Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
22. okt 2012

@moniaak
zaujímavé - aj rakovinotvorné, aj protirakovinové?

wighy
22. okt 2012

diky tara 🙂 🙂

kveta
22. okt 2012

@maxa77 Tak to neviem..

sirael
22. okt 2012

@wighy Ja ti poradim sama za seba 🙂 Isla by som tam bez dietata. My sme tam totizto boli aj s muzom, aj dcerkou, ale kedze sme sa s lekarkou velmi pohadali, dcerka ma z nej strach. Na kazdej poradni do toho dna bola v pohode, ale po tomto incidente sme tam raz boli a mala len ked ich uvidela, tak dostala zachvat placu, pretoze velmi dobre vedela, ze tie tety (aj sestricka) sa s maminkou a ocinou velmi skaredo hadali 🙂 A najlepsie je nic nepodpisovat - lekarke nepodpisuj celkom urcite nic a ci si sama napises nejake vyhlasenie, to je len na tebe, ale ked, tak jedine take, ze odmietas konkretnu vakcinu a nie, ze odmietas OCKOVANIE. V konecnom dosledku je to aj tak jedno, lebo ked ta uda, tak tak ci tak si ta RUVZ predvola a pokutu pravdepodobne dostanes - ale tak mozno sa stane zazrak a lekarka ta neuda a pokuta ta obide 🙂 A nesmu lekari nahlasovat, ani po tej ich novej vyhlaske z maja. Porusia zakon tak ci tak! A v tej spominanej vyhlaske je aj tak napisane, ze su OPRAVNENI a nie POVINNI! Tak vela stastia zelam 🙂

pd900bo
autor
22. okt 2012

neviem ci sa tu uz tento link objavil
http://www.pluska.sk/krimi/domace-krimi/zufala-...

zigzag
22. okt 2012

@moniaak tak a cudovali by ste sa v com vsetkom to je, v salamch, cukrikoch, a vsetkom cervenom, maliovky, pudingy,,,, cim viac viem, tam viac som znechutena z tohto potravinarskeho priemyslu... 😝 😝 😝

alikaa
22. okt 2012

@pd900bo wow samotna zakladatelka temy sa ozvala 🙂 Napis nam ako si to nakoniec poriesila s ockovanim. Uz neockujes vobec, alebo si nakoniec aj nieco dala?

pd900bo
autor
22. okt 2012

temu stale sem tam sledujem a som rada ze je nas uz tak vela.. mam 19 mesacnu dcerku ktoru samozrejme neockujeme, odmietli sme hned tuberkulozu v porodnici-vobec sa necudovali brali to v pohode ale to asi preto ze o par tyzdnov aj tak prestala byt povinna 😔
detskej lekarke som napisala vyjadrenie ze neockujeme a je zalozene v karte.. tiez to zobrala v pohode vlastne uplne bez komentara.. co sa tyka uradov zatial sa nic nedeje..
mala je zdrava ako buk za 19mesiacov mala raz sopliky kt. sme zvladli homeopatikami, zato my sme boli chory viackrat a mala chodila okolo nas kojila som ju a nic.. 😵 😵

zaockujteajslnko
22. okt 2012

@wighy
z mojich nedavnych skusenosti ako som pisal par stran dozadu, je uplne jedno akym sposobom odmietnes ockovanie, ci dokonca aj ockovaciu latku..........lekarka ta ajtak menovite so vsetkymi menami aj otca aj teba aj dietata a rodnymi cislami uda na RUVZ a tym je uplne z duse jedno ako sa k tymto udajom dostali, pridu ti blaboly o tom ako zabijas neockvoanim svoje dieta a ohrozujes svetovy mier (teda verejne zdravie) a ak neposluchnes do isteho casu tak ti daju pokutu....

lisi sa to akurat RUVZ od RUVZ aku pokutu a ci vobec ti daju.........ale zakony sa nespektuju vsade a vzdy sa kona proti rodicovi bezohladu co sa kde v zakonoch pise....

proste korupcia a podvody...

dieta zo sebou urcite neber, nevidim dovod aby videlo ten cirkus a este budes mat istotu ze ta neprehovoria a nezastrasia..... ja napr. k byvalej lekarke uz ani nepachnem, vobec, vymenim ju a nemam s nou preco diskutovat vobec, ved aj o com.....

zaockujteajslnko
22. okt 2012

@wighy
ono pediatricky a RUVZ dobre vedia ze ty ako matka alebo akykolvek iny obcan mas prakticky NULOVU vymozitelnost svojich prav a nikto ich za to neodsudi a ani nepokutuje, ani nedvola z fukcie........takze sa ti budu smiat do oci....

RUVZ nic neohlasuj ved to si narobis sama rychlejsie zle........to akoby si preventivne oznamovala gestapu ze ty doma zarucene ziadnych partizanov neskryvas 😀

prevenar
22. okt 2012

@pd900bo ..ahoj, tak ty si zalozila tuto epicku temu 🙂 ..heh, asi si si nepredstavovala co sa z nej stane casom 🙂 veru, obcas zajdem na zaciatok a rozmyslam co je s tymi ludmi co to tu zacali 🙂 ..tesi ma , ze som na nakoniec stretol aj takto .."osobne" 😀 dufam,ze za zacnes prispievat viac 😝 ..a dik za zalozenie, dobry napad 😵 😵 😵 😵

tean
22. okt 2012

@prevenar
prave vcera som si cital prvy prispevok a tiez som si hovoril, ze kto vie ako to dopadlo...
a dnes ju tu mame 🙂
@pd900bo

prevenar
22. okt 2012

@tean jo ..je to haluz 🙂 ..hlavne ked si clovek uvedomi ,ze to bolo v zalozene v 2008 a ja som ju vlastne nikdy "nezazil" , ked som sa pridal bola uz davno prec 🙂 ..no a vidis to 😀 😵

sirinka
22. okt 2012

@pd900bo hm, aj moja mala ma 19 mesiacov a ked som v porodnici odmietla dat zaockovat bcg vakcinu, ze aj tak to planuju zrusit, tak sa vsetci divili, ze odkial mam taku info a ze isto to nie je pravda....a ved zrusena bola az o takmer celych 10 mesiacov, kedze nasa sa narodila hned na zaciatku marca...

mimi
23. okt 2012

@prevenar tak som si to preockovanie zistovala a presvihli sme termin, vyzera to tak, ze dr. na nas zabudla 😀 Dalsia vec,druhe dieta som rovno odmietla ockovat, ale dr. chcela, aby som jej podpisala papier, ze odmietam ockovat, ja som jej vravela, nech tam nepise ockovanie, ale rodic odmieta ockovaciu latku. Mozem jej taky papier podpisat, lebo ja som odisla s tym, ze sa s pravnikom poradim a potom jej to podpisem 😅

heimdalls
23. okt 2012

A je to tu....Svetozár opäť a okamžite na scéne - http://www.pluska.sk/krimi/domace-krimi/zufala-...

Len nerozumiem jeho výroku celkom: Infanrix Hexa - Infanrix Hexa je vakcína používaná u detí na ochranu pred šiestimi ochoreniami: záškrtu, tetanu, pertusis (dávivému kašľu), hepatitíde B (zápalové ochorenie pečene), poliomyelitíde (Polio) /detskej obrne/ a ochoreniu, ktoré vyvoláva !!! Haemophilus influenzae typ b !!! . Pôsobením vakcíny si telo vytvára svoju vlastnú ochranu (protilátky) pred týmito ochoreniami.

A teraz, ten istý Haemophilus - Ochorenie spôsobené baktériou Haemophilus influenzae typu B, v skratke Hib, bolo pred zavedením očkovania u detí do 5 rokov najčastejšou príčinou hnisavého zápalu mozgových blán - takzvanej purulentnej meningitídy. Spôsobovalo tiež opuch v hrdle s rizikom udusenia a bolo príčinou zápalov pľúc, uší, infekcií kĺbov, kostí a vnútrosrdcovej blany. Baktéria hemofila sa prenáša vzduchom z človeka na človeka a v tele sa šíri krvou

Čiže neviem prečo p. Svetozár súvislosť odmieta. Dnes ma zaočkujú proti zápalu mozgových blán, o tri dni ho dostanem, ale vzájomne to spolu vôbec nesúvisí..

tara
23. okt 2012

@pd900bo tak klasicka radova pediatricka s vyhlasenim: Rodičia nie sú lekári, aby vedeli uvážiť, čo je pre zdravie ich dieťaťa dôležité. prosiiiim? typicka veta, ktoru ked pocujem, tak mi pracuju vsetky nervy na tele. kto je s dietatom 24h non stop? kto najlepsie vie, co jeho dieta preziva? a my akoze nevieme co je pre ich zdravie dolezite, lebo nie sme lekari? a kde oni beru presvedcenie, ze prave vakcinacia je pre nich dolezita???? ani som to nemala citat 😠

tin007
23. okt 2012

@tara chcela by som vidiet tu pediatricku, keby prisla do banky a niekto jej povie: "Vy neviete, co je dobre pre vas, ja som odbornik, takze si vezmete takyto uver, takuto kartu, takyto ucet a budete platit tolko atd. a ak sa vam nepaci, tak budte ticho, lebo ja som tu odbornik a vy iba laik!"

prevenar
23. okt 2012

@mimi ..ockovaciu latku treba vymenovat. ..dobre vyhladat si zakon kt. pojednava o odmietnuti lieciva , ked tam citujes konkretny zakon tak to hned lepsie vyzera 🙂 ..ale neviem ktori to je , tak budes musiet popozerat na nete.

jarabica123
23. okt 2012

@mimi No aj my ideme o dva tyzdne akoze na preockovanie, to by malo byt druhem ale uz nebude, uz vidim ako na nas bude pediatricka zazerat, ale nech si trhne nohou. Tato nasa pediatricka je nasa suseda, a zhodou okolnosti poznam sestricku, ktoru zamestnava, a ta mi vravela, ze je na ockovanie az zatazena, a ze len kvoli peniazom:(( za to, ze nuti ockovat aj nepovinne vakciny, dostava kopec penazi, a keby len to, dokonca este aj dovolenky, naposledy bola v Brazilii. Je mi z toho na grc, ze dokazu vedome ublizit dietatu a tesit sa z toho, ze ved nech sa mu stane cokolvek, aspon ja mam z toho uzitok, ako moze takto lekar, ktory ma dodrziavat Hipokratovu prisahu vobec rozmyslat a takto konat??? Nemaju zabrany pred nicim:((

zaockujteajslnko
23. okt 2012

co chcete, tu dokonca chceli vypitvat mladu ocividne este zivu zenu na organy pre prachy!!!
http://www.topky.sk/cl/13/1328184/Sok-pri-prebr...

zaockujteajslnko
23. okt 2012

@tin007
presne s tou bankou a podobnostou s povinnym ockovanim a "odbornikom" je to krasne prirovnanie.....tiez cokolvek ine, napr. policajt ta zastavi, prikaze ti vystupit z auta,sadne si za volant tvojho auta, a necha sa chytit radarom u kolegu a povie ze ty nie si odbornik na priestupky a oni potrebuju vybrat peniaze do statneho rozpoctu.... a ty si pritom podla zakonov povinny mu to umoznit a podla vyhlasky zopdpovadas za AUTO ty, nie ten kto ho soferuje, takze taketo absurdity su v SR poschvalovane, alebo sa planuju schvalit....... 😀 mas povinnost umoznit, a podrobit sa, ale mas aj povinnost si ako obcan zodpovedat sam 😀

petah82
23. okt 2012

ak mate niekto otazku ohladom ockovania, este 20 min mozete pisat otazky do Damskeho klubu na STV1, odpoveda MUDr. Jarmila Pertinačová mozno tam este bude aj Live 🙂 pikosky napisem neskor 🙂 na FB http://www.facebook.com/pages/Dámsky-klub/26455...

petah82
23. okt 2012

takze dnes na stv 1 v Damskom klube MUDr. Jarmila Pertinačová hovorila o vyhodach ockovania proti chripke. z jej rozpravania nic ine ako vyhody toto ockovanie nema. chytila som odpoved na otazky: moje sesternica 60r sa kazdy rok dava ockovat na chripku a vzdy na nu ochorie...? MUDRa: no viete, dochodci uz maju slabsi imunitny system, nereaguju tak na ockovanie, ale aj tak je to potrebne ockovat, lebo niektorych to ochrani a to urcite neochorela na chripku po ockovani, to bolo nejake podobne respiracne ochorenie, ktore mozno diagnostikovat presne az laborat. testami... 😖 maminka 4r dcera ma alergie a astmu je dobre ju ockovat proti chripke? MUDRa: ano, prave taketo deti by sa mali ockovat proti chripke, u deti je to preplacane a taketo "znevyhodnene" deti by to o to viac mali vyuzit.... 😠 ako ochranit 4m dieta? kojenie je urcite fajn, zial ockovat sa da az od pol roka, tak kojit s ruskou a umyvat si ruky... ak by ste chceli dalsie news, tak v archive asi az neskor, zajtra urcite Damsky klub 23.10. http://www.stv.sk/online/archiv/damsky-klub @manof

pifina
23. okt 2012

@petah82 kojit s ruskou? ved by sa ma mala zlakla 😀

bobocka
23. okt 2012

@petah82 a je sama pani dr jarmila ockovana na chripku? ona i cela jej rodina? ked ockovanie na nu tak velmi odporuca 😠

bobocka
23. okt 2012

@pifina no ja som s ruskom kojila ked som mala herpes.a maly sa nelakal 😀

tara
23. okt 2012

@tin007 perfektne si to vystihla, asi tak nejako by to teda malo fungovat, kedze len oni su odbornici na zdravie NASICH deti. mne raz jedna lekarka v nemocnici povedala, ze ona studovala medicinu a teda ona najlepsie vie co ma robit. tak som jej povedala, ze asi ju studovala zle, pretoze nerobi to co ma. vtedy sme boli s alexom hospitalizovani kvoli infekcii pupceka, ktoru mu zaviedli pri narodeni, ked ho osetrovali. a odvtedy som si povedala, ze mam co hovorit do zdravia mojho dietata, kedze oni ako lekari, odbornici nedodrzali zakladne hygienicky pravidla pri osetreni novorodenca. dozivotne teda ma zlateho stafylokoka a teda prave vdaka odbornosti studovaneho lekara. tak nech mi uz nikto nikdy nepovie, ze oni vedia najlepsie, co je dobre pre ich zdravie.

tara
23. okt 2012

@petah82 zavolali asi "spravnu" pani doktorku. normalne sa mi to zle cita, pride mi to smiesne a na druhej strane hlupacke. taketo fabulacie vypustit do eteru. chudaci ludia, ktori veria, naozaj mi ich je uprimne luto. moja svokra sa dala pred 4rokmi ockovat a odvtedy je proti ockovaniu. vtedy sa s nou diali naozaj "uzasne" veci. nevedela sa z toho spamat vyse mesiaca. skoro prestala chodit, tak ju zacali boliet klby. odvtedy nechce ani pocut o akomkolvek ockovani a to ma tiez vyse 60rokov.