Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tean
1. sep 2012

@manof
nuz amerika je vo vsetkom popredu. Uz ked sa miliardar pusti do takehoto boja, bude to znacne nevyrovnane a o to tazsie pre odmietacov ockovania. Uvidime ako sa to vykristalizuje.

manof
2. sep 2012

@katja78 Poďme na nevybavenú poštu:

"Nie, Avegod nie som ja, je ňou moja príbuzná (nie z Považskej Bystrice - to bola z jej strany jediná nepravdivá informácia), s ktorou si veľmi dobre rozumiem, pozná môj názor na vaše dokazovanie. Ona doteraz nebola registrovná (na rozdiel odo mňa zatiaľ nezávisláči), len si MK čítala, a tiež cez Manofove odkazy tu si čítala aj slobodu a ďalšie linky.
Bola u nás na návšteve, vravela som jej o odkazoch na štúdie, ktoré som si našla cca pred 2-ma mesiacmi, keď do jednej otázkovej témy prispela Spuki (to tiež nie som ja, je to reálna lekárka, posielala som si s ňou IP, to si môžte overiť u admina, takisto ako naše nicky, každá sme z iného mesta, cca 150 km od seba).
Avegod sa zaregitrovala, keď bola u nás, povedala mi o tom až vtedy, keď spravila chybu, resp. som ju spravila ja, že som sa predtým, než som šla spať s malou, neodhlásila (čakala som na odpoveď z bazára), len som rýchlo zavrela notebook. Ona si neskôr otvorila notebook a neuvedomila si (vzhľadom na to, že doteraz registrovaná nebola a teda nevedela, že sa vždy treba odhlásiť, čo som ja nespravila), že jej posledný príspevok napísala pod mojim nickom. Keď to videla na monitore, už to nechala tak a včera ráno mi všetko povedala."

Zaujímavá konštrukcia. Nenašiel som v nej žiadny vnútorný rozpor, takže dajme tomu, že to je pravda. Či je to tak, to vieš najlepšie Ty sama. Mne je to nakoniec úplne jedno, lebo či je kto pod akou prezývkou - na tom predsa svet nestojí.

Ak je naozaj pravda, čo píšeš, tak sa ospravedlňujem za svoje unáhlené závery a prípadné z toho vyplývajúce krivdy, ktoré možno pociťuješ.

"Ja som včera celý deň nebola pri kompe (to si môžte overiť tiež), ona už sa prihlasovať nemôže, ani nechce, ani si poriadne neuvedomila, aký malér mi tu spravila, lebo Manof má voči mne "ad hominem" predsudkov až-až."

Rád sa vzdám akýchkoľvek predsudkov.

"Takže píšem až teraz, Avegod je už doma. Povedala mi zhruba, čo v tých príspevkoch napísala (ja už si to nemôžem prečítať), a tvrdí stále, že si je istá, že to, čo napísala, napísala správne...ja ju zastávať nebudem, nemám síce dôvod jej neveriť, ale je to to posledné, čo mi žily trhá, či tam bolo "niet nad rady odborníkov" alebo "niet nad odborníkov".

Osobne som na MK za posledné 2 týždne prispela 1x (tiež sa dá ľahko overiť), vaša téma ma momentálne absolútne nezaujíma, okrem toho, že musím chodiť do práce, mám rodinu a dosť ťažké obdobie, ktoré len tak neprejde. Odmlčala som sa aj v súkromnej téme, kam som denne prispievala. Takže myslite si, overte si, čo chcete, neverím síce, že som vás presvedčila (vzhľadom na vaše predsudky voči mne), ale ja som len chcela slušne vysvetliť tento omyl. Nie dvoj-nick."

OK. Je mi to úplne jedno, takže s tým nemienim strácať čas.

"Ako som si podľa upozornení prečítala, pán Marián nezmenil svoje tvrdenia voči mne, tomu sa nečudujem, ale stále mi nikto nedal presvedčivý a jasný dôkaz, či plod, ktorého tkanivo sa využilo na vytvorenie bunkových kultúr, bol spontánne potratený (čo by dávalo logiku, lebo musel byť nakazený vírusom rubeoly od svojej matky, ktorá bola klinicky chorá, takže je celkom možné, že k potratu došlo spontánne). Ďalší dôvod myslieť si, že to bolo tak je, že v tej dobe ešte potraty v USA neboli zákon povolené. Boli dokonca zakázané."

Jáááj, moja. Zákonom zakázané boli vtedy v USA len umelé potraty na želanie. Boli však povolené medicínsky indikované umelé potraty a ochorenie na ružienku bolo aj vtedy platnou medicínskou indikáciou pre umelý potrat v USA. To si kľudne over v ľubovoľnom zdroji, ktorý považuješ za dôveryhodný.

Druhá vec je, že aj keby to bolo tak, ako sa domnievaš (resp. ako predstieraš, že sa domnievaš), vyriešiš tým len bunkovú kultúru RA27/3, nie však MRC-5 ani WI-38. Tie sú nado všetku pochybnosť jednoznačne potratmi úplne zdravých plodov a na želanie (potenciálnych) matiek.

Takže tu Tvoja snaha ospravedlniť si svoje anti-pro-life zastávanie sa Priorixu definitívne končí a som zvedavý, ako si vyriešiš tento morálny mega-problém.

"A ak by sa na pestovanie vírusu používali bunkové kultúry odvodené z tkaniva spontánne potrateného plodu, morálne je to to isté, ako keď sa po smrti odoberú orgány (podľa zákona) za účelom transplantácie."

Ako lekárka nepochybne vieš, že orgán na transplantáciu musí byť odobraný s ešte živého človeka (aj keď po mozgovej smrti, avšak ešte pred srdcovou smrťou), čo u spontánne potrateného plodu asi ťažko bude možné. Sekulárny zákon pritom na morálnej neprípustnosti z hľadiska kresťanskej (katolíckej) morálky absolútne nič nemení.

Prečítala som si všetko, čo Manof v tejto veci uverejnil, a nenadobudla som presvedčenie, že potraty boli vykonávané umelo, za účelom výskumu a protizákonne. Takže v tejto veci ani necítim výhradu vo svedomí.

"Ďalšia vec, @manof - pán Marián, stále ste si nedoštudovali (vzhľadom k Vášmu negativistickému postoju ku mne si dovolím ostať pri vykaní), že pri diabete 1.typu, autoimunitnom, dochádza prvotne k tzv. inzulitíde - autoimunitnému zápalu Langerhansových ostrovčekov, ktoré sú infiltrované Th1-lymfocytmi, nie Th2, ako stále tvrdíte, aby vám to pasovalo do vašej hypotézy posunu imunuty do Th2 po očkovaní."

To by ma fakt zaujímalo, ako si došla k tomu, že som si to ešte nedoštudoval. V skutočnosti som si to totiž už pred peknými pár mesiacmi doštudoval.

A s tým vykaním je to už fakt trápne. Nemienim tu robiť zo seba debila a všetkým tykať, len Tebe vykať. Zabudni na to.

Ale späť k DM1: Ja som sa Ti ohľadne DM1 položil otázku, a tú si mi nezodpovedala - odpoveď si si nechala vlastne až na teraz:

"Ale veď IDDM vzniká tvorbou protilátok proti inzulínu, proti Langerhansovým ostrovčekom a pár ďalších. Tzn. za vznik IDDM môže protilátková, nie bunková imunita. Alebo som niečo prehliadol?"

Človek by čakal, že diabetologička na to fundovane odpovie, ale trvalo jej to takmer presne rok a 2 mesiace.
To však nič nemení na fakte, že už pred 7,5 mesiacmi som dal na web tento článok, kde sa vyslovene uvádza, že DM1 je s prevahou Th1:
http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-mech...
V tom článku však nájdeš aj vysvetlenie zdanlivého paradoxu (že prečo Th2 zložku stimulujúci hliník môže predsa len spôsobiť DM1, kde je prevaha Th1):

"Hlavní potíží v pochopení, jak mohou Al adjuvans přispívat k různorodosti autoimunitních projevů, popsaných v „ASIA“ a souvisejících syndromech, je skutečnost, že většina těchto nemocí je způsobena nadměrnou reakcí Th1 imunitní odpovědi (viz tabulka 1). Ačkoli je o Al adjuvans dlouhodobě známo, že jde o mocné a specifické stimulátory Th2 imunity a předpokládá se, že nedokáží aktivovat cytotoxické T-buňky (CTL),[41][42] nové důkazy naznačují, že klasické Th2 odpovědi, vyvolané Al adjuvans, se mohou posunout směrem k převaze Th1 v přítomnosti jiných Th1 stimulujících sloučenin, jako jsou lipopolysacharidy (LPS) nebo rekombinantní bílkovinový antigen chřipkového viru (viz tabulka 1). Běžná kontaminace vakcín zbytky sloučenin z výrobního procesu, včetně LPS a různých peptidoglykanů,[4] tak může přispívat k odlišným vlastnostem adjuvans v jednotlivých výrobních dávkách vakcín. Kromě toho je také možné, že Al adjuvans spouští u některých jedinců autoimunitu aktivací dřímajících autoreaktivních T-buněk.[43][44]"

Som zvedavý, čo povieš na toto.

"Takže si musíte trápiť hlavu ďalej, aby Vám hypotézy zapasovali, ale táto základná vec je uvedená v každej učebnici diabetológie."

Ale kdeže, potrápili sa za mňa autori vyššie zmienenej štúdie.

"Takisto ako je faktom, že diabetes 1.typu - od svojho klinicky nemého začiatku po klinickú manifestáciu trvá minimálne 6 mesiacov, preto dnes vieme, že stanoviť diagnózu D.M. typ 1 u dojčaťa mladšieho ako 6 mesiacov, sa nemôže."

O tom tu ale nikto ani nehovoril. Všetky deti s DM1, o ktorých bola reč, boli od prvého Priorixu vyššie, takže no problem.

"Ak sa tam vyskytne hyperglykémia, býva to dôsledkom tzv. monogénového diabetu. Tvrdiť, že jestvuje nejaká kauzálna súvislosť medzi DM1 typu (, ktorý sa diagnostikuje u lekára) a MMR 2 týždne po pichnutí MMR, je preto scestné."

Vôbec nie, pretože pred MMR mal človek pichnutých ešte 3-6 iných vakcín (všetky s obsahom hliníka). Tie ho mohli načať a MMR už len dokonala dielo skazy.

"Dieťa veľmi pravdepodobne nejaké príznaky pred podaním vakcíny MMR už malo, len ostali nerozoznané a očkovanie ten chorobný proces, kedy už chýbalo v tele viac ako 75% masy (toľko jej totiž musí chýbať, aby sa diabetes klinicky prevalil do očí-bijúceho ochorenia) beta-buniek (ktoré tvoria inzulín ), len urýchlilo, tzv. demaskovalo."

Tzn. očkovanie prispelo k DM1 (urýchlilo degeneráciu, či ako to nazveme). Je teda jasné, že očkovanie má na celej veci nezmazateľný podiel viny.

"Všimla som si, že ste si ma vtedy všimli, ja som vtedy, cca pred 2-ma mesiacmi hľadala, akých to 40 štúdií dokazuje kauzalitu autizmu a MMR. A stačilo jednu z nich hodiť do google.
Tu je odpoveď:
http://justthevax.blogspot.sk/2011/05/still-no-...
všetko v angličtine, ak som správne pochopila, autorka pracuje v SAV. Je to trochu odborenjšie napísané, ale mnohé maminy vtedy v tej otázkovej téme písali, že sa odborne vzdelávajú, tak si prosím, rozšírte obzory."

Pokojne. Celý ten článok totiž stavia na úplne mylnom predpoklade, že tie štúdie všetky dokazujú komplet celú Wakefieldovu hypotézu od počiatku (MMR vakcína) až po koniec (autizmus). To ale nikto netvrdí. Tvrdím len, že tie štúdie potvrdzujú jednotlivé zistenia Dr. Wakefielda, z ktorých je nakoniec jeho hypotéza poskladaná (resp. o ktoré sa opiera). A tak to aj je. Je naskutku úbohé "vyvracať" tvrdenia názorového oponenta jednoducho tým, že mu podsuniem nejaké tvrdenie, ktoré on nikdy nevyslovil, a potom to tvrdenie vyvrátim.

"- na margo tejto štúdie od Gayle DeLonga:
Manofov text: "Zaujímavá je aj štúdia, ktorá našla štatisticky významnú súvislosť medzi mierou zaočkovanosti a výskytom autizmu v USA:
Gayle DeLong: "A Positive Association found between Autism Prevalence and Childhood Vaccination uptake across the U.S. Population", Journal of Toxicology and Environmental Health, Part A: Current Issues, 2011, 74(14):903-916 "

som našla túto reakciu od Emily Willingahm (je biologička):
http://biologyfiles.fieldofscience.com/2011/06/...

To je neskutočne trápny článok, pretože chce vyvrátiť celú štúdiu len tým, že si prečíta čisto abstrakt a nie kompletný text. Jeminenko, je toto vôbec možné??? Odhliadnuc od toho, je tam plno ad hominem kvázi-argumentov.

"- v tomto článku sú aj ďalšie linky na dôkazové štúdie, že autizmus nesúvisí s vakcínami:
http://www.autismsciencefoundation.org/autisman...
a ďalšie:
http://daisymayfattypants.blogspot.sk/2010/09/p...

A tu je prehľad financovania a konfliktov záujmov v štúdiách, čo akože dokazujú, že očkovanie nesúvisí s autizmom:
http://fourteenstudies.com/studies.html

"- a na margo štúdie, ktorá údajne sleduje výskyt mitochondriálnej dysfunkcie u detí s autizmom, a údajne tým dokazuje že táto dysfunkcia môže byť spôsobená vakcínou, tak v celej štúdii o vakcínach ani mäkké "f", štúdia skúma úplne niečo iné:

Manofov text: "Ďalej bolo zistené a vedecky potvrdené, že u detí s mitochondriálnou dysfunkciou môže očkovanie spôsobiť autizmus:
Developmental Regression and Mitochondrial Dysfunction in a Child With Autism", J Child Neurol February, 2006, 21(2):170-172 "
a toto je spomínaná štúdia:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC253...

Keby si trochu do veci videla, tak by Ti bolo jasné, že pán neurológ Poling v citovanej štúdii píše o svojej dcére Hannah Poling, ktorej sa toto všetko stalo po očkovaní a je to prvý prípad v USA, kedy bol oficiálne odškodnený autizmus, spôsobený očkovaním:
http://www.slobodavockovani.sk/news/rodina-dost...

"Chceli ste niečo k očkovaniu, tak skúmajte ďalej. Môj nick tu budete uvádzať márne, ja sem (na MK) prispievať tak skoro nebudem. Naozaj prežívam ťažšie veci, tak sa, prosím, neurážajte, ani nehnevajte."

Nehnevám sa. Ubezpečujem Ťa, že skúmam ďalej. A odporúčam skúmať ďalej aj Tebe, ako aj všetkým, čo Ti dali "Páči sa mi": @racerunner , @pectore , @stardust , @veve39

tean
2. sep 2012

@manof
tusim si mal doteraz katju v todo liste 🙂

mandarinkadarinka
2. sep 2012

@denduska no ale to bola vaskulitida PO pneumokokovej meningitide. ale andrejka tvrdila, ze cievy mu poskodil pneumokok, ako ja nechapem, co pisem nepochopitelne alebo co?

denduska
2. sep 2012

@mandarinkadarinka píšeš len vybrané veci...hráš sa so slovíčkami..vaskulitída je/môže byť prejav invazívnej pneumokokovej (aj inej) infekcie..alebo jej komplikácia.. ja skôr nechápem čo je na tom pre teba nepochopiteľné, že to nevieš prijať 😕

mandarinkadarinka
2. sep 2012

@denduska precitaj si jej prispevok -ide o to, ze ona tvrdila, ze ak by dala jej syna ockovat proti pneumokokom, nedopadol by tak. lezne vakcina obsahuje len konkretne typy. chcela som, nech napise, o aky typ pneumokoka islo, ci ho vobec vakcina obsahuje - ci A19 alebo ja neviem XZ47 🙂

a daj mi link, kde najdem, ze vaskulitida je prejav pneumokovej infekcie.... pretoze ten angl. clanok pisal o vaskulitide po prekonanej meningitide...ako neviem, ci vies co je meningitida, ale ak by moj syn dostal meningitidu, tak vaskulitida by bolo to posledne, co by ma trapilo :/ vies? skor by ma zaujimalo mozgove poskodenie....

vaskulitida vznika aj po pouziti hocijakeho lieku, ten clanok, co som hodila ja neopisuje iba reumaticke, ale vsetky sekundarne, aj poliekove

"Sekundárne vaskulitídy sprevádzajú rad bežných i vzácnejších ochorení a ich klinický obraz je veľmi pestrý. Najčastejšie nachádzame vaskulitídy pri infekčných ochoreniach, vaskulitídy poliekové, paraneoplastické; menej často sa vyskytujú pri systémových chorobách spojivového tkaniva, po ožiarení a transplantáciách. Vaskulitídy môžu sprevádzať infekcie akéhokoľvek pôvodu – obvykle vírusové, bakteriálne a parazitárne."

vavrenka
2. sep 2012

@tean 😀 😀 😀

denduska
2. sep 2012

@mandarinkadarinka link sa mi nechce hľadať lebo ideme preč, a učebnicu ti nemám ako poslať. Predtým ťa trápilo, že andrejka písala že vaskulitídu spôsobil pneumokok..teraz že keby ho zaočkovala, nedopadol by tak..tak kde je problém vlastne..? či vaskulitídu spôsobuje pneumokok alebo či sa konkrétne u nich očkovaním tomu dalo predísť? Ale ak to chceš polopatisticky, nie ten pneumokok sám o sebe fyzicky nezožral tie cievy - je to výsledok rôznych procesov, ktoré prebiehajú počas choroby. Na druhú časť odpoveď už nenájdeme, lebo je to nemožné.
A mňa by vaskulitída teda trápila..ťažká vaskulitída končí gangrénou a aj keď meningitídu dieťa zvládne či bez neuronásledkov alebo s, no k tomu skončí bez rúk, bez nôh..no neviem 😒

mandarinkadarinka
2. sep 2012

@denduska cize ak dobre citas - vaskulitidi SPREVADZAJU infekcne choroby...

mandarinkadarinka
2. sep 2012

@denduska taky link ani nenajdes, tiez mam inu robotu teraz, malinky sa mi zobudil, dufam, ze sa tu vecer stretneme a doriesime to 🙂

mandarinkadarinka
2. sep 2012

ako si sama napisala "Ale ak to chceš polopatisticky, nie ten pneumokok sám o sebe fyzicky nezožral tie cievy - je to výsledok rôznych procesov, ktoré prebiehajú počas choroby. Na druhú časť odpoveď už nenájdeme, lebo je to nemožné. " - ano, o to islo 🙂

manof
2. sep 2012

@tean
Sľúbil som, že jej odpíšem, tak až teraz som sa k tomu dostal, lebo to bolo na dlho a iné veci mali vyššiu prioritu.

petot
2. sep 2012

@manof To poznám 🙂 Ani ja som na Teba nezabudol, len tá odpoveď bude trochu iná než zvyčajne 🙂 A teraz ma trochu pohltila príprava na Žilinu, nechcem si to nechať na poslednú chvíľu ako minule.

halienka
2. sep 2012

@manof takto ty privolávaš zažehnanú búrku? 😀 😀 ale chápem, poznám ten nepríjemný pocit nedopovedaného... 😉 🙂 ja teda len k tomu dvojitému nicku, samozrejme istotu už človek nemá, ale príde mi prinajmenšom zvláštne ak nás niekto číta, sleduje dajmetomu pol roka, čomu nasvedčovalo aj to že nás tu veľmi dobre poznala a rozhodne sa zaregistrovať práve v čase keď je u niekoho na návšteve z cudzieho počítača 😕 , ale budiž, ako vravím, "lidi jsou rúzní a rúzné úchylky maj" 😀

prevenar
2. sep 2012

@manof ..hmmm a on este nie je Bohom ? ja som myslel, ze uz je LOL

prevenar
2. sep 2012

@tean ..tak ide im este o vacsie miliardy, tak preco nezainvestovat ? moze sa to predsa len "oplatit" . zober si tu poslednu pokutu co dostalo GSK za falsovanie vysledkov ucinnosti a podplacanie. dostali pokutu 3 miliardy dolarov a odhaduje sa ,ze na tom podvode zarobili 100 miliard LOL ..cize 97miliard k "dobru" . tak preco nie ? preco by to neopakovali kompletne dokola a neskusali nove podvodne finty. v skutocnosti sa im nic nemoze stat a nie je ziaden sposob ako by mohli prerobit ☹ bohuzial vlady nepracuju pre ludi, ako by mali ..ale pre nich ..a presne tak aj vyzera realita 😖

manof
2. sep 2012

@petot
To by vlastne bol veľmi dobrý nápad, napísať dôkladnú odpoveď na článok Dr. Perináčovej a rozdávať ho lekárom na vakci-dni v Žiline... Heh.

Takže sa uvidíme o 4 týždne?

Ja sa teda pokúsim zase prihlásiť aj do Tatier. Dopočul som sa, že vraj viacerí tam prítomní lekári vyjadrili poľutovanie nad tým, že ma tam urazená doc. Krištúfková nepustila... Tak snáď to teraz vyjde. 🙂

prevenar
2. sep 2012

@manof ....nikto z nich by si ho neprecital ^^ (+/-)

-mojich 5 centov ..ale ako pokus by to nebolo zle 😀

manof
2. sep 2012

@prevenar
Kto ho vie? Vraj dosť veľa epidemiológov i pediatrov číta www.slobodaVockovani.sk, tak možno by tá námaha nebola celkom márna.

prevenar
2. sep 2012

@manof ..ale ved hej 🙂 ..urcite to nie je marne. inak to vlastne ani nejde, len tak ako to robis/robite. 😉 heh, obcas na mna dolahne frustracia 😉 drzim palce.

racerunner
2. sep 2012

@manof Like jsem dala proto, že @katja78 velmi trefně psala o Diabetu mellitu I. typu, protilátky proti Langerhansovým ostrůvkům, insulinu, dekarboxyláze kyseliny glutamové (GAD) a proti ostrůvkovému antigenu (IA-2) se skutečně v krvi detekuj - jsou diagnostické. Destrukce beta buněk je ale způsobena cytotoxickými T lymfocyty. Diabetes I. typu je autoimunita. A je mnoho teorií o predisponujících faktorech i mechanicmech vzniku... Nepochybně deregulace imunitního systému je jedním z nich. U jedinců s genotypovou výbavou HLA DR3/DR4 je zvýšené riziko. U takových jedinců se předpokládá, že nastartovat proces destrukce beta buněk může také běžná viroza ... @katja78 vám jen trefně vysvětlila, že ne všedokonale zapadá do teorie Th1/Th2. Posíláš mě studovat, ale sám nejsi již více než týden schopen mi odpovědět?

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
halienka
2. sep 2012

@manof vidíš vidíš, musíš dávať pozor, koho urazíš 😀 😀 a čo to v tej Žiline ohľadom očkovania bude?

gubcikova
2. sep 2012

ahojte.prišli malej posledné výsledky s AN a prekvapivo nevyšli ani poz.a ani neg.je to medzi tým.neviem ako to mám chápať?? 😕

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
manof
2. sep 2012

@racerunner
Už som ti vysvetľoval, že verejné otázky majú vyššiu prioritu než súkromné otázky.
Tak to skopíruj sem, keď chceš rýchlejšiu odpoveď.

manof
2. sep 2012
racerunner
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
halienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
2. sep 2012

@racerunner ..absolutne nechapem , NA CO ti je Manofova odpoved , alebo odpoved kohokolvek z nas ?? ..potom ked ju dostanes spravis co ? vratis diplom ? ..alebo co spravis ? polozis dalsiu a dalsiu nepodstatnu otazku?

- vsetko PODSTATNE je napisane davno v tejto diskusii a v linkoch na stranky kt. tu najdes. nemusis sa pytat vobec nic. staci ked si to sama PRECITAS, citat vies nie ? ^^ ..teda, to by ta to ale muselo aj uprimne zaujimat, co ale obaja vieme , ze nezaujima. neviem, mozno mas pocit , ze nekonecne otazky na veci, ktore su roky zverejnene a rozpisane na nete , ktory je pristupny uplne kazdemu nejak vratia zivoty a zdravie detom, ktore boli a su denne mrzacene a zabijane vakcinami. ..ze to nejak vymaze ilegalne pokusi snad vsetkych velkych korporacii pri ktorych zomieraju deti nic netusiacim rodicom, ..ze zmiznu desiatky sudnych rozhodnuti v ktorych boli tieto firmy odsudene k miliardovych pokutam za falsovanie, podplacanie , korupciu, zatajovanie atd ...ze sa nejak zmeni fakt ,ze zaciatok vakcinacie nesuvisi so zmiznutim chorob , ze tieto latky neobsahuju toxicke latke a bakterie/ virusy neisteho povodu a urcenia , ze nie su pomerne bezne vakciny "znecistene" kade cim co tam vobec nema co robit . ..ze nenexistuju epidemie chorob v populaciach ,kde je plosne ockovanie ... tak ak toto vsetko vplyvom tvojich "otazkok" zmizne tak potom sa samozrejme pytaj dalej do blba ^^ ..alebo to ma nejak ulavit tvojmu svedomiu , aby si si nejak vnutorne odobrila, ze robis spravnu vec ? ..ale v tvojej hlave to nikdy ani nexistovalo a ani nikdy nebude , ze ? aj keby co bolo .. ved o tomto ste sa predsa nic neucili + absolutne sa to nehodi do ziadneho "biznisplanu" a "kariery" takze je lepsie tvarit sa na "koni" a klast do nemoty "inteligentne" otazky, ktore maju demostrovat jedine ,,,ako strasne velmi vysoko si na tom koni. ..ale poviem ti, z vysokeho kona sa nizko pada.

- tak vela stastia pri dalsich velmi dolezitych otazkach, na ktore si nedokazala najst odpoved nikde inde ..a dufam,ze ta ich formulovanie naplni obrovskou spokojnostou so sebou samou. ^^