktorá zaočkovala nášho Maxa a spôsobila mu tým vážne trvalé poškodenie)- NESUHLASIM.... 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 Je to proste charakter.... 😝

irenkask
31. okt 2012

@manof Teraz som si klikla tú knihu od Kotoka na tvoj odkaz a tam v popise tej knihy naspodku je napísané o jeho štúdiách čím je ak hľadáš toto.

pectore
31. okt 2012

to co vycitate bigpharmam davam do pozornosti z druheho brehu.... ako sa pod tlakom neuplnych informacii zodpovedne rozhodovat...???priam v kvantach..ked sa ta ista infornacia kopiruje s fora na forum z blogu na blog a potom ma clovek toho plnu hlavu... keby boli aspon tie informacie vyvazene aby sme sa vedeli skutocne zodpovedne rozhodnut...alebo keby boli poskytovane kvalitne informacie a nie spekulacie....ale takato propaganda k zodpovednemu rozhodovaniu nevedie... A ked nebudeme poznat objektivnu problematiku..ako sa mozme zodpovedne rozhodnut? ....Nase nezodpovedne rozhodnutie moze vystavyt do nebezpecia deti ktore nemozu byt ockovane a su nachylne na choroby? Male este nezaockovane deti...detom ktorym bol zo zdravotnych dovodov ci pre komplikacie urobeny odklad...a boli by to aj deti matiek ktore by chceli mat svojich potomkov zaockovanych...a nemozu....ludi ktory uz nemaju dostatok protilatok, strary ludia, ludia s oslabenou imunitou, zo zdravotnimi problemami...a ze takych je.... tehotne zeny.... akym pravom budete vy svojim rozhodovanim rozhodovat a ohrozovat tieto rizikove skupiny? To neni len problematika vasich deti.... nemozte mysliet len a len na seba ... nie v otazke verejneho zdravia.....tych ludi co mozu byt v pripade rozsirennia nakazy v ohrozeni je daleko viac!... prevencia ci sa nam to paci alebo nie zostava zatial najlepsou cestou...... nech uz sa to tyka cohokolvek... Ved mnozstvo aktivistou pripuste niektore druhy ockovania ako opodstatnene... napr tetanus, niektory aj cierny kasel kedze je jeho vyskyt na vzostupe.... v takom pripade uz nejde o pharma lobi? A prevencia je opodstatnena ? ...Ked oni sami taky krok pripustaju?...Je to slovo proti slovu...tiez chcem slobodnu volbu ale nie ak o nej budu rozhodovat zaslepeny a jednostrany ludia...casto taky ktory cerpaju informacie len z jednej strany a o ich odbornej urovni sa da v znacnejmiere pochybovat!... peticia denika sloboda v ockovani je podpisovana celimi rodinami... detmi , neplnoletimi... co len ty mozu mat za informacie o problematike...na akej odbornej urovni sa pohybuju....??? ja ako matka nechcem takuto cestu.... nechcem aby moje dieta malo co i len moznost sa nakazit vysiu nez je to dnes.... hlavne ked existuje sposob prevencie...nechcem ho vystavovat tomuto riziku...pretoze ockovanie pred nakazenim nechrani...a velmi zalezi od jedinca do akej mieri si vytvori protilatky a ako jeho organizmus zareaguje na chorobu... nechcem cestu nezodpovedneho odmietatania ockovania...dieta je sice rodicove ale ma svoje vlastne prava ako napriklad pravo byt chranene pred infekcnymi chorobami co je zakotvene aj v charte dietata... a toto pravo ma aj bez nazoru rodica na vec...nevravim ze by sme sa nemali slobodne rozhodovat ...mali ..je mnozstvo pripadov kedy je tato volba opodstatnena co i len s preventivnych dovodov a matka najlepsie vyciti ked je nieco v neporiadku...mala by byt jej volba respektovana ...a dosledne preskumama... mali by to mat ludia ako moznost!!! Ale mali by byt informovany objektivne...toto forum neni toho dokazom.... ponuknite bezpecnejsiu cestu pre vsetkych ...toto vsak nikde neponukate...

maxa77
31. okt 2012

V novej Slovenke je clanok o Katke a jej Maroskovi.. samozrejme, ze tam nechyba vyjadrenie prof. Svetoklamara Dlhodebilneho.. ako inak..

zaockujteajslnko
31. okt 2012

@manof
tak pisomne odmietnem doslovne zabezpecit ockovanie vsetkym svojim detom aj tym nenarodenym.......to je len hra so slovickami......

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
31. okt 2012

@irenkask to hej, ale atestácie tam vypísané nemá

eaka
31. okt 2012

@maxa77 ten chudáčik tu už schytal toľko skomolenín svojho mena, že by o tom mohla vyjsť pomaly kniha.. 😀

eaka
31. okt 2012

@zaockujteajslnko alebo Bill Gates, ten spustil ohováračskú kampaň, nie? niekto typu rozloženej hexy je na to ako stvorený 😉

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlnka81
31. okt 2012

@zaockujteajslnko nooo nie je babka ako babka, nie je dzedko ako dzedko 😀 😀 😀 moja mamina je nadsena z toho ze neockujeme, aj ked najnovsie ma strach ze nam maleho zoberie socialka ak ho nezaockujeme - ale to je len paranoia z toho co sa deje v UK. ale inac je antiocko. a manzelov tatinek je z toho tiez nadseny, vravi ze argumenty proti su logicke a je rad ze maly nema v sebe tu "pokazenu" hexu...🙂 takze aspon v rodine mame pokoj 😉

babi1
31. okt 2012

@pectore a kto ťa priviezol z druhého brehu? Charón?

lilina22
31. okt 2012

@pectore uz mi davaju konecne zmysel aj hrubky aj obsah ... otehotnela si na ZS, jasne

btw ty si za slobodnu volbu, ale pochopila som, ze len v tom pripade, ked si ludia slobodne vyberu ockovanie, ze? 😀

manof
31. okt 2012

@zaockujteajslnko na trolla je najlepšie nereagovať absolútne nijak, lebo akákoľvek reakcia ho vedie k lavíne ďalších o ničom príspevkov. Veď si len pozri, čo navyvádzala pod tým článkom na babetku.

irenkask
31. okt 2012

@manof Pardón som myslela, že to automaticky vyplýva z toho čo tam je. Ináč som si myslela , že ty máš obdivuhodné pedagogické schopnosti prevychovávať rôznych slovenských debilov a vysvetľovať im donekonečna a trpezlivo napriek tomu, že oni fakticky dokazateľne na to nemajú bunky aby niečo logické pochopili, takže trpezlivosť ti nechýba.
Vieš si predstaviť mňa na tvojom mieste ak by sa dalo cez net fackať tak by z tej píčtore už bola palacinka.
Ozaj niekde na fóre písala jej bývalá kantorka že to bolo štyri roky hrôza ju učiť. Vieš ona žije vo svojich autistických predstavách a svojou vrodenou debilitou sa snaží vyvolať polemiku z okopírovaných výrokov akože aby bola slávna ale každého vytočí len alebo je na posmech.

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
plegomazin
31. okt 2012

ako tu vytvorím novú tému?

dík Eva

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anickaaa6aaa
31. okt 2012

@halienka Dakujem

tara
31. okt 2012

@zaockujteajslnko presne! moja mamina je ucitelka v MS a do urciteho obdobia nikdy nepoculi o ADHD. az raz prisli informacie, ze existuje tato diagnoza a teda ze "sucasne" deti zacinaju byt hyperaktivne. dovtedy nemusela byt ani tato diagnoza a kolko deti-zivlov behalo po svete? v zivote by som dietatu nevlozila do ust sedativum, alebo antidepresivum. 😠

tean
31. okt 2012

@lilina22
" uz mi davaju konecne zmysel aj hrubky aj obsah... otehotnela si na ZS, jasne "
😀 😀 😀
najlepsia hlaska tohto tyzdna 😀

eaka
31. okt 2012

@irenkask no, len k tej sláve sme jej žiaľ všetci tu dopomohli...a na iných fórach detto.. je to asi dosť hlboko v ľuďoch zakorenené, že majú potrebu ukázať inému, keď sa mýli a reagovať, keď píše také blbosti, že sa z toho vlasy na hlave stavajú... no treba si včas uvedomiť, kedy to má a kedy nemá zmysel.. 🙂

tean
31. okt 2012
tara
31. okt 2012

@katarina_k1 tak tu je spominane video o ADHD, nasla som 😉

https://www.youtube.com/watch?v=0dfjb2YICPA
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babi1
31. okt 2012

@tean, zaujímavé s tým ibuprofenom, tak ma napadlo, že pri liekoch, nikto nezapochybuje o reakcii na druhý deň, nikto netvrdí, že to už mal v tele a náhodou ochorenie prepuklo, ale ak sa jedná o vakcíny, tak tie sú hlavne pre slovenských očkobarónov nevinné a čisté, dokonalé a 100% neškodné

irenkask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz