Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

14petulka88
8. okt 2012

@tin007 Aha no dost zujimave 🙂

tean
8. okt 2012

nebolo by odveci dat tu informaciu na SMEcko.
http://www.slobodavockovani.sk/news/sukl-nariad...

Niekto to tam uz daval, medzi tie ostatne clanky a potom sa hlasovalo o najlepsi clanok.
Zrejme treba byt aj registrovany na SME. Ja tu rubriku ani neviem najst.
Ak tam niekto ste registrovany, tak to tam hodte prosim.

alikaa
8. okt 2012

Prave vo Fun radiu informovali o stiahnuti Hexy z trhu, tak sa to uz dostava do medii 🙂

evening_star
8. okt 2012

Ludia, je to pravda? Dockali sme sa? Mám sa radovat, alebo to nahradia este nejakou inou vakcinou? Maly ma dva mesiace, tak som rada, ze sme hexu este nestihli..

alikaa
8. okt 2012

@evening_star oni stiahli konkretnu sarzu, predpokladam, ze okamzite bude nahradena inou "bezpecnejsou"

evening_star
8. okt 2012

@alikaa Dokelu, a ja ze sa uz konecne nieco na Slovensku zacina menit...

manof
8. okt 2012

@tean
Kurník šopa!

Myslel som si, že tam mám účet, tak reku sa prihlásim, ale nevzalo mi to žiadne meno/heslo, ktoré by to teoreticky mohlo byť. Skúšal som aj e-maily a nič. Tak reku dobre, zaregistrujem sa nanovo. Zadám mail, ale ono mi to vypľuje, že mail je už priradený k nejakému účtu. Lenže ja neviem, aké je tam užívateľské meno. A obnova hesla ide len cez užívateľské meno, nie cez mail. Začarovaný kruh...

Tak už fakt neviem.

Ak niekto máte účet na vybrali.sme.sk , alebo sa tam dokážete zaregistrovať, pridajte tam, prosím:
http://www.slobodavockovani.sk/news/sukl-nariad...

dazdovka
8. okt 2012

@manof Pridala som, je to medzi novymi...

vlnka81
8. okt 2012

@manof uz ste to niekto poslali na SME do vybrali sme? ak nie tak idem na to...

vlnka81
8. okt 2012

@dazdovka super, idem ta lajknut 🙂

hajanka
8. okt 2012

@manof ahoj, co mozu rodicia spravit, ak ich deti boli zaockovane touto vakcinou (s touto sarzou)???
mozu podat niekde nejaku staznost (kde), zalobu alebo navrh na zacatie trestneho konania???

vlnka81
8. okt 2012

@manof mozem tvoj clanok poslat novinarom? neviem ci sa to podari, ale podla mna takato sprava by mala byt na titulnych spravach kazdych novin. vsak ide o nase deti !!!

didulka85
8. okt 2012

Teraz som pozerala ocko preukaz Sary a ma tam pekne nalepene nalepky z vakciny aj s vyrobnou sarzou az na prvu davku. 😠
V piatok sme mali navstevu. Kamos so snubenicou cakaju kazdu chvilu babo, tak dosli na pokec ohladom ockovania. Uz som vdaka tomu znama medzi kamosmi. 😀

irenkask
8. okt 2012

@vlnka81 Ten Maroško čo zomrel v januári ,jeho maminka je Katarína bol očkovaný práve tou kontaminovanou vakcínou a už viem 1000 % že naša Simonka tiež musela dostať riadne kontaminovanú vakcínu, lebo vtedy bola plná detská onkológia detičiek po hexách samé neuroblastómy, leukémie,nádory mozgu také druhy aké sa vôbec nikdy nikde nevyskytli dovtedy. Všetky tieto deti postupne zomierali.
Všetko toto je len a len vina našich pediatrov , že sa vôbec neinformujú čo do detí pichnú ako takí debili a ešte majú tú drzosť udávať rodičov ktorí ratujú svoje deti pred istou smrťou. Veď oproti tomuto je holokaust len rozprávka.
Vinní sú aj tí čo vôbec dovolia ako tento fašistický štát aby toto vôbec ku nám distribuovali. ŠÚKL treba rozpustiť rovno a RÚVZ to sú len také špiny príživnícke darmožráčske . Venujú sa pokutovaniu miesto aby sa starali o zdravie občanov a detí. No hnus tu žiť.

strociatka
8. okt 2012

a je to tady, myslim si, ze toto je dost na to, aby sa ludia konecne vzburili 😠

manof
8. okt 2012

@dazdovka vďaka

manof
8. okt 2012

@vlnka81
Samozrejme, pošli, komu sa len dá.

vlnka81
8. okt 2012

@irenkask to mi je velmi luto, je to brutalne neludske...☹ simonka nech je silna, nech je zdravucka!!

dazdovka
8. okt 2012

@manof rado sa stalo, ak by si mal pripomienky k titulke, alebo cokolvek, napis IP, zmenim co sa da (ja sa s tym moc neondim 🙂 )

manof
8. okt 2012

@hajanka
No možno to teoreticky dať na prokuratúru ako ohrozenie života nedbanlivosťou výrobcu vakcíny (zanedbaním kontroly kvality), ale som dosť skeptický ohľadne toho, či s tým prokuratúra niečo urobí. Ale aj keby neurobila, bolo by blbé nechať to len tak bez povšimnutia.

manof
8. okt 2012

@dazdovka
no tak toto ", samotné produkty nie sú mikrobiálne kontaminované" by som vypustil, lebo je to pravdepodobne klamstvo, ale môžeš dať miesto toho tri bodky "..."

manof
8. okt 2012

@irenkask
chceš povedať, že @katrenka potvrdila, že jej nebohý synček bol očkovaný presne tou šaržou, čo sa teraz sťahuje (resp. mala by sa, ale ako som sa dočítal inde, zatiaľ o ničom nevedia ani lekárne, ani pediatri)?

halienka
8. okt 2012

@hajanka
@manof
No inak to je fakt nehoráznosť, že ak je vakcína v obehu od 1/2011 a oni prídu až o viac ako rok a pol na to, že v tom čase bol kontaminovaný priestor výroby, no ty kokos, to je nonsens, veď vakcína by nemala snáď byť pustená do obehu, pokým nemajú negatívne výsledky kontroly v rukách, či nie? Ja som z toho zase v šoku, z tohoto 😠 😠
Inak hrozne ďakujem, že tu dávate tieto info, švagriná mala ísť s malým akurát dnes na tretie preočkovanie, ani som o tom nevedela, bola to náhoda, večer som jej poslala infošku, ak reku sa v najbižšej dobe chystajú aby si dala pozor a ona že veď práve dnes mali ísť! Tak vyzbrojená vytlačeným rozhodnutím zo ŠUKL išla oznámiť, že dnes sa teda isto očkovať nebude. Ale pot ma oblieva ak jej malý bol aj tak očkovaný už 2x touto šaržou ☹ ☹

manof
8. okt 2012

@dazdovka
Keď tak nad tým rozmýšľam, bolo by dobré asi do popisu pridať:

Ide o I. triedu urgentnosti ("Nedostatky, ktoré potenciálne ohrozujú život alebo môžu spôsobiť vážne ohrozenie zdravia. Opatrenie vykonať ihneď!")

caterine
8. okt 2012

ahojte ... ako sa da zistit či bolo dietatko touto vakcinou očkovane. Stači pozriet v očkovacom preukaze, lebo kamoške pred tyždnom očkovali malu a už stresuje, ale aj tak s tym už nič nespravi ak ano. Toto je strašne čo sa deje a lekari to maju na haku a očkuju s tym dalej ako keby sa nič nestalo.

pajoslava
8. okt 2012

Naše dcera touto vakcínou byla očkována dokonce 2x.. Takže jsem z toho úplně mimo!

hajanka
8. okt 2012

@manof vdaka, takze mozem dat toto info mamickam, ktore sa pytaju?

diviska
8. okt 2012
hajanka
8. okt 2012

@irenkask 😢 😢 😢 plakat sa mi chce