Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
27. júl 2012

@hajanka
no jo, W.H.O. = Worldwide Homicide Organization

manof
27. júl 2012

z knihy

Dr. Taťjana Obuchanyč:
„Ilúzia očkovania — O tom, ako očkovanie oslabuje prirodzenú imunitu a čo možno urobiť pre znovuzískanie zdravia“

kapitola 14.: „Rozhodovanie sa o očkovaní“ + Doslov
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tatjana-...

vefi89
27. júl 2012

@monikamajova áno, celkový detox, lebo hliník sa vyparuje, a my to nielen vdychujeme, ale aj sa na nás usádza.
@zaockujteajslnko určite sa vyparuje, je to tavenina, žeravé.
@prevenar isto by to malo niečo do seba, ale nie je to celkom možné, mať na ústach masku, skúšala som to raz, a nevydržala som ani pol hodinu, okolo úst som bola neskutočne vyhádzaná, pálilo ma to, predsa nad pecou je 900 stupňov a pri páse 70.. a zas si myslím, že aj kožou to prenikne do tela, nie len dýchacím ústrojenstvom.. myslela som, či by aj na toto neexistovala nejaká konská dávka C-čka, alebo nejakých vitamínov... ale skôr asi nie, keď ide o kov?

prevenar
27. júl 2012

@vefi89 uhh ☹ to su podmienky ako v pekle ☹ moje radenie mi moc nezlahcujes 🙂

-ok, stale plati ,ze najlepsie riesenie je taketo vypary nevdychovat vobec , kedze take nieco nie je mozne docielit ostava jedine spravne riesenie a to zmena prace . > http://www.profesia.sk/ .

-detoxikacia - v tomto pripade je to druhotne riesenie , ktore by som povazoval fakt za docasne riesenie. zvysit prijem Cvit nie je nikdy na skodu. dalej su dobre doma robene cerstve zeleninovo/ovocne stavy. tie tiez detoxikuju + su zdrojom mineralov/vitaminov. my pouzivame zmes - cvikla, mrkva,petrzlen, zeler, zelerove stopky, zemiak, jablcka. dalej uzivanie rias ako Chlorela a Spirulina ..navod najdes niekde na nete. -zvysit prijem tekutin , cista voda aspon 2l denne pre lepsie vylucovanie. + nejake vitaminove / mineralove pripravky ..Schindeleho mineraly, omega3, atd ..

..ale radsej odtial utec, ak ti je zivot mily 😨

tean
27. júl 2012

aj takychto poslancov tam mame...
ked sa bude novelizovat zakon kvoli ockovaniu, budeme tam mat zodpovednych a charakternych zastupcov ludu:
http://tv.sme.sk/v/24783/poslanec-kolesik-klama...

prevenar
27. júl 2012

@tean LOL pane boze , darmozraci prasivy ...jedine vyuzitie = spracovanie do formy psich granul, jedine rozumne riesenie.

vefi89
27. júl 2012

@prevenar žijeme v okrese, kde je práci mizerne... plus moje vzdelanie mi nepomáha, plus manželove exekúcie mu nedovolujú robiť oficiálne... čiže zatiaľ je to pre nás prechodné riešenie- pre mňa do januára, pokiaľ malý nepôjde do škôlky, pre manžela zrejme niečo dlhodobejšie 🤐 ale Ďakujem, popozerám sa po tom 😉

manof
27. júl 2012

@prevenar
@tean
cvičené opice. Matovič to vystihol, keď im rozdával banány.

monikamajova
27. júl 2012

@vefi89 tak nielen po očkovaní ale celkovo iba chlorella a toto je dôležité slovo - nevratne - na seba viaže ťažké kovy, ktoré sa nám usádzajú aj v mozgu- a to znamená že už ked ťa očistí,tak pokiaľ sa vyhýbaš ťažkým kovom,tak už ostávaš čistá...ale kto sa tomu vyhýba???tak ako z Japoncov to vyťahuje radioaktivitu... a napr. preto niektoré deti majú po očko epileptické záchvaty,lebo ťažké kovy idú v prvom rade do mozgu,nie do pečene a napr.aj z plomby v zuboch...čiže všetky ťažké kovy a jedy..takže aj hliník..ale u nás už hliník nie je - odstehoval se do Hompolce 😀

lubako
27. júl 2012

Ahojte. Viem, že mnohí diskutujúci tu sú informovanejší vo veci očkovania ako pediatri, tak by som sa chcela opýtať- neviete, aký je maximálny odstup medzi 2. a 3. dávkou Infrarix hexa? Tiež zvažujem ako a či pokračovať v očkovaní. Vďaka.

tean
27. júl 2012

@lubako
ockovanie je dane ockovacim kalendarom, cize tam je stanoveny max. mozny odstup.
Vsetko ostatne je vec dohody medzi tebou a pediatrom co nema oporu v zakone ani inom vseob.zav.pravnom predpise

heimdalls
27. júl 2012

@prevenar - priateľu...s tou maskou si ma dostal, 😉 je vidieť, že myslíš skutočne na všetko a eliminuješ všetky riziká aké život prináša precízne a zanietene. Skús si prečítať tento text http://www.diskografie.cz/kabat/ma-ji-motorovou... jednej výbornej pesničky od skupiny kabát. "Osud mieša karty, my hráme"

sirael
27. júl 2012

Dnes sme boli s malu na preventivke. 18.mesacnej. Este v aprili sme odmietli tretiu davku Hexa a prevenar. Dnes sa ma hned spytala, ci odmietame aj Priorix. Som jej povedala, ze odmeitam do nej pichat tuto ockovaciu latku, nakolko su tam take a take jedy a podobne. A zasa - stale chcela podpis!!! Aj mi ukazovala v karte, co jej mam podpisat, ze odmietam OCKOVANIE, lebo dieta malo po druhej davke 5 hodinovy neutisitelny plac, zasa mi s usmevom povedala, ze ved to je normalne, kazde dieta place!!! A moj argument, ze takyto plac po ockovani znamena, ze je napadnuty nervovy system dietata - akoze usmev na tvari, ze no to urcite!!! Prisla som tam s papierikom, kde som mala napisane, co moze uviest do karty, teda diagnozu Z28 a ona ze to tam teda prepise, lebo to jedine som jej bola ochotna po pol hodine hadky podpisat, a prepisala to tam uplne inak, co som odmietla podpisat. S nou sa vobec nedalo normalne rozpravat, ona bola ako keby v afekte, lebo ona ma pokyny, ze potrebuje podpis 🙂 A ze ci jej podpisem moj papierik s diagnozou. Akoze vobec nechapala, ze ja nie som lekar, ja nemam co davat diagnozy, ale dobre, podpisala som svoj papierik s vetou: 28.06.2012 Infarix Hexa (GSK), 1. dávka a Synflorix (GSK), 1. dávka. Očkovanie sa nevykonalo - rodič nesúhlasil. Dg: Z28.2 (s inym datumom) a taktiez Priorix. A to si ona vystrihla a nalepila. Som nahnevana sama na seba, ze som vobec nieco podpisala, ze som nebola tvrdsia, s nou sa proste nedalo. Zasa sa hadala, ako ma musi nahlasit, som jej povedala, nech mi ukaze ten zakon. Jasne, ze ukazala, ked som jej ho vysvetlila, tak nie, ona ma pokyny zo svojich "kruhov"! Na to som jej povedala, ze ja ju mozem potom udat za porusenie osobnych udajov.... Potom ma nazvala naivnou, pretoze ohrozujem svoje dieta, lebo ked dostane rubeolu ked bude tehotna, pride o dieta. Moja otazka na nu bola ze aha a toto ockovanie v 15tich mesiacoch (ci 18tich) mi ochrani dieta do konca zivota? ze nie, lebo v 12tich rokoch sa preockovava. A ked som sa jej spytala, ci to bude mat protilatky do konca zivota po tomto druhom ockovani, jej odpoed NEVIEM 🙂 No tak o com to je? A kedze ma nazvala naivnou, muz sa nas.al a nazval ju podplatitelnou farmaceutickymi firmami. Juj az sa triasla aka bola nahnevana 🙂 A ja tiez! A potom, ci sa rozlucime alebo spravime preventivku. Ze uz je medzi nami nedovera. Som jej otvorene povedala, ked neberiem do uvahy ockovanie, nedoveru k nej necitim, ze ci sa nas chce ona zbavit. Ze nevie, lebo sme jedini, s kym ma takyto problem, lebo co ockovanie ostatni odmietli, tak jej dali v klude podpis a pouvazuje o tom. Tak som pani doktorke povedala, nech len uvazuje, ale potom to bude mat inu dohru, ked nas odmietne, nakolko k nej podla oblasti spadame! A zrazu ako keby utlo, ticho, pani doktorka mila, presli sme k prehliadke, kde mala samozrejme protestovala, ved sa so mnou pred chvilou ta teta hadala, tak ju nebude chytat, nie? Ale mam strasne zmiesane pocity, bolo to ako vojna.... Tolko z mojej dnesnej skusenosti ☹

labaga
27. júl 2012

@sirael žiadnu dohru by to nemalo, lebo aj pokial ku nej patríte, má právo vás vyradit

strociatka
27. júl 2012

@sirael uf, obdivujem, ako si to a ze si to zvladla, mas moj smailik a tie emocie prejdu, drzim palce, nech Vas nehlasi...

strociatka
27. júl 2012

@sirael pozeram, ze si z MA, ani tu v BA to nie je lepsie

sirael
27. júl 2012

@labaga A lekar, pod ktoreho patris, ktory je jediny v dedine ta moze vyradit na zaklade coho zo svojej evidencie? A potom, ked ta ziaden iny lekar v okresnom meste nezoberie, lebo maju plno a ty k nim nepatris, tak kam ma clovek ist? Ja som myslela, ze ta len tak vyradit lekar nemoze ked k nemu spadovo patris..... Ale toto ma ozaj trapi uplne najmenej...
@strociatka Juj, len ja mam pocit, ze som to vooobec, ale voobec nezvladla.... Mne inak manof raz poradil jednu ustretovejsiu lekarku, ale ta je v BA a to je pre mna 40km od nas, cize keby malej nieco bolo, neviem si predstavit chodit s nou tak daleko (a ja ani nesoferujem) ☹ Ale dakujem ti za podporu 🙂

zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heimdalls
27. júl 2012

@zigzag :
hajanka @zigzag ahoj, asi si si zmylila temu toto je diskusia o nesuhlase s povinnym ockovanim,
skus hladat alebo sa opytat tu https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/prve-prikrmy-vase-rady-a-skusenosti/

Tomuto hovoríte vyháňanie??? Hajanke by ste skôr mali poďakovať za nasmerovanie do správnej témy na MK, jej príspevok bol slušný a konkrétny, na rozdiel od tohto Vášho posledného

labaga
27. júl 2012

@sirael isteze môže, podla zakona o zz. 547 a paragraf 10 . Ty si maš na VUC žiadat nového lekára

kkl82
27. júl 2012

@sirael nie, vyradit ta nemoze, pokial patris do jej spadovej oblasti. vyradit moze iba lekar, ktoreho si si vybrala dobrovolne mimo svojej spadovej oblasti.
a mna tiez nasa mudra chcela takto vypoklonkovat, ked sme oznamili, ze neockujeme a ten jej letacik nas nazor na ockovanie nijak nezmenil. potom si uvedomila, ze este stale nema podpisanu zmluvu o poskytovani zdravotnej starostlivosti a tak by jej v pripade problemov poistovna 4 mesiace starostlivosti neuhradila, resp. vyzadovala spat. tak sa skludnila.
ale podpisat nieco chcela, ze nech ruvz vie, ze to nie ona nas neockovala, ale ze my sme odmietli. tiez som jej po dlhej argumentacii podpisala len dg. z28.2 s popisom vakcin plus som pridala jednovetne odmietnutie vsetkych vakcin s obsahom hlinika a formaldehydu s odvolanim sa na dohovor o biomedicine a na zakon o zdr. staroslivosti - paragraf o odmietnuti poucenia. predtym nevedela, ze existuje tato diagnoza a tak si ju rychlo nahodila do systemu. normalne bolo vidiet, ako je rada, ze je dg., ze dostane z poistovne platbu za stanovenie dg. ja som sa bavila a moj chlap tiez 😉
a ako bonus, ked sme podpisali, tak sa sestricky spytala, ci maju nejake tlacivo, na com to ma nahlasit na ruvz :D

zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirael
27. júl 2012

@labaga
@kkl82 Jedna ste mi napisali, ze lekarka ta moze vyjadrit, druha, ze nemoze 😀 Tak ktora mate pravdu? 🙂
@kkl82 No, to s tou diagnozou ste teda dobre pochodili 🙂 Ta nasa tvrdila, ze ona si nic pozerat nebude, ze to ja chcem takto mat zapisane, tak nech si to tak zapisem 🙂 Akoze nechapem ako moze byt niekto taky primitivni - hlavne, ze ja som naivna 😀 Tuto sestricka zasa tiez snazila nejake tie ich doktorske kecy na mna hadzat, ale tu som ja uplne ignorovala. A teraz k lekarke v pohode chodite? Chova sa k vam inak ako predtym, ci je uplne v pohode? 🙂 Lebo ja som zvedava na to, ked tam raz s malou pridem, ked dostane napriklad mumps, ci si vypocujem, ze to ma preto, ze nie je ockovana 🙂

nae
27. júl 2012

@zaockujteajslnko čo sa týka tvojho názoru na školku, tak nesúhlasím a mám pocit, že toto može napísať len chlap... Niektoré deti ju neznášajú dobre, ako si písal, aj ty si príkladom, ale pre vačšinu detí je to proste prínos. A to, že si ty bol traumatizovaný, nemusí automaticky prechádzať na tvoje deti - genetika odtiaľ potiaľ 😉 S očkovaním a neočkovaním to vobec neporovnávaj, vďaka.

kkl82
27. júl 2012

@sirael ja som nasla toto:

Poskytovateľ môže odmietnuť návrh na uzatvorenie dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti, ak

1. by uzatvorením takejto dohody prekročil svoje únosné pracovné zaťaženie,
2. osobný vzťah zdravotníckeho pracovníka k osobe, ktorej sa má zdravotnú starostlivosť poskytovať, alebo k jej
zákonnému zástupcovi nezaručuje objektívne hodnotenie jej zdravotného stavu alebo
3. poskytovaniu zdravotnej starostlivosti bráni osobné presvedčenie zdravotníckeho pracovníka, ktorý má zdravotnú starostlivosť poskytovať (tento dôvod sa vzťahuje len na umelé prerušenie tehotenstva, sterilizáciu a asistovanú reprodukciu).

ale!!!!! Poskytovateľ môže odstúpiť od dohody z dôvodov uvedených v bode 1 a 2. Osoba, ktorej sa zdravotná starostlivosť poskytuje - pacient, môže odstúpiť od dohody aj bez uvedenia dôvodu. Odstúpenie od dohody musí mať písomnú formu.

takze v podstate, vyhodit ta moze len ak ma prilis vela pacientov (existuju normy). ak ich nema, tak nemoze. u vas to plati este dvojnasobne, lebo ak by si aj odisla sama a on by ta nechcel vziat spat, VUC by znovu donutila toho povodneho zobrat ta, na zaklade spadovej oblasti. teda ak by si ty chcela ist naspat.

a k tej nasej zatial chodime ok, boli sme od tej hadky 2x. uz ten prvy raz bola kludna, ale sa este snazila presvedcit mojho chlapa. ked videla, ze je to uz iste, tak to nechala tak. minuly tyzden sme boli druhykrat, uplne mila, podpisala som jej do karty to moje vyhlasenie az uplne na konci pred odchodom z poradne. chceli sme menit, ale nemame kam, tu v nr su vsetci proockovaci a ti, co su este ako tak tolerantni, tak splnaju bod 1. 😒

sirael
27. júl 2012

@kkl82 Dakujem 🙂 Tak myslim, ze som mala dobre info 🙂
No ja som sama velmi zvedava, ako sa k nam bude spravat, ked prideme s nejakym problemom 🙂 Uvidime...

labaga
27. júl 2012

@kkl82
@sirael akutny stav je povinny ošetrit každy lekar. ale dôvod je ten že:::::osobný vzťah zdravotníckeho pracovníka k osobe, ktorej sa má zdravotnú starostlivosť poskytovať, alebo k jej zákonnému zástupcovi nezaručuje objektívne hodnotenie jej zdravotného stavu alebo

a (5) Ak poskytovateľ odmietne návrh na uzatvorenie dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti z dôvodov ustanovených v odseku 2, príslušný samosprávny kraj preverí tieto skutočnosti na podnet osoby a bezodkladne určí, ktorý poskytovateľ s ňou uzatvorí takúto dohodu. Ak zistí, že odmietnutie uzatvorenia dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti nebolo opodstatnené, môže určiť aj poskytovateľa, ktorý návrh na uzatvorenie dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti odmietol. Poskytovateľ sa podľa možností určí tak, aby bol čo najmenej vzdialený od bydliska alebo pracoviska osoby. Rozhodnutie lekára samosprávneho kraja je poskytovateľ povinný rešpektovať.

labaga
27. júl 2012

@kkl82 inac je to super ak lekar ma s pacientom vztah nasilu 🙂

prevenar
27. júl 2012

@sirael no, u nas bolo principialne rovnake ^^ , nic si z hoho nerob. inde by to nebolo o nic lepsie ..az na par malych vynimiek. normalnych lekarov by si spocitala snad na jednej ruke ^^ ..ok, mozno na dvoch 😲

sirael
27. júl 2012

@prevenar VEd prave ☹ Len keby ona so mnou aspon chcela diskutovat a vypocut si aj moj nazor - ale to nie, stale len to jej, to, co jej kolegovia hovoria, co maju robit a nemaju a ziadne normalne odpovede na moje otazky 🙂 Proste tak ako jej povedia, tak MUSi konat - ako keby nemala som vlastny nazor....☹ Normalna diskusia, normalna komunikacia a hned by to bolo lahsie 🙂