Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

eaka
28. aug 2012

@sissmiss @sana15 nie, nie, nie, zase kŕmime toho nenažraného trola! Prijmime ťažko prijateľný fakt: Je to ako hrach o stenu hádzať! 😉

pectore
28. aug 2012

velke kolektivy neockovanych deti su potecialna hrozba nie jedinec....a tato histeria smeruje jedine tymto smerom..ze vzniknu velke kolektivi neockovanych deti...asi vam tu zacnem vesat obrazky deti postihnutych obrnov, ci chromych po osypkach...aby ste VIDELI aj vy comu je dieta vystavene...nie len neziaduci ucinok je hrozba.....v oblestiach s nizkou zaockovanostou sa pripadna nakaza bude sirit rychlejsie...a vies kto si to odnesie prvy? Deti co maju zdravotne problemi, deti so slabim imunitnym systemom...a tie co nemohli byt zaockovane....ktoreby v ockovanom kolektive boli aspon akotak chranene...tak ako je to dodnes... Mamicky co maju zdrave deti a neockuju zabudaju na take deti... a to je podla mna sebecke. Aj vtom filme obchod so strachom..pocuvali ste jak bolo to dieta zaockovane MMR+prevenar...jasne na vine je doktor ze mu to bolo jedno ...ale tak taka kombinacia...predsa musel vediet ze ockovanie je tlak na organizmus...nedokazem pochopit preco mu vpichol vsetko naraz.... Lenze to do zblaznenia treba opakovat...nie plasit sa s kazdej inekcie ale premyslat a hlavne dodrziavat co najvyzsiu bezpecnost....

pectore
28. aug 2012

@sana15 sak si pozri naraz populacie....ci si myslis ze to nema suvis?

lenaluci
28. aug 2012

@bobocka
@eaka statistika dievcata je vacsia pravdepodobnost, ze ochorie nezaockovane dieta a co teda tie ostatne lieky odmietnete

pectore
28. aug 2012

@sissmiss ovcie kiahne su dobre liecitelne ochorenie.... a ockovanie nechrani pred nakazov. Tiez je vyvoj liekov...ked si ich mala ty neliecili ta rovnakym preparatom ako tvojho syna.... neviem ti tieto veci nevidis?

kaja73
28. aug 2012

@pectore prosim vysvetli ako sa liecili ovcie kiahne pred 2O rokmi a teraz-aky iny preparat sa puziva-lebo ja pokial viem tak na ne liecba nie je-len sa tlmia priznaky ako svrbenie -bud tekutym pudrom alebo dakym dezinfekcnym pripravkom-nemaju v tom jasno ani pediatri,kazdy povie ine , no a dieta ma byt v klude a mat dostaok tekutin a choroba prejde do 2 tyzdnov sama.
Povodca je virus,takze atb sa nedavaju.
Tak ma zaujima ten zazracny liek,ktorym sa podla teba liecia dnes. 😉

eaka
28. aug 2012

@kaja73 debatou s trollom asi...

sarkar
28. aug 2012

Můžete mi vysvětlit, proč mám svý mimino nechávat očkovat proti hepatitidě B, která se přenáší krví, spermatem, poševním sekretem a slinami? Jsme oba zdraví, žloutenku jsme nikdy neměli, drogy nebrali a nejsme úchylové abysme půjčovali mimčo pedofilům. Taky na něj nenecháme každýho pobudu venku slintat, jaká je možnost, že se nakazí? Chápu důležitost očka u určitých povolání, ale na to mám min. 18 let času ne? Nějaký opačný názory? Sem s nimi prosím 😉

eaka
28. aug 2012

@lenaluci Kde je tá štatistika?

eaka
28. aug 2012

@sarkar To tu už bolo zodpovedané... MOHLO BY SA TOTIŽ NAKAZIŤ V NEMOCNICI!!!!!

sarkar
28. aug 2012

Kdo ještě neviděl, možná to přesvědčí i @pectore, že očkování a přirozený úbytek nemocí nemají zas až tak velkou souvislost:
http://a.blip.tv/scripts/shoggplayer.html#file=...

sarkar
28. aug 2012

@eaka Jako jak přesně? 😕

kbeata
28. aug 2012

@naky cierny kasel sposobuju dva druhy bakterii,ale ockuje sa iba proti jednej,preto ten vyskyt,a na mor nie je vakcina 😒

kbeata
28. aug 2012

@pectore neviem ci si uz pisala,ale ake detske infekcne choroby si prekonala?

pectore
28. aug 2012

@kaja73 ako kedy a ako u koho zvycajne je priebeh lahky a staci to preckat... no niekedy ak sa rozšíri do organizmu, môže spôsobiť závažný celkový stav až s možnosťou úmrtia. Vecsinou to odozne same...tak ale ona pisala ze to mala s tazkym preibehom.... neviem do akej mieri ci... po prerastlo do zapalu pluc...neurologickym problemom.... Pokial mala len kiahne a napise ze s tazkym priebehom tak zavadza ... a nevrav ze ked je priebeh tazky ze sa nic nezacne podavat a caka sa kym to odoznie same....podavaju sa lieky proti alergickym reakciam... vitaminove pripravky...

sissmiss
28. aug 2012

@pectore neliecili mi syna absolutne nijako, len telefonicky sme mali nahlasit ze ich ma (bola som dopredu informovana od dr kedze to bolo v obdobi kedy sla taka vlna ze ich deti mali vo velkom) a dostal ovcie kiahne v dobe kedy uz nemal byt voci nim imunny. Takze on mimo ockovania bez liecby lahky priebeh sotva postrehnutelny a ja v ramci ockovania dlhy a tazky priebeh, liecba rovnako ziadna, len symptomaticka. Ty nevidis rozdiel alebo suvislosti?

lenaluci
28. aug 2012

@eaka To, že znižime riziko ochorenia je hlavný dôvod prečo sa očkuje, alebo aj o tom sa tu pochybuje?

kaja73
28. aug 2012

@pectore tazke stavy su uplne zriedkave a mne teraz zaujima bezna liecba-taka aka sa bezne dava v domacom prostredi-tam nie su ziadne zmeny a predsa niekto ma aj horsi priebeh a iny nie.
Mne len ide o to ze si tvrdila ,ze jej syn mal preto lahsi priebeh lebo mal inu liecbu-no to asi tazko,kedze mal priebeh bezny a teda liecbu mal taku istu aku mali deti aj pred 20 rokmi pri beznom priebehu.
Aka je liecba v pripade vaznych komplikacii to neviem,ale preco ma niekto tazky priebeh nesuvisi s beznou liecbou,ale jeho imunitou.
Teda tvoje tvrdenie,ze baba mala tazky priebeh preto, ze to bolo davno a syn lahsi lebo to bolo teraz je zavadzajuce.

sissmiss
28. aug 2012

@pectore tazky priebeh- horucky, dlhe trvanie- cca mesiac, masivny vysyp, dalsie kozne tazkosti v suvislosti s tym. Ale ano, nezomrela som na to a nemam dozivotne nasledky

eaka
28. aug 2012

@lenaluci aj o tom 🙂 Ale to, čo je podľa Teba či podľa iných hlavný dôvod očkovania, nemá nič spoločné s tým, či je štatisticky väčšia šanca sa nakaziť u očkovaných či neočkovaných... taká štatistika nie je.. vezmi si, že 80% nakazených ČK bolo proti ČK očkovaných... a kto vie, do akej miery je toto číslo dôveryhodné, keďže sa musíš dlho predlho s kašľom trápiť, aby Ti niekto vôbec urobil test na ČK a zistil, že ho máš a následne začal adekvátne liečiť .. na druhej strane mnohí "párkrát zakašlú" a to teda tiež nikto neotestuje, takže mnohé prípady nákazy ČK prejdu bez povšimnutia akejkoľvek štatistiky.. ťažko teda tvrdiť, kto má väčšiu šancu sa nakaziť..

sissmiss
28. aug 2012

mne hlavne islo o aspon jeden priklad ktory vyvracia domnienku ze ockovane dieta ma lahsi priebeh choroby proti ktorej je ockovane. A zaroven som vyjadrila nazor, ze ako sa to da porovnavat ked ide o dvoch roznych ludi s dvomi roznymi imunitami??? Ako mozno dokazat toto, ten lahsi priebeh u ockovaneho.

pectore
28. aug 2012

@sarkar pocuj po par minutach mi naskoci popredny homeopat???? NO bodet este aby bol za ockovanie??? Pusti si ten film bez zvuku a sleduj ludi... je to hrane az az ... To aj duch doby potom hovori do bodky pravdu???...no to sme potom vo vecsej prdeli nez sme s ockovanim... Ockoval dieta aj napriek silnym reakciam a vypadato ze aj napriek zavaznym komplikaciam??? Slepo veril doktorovi?? Uz vyber slov je manipulativny... nehlada pravdu ale presvieca o svojej... Povodny ekonom.... pocuj to je taky podobny hrdina ako ta Aneta...uz vcera som napisala slniecku ze ked si nastudujem 3000 stran s Harry Pottera neurobi to zo mna priebornika v rozpravkach.... Je to tak ludske...ze neodbornici su najlepsi odbornici.... pozrem dokonca...ale zatial sa len smejem. Dufam ze tam nebudu take kaleraby dokonca a ponuknu aj nieco hodnotne.

sarkar
28. aug 2012

@pectore Já to sem nedala kvůli obdivování jejich hereckýho výkonu, já bych taky asi nebyla kdovíjak přirozená před kamerou. To by to musela říct Angelina Jolie s Bradem Pittem, aby tě přesvědčili viď 😀
Ten pán je ekonom A statistik a dělá právě ty statistiky - ty jsou na tom to nejzajímavější a nejpřesvědčivější, o to tam jde, o to, co říkají, ne, jak u toho vypadají. Takže když si to pustíš bez zvuku tak se to trochu míjí účinkem 😀 😀

eaka
28. aug 2012

@sarkar Avšak presne to vystihuje spôsob, akým tento troll prijíma info.. 😉 pustí si video bez zvuku..

tean
28. aug 2012

@eaka 😀 😀 😀 😀 😀

sarkar
28. aug 2012

@eaka 😀 Však i bez zvuku jsou tam vidět ty grafy...Ty mě zaujaly nejvíc.
Prosím, jaká je možnost, že se mimčo nakazí v nemocnici? Nějak mi to nedochází ☹ Po porodu ho stejně nenaočkujou hned a pokud nebudu mít věčně nemocný dítě tak to taky nehrozí (třeba já byla v nemocni za 26 let života 2x, na trhání mandlí). A i kdyby jo, tak ho pak můžu dát doočkovat ne? Myslím, že u těch nejmenších to fakt nehrozí. Na rozaliu píšou, že pravděpodobnost nákazy u dítěte do 14ti let je 0,00162%...

lenaluci
28. aug 2012

@eaka ok ja to chapem a co teda s tými ostatnými liekmi, proti nim nebojujete ved môžu ohrozit deti rovnako ako vakciny

lenuska200_22
28. aug 2012

ahojte mamicky,myslite ze tato injekcia je dobra alebo moze uskodit ? RHOPHYLAC 300
Dnes osm bola ockovana do zadku 🙂 a neviem nic zaujimave som o tom nenasla....

kaja73
28. aug 2012

@lenaluci neporovnaj vakcinu a liek -jedno je povinna prevencia u zdraveho cloveka a ako taka by namala mat ziadne vedlajsie ucinky, druhe je liek v pripade uz vzniknutej choroby-teda uz je problem na svete a pritom stale mas moznost liek bez pokuty odmietnut.
Teda jedno sa dava zdravemu,druhe choremu cloveku,jedno je povinne a druhe nie je-mozes to odmietnut bez pokuty,jednym riesim uz vzniknuty problem,druhym ho dost pravdepodobne vyvolam u dovtedy zdraveho cloveka.
To su dost zavazne rozdiely na to aby sa to porovnavalo.
Ale je to oblubena a uz dost otrepana otzaka proockovacich ludi.

pectore
28. aug 2012

keby sme si vedla seba postavili ludi s rovnakou imunitou a jedneho zaockovali a druheho nie.... pri nakaze by sme VIDELI rozdielny priebeh choroby... bohuzial nedasa to pokila nebudu medzi nami behat klony vystavene rovnakym podmienkam. Pokial niekto zlahcuje FAKTY o pravych kiahnach a ich priebehu ci vyznamu ockovania v ich pripade... napriklad tym ze ich porovnava s kravskymi kiahnami... mi pride skor smiesne nez odborne. Nepochybne bude rozdiel v zivotnom style, pestrost stravy, rozne vytaminove doplnky ako aj protiaalergicke lieky...nez to bolo pred 20 rokmi...pokialsi niekto mysli ze svet sa za 20 rokov nezmenil taci sledovat techniku aby sa presvecil o opaku. Kde boli pred 20 rokmi mobily? Priebeh chorobi zavisi od imunitneho systemu jedinca...vakcina imunitny sistem stimuluje...a imunitny system na vakcinu reaguje...neni to domienka...pretoze skutocne reaguje...coho su dokazom aj neziaduce ucinky.... v pripade domienky by sa nic take nedialo...... a radsej verite nepodlozenym konspiraciam.... neni dymu bez ohna...ale nebude to ciernobiele... a zas sa pytam aj ockovanie zvierat je teda zbytocne? Lenze v tych vasich konspiraciach su podkopavane aj fakty o besnote... a vlastne vsetko co fungovalo a funguje.... "pseudoodbornici" utocia na 100rokov stare vyzkumi ako na zaklad dnesnej imunologie...tomu sa snad ani neda verit....ako objektivnej pravde....