Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lubako
27. júl 2012

@tean jasné, v očk. kalendári je optimálny odstup 6 mesiacov, ale ešte som sa nedopátrala, aký je maximálny možný odstup, aby celé očkovanie Infrarix hexa malo efekt (ak by som sa rozhodla to doočkovať)
A ešte otázka pre maminy detí neočkovaných proti rubeole, ktoré chcú mať ďalšie dieťa - ako riešite túto dilemu, nebojíte sa, že práve v období tehotenstva ochorie vaše neočkované dieťa na rubeolu a ohrozí tak nenarodené bábo? S touto otázkou sa tiež trápim.

racerunner
27. júl 2012

@manof ano, jasně a právě díky efektu OPV můžeme slavit 10. výročí evropy jako regionu bez polia... a tedy toho, že se dnes nebojím o IPVčkem nenaočkované děti... a tedy toho, že mé dítě naočkované bude, ale nutit do něj matky ( a otce 🙂 ) přilíš nehodlám ...

sofia2008
27. júl 2012

ja zasa zasiahnem troska do temy : moja teta je riaditelka v MS a bavili sme sa nedavno o ockovani, ze sme nedali MMR, co ona sama podporila 🙂 ma jednu mamicku, co je sestricka na psychiatrii a bavila sa s nou, kolko malych deti /3-6 rokov/ chodi k psychiatrom, co maju vazne problemy so spravanim a prezivanim atd a ze sa bavila aj s viacerymi lekarmi, ktori sami potvrdili, ze to moze byt nasledok aj dnesneho ockovania a novych vakcin, hlavne sa bavili o MMR vakcine...teta ma vo svojej triede chlapceka, ktory chodi k psychiatrovi od 3 rokov a ma na papieri, ze to ma od ockovania MMR, kedy sa do tyzdna uplne zmenilo jeho spravanie, prestal rozpravat atd.. teraz berie tento chlapcek lieky, lebo je agresivny, nesustredeny a stale opakuje, ze nechce zit a chce zomriet 😔 do ockovania to bol zdravy chlapcek, a teraz? co mu dala MMR vakcina? to, ze nedostane osypky? alebo mumps?

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denduska
27. júl 2012

@prevenar haló, nie si tu jediný, niektorí si radi prečítajú aj názory z druhej strany, ty spása ľudstva 😉 a hádam sa to zaobíde bez hulvátskeho vyjadrovania, ale tebe to veľmi nejde bez toho, že..hlavne ak s tebou niekto nesúhlasí. Skvelo prezentuješ neočkovací tábor, až sa hanbím za ušami.

prevenar
27. júl 2012

@sofia2008 je to cista hroza ☹ ..ale toto je presne to co sa stava , zabranit tomu mozu jedine rodicia ..dieta je bohuzial odsudene na ich nevedomost a naivitu ..a toto je vysledok. co k tomu dodat , dalsi z mnohych kt. doplatil a zdaleka nebol posledny. jedine co ostava , nech je to ponaucenim pre vas ..sirte informacie ako sa len da ..mozte zachranit ludsky zivot. nic ine mi nenapada. ten stav sa da mozno este upravit, alebo zvratit specialnym stravovanim ..minerali, vitaminy ..atd. je toho vela na nete , nemusi byt neskoro. treba sa zaujimat a studovat.

prevenar
27. júl 2012

@denduska kludne si citaj co chces, nikto ti v nicom nebrani. +"nazory" ma nikdy nezaujimali, vzdy sa priklanam k faktom . ..ale to je tiez kazdeho osobna vec. "mysliet" si moze kazdy co chce ..co ale nemeni nic na skutocnosti. ze .

niekedy zaobide, niekedy nie ..podla potreby . pre uplnost musim povedat, ze obcas so mnou aj niekto suhlasi LOL . +nereprezentujem vobec nikoho okrem seba ^^

manof
27. júl 2012

@racerunner
na jednej strane áno, na druhej strane treba jedným dychom dodať, že všetky deti, čo kedy mali vírusovú obrnu v Česku a na Slovensku po r. 1960, ju mali z vakcíny, nie z divokého vírusu.

V takej Indii napr. zaznamenali od počiatku očkovacej kampane proti detskej obrne v r. 1997 do r. 2011 20x vyšší výskyt akútnej chabej obrny. To je výhra? Očkovanie proti ochrnutiam spôsobilo niekoľkonásobný nárast ochrnutí. Huh...
http://www.slobodavockovani.sk/news/tvrdenie-o-...

@prevenar
toto si si fakt mohol odpustiť

prevenar
27. júl 2012

@manof nevedel O_o

denduska
27. júl 2012

@prevenar aha, tak to som nevedela, že sa oslovuješ v množnom čísle. Už som ticho.

prevenar
27. júl 2012

@denduska no vidis to .

maslenka47
27. júl 2012

@denduska
@prevenar presne tak, ak chces posobit doveryhodne, mal by si sa spravat slusne. Ze ma niekto iny nazor neznamena ze je hned hlupak. A tiez nikde nie je napisane ze zrova tvoje nazory su jedine a spravne. Kazde dieta je len jedno, neda sa objektivne porovnat ako by sa vyvijal jeho nielen zdravotny stav keby bolo (ne)ockovane. Ja som rozhodnuta nedovolit nasej doktorke do maleho pichnut MMR. Ak s tym bude mat problem, nech sa da vypchat, doktorov je dost. Ale skakat do niekoho len preto, ze povazuje ockovania za prospesne, sorry to mi pride smiesne. Kto chce kam, pomozme mu tam.

prevenar
27. júl 2012

@maslenka47 presne ! "Kto chce kam, pomozme mu tam. " +1 neda sa inak , len suhlasit.

erikasadek
27. júl 2012

@denduska tiez sa priklanam , k tomu co si napisala neviem preco ale vzdy to prepisknes prevnar zakazdym neaka urazka.... na niekoho nedokazes sa normalne s niekym bavit kto nema to iste zdielanie nazoru ako ty???

urazky, na tomto fore nepatria a tym padom porusujes aj pravidla, a nemyslim si ze race runner si zasluzi tieto slova.. zato co pise.... 🙄
trocha kludu a viac rozumu a takto na tomto fore by sa zislo . a potom sa cudujeme vsetci ze kazdy hned nadava na neockovacich rodicov .... ked kazdy bude reagovat chlape ako ty tak mame vsetci po ptakoch..; diplomacia a takt viac vyriesi , ako urazky...

strociatka
27. júl 2012

@prevenar no vidis a uz si zmazany... usli ti nervy?

strociatka
27. júl 2012

@racerunner
@prevenar ja sa tu vytesujem, ze je tu konecne nejaky lekar, s kt. mozeme diskutovat - preco ma taky, ci onaky nazor a nemyslim si, ze je vhodne sa tu navzajom urazat. Diskusia ma byt prinosom pre vsetkych. Myslim si, ze iny nazor je tiez prinosom, nik nas predsa nenuti ten nazor zdielat. Ja si velmi rada vypocujem dobry argument, ale treba byt pripraveny aj na to, ze ho nemusim prijat. Ja viem preco svoje deti neockujem a velmi rada si precitam, preco lekarka svoje dietatko ockovat bude.

Budem (asi ani nie sama) rada, ked sa sem vrati konstruktivna debata.

@manof velmi pekne podava fakty, ziadne nadavky, prosim, pridajte sa aj ostatni.

Velmi pekne dakujem.

strociatka
27. júl 2012

@racerunner chcela by si byt pediatrickou?

strociatka
27. júl 2012

@racerunner ak po tom "faux pas" s @prevenar -om mas este chut diskutovat v tejto teme, chcela by som sa spytat, ako by si postupovala v pripade, ze po zaockovani 6mes babatka Prevenarom (aka ironia) dieta v kratkej dobe opakovane za sebou prekonava akutne otitidy s velmi silnym priebehom a vo vyteroch opakovane po dobu cca 1 rok od ockovania sa vyskytne Streptococcus pneumoniae (samozrejme s akutnou otitidou), nasledne po tomto ockovani, ktore prebehlo sucasne s ockovanim DTaP, VHB, HiB a IPV a este ako bonus nasledne odrazu (asi mavnutim carovneho prutika) je dieta zrazu imunodeficientne a sucasne aj s velmi nizkou hladinou zeleza - mala by si chut mamine navrhnut preockovanie a aj v buducnosti?

prevenar
27. júl 2012

@vefi89 jo, drzim palce aby ste nasli obaja nieco lepsie . to co opisujes znie fakt zle.

tasiko
27. júl 2012

ahojte....očkovanie a motorika dieťaťa...viacerí tvrdíte že po očkovaní sa u dieťaťa spomalil motorický vývin...mám 9 mesačnú dcérku kt v sebe nemá ani jednu vakcínu.
Nelozí,nebľaboce,celkovo sú od nej deti popredu.Verím,že to je všetko ako má byť,názory okolia čo naznačujú že aj v tomto "pomáhajú" vakcíny sa mi darí zatiaĺ ignorovať,prídu mi smiešne.

Existuje nejaká štúdia kt "podoruje" fakt že telo dieťaťa,ktoré bojuje s nepriaznivými látkami vo vakcínach sa rýchlejšie adaptuje na prostredie,tým pádom sa "urýchli" motorický vývin? Príde mi to scestné,tak sa pýtam tu,nakoľko sa v tejto problematike pohybujete častejšie (momentálne) ako ja,ďakujem.

kaja73
27. júl 2012

@tasiko ja len za seba mozem povedata to co som tu uz povedala-moj maly sa pretacal na brusko a aj naopak uz pred prvou hexou a prevenarom-mame to aj natocene-po nich s tym prestal na 3m-teda u nas neslo o spomalenie vyvoja,ale o jeho zastavenie a krok spat. 😢
Nastastie potom vsetko dobehol.
Ale tie 3m boli pre mna hrozne. 🙄

prevenar
27. júl 2012

@tasiko hmm,, o takomto pozitivnom vplyve vakcin som teda fakt nepocul . + neverim,ze taka studia moze existovat. ..neviem si predstavit, ako by sa robila, kto by sa jej zucastnil a hlavne kto by ju platil ?

co je, alebo nie je tvojmu dietatu asi nevyriesis s nikym cez internet, ale musim povedat, ze kazdy cloviecik je individualny tvor a ide podla "seba" ziadne "tabulky" ani ostatni ho nezaujimaju. toto spravanie moze byt uplne normalne a moze sa kazdy chvilu zmenit ..samozrejme aj nemusi, v zivote sa proste stava vselico , to je obycajny fakt.

s toho co som zazil, videl a pocul mi vychadza ,ze toxicke latky maju pre telo malo kedy prinos pre zdravie 😲 hmm.. bohuzial , asi ti moc neporadim , mozno niekto dalsi.

-mozno skus zvysit mnozstvo podnetov + pozri si nieco na nete o Omega3 - v rybom oleji a dalsich vitaminoch v ramci tohto problemu. drzim palce.

ajja21
27. júl 2012

@tasiko Fiha, ja to skôr pozorujem opačne....tak ako píše prevenar, každý človiečik je jedinečný a verim tomu, že tvoja malá bude onedlho ešte popredu od všetkých ostatných 😉

tamix
27. júl 2012

@sofia2008 Aj naša neurologička mi potvrdila, že má na starosť chlapčeka, ktorý prišiel k nej už s papiermi z BA s diagnózou - autista v dôsledku očkovania. To znamená, že veľmi dobre si uvedomujú vedľajšie účinky vakcín, len sa všade hrá divadlo, ako v celej našej politike, tak aj v otázke očkovania. Keď vakcíny nič nespôsobujú, ako sa na Slovensku tvrdí, tak by nemali napísať ani jeden jediný záver, že je niekto autista po očkovaní.

tamix
27. júl 2012

@tasiko Ja viem len to, že malej neurologička mala problémy s dcérkou po očkovaní MMRkou. Ešte rok po očkovaní jej robila chôdza problém. Nechcela dať dcérku zaočkovať, lebo je odporcom očkovania, ale ich pediatrička sa vyhrážala, že ju nahlási a dá jej zobrať aj diplom. Tak to asi radšej vzdala a dala malú zaočkovať - ale dôsledky sa dostavili.

strociatka
27. júl 2012

@tasiko ziadna takato studia neexistuje, ak nahodou ano, prosim, urcite mi posli, lebo to chcem vidiet

Na rozvoj motoriky ma vplyv genetika, prostredie a hlavne vyziva dietata, kolko vazi? Aku ma povahu?

mikymiky
27. júl 2012

@tasiko ahoj, v prvom rade, nemyslim si, ze vakciny dokazu nejakym sposobom nakopnut motoricky vyvoj, to skor naopak, o tom som (takmer) presvedcena. To by naozaj velmi nedavalo zmysel. Ja som vzdy pocula iba o bud zastaveni motorickeho vyvoja na nejaku dobu, alebo dokonca o regresii v motorickom vyvoji. Ale nikdy nehovor nikdy, kazdopadne takato info by ma poriadne sokovala. V druhom rade, robi tvoja dcerka nejake pokroky? Nikde nie je napisane, ze musi v deviatich mesiacoch lozit a blabotat, teda, ono to asi niekde napisane je, ale ktore dieta ide presne podla tabuliek? Medzi maminami a aj v ramci rodiny panuje taka unavna sutaz,koho dieta prve sedelo, liezlo, rozpravalo, chodilo...mne to hrozne lezie na nervy, co sme na Olympiade? Nenechaj sa vtiahnut do tejto hry... Dolezite je, ci dieta robi pokroky, aj ked male, ale pokroky, je dost mozne, ze sa to jedneho dna zrazu rozbehne a ty budes nostalgicky spominat na doby, kedy si mohla mat nejake veci ulozene aj v spodnych skrinkach🙂). Tvoja dcerka raz bude urcite v niecom vynikat, uvidis🙂). Skus ju nejaky cas troska detailnejsie pozorovat,trebars mesiac a ak sa ti ani potom nepodari zbavit dojmu, ze vyrazne zaostava, respektive stagnuje, potom by asi mala nasledovat navsteva neurologa.

inka070707
27. júl 2012

ahojte, vidim, ze sa tu prebera vselico a je tu ako na inych forach, prieky, hadky, nic nove pod slnkom 😀 presla som niekolko stran dozadu a nenasla som, co potrebujem...konkretne ockovanie MMR vs. alergia na vajecny bielok, vraj konkretne na tuto temu tu prebiehala diskusia, viete mi poradit priblizne kde? syn ma okrem alergie na bkm aj alergiu na bielok a pediatricka ma presviedca, ze to ockovanie je prenho ok...pribalovy letak k vakcine som uz citala, jednak ten a jednak osoby znale problematiky ma od neho odradzaju

didulka85
27. júl 2012

@inka070707 par stran dozadu som tu pisala o malom mojej kamosky, po MMR skoncil v nemocnici, potom mu robili nejake testy a zistili alergiu na bielok. Povedali, ze nemal dostat MMR. Doteraz sa z toho nevylizal, stale je na imuno liecbe.

ajja21
27. júl 2012

@inka070707 Ahoj, na strane 1274 píše užívateľka chovancova27 svoju skúsenosť s alergiou na vaječný bielok u svojho dieťatka...a následná reakcia a diskusia na tento problém.... 😉