Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@mamaveronika
co by si im mala na RUVZ hovorit?..........vytlac si k tomu aj to pravne vyjadrenie co je uverejnene na slobodavockovani.sk od advokata, JUDr. Mgr. Anton Chromík a proste im to tam das, a povies, "toto je moj nazor na vec".

http://www.slobodavockovani.sk/news/pravna-anal...

Dovidenia.

ak to nezaberie, vytlacis si to vsetko este raz, dopises kratky pribeh o tom co si zazila, napsies hore "trestne oznamenie" a dospises "ziadam o preverenie ci tymto konanim RUVZ XXX a lekara XXX nedoslo k spachaniu precinu alebo trestneho cinu" a podas to na tebe prislusnu prokuraturu do podatelene alebo poslels postou.

a bues cakat ci si ta pozvu na podanie vypovede kde to vsetko len zopakujes a budes cakat dalej......

ak budes hovorit len pravdu tak ziadne riziko tebe nehrozi.... ale im hrozi riziko vazne, minimalne ze pridu po obvineni z umyselneho precinu obratom o pracu a zakazu im na 3-5 rokov vykonavat svoju profesiu.....

mamaveronika
10. okt 2012

@zaockujteajslnko a čo myslíš tým krátkym príbehom čo som zažila...to že ma nahlasila doktorka? či to čo sa stalo mojim detom? lebo my sme z očkovaní našťastie nemali vážne následky...takže ja nechcem očkovať preto lebo mnohé iné deti z toho následky mali,dokonca aj v mojom okolí...a to pre nich argument nebude, a ešte aj preto nechcem lebo su v tom samé svinstvá, a to tiež asi neni argument či?

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@monuska342
no vytlacene to vyzera lepsie urcite, vytlacit dokument dokazu asi kdekolvek kde kopiruju, staci si to dat na kluc USB v doc formate

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@mamaveronika
pribeh o tom ako si podala odmeitnutie ockovacej latky pediatricke v zmysle pravnych predpisov v SR a ona ta ohlasila na RUVZ (nezakonne) a este ti hrozi ze dostanes pokutu (nezakonne) za tvoje ludske pravo zarucene ustavou SR.

Nic viac... rodinne tragedie ohladom ockovania ich na prokurature zaujimat nebudu ale toto je ich povinnost preverit ci konanim pediatricky pri spracuvani udajov a oznameni na ruvz a oznamovanim tvojho ludskeho prava odmietnutia chemickeho pripravku konkretneho vyrobcu nebol spachany precin proti zakonom platnych v SR.

eaka
10. okt 2012

@zaockujteajslnko Vaša Dr musí byť strašne šťastná, že Vás má 🙂

scrabble
10. okt 2012

@jizzlgirl Keby to bolo take jednoduche. By si sa divila kolko milovanych hyckanych a dlhodobo kojenych deti, ktore nikdy nechodili do jasli a niektore ani do skolky navstevuje imunuloga. (Hlavne vo veku do 6 rokov kedy sa imunita este stale vyvija) Ale v podstate suhlasim so vsetkym co si napisala. Len bohuzial ani toto nie je zarukou 100% uspechu. Ale aspon sanca na to ze dieta bude zdravsie to urcite je.

scrabble
10. okt 2012

@kubinca je to tvoje rozhodnutie neockovat, tak preco by si to nemala podpisat....

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@eaka
ja chcem mat detsku lekarku pre svoje deti, nie SLE/PICU - UDAVACKU, ktora mi je ajtak k nicomu len mi robi problemy navyse....

scrabble
10. okt 2012

@lucia2207 Ak si za tym stojis a si presvedcena ze konas spravne tak to kludne podpis. Ked si za niecim stojim tak to dam kludne aj pisomne 😀

eaka
10. okt 2012

@scrabble aj keď si o niečom silno presvedčená a stojíš si za tým, môžeš sa to snažiť vyriešiť tak, aby si minimalizovala svoju šancu na €331 pokutu.. 😉

eaka
10. okt 2012

@zaockujteajslnko 100% súhlas 😉

scrabble
10. okt 2012

@eaka no tak teraz fakt nechapem 😉 Ved ked odmietnem ockovanie , tak ma lekarka moze nahlasit ci uz som nieco podpisala alebo nepodpisala. Ziaden rozdiel. Pokutu predsa nedostanem za podpis ale za rozhodnutie neockovat.

bubinko83
10. okt 2012

@mamaveronika mne sa najviac pači ked každej mamičke čo odmietne očkovanie jej pediater vždy povie že je "prva "ktora to odmietla 😀 😀 😀 A pritom poznam x mamičiek ktore odmietli od jednej doktorky a takto klamu .Hlavne v ytch malych mestach to vyjde lahko na povrch a vyzeraju jak chudery.

nat28
10. okt 2012

@bubinko83 tak mne nasa pediatricka povedala ze ma v obvode vela takych odmeitacov ako sme my 😀

dankakk
10. okt 2012

@scrabble A koľko z tých hyckanych, milovanych, dlhodobo kojenych deti, ktore nikdy nechodili do jasli alebo skolok a ktore navstevuju imunologa bolo ockovanych?

monuska342
10. okt 2012

@zaockujteajslnko dobre len ze mi uz ideme zajtra odmietnut tak preto som neska s krpcami sama tak tam skusim nejak zbehnut ked bude cas diky za super predlohu 🙂

tean
10. okt 2012

@bubinko83
u nas to iste. Od pediatra sme sa dozvedeli, ze sme prvi z jeho pacientov, ktori odmietli tento vydobytok mediciny.
Neskor sme presli k sestricke a ta povedala, ze maju jednu maminu, ktora po komplikaciach odmietla dalej ockovat svoje dieta 😀

zaockujteajslnko
10. okt 2012

@monuska342
keby ta predloha bola pouzita tisicekrat bolo by to vyborne.... proti tomu sa neda nic, len RUVZ vymyslelo ze vraj dohovor o biomedicine sa na ockovanie nevztahuje, podla nich 😀 a teda ze ockovat sa moze aj s porusovanim ustavy SR 😀 .... a neviem teda ci ockovanie nie je medicina, alebo nejde o ockovanie ludi, alebo je vyhlaseny nejaky vynimocny, alebo vojnovy stav, zeby sa dohovor o biomedicine mal umyselne obchadzat, ale ako pisem, na vysvetlovanie teda kontrolovanie dodrziavania zakonov mame prokuraturu a sudy, tak nech rataju ze to tam vsetko skonci, ale ak sa mylia vo svojich vykladoch zakonov, tak na to doplatia oni sami, nie ja ako otec a moje deti!

manof
10. okt 2012

GSK mi odpovedal, ale dosť trápne teda. Resp. v podstate len ďalej zahmlieva a na podstatnú otázku neodpovedal:
http://www.slobodavockovani.sk/news/co-je-podoz...

manof
10. okt 2012

@zaockujteajslnko
Credits za tú právnu analýzu však patrí RizikaOckovania.sk, ja som len krátkou správou na ňu upozornil, lebo je podľa mňa vynikajúca, a sledovanosť www.slobodaVockovania.sk je patrne podstatne vyššia (prinajmenšom kvôli oveľa častejšej aktualizácii)

bubinko83
10. okt 2012

@nat28 aspon jedna uprimna. 😀

mamusia
10. okt 2012

Ahojte, ake su NU po vakcinacii na meningitidu C?

petah82
10. okt 2012

@mamusia najdi si tu polozku meningokoky a ked kliknes na nazov vakciny, zobrazi sa ti letak a tam mas napisane NU http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

mamusia
10. okt 2012

@petah82 a toto su oficialne letaky,co ma aj dr.k dispozicii?

petah82
10. okt 2012

@mamusia ano.

jizzlgirl
10. okt 2012

@mamaveronika je velmi vela deti na svete ktore nie su zaockovane. Na SKK je teraz velky boom, takze sa ludia konecne zobudili a zacali sa informovat! Netreba sa bat lekarov, treba hladat cesticky a sposoby ako sa tomu celemu ockovaciemu divadlu vyhnut.
Toto rozhodnutie nie je jednoduche, ta cesta po ktorej pojdes bude tiez kamenista. Ale ide tu o zdravie dietatka, co je prvorade. Clovek si musi byt vedomy, ze bude treba odolavat neinformovanym rodicom, mozno aj inym nazorom z vlastnej rodiny atd. No to vsetko sa da zvladnut,ked obaja rodicia stoja za tymto nazorom a su presvedceni ze konali spravne!

jizzlgirl
10. okt 2012

@scrabble 100% istota tu nie je NIKDY! Presne tak ako napisala @dankakk - tie deti boli urcite ockovane, ci nie?? Tym padom to nie je relevantne. Problem je, ze doteraz neboli testovane deti, ktore boli ockovane s tymi co ockovane neboli. Takato studia by bola katostrofa pre farma priemysel.
To co som napisala je podla mojho nazoru vyborny start do zdraveho zivota dietatka. Samozrejme ze to tym nekonci, prave ze len zacina ;). Clovek si svoj imunsystem trenuje po cely zivot. Cize to treba podporovat pri detoch, dospely je uz zodpovedny sam za seba. Je dolezite vediet, co detom skodi a co podporuje ich zdravie a vyvin.
Otazka: Kolko ml mlieka piju vase deti denne? Vedeli ste ze clovek - cicavec potrebuje materske mlieko a potom uz ziadne?! (dalsia tema na dobru diskusiu 😉 )
Mne vzdy prebehol mraz po chrbte, ked som videla dietatka par mesiacov stare, ktore boli zaockovane. Tie reakcie deti na ockovanie, ten pohlad, co deticky mali - to som na mojej malej nikdy nevidela!! A nehovoriac o tom, ze poznam vela rodicov co sa ponosovali, ze ich dieta kazdu noc v rovnakom case zacne nenormalne revat. Vraj to bol taky plac ako keby ho rezali. Trvalo totyzdne. Vsetkym nam je zname ze ockovacie latky obsahuju kovy(formaldehyd,Aluminium,Antibiotika a donedavna aj Quecksilber-Ortut) Tieto sa ukladaju v mozgu a nicia mozgove bunky - viete si predstavit ake bolesti tie deti musia mat? (na u-tube su aj videa - brutal).
Su aj rodicia co davaju ockovat, ale "rozumne" (podla ich nazoru), tzn. ze napriklad prve tri roky vobec ziadne ockovanie, potom postupne tie, ktore povazuju za najdolezitejsie. Robia dlhe odstupy medzi ockovaniami,ockuje sa na jar - nie pred zimou, nedavaju ockovat tie kombi-vakciny atd atd. Je to rozhodnutie ktory robi rodic pre svoje dieta (teda ak ma tu moznost volby) podla svojho naj vedomia a svedomia.
Ockovania neberu ohlad na jednotlivcov, alebo na ich citlivost pripadne zdravotny stav. Tzn. ze su ockovane deti rad za radom bez toho,aby sa vobec niekto namahal zistit ci to dieta je uplne zdrave (napr. cez krvny obraz) a ci vobec moze byt ockovane.

zoozkha
10. okt 2012

@nae stať sa môže, samozrejme, hocičo. Necháme sa prekvapiť... Ešte ju čaká jeden "test" v podobe odmietnutia MMR, tak uvidíme, ako sa zachová. Kým pôjde malá do škôlky, bude dosť času na prípadnú výmenu dr, ak by na to lámanie chleba došlo 😉

matja
10. okt 2012

prišla som si k vám po radu. Už dvakrát som odmietla očkovanie a podpísala to doktorke aj s manželom. Ako tak čítam, nemala som to robiť. Už sme aj nahlásení na RÚVZ, zatiaľ sme od nich žiaden pozdrav nedostali. Teraz budem odmietať očkovanie tretí raz. Myslím si, že teraz je to už jedno, či to doktorke podpíšem (či už sama alebo s manželom), alebo si napíšeme vlastné odmietnutie, však? Už sme aj tak v zozname na RÚVZ a stále ide o tie isté vakcíny, už sa asi nič nezmení tým, ak by som napísala vlastné odmietnutie. Čo myslíte?

petot
10. okt 2012

@matja Podla zakona o zdravotnej starostlivosti mozes menit svoj nazor na informovany suhlas. Mohla by si teoreticky pisomne odvolat lekarke to vyhlasenie, ktore si predtym podpisala, a potom uz dosledne nic nepodpisovat a cakat, ci nieco RUVZ podnikne. Otazka znie, ci tym realne nieco ziskas.