Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jezibosorka
3. mar 2012

http://a.blip.tv/scripts/flash/stratos.swf#file...

Toto som este nešvidela idem pozerat teraz, may mi zaspal, mam chvilku casu.... 😉

prevenar
3. mar 2012

@jezibosorka heh, to je uplne prvy film co som videl o neockovani ..temer pred rokom. myslim,ze som sem pridaval aj link niekde okolo strany 600 tusim 😀

jezibosorka
3. mar 2012

@prevenar hehe, no to ja som o ockovani este nevedela nic 😀 , zato som mala panicky strach z porodu 😖 , to bola moja starost cislo 1 vtedy , ale cez to som sa potom dostala aj k ockovaniu neako, a prv som sa jednoducho rozhodla nedat ockovat TBC, aj koli telke, lebo dost to islo vtedy, ze ake negativne reakcie, az som sa v tom zacala vrtat tak, ze neockujeme nic, ako som za to strasne vdacna,,, aj za pekny porod a za neockovanie tiez 😉 a aj toto forum a ludia na nom, ty Manof a Pelot , mi velmi pomohli na nasej ceste 😉 a neockovanim som nakazila uz celu rodinu 😉 nova epidemia na obzore, mali by zacat pracovat na novej vakcine 😀 😝

prevenar
3. mar 2012

@strociatka ..predsa to nie je vsetko co treba urobit aby to fungovalo dobre 😀 sice ho nainstalujes, a on ti bude ukazovat kto si berie informacie o tom kam klikas ..ale stale to nebude blokovat. musis to este zapnut.

1) spustis si firefox . v lavom hornom rohu kliknes na oranzovu firefox ikonu
2) kliknes na ADD-ONS
3) potom na "extensions"
4) pri ghostery budes mat moznost "options" na to kliknes
5) pojdes uplne dole ..bude tam pod sebou 5 policok. "advertizing" "privacy" atd .. vsetky kliknes a potom "save"
6) a uz ti bude blokovat 🙂

................................................................................................................................................................................

co je este velmi dolezite je mat nainstalovany a pouzivat tento program, tiez je zadarmo. funguje fantasticky a odstranuje z pocitaca programy ktore sleduju co clovek robi a podobne. tieto programy de facto nie su vyrusi a tym padom nie su zachytavane antivirovymi programami. ak to nemas a pouzivas net , tak ich budes mat na pocitaci desiatky , je viac nez vhodne ich pravidelne odstranovat.

http://www.lavasoft.com/

prevenar
3. mar 2012

ludkovia 🙂 vcera som nasiel super film ktory odporucam pozriet uplne kazdemu kto vie po anglicky. je to o tom ako svetove elity potlacovali v priebehu historie vedcov ako Nikola Tesla a dalsi ktory skumali zdroje vsadepritomnej volnej energie generovanej magnetickym polom zeme . o ekonomickych silach ktore urcuju nase zivoty, "novy svetovy poriadok" , GMO- potraviny a sterilizacia muzskej populacie. Big Pharma - lieky, ockovanie atd. + vela dalsieho. tak kto ma cas nech nevaha 🙂 ja si to tusim pozriem este raz 😝

http://www.ultra-vid.com/thrive-2011-watch-movi...

zaockujte_aj_slnko
3. mar 2012

napr. ZAKON O RODINE.... nadriadeny akejkolvek VYHLASKE 🙂

Čl. 4
Rodičia majú právo vychovávať deti v zhode s vlastným náboženským a filozofickým presvedčením a povinnosť zabezpečiť rodine pokojné a bezpečné prostredie.

§28
(2) Rodičovské práva a povinnosti majú obaja rodičia. Pri ich výkone sú povinní chrániť záujmy maloletého dieťaťa.

RUVZ mi nemoze diktovat ake JA MAM MYSLENIE A CO SI MAM MYSLIET AKO RODIC!!! a AKE ZAUJMY MA MOJE DIETA ked nevie ani rozpravat 😀........ nemaju na to ZAKONNU OPORU 😀

to je zakon nadradeny vyhlaske..... cize moje prava su vyssie ako ockovanie... TAKZE OBRATOM ODCHADZA TRESTNE OZNAMENIE NA RUVZ....aj pre toto...... obmedzovanie osobnej slobody !!

zaockujte_aj_slnko
3. mar 2012

dieta a jeho zaujmy zastupujem JA RODIC, NIE RUVZ............. ak sa ruvz nepaci, tak si moze svoje zaujmy obhajovat jedine sudne.......... ale moje rodicovske prava su nadradene akejkovek inym pravam.....

samozrejme PODLA MOJHO NAZORU teda ruvz pacha trestnu cinnost a obmedzuje ludom osobnu slobodu s cim organy zrejme teda suhlasia...... proti comu ja ako obcan mam pravo sa burit a tiez nemozem byt za to ze sa burim sankconovany alebo mam pravo sa burit proti porusovaniu svojich prav.......

skratka je len otazkou casu ked to KONECNE POCHOPIA 🙂

manof
3. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko s Tvojím bydliskom si RÚVZ asi ťažkú hlavu robiť nebude. Priestupok rieši ten RÚVZ, na ktorý lekárka bonzuje, a to je ten, v ktorého pôsobnosti je jej obvod.

ideal
3. mar 2012

@prevenar
vdaka za ten Ghoster. Velmi dobrá vec.
Inak kto by chcel byť naozaj anonymný, existuje program Tor https://www.torproject.org/
Funguje to výborne, mám to otestované. Tor zamedzuje zisteniu údajov ako je Vaša poloha, operačný systém, prehliadač atd. Takže namiesto Janko zo Ziliny, sa tajnej službe ukáže Juan zo španielska. Naozaj to funguje.
Má to jednu nevýhodu, ak nemáte rýchli internet, tak to dramaticky znižuje rýchlosť pripojenia, prípadne nemusia niektoré stránky fungovať.

tean
3. mar 2012

@ideal
tor je vyborna vec, ale vyzaduje aj zmenu spravania uzivatela. V inom pripade budu v silnom retazci, slabe clanky.
To je prave ten najvacsi problem.
Ak sa ale dodrzi co najviac zasad spravania, uzivatel je teoreticky nevystopovatelny.
Ale to uz sme mimo temy 🙂

alikaa
3. mar 2012

@prevenar Da sa ten film pozriet aj bez vytvorenia konta??? Chce to odomna aj nejake cislo karty, nechcem davat ziadne udaje len preto, ze si chcem pozriet film.

zaockujte_aj_slnko
3. mar 2012

@manof
dobre ale ja nemam trvale bydlisko v tom okrese 😀 .....cize mozem ziadat to prelozit tam kde mam trvale bydlisko.....

zaockujte_aj_slnko
3. mar 2012

@ideal
TOR existuje aj v kombinacii s OPEROU a vola sa to OPERATOR 🙂....
ale SIS dokaze vystopovat aj toto keby chceli..... a naco sa ukryvat.....koniec koncov ja neviem kto sedi za tymto PC, lebo tu je asi 100 uzivatelov 😀..... a to ze mam dieta a moje nazory pozna z nich aspon 30.... takze kto som?! 😀

zaockujte_aj_slnko
3. mar 2012

@manof

dalsi problem......... RUVZ nemoze ignorovat rozpor medzi rodicmi ktori nie su manzelia......... v takomto pripade musi (mali by) si JEDEN NAZOR vyriesit rodicia medzi sebou alebo dat navrh na sud.... ALE RODICIA NAVRH NA SUD, NIE RUVZ.....

cize tym padom tam kde rodicia nie su manzelia, a nie je to podpisane OBOMA, tak ruvz by malo ignorovat odmietnutie ockovania a nezacat priestupkove konanie, lebo nie je spolocny nazor rodicov ani o nom nerozhodol sud....... ale sucasne plati povinnost neockovat dieta....... lebo kazdy rodic ma pravo "hovorit" do vychovy dietata 🙂

tym je to prakticky (malo by byt) vybavene...........proste sa neberte, alebo rozvedte a odmietnite ockovanie iba jeden rodic a nemozu prakticky zakonne nic 🙂 .......ono manzelstvo je ajtak vlastne len pravnou pritazou - to z toho vyplyva.....

§ 35
Rozhodovanie súdu pri nezhode rodičov

Ak sa rodičia nedohodnú o podstatných veciach súvisiacich s výkonom rodičovských práv a povinností, najmä o vysťahovaní maloletého dieťaťa do cudziny, o správe majetku maloletého dieťaťa, o štátnom občianstve maloletého dieťaťa, o udelení súhlasu na poskytovanie zdravotnej starostlivosti a o príprave na budúce povolanie, rozhodne na návrh niektorého z rodičov súd.

zaockujte_aj_slnko
3. mar 2012

preto aj lekarky tak velmi trvaju na podpise OBOCH......... rodicov........lebo ak nie su manzelia, tak nemozu nic......
v pripade manzelstva staci podpis jedneho, lebo kazdy manzel zastupuje aj toho ineho....
tak to ja chapem....

cize napr. ak nema lekarka podpis o poskytovani zdr.starostlivosti aj odo mna, otca.......co nema....tak ohlasenie RUVZ by som mohol NAVYSE napadnut ze dana lekarka neposkytuje mojmu dietatu zdravotnu starostlivost s mojim suhlasom cize vlastne ma pruser nad mraky 🙂 teda by mala mat...... nechcela druhy podpis na zmluvu o poskytovani zdr.starostlivnosti dietatu a nezaujimalo ju ze ci sme manzelia..........chyba.....

vlastne aj zdravotna poistovna by lekarke mohla stopnut platby za ukony, lebo nie je oficialne osetrujuci lekar dietata 🙂 a pytat tie platby vratit 🙂...... a ja ako otec som nikoho nepodviedol a nezaviedol, ani matka..... proste to je ciste chyba lekarky...... nevie ani zakladne pravidla ako uzatvorit zmluvu o poskutovani zdr. starostlivnosti s klientom 😀

zaockujte_aj_slnko
3. mar 2012

alebo vyslovene zahrat rozpor medzi rodicmi ohladom ockovania..... a tvarit sa ze to takto vyhovuje..... do toho statu teda nic ako sa hadaju rodicia o dieta ked to obom takto vyhovuje 🙂

prevenar
3. mar 2012

@alikaa samozrejme , nepotrebujes ziadne konto .

1) kliknes na link .. ten sa ti otvori .
2) potom kliknes na "close ad and watch as free user" (je pravda,ze na tomto kroku sa mi to raz zaseklo, ked to vypnes a zacnes od znovu tak by to malo fungovat)
3) no a na koniec "start video now"
4) a uz ficis. 🙂

manof
3. mar 2012

@margotka7
To je na Tebe, či lekárke niečo podpíšeš alebo nie. Teoreticky nemusíš. Ak však ona na to nalieha a pre zachovanie dobrých vzťahov jej nechceš robiť napriek, tak si vyrob vlastné odmietnutie a to si aj podpíš. Ale keď tak nejaké inteligentné, napr. pre Priorix nájdeš vzor tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-robit-ke...

manof
4. mar 2012

@elannor
@tean
Zmenil som odkaz, avšak na novom mieste chýbajú SK titulky.
Poznám však človeka, čo robil SK titulky k tomu videu, tak som ho poprosil, aby ich dal aj na túto novú adresu. Dúfam, že ich ešte má niekde odložené.

manof
4. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko
Žiadať môžeš úplne o čokoľvek. Otázkou je, či Ti vyhovejú. Predpokladám ale, že k lekárke chodí s dieťaťom hlavne mamička, takže aj prípadné pozvanie na RÚVZ bude s najväčšou pravdepodobnosťou adresované jej.

manof
4. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko
To je pekné, ale RÚVZ môže udeľovať pokuty zvlášť. Tzn. ak je matka dieťaťa za očkovanie a Ty si proti, to, či dieťa smie byť zaočkované, síce rozhodne súd, ale pokutu dostaneš Ty (a len Ty) tak-či-tak.

Nikde nie je písané, že pokutu môžu dostať len rodičia spolu, ak majú zhodný názor na očkovanie.

manof
4. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko
@prevenar
@petot

Zistil som nemilú vec:
RÚVZ nie je žalovateľný za nedovolené spracovanie osobných údajov za účelom priestupkového konania, viď § 89a Zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch:
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-pri...

Takže reálne môže byť vo veci osobných údajov úspešná len žaloba/sťažnosť na lekára, nie na RÚVZ.

prevenar
4. mar 2012

@manof ☹ kazdym dnom nieco horsie ..este ostava otazka , akym sposobom mi pomoze od pokuty staznost na lekara ? 😒 ..co potom tie vyhlasenia z UOOU ?
fakt sa v tom tazko orientuje, ked kludne porusuju zakony ktore im nevyhovuju a chytaju sa tych ktore sa im zrovna hodia . ..a clovek vzdy taha za kratsi koniec. toto je funkcia statu na zivo. ^^

prevenar
4. mar 2012

@manof ..teraz som uz mimo 🙂 .. ale aby nakoniec nevysvitlo,ze lekar moze "statnemu organu" ktory "vysetruje" dany "priestupok" poskytnut aj pannu mariu a nie len vase meno, adresu a vsetko co len chce 😕 😕 😕

zaockujte_aj_slnko
4. mar 2012

@manof
ide o to ze pokial nerozhodne sud o tom ci sa dieta ockovat moze alebo nemoze (pre odpor jedneho z rodicov) vlastne nemalo by byt ani priestupkom neockovanie..

prevenar
4. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ..v tomto pripade sa obavam ,ze sud rozhodne velmi rychlo v prospech RUVZ akymkolvek sposobom. 😕 😕 😕 tu sa neda spolahnut uz na nic. robia si totalne co chcu a ak nie si milionar ktory ma za sebou celu pravnicku kancelariu tak vzdy budes tahat za kratsi koniec. ruka ruku myje. ..to je len taky moj pocit z celo nasho "pravneho" systemu ☹

manof
4. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko
Ak sa chceš súdiť s partnerkou, tak možno. Ak sa s ňou súdiť nechceš, dostaneš Ty pokutu za odmietnutie očkovania, a ona nie, ak s očkovaním súhlasí.

manof
4. mar 2012

@prevenar
Vyjadrenie ÚOOÚ sa týkalo (ne)súladu vyhlášky č. 585/2008 Z.z. a jej novely č. 544/2011 Z.z. so zákonom č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Vyjadrenie ÚOOÚ sa netýkalo (ne)súladu vedenia priestupkového konania na RÚVZ so zákonom č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Vo vyhláške je riešené udávanie zo strany lekára, nie riešenie priestupku na strane RÚVZ.

Takže tak.

manof
4. mar 2012

Milí priatelia,

po (z nášho hľadiska) nie práve podarenom výstupe prof. Dluholuckého na rádiu v utorok Lumen 21.II.2012 o 11:00, som v tom istom čase, taktiež v utorok, 6.III.2012 (tzn. najbližší utorok), v tú istú hodinu (11:00) pozvaný do bansko-bystrického štúdia rádia Lumen ja.

Podmienky sú rovnaké ako pred dvomi týždňami - je to kontaktná relácia, vysielaná naživo, takže môžete volať a klásť mi otázky, prípadne vyslovovať námietky. 🙂 Ak už všetko viete, tak aj tak stojí za to zavolať, aby ste povedzme mohli otvoriť nejakú tému, ktorá doposiaľ načatá nebola - aj keď vy osobne už odpoveď poznáte.

Telefónne čísla do BB štúdia rádia Lumen sú:
048 / 471 08 88
048 / 471 08 89

Frekvencie rádia Lumen:
http://www.lumen.sk/vysielace.php

Ak nie ste v oblasti, pokrytej nejakým z vysielačov, alebo ak nemáte použiteľný rozhlasový prijímač, môžete skúsiť živé vysielanie na internete:
http://www.lumen.sk/live_pop.htm

Mne však to internetové vysielanie minule dosť vypadávalo a je tam oneskorenie niekoľko sekúnd oproti rádiu, tak pozor na to.

Do počutia v utorok 6.III.2012 (najbližší utorok) o 11:00!

zaockujte_aj_slnko
4. mar 2012

@prevenar
ja viem ze si RUVZ robi co chce, a poprie AKEKOLVEK pravo na cokolvek........... vazne taka akoby umyselna trestna cinnost ktoru ale nikto v tomto state nepostihne 🙂

ale ja som z tych co napriek tomu si budu hajit svoje prava...... a viem ze mam pravdu....